X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • gilmoregirl Ekspertka
    Postów: 152 348

    Wysłany: 31 marca 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Hejka :) Mogę u Was przycupnąć ? W prawdzie mam termin z OM na 28 listopada, ale to różnie może być...Jestem tez mama grudniowej dziewczynki z 2018...wiec może tez z sentymentu wolałbym grudzień, a nie listopad ;)

    Cześć :)

    Pierwsze dziecko - córka - sierpień 2018
    Druga ciąża - 24.03 (11 dpo) beta 45, przewidywany TP 3.12.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey Hey witamy nowe mamy :) ja dziś sobie trochę spalam pracuje zdalnie z domu więc nie muszę wstawać skoro świt :) na razie nie mam żadnych objawów oprócz braku miesiączki :) apetyt średni ale jakoś nigdy nie byłam osobą która lubi podjadać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2020, 14:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja pierwszy raz zobaczyłam dwie kreseczki 28.02, termin mam na 05.12 :)
    Ze względu na sytuację nie robiłam na razie żadnych badań, do lekarza idę 16.04, szkoda że po świętach, chciałam zrobić rodzinie niespodziankę :)
    Jak na razie bóle brzucha, bolące sutki i żyły na piersiach.
    Co myślicie o tej sytuacji z koronawirusem? Chyba do grudnia się już dawno uspokoi...

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 31 marca 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    printy wrote:
    Cześć, ja pierwszy raz zobaczyłam dwie kreseczki 28.02, termin mam na 05.12 :)
    Ze względu na sytuację nie robiłam na razie żadnych badań, do lekarza idę 16.04, szkoda że po świętach, chciałam zrobić rodzinie niespodziankę :)
    Jak na razie bóle brzucha, bolące sutki i żyły na piersiach.
    Co myślicie o tej sytuacji z koronawirusem? Chyba do grudnia się już dawno uspokoi...

    Myślę ze do grudnia to pewnie tak , najgorsze pewnie beda najblizsze tygodnie jeszcze. Marze zeby wszystko wrocilo do normy :/

    Czy bierzecie cos jeszcze oprocz kwasu foliowego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2020, 21:12

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie biorę to samo, co wcześniej - pregna start. Wiem, że dla kobiet w ciąży dedykowane jest pregna plus. Pewnie za kilka dni zmienię...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u ginekologa. Widziałam piękny pęcherzyk :). Lekarka powiedziała że wszystko jest ok, ale jednocześnie kazała mi 3x dziennie brac Duphaston, 2x dziennie luteinę dopochwowo, poza tym: no-spe i magnez żeby "dzidziuś nie mieszkał w kawalerce tylko w apartamencie". Gdy zapytałam po co luteina i Duphaston, pani doktor powiedziała, że to takie witaminki żeby ciąża rozwijała się zdrowo, ale nie będzie mi tłumaczyć tych wszystkich zawiłych procesów.
    Wyszłam z gabinetu zdenerwowana i trochę rozbita. Bo skoro wszystko jest ok to po co progesteron? Nawet go nie badalam, więc dlaczego lekarz dał mi receptę na te leki? Co o tym myślicie? Ja zastanawiam się nad zmianą lekarza.

    gilmoregirl, olciaa, Chusy lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    printy wrote:
    Cześć, ja pierwszy raz zobaczyłam dwie kreseczki 28.02, termin mam na 05.12 :)
    Ze względu na sytuację nie robiłam na razie żadnych badań, do lekarza idę 16.04, szkoda że po świętach, chciałam zrobić rodzinie niespodziankę :)
    Jak na razie bóle brzucha, bolące sutki i żyły na piersiach.
    Co myślicie o tej sytuacji z koronawirusem? Chyba do grudnia się już dawno uspokoi...

    Cześć, gratuluję dwóch kreseczek! Po świętach na pewno będzie widać już serduszko <3.
    Ja też mam nadzieję że sytuacja się uspokoi, bo póki co czuje się jakbym brała udział w misji na Marsa za każdym razem, gdy muszę wyjść z domu.

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 31 marca 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina biore kwas foliowy i zwykly zestaw witamin. Jak mi sie skonczy kupi jakis ciazowy.

    Witam nowe dziewczyny ❤

    Kokaina lubi tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 31 marca 2020, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawuniek,
    Wielu lekarzy przepisuje progesteron tak na wszelki wypadek, zapobiegawczo. Ciezko tu ocenic czy to dobre czy nie przy prawidlowej ciąży.
    Ale lekarz przegial troche mowiac o witaminkach :/
    W pierwszej ciazy dostalam progesteron jak zaczelam plamic i potem jak mialam bole brzucha.
    Ja chyba bym skonsultowala z innym lekarzem jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2020, 00:00

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • gilmoregirl Ekspertka
    Postów: 152 348

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bławuniek wrote:
    Byłam dziś u ginekologa. Widziałam piękny pęcherzyk :). Lekarka powiedziała że wszystko jest ok, ale jednocześnie kazała mi 3x dziennie brac Duphaston, 2x dziennie luteinę dopochwowo, poza tym: no-spe i magnez żeby "dzidziuś nie mieszkał w kawalerce tylko w apartamencie". Gdy zapytałam po co luteina i Duphaston, pani doktor powiedziała, że to takie witaminki żeby ciąża rozwijała się zdrowo, ale nie będzie mi tłumaczyć tych wszystkich zawiłych procesów.
    Wyszłam z gabinetu zdenerwowana i trochę rozbita. Bo skoro wszystko jest ok to po co progesteron? Nawet go nie badalam, więc dlaczego lekarz dał mi receptę na te leki? Co o tym myślicie? Ja zastanawiam się nad zmianą lekarza.

    Chyba trochę za dużo tych leków :/ Ja przy staraniach o pierwsze dziecko i potem w ciąży też brałam luteinę i duphaston, ale starałam się rok, progesteron nie był szałowy i nigdy nie brałam obu tych leków na raz i to w takich ilościach... Skonsultuj się może z kimś innym jeszcze :)

    Pierwsze dziecko - córka - sierpień 2018
    Druga ciąża - 24.03 (11 dpo) beta 45, przewidywany TP 3.12.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kokaina, gilmoregirl: dziś poszłam zbadać sobie progesteron, jeśli będzie faktycznie za niski to będę brać leki. Tylko nie wiem czy brać oba czy tylko jeden z nich. Jestem bardzo zawiedziona panią doktor, bo do tej pory zawsze było dobrze po wizytach u niej. Jeszcze jedno, co mi się wczoraj nie spodobało to to, że kolejne badania usg będę musiała robić w pracowniach USG np. w Luxmedzie i dopiero do niej iść ze zdjęciami, bo ona nie robi już usg starszych ciąż (czyli od ok. 7 tygodnia w górę).

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bławuniek wrote:
    @Kokaina, gilmoregirl: dziś poszłam zbadać sobie progesteron, jeśli będzie faktycznie za niski to będę brać leki. Tylko nie wiem czy brać oba czy tylko jeden z nich. Jestem bardzo zawiedziona panią doktor, bo do tej pory zawsze było dobrze po wizytach u niej. Jeszcze jedno, co mi się wczoraj nie spodobało to to, że kolejne badania usg będę musiała robić w pracowniach USG np. w Luxmedzie i dopiero do niej iść ze zdjęciami, bo ona nie robi już usg starszych ciąż (czyli od ok. 7 tygodnia w górę).

    Progesteron to taki dupochron, nie zaszkodzi, a zawsze może coś pomoc utrzymać ciąże. W pierwszej ciąży brałam duphaston, później luteinę ale miałam niski progesteron gdy mierzylam wraz z pierwsza beta.
    Ja bym się bała tak krążyć w obecnej sytuacji po przychodniach. Będziesz płacić rozumem za te usg w luxmedzie i u niej za wizytę ?

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @olciaa: tak, dlatego wolałabym znaleźć lekarza, który zrobi USG w trakcie wizyty. Też chciałabym zminimalizować liczbę wyjść do przychodni.

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bławuniek wrote:
    @olciaa: tak, dlatego wolałabym znaleźć lekarza, który zrobi USG w trakcie wizyty. Też chciałabym zminimalizować liczbę wyjść do przychodni.
    Ja mam pakiet medyczny w luxmedzie wykupiony, tylko w mojej miejscowości nie ma Luxmedu. Do ginekologa chodzę prywatnie i jestem z niego bardzo zadowolona. W pakiecie Luxmedu jest tak ze jelsi mam kartę ciąży to badania mogę wykonać w ramach wykupionego ubezpieczenia, ale jak wspomniałam wyżej u nas nie ma Luxmedu i badania robię w diagnostyce...tylko muszę się dowiedzieć czy nie beda w diagnostyce wywalać oczu i się zastanawiać o co mi chodzi.
    A podobno diagnostyka nie odbiera teraz telefonów, a ja nie chce wychodzić z domu...a tych badań na początku jest bardzo dużo myśle ze ponad 500zl by wyszło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2020, 10:19

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Lublina i tutaj diagnostyka zrobiła jeden punkt tylko dla kobiet w ciąży. Dzisiaj jak byłam w laboratorium to Pani w rejestracji odbierała telefon, także warto spróbować ;). Diagnostyka zamieściła też informacje na swojej stronie odnośnie działania laboratoriów.
    Pakiet masz z pracy czy sama wykupiłaś?

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bławuniek wrote:
    Ja jestem z Lublina i tutaj diagnostyka zrobiła jeden punkt tylko dla kobiet w ciąży. Dzisiaj jak byłam w laboratorium to Pani w rejestracji odbierała telefon, także warto spróbować ;). Diagnostyka zamieściła też informacje na swojej stronie odnośnie działania laboratoriów.
    Pakiet masz z pracy czy sama wykupiłaś?
    Pakiet mam z pracy, wcześniej miałam medicover ( ale tez był problem bo u nas przychodni Medicover nie ma i nie było...ale ze to funkcjonowało pare lat to byłam obyta z ich procedurami).

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Test pozytywny 24.03.2020 w urodziny mojej siostry! 9dpo
    Beta HCG - 59,2 26.03.2020 11dpo
    Przewidywany termin porodu 6 grudzień 2020r. (Ja mam urodziny 3 grudnia)

    3 lata starań naturalnie, w lutym 2020 zdecydowaliśmy się na klinikę niepłodności. Pierwsza wizyta miała być 03.04.2020. Ostatecznie mieliśmy odwołać i zaprzestać starania bo - wirus. A tu niespodzianka.. Ale trzeba żyć i nie zwariować.

    Tak miało być, co bym miała na starość wnukom opowiadać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2020, 16:39

    Chusy, olciaa, Kokaina, gilmoregirl lubią tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Applejack ;) Podobna historia jak u mnie i Martini : ) Gratuluje dwoch kreseczek!

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w mieście jest czynne laboratorium ale dzisiaj przede mną dziewczyna w ciąży dostała zj ebe i potem ja - że w ogóle przyszłyśmy. Ja chciałam tylko skontrolować po euthyroxie tarczyce bo wyszła 4,99. Ale dzisiaj czuje się winna że w ogóle jestem w ciąży.
    Termin 03.04.2020 - wizyta u lekarza.

    Może w klinice będą mieli otwarte laboratorium to tam będę chodzić.
    Mnie tylko boli brzuch miesiączkowo ale po magne B6 odpuszcza, przeczytałam że można brać aż do 8 tabletek!

    P.S. Mówią że przypominam Applejacka - zielone oczy, blond włosy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 20:05

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzwonilam dzis zeby wyznaczyc sobie date na pierwsza wizyte do mojej lekarki i byly dwie opcje albo 6 kwietnia albo 23. Powiedzialam ze 23, wiecc troche jeszcze poczekam.

    P.S Teraz sie kapnelam ze napislam jak "MArtini" jest taka dziewczyna na drugim forum ciazowym na watku w ktorym jestem. Pomieszalo mi sie, mozg ciazowy sie wlaczyl widze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2020, 19:31

    Glonojadek, Zielona koniczyna lubią tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ