X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina- mam status na pue zus i ostatnie zwolnienie wystawione mam do wczoraj. Jestem 3 miesiąc na zwolnieniu więc pracodawca już mi nie płaci...

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrobiła na Twoim miejscu tak jak pisze Kokaina. Sama miałam taką sytuację, że skończyło mi się L4 ze szpitala i miałam mieć następną wizytę wlu ginekologa tydzień później, więc zadzwoniłam do lekarza rodzinnego i zdalnie dostałam L4 do kolejnej wizyty.

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie wrote:
    Ja bym zrobiła na Twoim miejscu tak jak pisze Kokaina. Sama miałam taką sytuację, że skończyło mi się L4 ze szpitala i miałam mieć następną wizytę wlu ginekologa tydzień później, więc zadzwoniłam do lekarza rodzinnego i zdalnie dostałam L4 do kolejnej wizyty.
    Rodzinny może mi wystawić L4 na ciąże?

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mnie tylko lekarka zapytała czy poinformowałam już pracodawcę i czy ma mi wystawić zwolnienie z kodem B, czy zwykłe.

    Tysia34 lubi tę wiadomość

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 8 lipca 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, spróbuj u internisty albo u rodzinnego. Powinien pomóc :)

    Moja koleżanka tak raz zrobiła, nie było problemu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 19:27

    Tysia34 lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Inga28 Autorytet
    Postów: 2281 4463

    Wysłany: 8 lipca 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, lekarz rodzinny może wystawić L4 😊 więc najlepiej tak spróbować

    Tysia34 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jutro spróbuję u rodzinnej. Mam nadzieję że mi wystawi na dzień wstecz 😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się "dobić" do lekarki w końcu i przełożyła mi wizytę na ten piątek... I wystawi mi L4 na 3 dni wstecz. Czuję że czas na zmianę lekarza bo widzę że kontakt z nią jest strasznie trudny. Może któraś jest z Poznania i zna lekarza godnego polecenia?

  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Poznania, ale sama jestem chyba jeszcze na etapie poszukiwania swojego lekarza.

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze czasem obudzę się niby na brzuchu niby troche na boku i właśnie zastanawiałam się czy coś zaszkodze dziecku :D Tysia34 super, że udało ci się ogarnąć to l4 :D co do zmiany lekarza poputaj najlepiej na czyms jak spotted poznań itp grupach na pewno ci doradzą do kogo najlepiej się wybrać ;)

    Tysia34 lubi tę wiadomość

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie wrote:
    Ja jestem z Poznania, ale sama jestem chyba jeszcze na etapie poszukiwania swojego lekarza.
    Dostałam namiary na ponoć bardzo dobrego ale zobaczę jak będzie w piątek na tej wizycie. Ale czuję że cierpliwość mi się skończyła 😂

    Tortie lubi tę wiadomość

  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 9 lipca 2020, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia polecam zmienić lekarza jeśli masz choć odrobinę wątpliwości mój pierwszy niby był ok ale pewne rzeczy mnie drażniły i tylko ma złość narastała dlatego zmieniłam chociaż prowadził moja 2ciaze... Wiem że to już moja ostatnia 3 i chce się czuć dopieszczona😂

    Obudziłam się dzisiaj a moje dziecię wypchalo się pod pękiem po prawej stronie ale to tak bardzo że czułam twarde jak kamień jajo wielkości dłoni 😃 ale przynajmniej wiem że żyje już tak dawno nie miałam wizyty że nie mogę się doczekać środy...

    Tysia34, Glonojadek, Tortie, mon!ta^ lubią tę wiadomość

    oar89n73y6mg0rut.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Savana wrote:
    Tysia polecam zmienić lekarza jeśli masz choć odrobinę wątpliwości mój pierwszy niby był ok ale pewne rzeczy mnie drażniły i tylko ma złość narastała dlatego zmieniłam chociaż prowadził moja 2ciaze... Wiem że to już moja ostatnia 3 i chce się czuć dopieszczona😂

    Obudziłam się dzisiaj a moje dziecię wypchalo się pod pękiem po prawej stronie ale to tak bardzo że czułam twarde jak kamień jajo wielkości dłoni 😃 ale przynajmniej wiem że żyje już tak dawno nie miałam wizyty że nie mogę się doczekać środy...
    Generalnie to mega dobra lekarka ale strasznie drażni mnie fakt że kontakt z nią jest jaki jest 😑 trzyma mnie przy niej tylko to że faktycznie jest świetna specjalistka ale reszta to kuleje...
    Moje dziecko ma tak samo jak Twoje tylko wypycha się po lewej stronie i mam taką kluche 😂 najczęściej z samego rana

    Savana lubi tę wiadomość

  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 9 lipca 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje właśnie siedziało do tej pory tylko po lewej stronie a tu dzisiaj taka zmiana pewnie lada dzień poczuje porzadne kopniaki 😍

    oar89n73y6mg0rut.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 9 lipca 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z okolic Poznania, a zależy Ci żeby lekarz pracował w konkretnym szpitalu? :) I gdzie chcesz rodzić? :>

    Dobrze że piszecie o tej "górce" na brzuchu - ja tak miałam ostatnio po prawej stronie i myślałam że to jakiś skurcz hahahahaha a to pewnie dziecko mi się tak ułożyło :D

    Mnie mój koleżka cały czas bije i okłada, czasem wrażenie mam że siłownie sobie tam zrobił :D wieczorami jest najgorzej :) ale cudowne uczucie <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2020, 11:01

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się dzisiaj śniło, że moje dziecko już było takie duże i kopało tak że przez brzuch było widać że to noga.

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek to była moja pierwsza myśl że może tak macica stwardniała 🙈
    Ja osobiście najbardziej nie znosiłam jak moje córy wkładały mi nogi pod zebra wrrr

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    oar89n73y6mg0rut.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Ja jestem z okolic Poznania, a zależy Ci żeby lekarz pracował w konkretnym szpitalu? :) I gdzie chcesz rodzić? :>

    Dobrze że piszecie o tej "górce" na brzuchu - ja tak miałam ostatnio po prawej stronie i myślałam że to jakiś skurcz hahahahaha a to pewnie dziecko mi się tak ułożyło :D

    Mnie mój koleżka cały czas bije i okłada, czasem wrażenie mam że siłownie sobie tam zrobił :D wieczorami jest najgorzej :) ale cudowne uczucie <3
    Nad szpitalem się zastanawiam cały czas bo opinii jest dużo... A co do lekarza to chodzi o takiego który jest dobry no i wykazuje zainteresowanie a nie kompletny olew... Dobrze gdyby pracował w szpitalu bo to zawsze plus. A znasz jakiegoś godnego polecenia?

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla przykładu moja siostra chodziła do lek. Jakuba Kasprzaka i rodziła w Raszei (3 maja), poród wspomina dobrze tylko ciężko jest jej powiedzieć czy miała z tego powodu "łatwiej" mówi że raz trafiła na niego na obchodzie i trwało to 5 minut. Ogólnie z lekarza była zadowolona.

    No chyba że będziesz szukała ordynatora :) no to już inny temat, i zależy jaki szpital jedyne co mogę pomóc to to, co sama wyczytałam czy usłyszałam :)
    Mnie akurat nie zależy na tym żeby lekarz koniecznie pracował w szpitalu w którym będę rodzić bo sama jeszcze nie jestem pewna gdzie chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2020, 11:38

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest to dla mnie wyznacznik tak szczerze. Zastanawiam się nad Polna albo Lutycka ale sama nie wiem 😂

‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ