X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 24 marca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Ciebie?

    Tizzi lubi tę wiadomość

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • Tizzi Autorytet
    Postów: 357 375

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jooozefka wrote:
    Dziewczyny jestem na wątku listopadówek ale jeśli pozwolicie przykucnę u Was dobrze ;) bo tam większość dziewczyn ma już serducha za sobą i czekają po woli na prenatalne...a ja mam jeszcze 2 tygodnie do wizyty serduszkowej stąd bliżej mi do Was niż do nich :)...TP mam na 25 (lub 28) listopada
    Jooozefka witaj :) a byłaś już na pierwszej wizycie czy dopiero pierwszy raz pójdziesz ?
    Ja nie jestem jeszcze nawet zarejestrowana.:P Dopiero w poniedziałek będę dzwonić.
    Penelope wrote:
    Dziewczyny, ja założyłam ten wątek bo nie wiem dlaczego myślalam że mam termin na grudzień, potem mi się nie zgadzało i rzeczywiście mam na 23 listopada. A że nie mogłam wątku usunąć to został :) joozefka, też nie widziałam serca, mieszkam w uk i tu dopiero w 12 tygodniu robią pierwsze usg.
    Penelope może maluszek trochę się spóźni z przyjściem na świat i jednak wybierze grudzień? ;) nigdy nie wiadomo
    magdzia26 wrote:
    Tizzi tak mam synusia (jestem wrześniowa mamusia 2014) miałam być też kwietniowa mamusia 2017 ale niestety moja dzidzia odeszła do grona aniolkow <3 o drugiego dzidziusia staraliśmy się ponad rok aż się cudem udało :D jeszcze nie mogę w to uwierzyć wczoraj robiłam test ;)
    Z objawów lekkie mdłości, ból piersi, ból brzucha (jakby rozpychanie)
    Przykro mi z powodu aniołka. :( Teraz na pewno będzie już wszystko dobrze
    magdzia26 wrote:
    A jak u Ciebie?
    Ogólnie to moja pierwsza ciąża i jestem całkiem zielona. Kilka dni po owulacji zaczęły mnie już boleć piersi. Zrobily się bardzo wrażliwe. Wiem, że dla wielu kobiet to jest normalność ale nie dla mnie. Ja należę do tych których piersi nigdy nie bolały. Czasami może były bardziej wrażliwe dzień przed miesiączka.
    Poza tym to mam dziwne uczucie w podbrzuszu. Takie jakby ciągnięcie? Sama nie wiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 20:37

    <3 Lea <3
    tt1d8bf6.pngcravings-2017-12-01.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę Wam dziewczyny spokojnych 9 miesięcy! Wszystkiego najlepszego dla Waszych maluszków! Grudniowa mama 2016 <3

    Tizzi, magdzia26 lubią tę wiadomość

  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczynki dołączam do Was, dzisiaj zrobiłam bete, jest jeszcze bardzo malutka (ale robiłam ją ze względu na dwie imprezki zakrapiane)-16,2, teraz zrobiłam test 25 i jest kreska druga więc chyba rośnie, powtórka w poniedziałek.
    Dołącze bo wierze że będzie wszystko dobrze:)

    magdzia26, Tizzi, Wachciowa, Krokodylica lubią tę wiadomość

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justya85 witamy :) ja na betę idę jutro też pewnie szału nie będzie bo to dopiero 28 dc ;)

    Justya85, Wachciowa lubią tę wiadomość

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi czyli wszystko tak jak być powinno ;) a objawy ciążowe jak beta podskoczy dopiero się zaczną :P

    Tizzi, Wachciowa lubią tę wiadomość

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • Tizzi Autorytet
    Postów: 357 375

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justya85 wrote:
    Witam Was dziewczynki dołączam do Was, dzisiaj zrobiłam bete, jest jeszcze bardzo malutka (ale robiłam ją ze względu na dwie imprezki zakrapiane)-16,2, teraz zrobiłam test 25 i jest kreska druga więc chyba rośnie, powtórka w poniedziałek.
    Dołącze bo wierze że będzie wszystko dobrze:)
    Witaj Justya85 :) Na pewno będzie dobrze. Widzę, że już masz córeczkę. Na kiedy teraz wyznacza ci termin?

    A ja się zastanawiam czy iść na betę czy nie. Jeszcze nie robiłam. Polegam tylko na testach. Dzisiaj 29dc u mnie. A dwie kreski wychodzą już od 2 dni. Hmm może jutro też pójdę.
    magdzia26 wrote:
    Tizzi czyli wszystko tak jak być powinno ;) a objawy ciążowe jak beta podskoczy dopiero się zaczną :P
    Pewnie tak. Z jednej strony chciałabym poczuć na chwilę jak to jest mieć te słynne ciążowe mdłości a z drugiej strony nie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 22:20

    Wachciowa lubi tę wiadomość

    <3 Lea <3
    tt1d8bf6.pngcravings-2017-12-01.jpg
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej i ja dolaczam - dzisiaj bladziutka krecha,ale beta juz nie tak blada 99.47.

    Do gina chce isc za 2 tyg.

    Termin z of 3.12.2017

    magdzia26, Tizzi, Jooozefka, Wachciowa, Krokodylica lubią tę wiadomość

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam termin z of na 6.12.2017 hihi ale będziemy mieć prezent:)

    Tizzi, Jooozefka, Wachciowa, Krokodylica lubią tę wiadomość

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • Tizzi Autorytet
    Postów: 357 375

    Wysłany: 25 marca 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha91 wrote:
    Hej i ja dolaczam - dzisiaj bladziutka krecha,ale beta juz nie tak blada 99.47.

    Do gina chce isc za 2 tyg.

    Termin z of 3.12.2017
    Cześć mycha91 :) super beta. Pójdziesz drugi raz sprawdzić przyrost?
    Justya85 wrote:
    A ja mam termin z of na 6.12.2017 hihi ale będziemy mieć prezent:)
    No i pięknie :) Nie wiem dlaczego często się mój, że grudzień to najgorszy miesiąc na rodzinie dziecka. Według mnie to super miesiąc jak każdy. I dzieciaczki będziemy miały takie świąteczne :) Najlepsze prezenty na święta dla nas będą

    Wachciowa lubi tę wiadomość

    <3 Lea <3
    tt1d8bf6.pngcravings-2017-12-01.jpg
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 25 marca 2017, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi wrote:
    No i pięknie :) Nie wiem dlaczego często się mój, że grudzień to najgorszy miesiąc na rodzinie dziecka. Według mnie to super miesiąc jak każdy. I dzieciaczki będziemy miały takie świąteczne :) Najlepsze prezenty na święta dla nas będą
    No ja znam dziewczyny co o miesiąc przekładają starania żeby im grudzień nie wyszedł, szczerze-ja starając się nawet nie myślałam kiedy urodze bo bym zgłupiała, co ma byc to będzie. Bardzo chciałam urodzić w tym roku i dzięki Bogu uda się!
    Mam już córkę, ma 4 lata i widzę jak brakuje jej dziecka w domu, nigdy nie chciałam żeby była jedynaczką.
    Dzisiaj zrobiłam test (jutro też będzie) i wydaje mi się że nie taki bladzioszek jak wczoraj
    https://zapodaj.net/3fa4d37af7b6f.jpg.html
    Rośnij kropusiu rośnij!

    Mycha przy takiej becie to aż dziw że Ci bladzioch wyszedł:) ja z młodą w 11dpo miałam bete=50 i mi taki bladzioch straszny nie wyszedł (mam schowany na pamiątke:))

    Tizzi lubi tę wiadomość

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • Tizzi Autorytet
    Postów: 357 375

    Wysłany: 25 marca 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justya85 wrote:
    No ja znam dziewczyny co o miesiąc przekładają starania żeby im grudzień nie wyszedł, szczerze-ja starając się nawet nie myślałam kiedy urodze bo bym zgłupiała, co ma byc to będzie. Bardzo chciałam urodzić w tym roku i dzięki Bogu uda się!
    Mam już córkę, ma 4 lata i widzę jak brakuje jej dziecka w domu, nigdy nie chciałam żeby była jedynaczką.
    Dzisiaj zrobiłam test (jutro też będzie) i wydaje mi się że nie taki bladzioszek jak wczoraj
    https://zapodaj.net/3fa4d37af7b6f.jpg.html
    Rośnij kropusiu rośnij!

    Mycha przy takiej becie to aż dziw że Ci bladzioch wyszedł:) ja z młodą w 11dpo miałam bete=50 i mi taki bladzioch straszny nie wyszedł (mam schowany na pamiątke:))

    A co jak przełoży się starania na styczeń a maleństwo i tak zdecyduje się przyjść na świat w grudniu? :P bez sensu tak planować.
    Mój kuzyn urodził się 31.12 o 23:45 :D

    Jednak na betę nie idę. Może w poniedziałek.

    Kiedy najlepiej pójść na pierwszą wizytę? Poczekać aż już będzie pewność, że zobaczę serduszko czy lepiej wcześniej?

    Miłego dnia.

    <3 Lea <3
    tt1d8bf6.pngcravings-2017-12-01.jpg
  • Jooozefka Autorytet
    Postów: 349 414

    Wysłany: 25 marca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha91 wrote:
    Hej i ja dolaczam - dzisiaj bladziutka krecha,ale beta juz nie tak blada 99.47.

    Do gina chce isc za 2 tyg.

    Termin z of 3.12.2017

    Tak samo miałam z synkiem...kreska cień cienia a beta tego dnia 130 :) podobno kreski testowe chłopców są bardziej nieśmiałe :) takie krążą u moich znajomych "staraczkowe hipotezy" :)

    Poza tym gratulację dla Mychy i Justyny bo dołączyły tu z różowej strony mocy...a to nie lada wyczyn :)

    Tizzi dopiero pójdę na pierwszą wizytę...bety nie robię bo wiem, że z nią różnie bywa...nie chcę się stresować wcześniej czy serduszko jest czy się pojawi więc idę w terminie, gdzie powinno już być na 100% ...mam za sobą 2 straty...więc na razie staram się nie martwić ale i nie cieszyć za bardzo...tym bardziej, że objawów nie mam jako takich...i zaczyna mnie to martwić...

    Penelope to faktycznie u Was w UK trzeba sporo poczekać...ale tak z własnego doświadczenia wiem, że chyba nie dałabym rady tyle wytrzymać...rozumiem podstawy takiego ustalenia pierwszego usg...większość ciąż roni się własnie przed tym 12 tygodniem...ale to kawał czasu

    A ja mam 32 lata i 3 dzieciaczków...rocznikowo mogę powiedzieć już, że 7 latkę, 6 latka i 5 latkę...jeżeli wszystko będzie w porządku będzie to moja 3 cc...trochę się obawiam opinii lekarza...bo nie dość że ciąża po zaśniadzie, to własnie ta 3 cc...no i masa nadprogramowych kg...no cóż tak wyszło...więc póki co szukam w necie informacji odnośnie diety cukrzycowej (tak profilaktycznie zacznę bo nie chcę dzieciątka na cukrzycę narażać)...ależ się rozpisałam...miłego dnia wszystkim życzę


    Mama: c 2010; s 2011; c 2012 c 2017;
    i aniołków (*) 2009;2014
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 25 marca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi wrote:
    No i pięknie :) Nie wiem dlaczego często się mój, że grudzień to najgorszy miesiąc na rodzinie dziecka. Według mnie to super miesiąc jak każdy. I dzieciaczki będziemy miały takie świąteczne :) Najlepsze prezenty na święta dla nas będą

    Jeslu nie zaspie w poniedzialek to pojde jak najbardziej ;) bo w niedziele to nigdzie nie dorwe laboratorium.
    Mi to w sumie bylo bardzo obojetne kiedy bede rodzic. Zalezalo mi na tym roku, bo szwagierka rodzi na koniec lipca a ze beda sie wychowywac na jednym podworku to fajnie ze rowiesnicy beda :)

    Kazdy miesiac ma swoje plusy i minusy - jak rodzisz latem to koncowke masz w upale, jak rodzisz zima to trzeba czekac ze spacerami.

    Jooozefka u mnue tez troche nadprogrampwych kilogramow. 5 udalo mi sie zgubic 10 zostalo. Wiec tez na bank mnie czeka krzywa cukrowa itep. Ale mi zawsze mimo wagi do cukrzycy bylo daleko - oby tak zostalo ^^

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 25 marca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa mam takie pytanie dziewczyny. Zastanawiam sie kiedy isc do lekarza - 5.04 (poczatek 6 tc) czy 12.04(poczatek 7 tc)

    Wyjezdzamy na weekend z moim mezem 7-9 kwietnia i nie wiem czy nie bylo by sie lepiej wybrac przed wyjazdem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 11:09

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 25 marca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha jak pójdziesz 5 to niewiele się dowiesz na usg co najwyżej pecherzyk ciążowy zobaczysz więc nie wiem czy jest sens no chybaze potrzebujesz lekarstwa czy coś bo widzę że bierzesz luteine

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 25 marca 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rano byłam na becie teraz czekam na wyniki :)

    Tizzi lubi tę wiadomość

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 25 marca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdzia26 wrote:
    Mycha jak pójdziesz 5 to niewiele się dowiesz na usg co najwyżej pecherzyk ciążowy zobaczysz więc nie wiem czy jest sens no chybaze potrzebujesz lekarstwa czy coś bo widzę że bierzesz luteine

    Luteiny mam full bo dostalam na 4 cykle a zaskoczylam w pierwszym. Wiec mam zapas na ok. 30 dni - zakladajac ze bede rala po 3dziennie. Niby jak zlapalam przez telefon lekarza to mowil(nie patrzac w karte) ze moge przestac brac, ale na poprzedniej wizycie mowil ze bede brala caly I trymestr. I ze wzgledu na to i na moja niedomoge cialka zoltego zdecydowalam jednak brac.

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 25 marca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to tak naprawdę jak pójdziesz za wcześnie to tylko będziesz niepotrzebnie się stresować... jak wszystko jest ok i nie ma niepokojących objawów to ja bym poczekala do tego 12.04.
    Ja niestety będę musiała szybciej iść bo mi się luteina kończy miałam na 3 cykle i ten był ostatnim w którym brałam i do tego wywinelam się mojemu ginkowi od HSG :D hahaha zdziwi się jak do niego zadzwonię żeby odwołać badanie :P

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • Penelope Autorytet
    Postów: 1841 2449

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi, istnieje taka możliwość że przenoszę, syna przenosilam 2 tygodnie, więc jak się powtórzy to będzie grudzień :)

    Tizzi lubi tę wiadomość

    34bwyx8dpc6f9ojv.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ