X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na 7,5 tyg 4760, jesteśmy w okolicy 50 centyla :D

    Teraz po szczepieniach jak wariatka co chwilę mierzę temperaturę.

    Dziewczyny z problematycznymi bioderkami, jaki stopień wg Grafa wam wyszedł?
    U nas ostatnio było IIa, w piątek kontrola, dotychczas tylko profilaktykę mieliśmy stosować, ale z tego co czytałam, to każdy mówi co innego o profilaktyce. Już sama nie wiem co z tym robić.

    Moja ostatnio zrobiła się strasznie marudna, już się jej nie da zostawić samej na macie na chwilę, cały czas muszę być w pobliżu, zagadywać, dotykać, inaczej marudzi pół dnia :( nic się nie da w domu zrobić. Do tego w ciągu dnia też mało śpi - na spacerze i czasami od rana, jak padnie, godzinkę-dwie.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opolanka, mojej też się zdarza cmokanie, w ogóle wypluwa czasami itd. Ale ja mam taki mlekotok. Fontanny dosłownie, mała wtedy wypluwa i czekamy aż zejdzie ciśnienie - nikt by nie chciał, żeby mu szlauch odkręcić w buzi... Więc uznałam, że tak już mamy obie: mi brzydko leci, ona brzydko zjada.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na bliznę używam plastry silikonowe. Rana jest ładnie zagojona i robi sie już blada.

    U mnie już była pierwsza @ - teraz właśnie sie kończy. Jak mi cykle wrócą do normy to i mam nadzieje że moje odchudzanie pójdzie mi łatwiej bo mi się woda nie będzie zatrzymywać w organiźmie.

    Dziś poszalałam w sklepie i wydałam majątek na kremy ale zdecydowałam że pora zainwestować w siebie :)

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w ciągu dnia śpi TYLKO na spacerze :(

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    78beti wrote:
    Ja na bliznę używam plastry silikonowe. Rana jest ładnie zagojona i robi sie już blada.

    U mnie już była pierwsza @ - teraz właśnie sie kończy. Jak mi cykle wrócą do normy to i mam nadzieje że moje odchudzanie pójdzie mi łatwiej bo mi się woda nie będzie zatrzymywać w organiźmie.

    Dziś poszalałam w sklepie i wydałam majątek na kremy ale zdecydowałam że pora zainwestować w siebie :)

    Przepraszam że sie wtrącam. Mogłabyś podać nazwę tych plastrów silikonowych?

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sutricon

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi tarczyca po porodzie szaleje,a do endo nie ma miejsc:/ tsh mam 0,08 i ft4 ponad norme, takze wpadlam w nadczynnosc.

    U nas jest problem z bioderkamu, nosimy usztywniana pieluszke, ale lekarz o stopniach nas nie informowal, a ja nawet nie pytalam, bo niewiedzialam, ze jest jakas skala. Ale dysplazja na usg byla widoczna wyraznie. Mam nadzieje ze na kontroli za dwa tyg.bedzie poprawa. Cwiczymy bioderka codziennie, no i ta pielucha. Szkoda mi malej, ale to dla jej dobra przeciez.

    Ja sie ciesze ze Ala w nocy spi. Budzi sie tylko o 4 na jedzenie i zasypia dalej. W dzien ma nieregularne drzemki, czasem pol godziny, czasem trzy, do tego drzemka na spacerze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    78beti wrote:
    Sutricon

    Dziękuję :)

  • dagii Przyjaciółka
    Postów: 79 42

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Opolanka, mojej też się zdarza cmokanie, w ogóle wypluwa czasami itd. Ale ja mam taki mlekotok. Fontanny dosłownie, mała wtedy wypluwa i czekamy aż zejdzie ciśnienie - nikt by nie chciał, żeby mu szlauch odkręcić w buzi... Więc uznałam, że tak już mamy obie: mi brzydko leci, ona brzydko zjada.

    Mam to samo !

    A mała śpi ładnie jeśli nigdzie nie jeździmy i mamy swój rytm dnia wystarczy ze pojedziemy do rodziców i już wieczorem afera na całego

    Apolonia ❤️

    010i3e3klym7clxy.png

  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Opolanka, mojej też się zdarza cmokanie, w ogóle wypluwa czasami itd. Ale ja mam taki mlekotok. Fontanny dosłownie, mała wtedy wypluwa i czekamy aż zejdzie ciśnienie - nikt by nie chciał, żeby mu szlauch odkręcić w buzi... Więc uznałam, że tak już mamy obie: mi brzydko leci, ona brzydko zjada.
    U mie też mleko leci ciurkiem, ale ja widzę po małej kiedy to się zaczyna, bo ona dosłownie przewraca oczami :P Wtedy wyciągam brodawkę i to ciśnienie kieruję na chusteczkę, czekam aż się skończy i znowu jej daję pić. Ale cmokanie z tym się nie wiąże. Po prostu mam wrażenie, że jak nie jest głodna tak naprawdę, to się opierdziela i źle łapie cycusia. Wtedy cmoka przez cały proces karmienia, choć ciągle ją poprawiam. Kochany brzdąc <3
    Zaraz mamy szczepienie, boję się cholernie ;/

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aknelam- a nie miałaś zaleceń by zmniejszyć dawkę Po porodzie? Bo mi kazał lekarz zmniejszyc dawkę. Oczywiście z braku czasu i czasem lenistwa brałam stara dawkę i też miałam nadczynnosc. A wystarczylo,ze zaczęłam brać dawkę połowę mniejsza, Jak mi kazano i wrocilo do normy. Ja miałam tsh po ciąży 0.3. A po 3 tyg brania już dobrej dawki mam 2. Z racji tego,ze od maja bedziemy się starać o drugie,kazal Mi co mc kontrolować Tsh,zeby zejść do 1.5

  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opolanka u mnie Nela też zaczęła cmokać podczas jedzenia ostatnio, właśnie się zastanawiałam co Ona wyczynia. Ja tylko kp, więc nie mam pojęcia o co chodzi z tym cmokaniem.

    Co do TSH ja jeszcze nie robiłam po porodzie, na razie biorę tą samą dawkę, jakoś mi nie po drodze na badania :/

    My byliśmy dzisiaj na bioderkach, mamy I gr wg Grafa, więc jest ok, wprawdzie mamy kontrolę za 4 miesiące bo czegoś tam nie widać, ale to ponoć do 4 miesiąca się pojawia.

    <3Wbwmp2.png <3
  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konkretnych zalecen nie bylo, mialam obserwowac tsh. Zmniejszylam dzisiaj dawke, za kilka dni zrobie powtorke badan. I musze innego endokrynologa znalezc bo do mojej nawet z wyprzedzeniem brak miejsc czy to.na fundusz czy prywatnie.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miałam brać polowe dawki euthyroxu od razu po porodzie, tsh mam 2,35 ft4 w normie ale trochę nisko; wiem ze alternatywnie zaleca się brać od razu po porodzie dawkę sprzed ciazy - u mnie wychodzi na to samo.

    Cieszę się ze malutkiej wyszła tarczyca Ok - chociaż podpytam jeszcze moja Endo o ten wynik bo to pediatra oceniła ze Ok. No i hgb u małej wyszła w normie, czego się trochę bałam, bo suplementowane żelazo robi różne rewolucje brzuszkowe a u takiego maleństwa które miewa problemy ze zrobieniem kupy po prostu to ja dziękuje

    Sutricon jest mega, ja mam już gładziutko, tylko wciąż czerwona krecha przebija. Muszę się zabrać za mięśnie brzucha bo mi się rozeszło na palec :/ ktoś może polecić fizjoterapeutę w wawie? Ćwiczenia z YouTube mi nie wychodzą :/

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mialas jakies wskazanie do zrobienia tsh malej? Zastanawialam sie nad tym by tez moja pod tym katek zbadac, ale stwierdzilam,ze jak miala przesiewowe w szpitalu, to nie ma potrzeby,ale moze warto.

  • Clarissa Przyjaciółka
    Postów: 97 78

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy kontrolę bioderek za 2 tyg. Też nas lekarz nie informował dokładnie jaki stopień, nawet nic w książeczce nie wpisał. Mam nadzieję, że będzie już OK.
    Endokrynologa mam we wtorek. Też miałam zalecenie po porodzie brać połowę dawki. Jutro albo w piątek idę na badania więc zobaczymy. U małej TSH 6,730, ft4 2,03.Pediatra mówi, że OK.

    https://www.maluchy.pl/li-73185.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu robili małemu badania przesiewowe pod kątem tarczycy. Standard przy matce hashimotce. Teraz musimy zrobić Jak maly skończy 6mcy.

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 1 lutego 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie grudniowe mamusie :) witam sie dopiero teraz chociaz podczytuje Was. Mialam byc lutowa mama ale w skonczonym 33tc odeszly mi wody i 19-go grudnia urodzila sie moja gwiazdeczka :) wiem ze ciezko bedzie mi sie do Was wtulic bo jestescie juz ze soba dlugo ale bede dalejvpodczytywac. ;)

    Monal lubi tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 1 lutego 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Paula :)

    Przesiewowe w szpitalu to jedno, to robią wszystkim, ale z uwagi moja niedoczynnosc malutka miała badania; i to akurat na NFZ bo wtedy jeszcze nie mieliśmy Luxmed dla niej

    Paula. lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Ja tez miałam brać polowe dawki euthyroxu od razu po porodzie, tsh mam 2,35 ft4 w normie ale trochę nisko; wiem ze alternatywnie zaleca się brać od razu po porodzie dawkę sprzed ciazy - u mnie wychodzi na to samo.

    Cieszę się ze malutkiej wyszła tarczyca Ok - chociaż podpytam jeszcze moja Endo o ten wynik bo to pediatra oceniła ze Ok. No i hgb u małej wyszła w normie, czego się trochę bałam, bo suplementowane żelazo robi różne rewolucje brzuszkowe a u takiego maleństwa które miewa problemy ze zrobieniem kupy po prostu to ja dziękuje

    Sutricon jest mega, ja mam już gładziutko, tylko wciąż czerwona krecha przebija. Muszę się zabrać za mięśnie brzucha bo mi się rozeszło na palec :/ ktoś może polecić fizjoterapeutę w wawie? Ćwiczenia z YouTube mi nie wychodzą :/
    Skąd wiesz że rozeszły ci sie mięśnie brzucha ? Umiesz to sama sprawdzic ?

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
‹‹ 1662 1663 1664 1665 1666 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ