X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna kciuki mocne za Ciebie i dzidka zeby na strach sie skonczylo. Czy na usg cokolwiek bylo nie tak?

    Moj lekarz powiedzial, ze mozemy jechac na urlop, ale my juz bylismy wiec pewnie co najwyzej jakis weekend wchodzi w gre.

    Meggs powiedzial ze nie ma sprawy. I ze nie mozna zmyszac nikogo do bodan. Zdziwiony byl, ze taka sytuacja w ogole miala miejsce.
    Pyral jak sie nazywasz;) troche glupia sytuacja, mam nadzieje, ze masz Magda na imie ;)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg było wszystko pięknie więc nie biorę tej pappy tak bardzo do siebie. Szczególnie że nie mam obciazonego wywiadu

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna wiadomo, ze to Wasze dziecko i Wasza decyzja. Mi tez sie wydaje ze usg to podstawa a krew dodatek. Nie wiem co bym zrobila na Twoim miejscu. Ale na pewno warto isc do lekarza i porozmawiac. Moze jeszcze jedno usg. Wspolczuje fodatkowego stresu.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia tak Magda 😊 oki, to już się nie stresuję ze zostane bez lekarza 😊

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn ma prawie dwa lata i nawija pełnymi zdaniami 😲 i mega to jest jak przychodzi i mówi, że chce się 'psytulic do dzidzibobo do pępka' 😍 pytanie tylko ile z tego tak naprawdę rozumie 🤪

    A jakie macie książeczki o rodzeństwie? Mój mały też książkofil 😁

    Anna trzymamy kciuki 🤞 ja też uważam, że warto się udać na rozmowę, zawsze to jakieś dodatkowe informacje 😉 a potem i tak zawsze decyzja należy to was, rodziców.

    Ja nie planuje wakacji na ten rok, bo już byliśmy specjalnie w marcu. Dobrze, że tak zrobiłam bo teraz z migrena i to bym miała urlop, że ho ho :/

    2Rp2p1.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania warto porozmawiać, choć często ta papa wychodzi przesadzona. Trzymam kciuki żeby lekarz Cię uspokoił.

    Właśnie co polecacie na wakacje, przełom lipiec i sierpień,do 4 h lotu, ateakcje dla dzieci, no i żeby nie było morderczo gorąco tylko jakiś wiaterek z nad morza. Madera pierwsza przyjodzi na myśl ale córka tam się wynudzi. Chorwacja jakaś wyspa? Portugalia wybrzeże?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2019, 14:29

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie idziemy rozmawiać, mamy dostać jakieś skierowania i w ogóle ale jeszcze nie wiem nawet na co :)
    Wiem że jest to bardzo dobry lekarz i nie wypuści mnie w maliny

    Ewe90 lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe, mamy kicie kocie (jest parę książeczek z braciszkiem nunusiem), mały miś spodziewa się braciszka i jeszcze coś typowo z biedronki 😀

    My jedziemy w poniedziałek na tydzień na Hel, bardzo się cieszę, aby tylko przeżyć drogę (5 godzin samochodem nie licząc postojów)

    Ewe90 lubi tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna
    W moim przypadku już na wyniku było napisane że przy ryzyku wysokim(pow.1:300) wskazana amniopunkcja
    Po to w sumie rozmowa-wy decydujecie
    Ale bądź tylko dobrej myśli

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę znaleźć coś o siostrzycce w takim razie :D

    Meggi89 lubi tę wiadomość

    2Rp2p1.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wlasnie wrocilismy, bylo super tylko z dieta troche ciezko. A jedziecie dokladnie na Hel czy jedna z miejscowości? My mieszkalismy w Kuznicy ale praktycznie codziennie jezdzilismy do Jastarni, Juraty lub na Hel. Tez mamy z Poznania 5h autem ale jakos zlecialo. Koniecznie zalatw sobie adapter do pasa bo wtedy podroz przebiega o wiele bardziej komfortowo :)

    Meggi89 wrote:
    Ewe, mamy kicie kocie (jest parę książeczek z braciszkiem nunusiem), mały miś spodziewa się braciszka i jeszcze coś typowo z biedronki 😀

    My jedziemy w poniedziałek na tydzień na Hel, bardzo się cieszę, aby tylko przeżyć drogę (5 godzin samochodem nie licząc postojów)

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wlasnie wrocilismy, bylo super tylko z dieta troche ciezko. A jedziecie dokladnie na Hel czy jedna z miejscowości? My mieszkalismy w Kuznicy ale praktycznie codziennie jezdzilismy do Jastarni, Juraty lub na Hel. Tez mamy z Poznania 5h autem ale jakos zlecialo. Koniecznie zalatw sobie adapter do pasa bo wtedy podroz przebiega o wiele bardziej komfortowo :)

    Meggi89 wrote:
    Ewe, mamy kicie kocie (jest parę książeczek z braciszkiem nunusiem), mały miś spodziewa się braciszka i jeszcze coś typowo z biedronki 😀

    My jedziemy w poniedziałek na tydzień na Hel, bardzo się cieszę, aby tylko przeżyć drogę (5 godzin samochodem nie licząc postojów)

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1046 1122

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    Mam trzeci raz cukrzycę ciążowa, trzeci raz na insulinie, nigdy nie slyszalam żeby cukrzyca była wskazaniem do cc
    Ba
    Częściej na diecie zdarza się się hipotrofia brzuszka a nie za duży
    Z cisnieniem nie miałam nigdy problemu-i nie slyszalam aby szlo w parze z cukrzyca
    Ułożenie miednicowe tak, ale tylko u pierworodek to wskazanie do cc ale nie bezwzgledne
    W dodatku sa zmiany i pierwsze cięcie nie jest wskazaniem do kolejnego ciecia i tu tylko jedna kwestia-na jakiego lekarza się trafi...bo jeśli będzie chciał ciąć to i inne powody znajdzie
    Jedyna różnica-przy vbac nie można wspomagać porodu np oksytocyna...a często lekarze traktuja cukrzycę jako powod wczesniejszego porodu. A więc wywołanie wiąże się z roznymi srodkami...
    Przy VBAC tez się stosuje oxy jednak robi się to ostrożniej i częściej jest się pod ktg 😉 tak samo mitem jestże nie można dostać znieczulenia. Sama próbowałam VBAC, które niestety nie mogło się udać ze względu na bardzo krótką pępowinę (20cm)😔 Teraz chce próbować VBA2C o ile będzie mi dane bo póki co kosmowke mam nisko i mam nadzieje że nie zrobi mi się z tego łożysko przodujące 🙈

    k0kd2n0ahvnns25k.png
    zpbn2n0ac5l0ttai.png
    7u22flw18pgbzvrz.png
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jedziemy na urlop w drugim tygodniu lipca ale ja na ten czas biorę urlop. Mam za dużo życzliwych wokól siebie i nie chcę ryzykować kontroli z ZUS.

    Dziewczyny z cukrzycą co jecie na obiady? Bo mi się pomysły już kończą 😭

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jedziemy na urlop w sierpniu w Bieszczady. Jestem na l4, adresu zmieniać nie będę. Jak będzie kontrola to wtedy się będę martwić. W końcu możemy na spacer wychodzić... Zdjęć wrzucać nie będę ani mówić nikomu w pracy bo wiadomo jak jest. Ale miejsce mamy super więc nie chcę rezygnować 😉

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1046 1122

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Papp-a mi krew pobierano w dniu USG i kompletne wyniki maja do mnie przyjść pocztą, więc czekam 😉

    Ja tez na L4 i mam tez trochę „życzliwych „ w koło siebie wiec nikomu nie zamierzam mówić ze jedę gdziekolwiek

    k0kd2n0ahvnns25k.png
    zpbn2n0ac5l0ttai.png
    7u22flw18pgbzvrz.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nulka
    ogólnie z mojej strony to był taki skrót myslowy odnosnie vback
    bo w sytuacji bezposredniego zainteresowania najlepiej poznac szczegóły w konkretynej placówce, nie każdy lekarz chce vbac, choc pewnie zmieni sie wiele przez odgórne wytyczne

    zeby nie było ze kolejny skrót myslowy-prowadzacy moze uznac/nie uznac vbac, a i tak decyduje lekarz na dyzurze w szpitalu i stan rodzacej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2019, 20:52

    Nulka lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z książeczek dla starszego dziecka mamy: Tosia czeka na braciszka, Peter i Lena Dwa Opowiadania, Będziemy mieli drugie dziecko.

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1046 1122

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    nulka
    ogólnie z mojej strony to był taki skrót myslowy odnosnie vback
    bo w sytuacji bezposredniego zainteresowania najlepiej poznac szczegóły w konkretynej placówce, nie każdy lekarz chce vbac, choc pewnie zmieni sie wiele przez odgórne wytyczne

    zeby nie było ze kolejny skrót myslowy-prowadzacy moze uznac/nie uznac vbac, a i tak decyduje lekarz na dyzurze w szpitalu i stan rodzacej
    Po jednym cc raczej problemów nie robią gorzej już po 2 i więcej... mi mój lekarz na karcie ciąży na czerwono napisał stan po dwóch cc 😒 to już mówi samo za siebie... choć nie mówi ze nie. Na pewno nie dam się pociąć „na zimno” chyba że mi to łożysko zrobi psikusa to nie będę miała wyboru 🤷🏻‍♀️
    Polecam grupę na fb Naturalnie po cesarce

    k0kd2n0ahvnns25k.png
    zpbn2n0ac5l0ttai.png
    7u22flw18pgbzvrz.png
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1046 1122

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    nulka
    ogólnie z mojej strony to był taki skrót myslowy odnosnie vback
    bo w sytuacji bezposredniego zainteresowania najlepiej poznac szczegóły w konkretynej placówce, nie każdy lekarz chce vbac, choc pewnie zmieni sie wiele przez odgórne wytyczne

    zeby nie było ze kolejny skrót myslowy-prowadzacy moze uznac/nie uznac vbac, a i tak decyduje lekarz na dyzurze w szpitalu i stan rodzacej
    Tu masz dużo racji. Dużo zależy od tego na kogo się trafi i jak będzie przebiegać poród. Co do wytycznych tak samo odchodzi się od mierzenia grubości blizny bo może być cienka a elastyczna albo gruba która nie chce pracować

    k0kd2n0ahvnns25k.png
    zpbn2n0ac5l0ttai.png
    7u22flw18pgbzvrz.png
‹‹ 271 272 273 274 275 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ