X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale szczytem podlizu było jak wyhaftowałam Teściom obrazek na rocznicę ślubu ;) obraz wisi do tej pory w głównym miejscu w domu :)

    qbxwkvq.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 28 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę dzieciaczków. Mam nadzieje i ja doczekać tak dorodnej liczby ;)

  • Mamax Autorytet
    Postów: 1066 218

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasandra- W jakim wieku sa twoje dzieciaczki?

    Moj maly tez uwielbia puzzle :-)

    (**) Nasze kochane aniolki-bliźnieta- 30.03.2011- 11tc
    82do3e5er89phwkq.png[/url]

    zrz6anlirvrf5z1r.png[/url]

    f2wl6iyemrinq9lg.png[/url]
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny grudzień to super miesiąc- mój synek urodził się 5 grudnia 2013 roku, a tu już macie terminy na 2014 wow!!! trzymam kciuki za wszystkie mamusie :-)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termin na 5 grudnia :)

    Nina lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 29 marca 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam niby na 4 grudnia :)

    Córcia ma 4 latka, a Synuś 2 latka :) także super :) rocznikowo jest między nimi 3 lata różnicy, ale tak naprawdę jest 2 lata i 3 miesiące :) tylko Laura jest z listopada 2009, a Nataniel z lutego 2012 :)

    a teraz Dzidzia z grudnia 2014 :)

    qbxwkvq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny ;) Wszystko wskazuje na to, że i ja dołączę do grudniowych mam ;) Oby ;) Wykonałam 2 testy na obydwóch blade kreseczki, ale są ;) Poza tym temperaturka mówi sama za siebie ;) Według Belly 8 grudnia ;)

    HANA, Ewelcia lubią tę wiadomość

  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 29 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy witamy :) i życzymy powodzenia i baaaardzo nudnej ciąży ;)

    macadamia lubi tę wiadomość

    qbxwkvq.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 marca 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj zaliczyłam trzecią betę, tak jak lekarz kazał. Po południu powinny być wyniki.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Wita się kolejna mama grudniowa 2014. Termin porodu według ostatniej owulacji (według owu a nie OM, bo miałam owu w 12dc) mam na 6.12 :)
    Dziś zaczęłam 5tc. W pon mam pierwszą wizytę, jednakże to z tego względu, że mam sporo pytań (m.in. dotyczących kilku leków które biorę) i potrzebuję nowej recepty na luteinę, bo akurat w pon mi się kończy.
    Fajnie by było jakby było widać już pęcherzyk :)

    Wizytę na NFZ mam 11.04.

    HANA, macadamia, Ewelcia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jak tam Wasze brzuchy? Widac już coś?

    U mnie stety lub niestety brzuch jest już większy nieco... nie wiedziałam, że to możliwe na tym etapie, ale koleżanka miała to samo i gin jej powiedział, że tak się dzieje przez to, iż hormony powodują wypychanie jelit do przodu i zbieranie się wody w tych miejscach u niektórych kobiet bardziej i szybciej niż u innych. U mnie ewidentnie brzuch już idzie do przodu - mniej więcej od połowy brzucha w dół.

    Aha i nie, nie są to gazy czy wzdęcia, bo takowych póki co nie uświadczyłam na szczęście :) Byc może dlatego, ze dobrze się odżywiam i bardzo pilnuję by właściwie jeśli od kiedy wiem o ciąży.

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 marca 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jeszcze chyba nic nie widać, ale jak dotykam podbrzusze, to czuję jakby takie miękkie było. Gin mi mówiła, że macica się rozrpycha.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 29 marca 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super że jest nas więcej!!! :)

    U mnie brzuszek jakby taki wypchany, ale dla mnie to wzdecie (mimo ze odzywiam sie zdrowo ,duzo zieleniny, i dieta niski indeks glikemiczny. Na wadze 1kg do przodu, no ale to pewnie woda bo moj jadłospis nie uległ zmianie :)

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 marca 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już betę: 352.36. Zastanawiam się, czy nie za mało przyrosla, bo ostatnio prawie o 300%, a teraz o 100%? Co sądzicie?

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja propaguję zdrowe odżywianie i trochę ruchu w zdrowej ciąży zamiast leżenia i wpierdzielania czekolady. Jestem za zdrowym jedzeniem szczególnie w naszym stanie.

    Hana, Milcia, pewnie jeszcze dziewczyny będą do nas stopniowo dochodzić :) Trochę to potrwa zanim tu trafią.
    Kiedy macie pierwsze wizyty? Jakie macie teraz objawy? :)

    Hana właśnie czytałam, że wzdęcia w ciąży to norma... współczuję, ja na szczęście póki co nie mam i aż się dziwię :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2014, 14:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia z tego co obserwuję po kobietach innych, to najpierw beta duużo i szybko przyrasta, a później już tak spokojniej :) Wazne jest żeby przyrastała te 66% w ciągu 48h, tylko tyle. Nie martw się :*
    ile dpo jesteś?

    Ja miałam tak:
    10dpo 35,6
    12 dpo 132,8
    i teraz będę robić w 16dpo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2014, 13:02

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia, jakie masz objawy teraz? :) Też masz tak, ze zmienia Ci się to z dnia na dzień?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na razie bezobjawowo zupełnie, poza bolącymi piersiami i nudnościami tuż przed snem nic się nie dzieje, ale to po prostu za wcześnie. Co do brzuszka nic, a nic nie zauważam poza zatrzymaniem wody w organizmie i wzdęciami charakterystycznymi przy wzroście progesteronu... Ja zamierzam iść na wizytę dopiero 18 kwietnia, jeśli mój lekarz będzie tego dnia przyjmował jeśli nie to 14 kwietnia. Póki co staram się bezstresowo żyć, jeść zdrowo dbać o siebie i tyle mogę zrobić ;) Straciłam moja poprzednia ciąże 28 stycznia, teraz zrobiłam test 28 marca może to znak, że Bóg oddał nam nasze dziecko ;) Staram się być dobrej myśli. I mam nadzieję dziewczyny, że Wy też nie będziecie się niepotrzebnie stresować ;) Póki co życzę wszystkim mamuśkom udanego spokojnego weekendu ;) Ja odcinam się zawsze na weekend od wirtualnego świata więc mam nadzieję, że jak tu zajrzę po weekendzie będzie radośnie pozytywnie i będzie nas więcej ;)
    niemowlak-02.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2014, 14:03

  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 29 marca 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia ja Ci nie pomoge bo sie nie znam na tym kompletnie.

    Kiara e tam wzdecie to nie problem, nawet sie ciesze, dwa lata czekalam na ten odmienny, stan i wymiotami nawet bede sie cieszyła :). Ja jestem zwolennikiem zdrowego odzywiania. Ja mam PCO mimo ze waze 55kg, teraz 56kg/171cm to przeszłam na diete własnie z indeksem i mysle ze to dzieki temu udało mi sie osiagnac swój cel. Zero mąki,cukrów itp, duzo owoców, ryb (!) warzyw, białka i spacerki. I nie wezme nic słodkego do ust, jak uda mi sie ostac przy ciazy. :)

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ