X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 8 września 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na szybko !
    Jesteśmy już w domu, mała bardzo grzeczna, je i śpi. Rana daje o sobie znać szczególnie jak się przeforsuje. Poród SN znacznie lepszy jak dla mnie niż CC ale cóż nie miałam wyboru.

    postaram się pisać na bieżąco :)

    Milcia lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 10 września 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dynamiczna i jak tam pierwsze dni w domu?

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 10 września 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dynamiczna ogromne gratulacje


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 14 września 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc ......

    Jakiś czas temu naskrobałam dla Was ogromnego posta po czym przyszedł mój maż i wyłączył mi komputer wrrr...

    Więc od nowa,

    Generalnie moja mała księżniczka to prawdziwy aniołek. Je co 3 h i śpi i znów je i znów śpi , acha w między czasie robi kupę :)

    W nocy budzi się dwa razy na jedzenie.

    Co do mojego samopoczucie to czuję się ok. Blizna boli nie mogę powiedzieć ze nie ale ratuję się paracetamolem. Wczoraj byłam ściągnąć szew, szczerze mówiąc myślałam ze odczuję jakąś różnicę jak nie będę miała już szwu ale generalnie nie ma różnicy w odczuciu. Nie rozczulam się zbytnio nad sobą , nie mam na to czasu może dlatego dni lecą i jest coraz lepiej.

    Z karmieniem piersią nie mam problemu mała się najada bo śpi . Nie wiem czy przybiera na wadze bo położna nie miała ze sobą wagi ale za niedługo z wizytą u lekarza będziemy to się zważymy, ale mała je , nie ulewa wiec chyba jest ok.

    Generalnie mam wrażenie że puki co nic się w moim życiu nie zmieniło bo mała jest jakby nieobecna ale to dobrze bo ja mogę spokojnie dojść do siebie .

    Karola , Milcia jak tam Wasze pociechy, Juliana jak ty się czujesz i jak Twoja pociecha??

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 14 września 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    dynamiczna gratulacje, jest coreczka, mi tez sie marzy i marzyc bede dalej bo w tej chwili na trzecie dziecko nas nie stac.


    Karola ja po urodzeniu Bartka ( drugiego syna) powiedziałam sobie że już mamy komplet i koniec. Też wtedy nasze finanse były mocno nadwyrężone, natomiast później wiele się zmieniło i tak jest nas ile jest i jest ok. Zobaczysz jeszcze kiedyś będziesz miała córeczkę :)

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 14 września 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu :) Mała zdrowa jak ryba :) Waży 6330 g i ma 59 cm. Od najniższej wagi przez niecałe 3 miesiące przybrała 3200 g. Trzy wkłucia dostała i rota do buźki. Ostatnio 5 nocy spała po 8-9 h za pierwszym razem w nocy, a od 2 dni znów ma dwie pobudki. Nie jest źle.
    Dynamiczna, my przez pierwsze 3 tygodnie czuliśmy się jakbyśmy dalej byli w trójkę w domu, bo mała tylko jadła i spała :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my po wazeniu i Kornel wazy juz 4260. rosnie jak szalony, dobowo przybiera od 30 do 50g. nie ma kolek wiec noce i wieczory sa spokojne, trafiaja sie noce gdzie si 7h ale czesciej budzi sie co 3h. na szczescie kiedy sie naje od razu zasypia u siebie w lozeczku :) nie powiem przy dwojce malych dzieci jest ciezko, ale idzie to przezyc. teraz moze mam ciut trudniej, bo maz do konca wrzesnia jest na poligonie i nie wraca do domu ale radze sobie. mam do dyspozycji samochod wiec zakupy czy wizyty u lekarzy nie sa problemem, chociaZ jak jest ladna pogoda to spacerujemy na zakupy.
    w piatek wizyta z bioderkami. zobaczymy co mi powie bo w szpitalu kazali pieluchowac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dynamiczna wrote:
    Karola ja po urodzeniu Bartka ( drugiego syna) powiedziałam sobie że już mamy komplet i koniec. Też wtedy nasze finanse były mocno nadwyrężone, natomiast później wiele się zmieniło i tak jest nas ile jest i jest ok. Zobaczysz jeszcze kiedyś będziesz miała córeczkę :)
    u nas problem to tez maly metraz mieszkania i to ze ja nie pracuje. kiedy Kornel skonczy dwa lata mam zamiar isc do pracy ale w naszym regionie o prace nie jest tak latwo. mam nadzieje ze jak praca bedzie i troche sie odkujemy to maz sie zgodzi na trzecie dziecko :)

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 15 września 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    u nas problem to tez maly metraz mieszkania i to ze ja nie pracuje. kiedy Kornel skonczy dwa lata mam zamiar isc do pracy ale w naszym regionie o prace nie jest tak latwo. mam nadzieje ze jak praca bedzie i troche sie odkujemy to maz sie zgodzi na trzecie dziecko :)


    A nie macie możliwości na służbowe mieszkanie? My wcześniej mieszkaliśmy na 40m a cztery lata temu dostaliśmy przydział na wojskowe 60m i takim sposobem z dnia na dzień wszystko się zmieniło. :)
    Wiesz mnie zorganizowanie tak dużej rodziny zajęło 11 lat zatem kochana wszystko przed Tobą.

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 15 września 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia to cudownie że mała tak rośnie. Ogólnie super ze te nasze dzieciaczki są zdrowe. :)

    Dzisiaj rzutem na taśmę umówiłam się na sesję noworodkową.

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dynamiczna wrote:
    A nie macie możliwości na służbowe mieszkanie? My wcześniej mieszkaliśmy na 40m a cztery lata temu dostaliśmy przydział na wojskowe 60m i takim sposobem z dnia na dzień wszystko się zmieniło. :)
    Wiesz mnie zorganizowanie tak dużej rodziny zajęło 11 lat zatem kochana wszystko przed Tobą.
    Niestety tutaj gdzie mieszkamy nie ma mieszkań służbowych a w miejscowości gdzie jest jednostką nikt nie chce mieszkać bo to mała mieściła i nawet wyjść nie ma jak bo sami żołnierze dookoła mieszkają. Zaraz by wszyscy na jednostce wiedzieli co się u nas dzieje. Może kiedyś powiększamy jeszcze rodzinę bo planujemy budowę domu. Cały czas mąż się mnie pyta czy mój ojciec na pewno przepisze na nas kawałek działki pod budowę.

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 17 września 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj przeżyliśmy najazd tłumów. Jak przez te dwa tygodnie nie zaglądał nikt tak dzisiaj wszyscy :) Jutro jeszcze też jedni goście no i chyba koniec narodzinowych odwiedzin:)

    Mała nadal ładnie śpi, choć noce są nieco gorsze bo złapała lekki katarek. Ale na szczęście puki co z jedzeniem nie ma problemu, a i jak dobrze wywietrzę mieszkanie to lepiej jej się oddycha. Nawet nieźle zniosła dzisiejszy natłok gości teraz śpi i czekam czy się obudzi na kąpiel jak nie to podarujemy sobie dzisiaj.

    Wojtusia pogryzł komar na buzi tak mocno ze jak rano wstał to myślałam ze ma ospę, ale cóż by to była za ospa która jest tylko na buzi :) Smarujemy fenistilem i czekamy aż kropy zejdą. Maż w jego pokoju zabił dwa komary tak napite krwią ze aż plamę zostawiły , och biedactwo, poznęcały się nad nim .

    W poniedziałek jadę na sesję noworodkową, to już ostatni gwizdek bo ponoć do 14 dnia życia wychodzą najlepiej.


    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 19 września 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dynamiczna i jak sesja się udała?

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 20 września 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No młoda wcale nie spała tak na złość nie chciała zasnąć ale była spokojna więc myślę, że coś tam z tego wyjdzie , zobaczymy.
    Mam od dzisiaj szpital w domu. Średni i najmłodszy kaszlą jak opętani. Młoda jeszcze zdrowa ale jak się od nich nie zarazimy to będzie jakiś cud. Średni trochę gorączkuje . Nasz lekarz jest dopiero jutro więc dopiero jutro mogę iść. Daje mi profilaktycznie syropki ale obawiam się że bez antybiotyku w obu przypadkach się nie obejdzie.

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 24 września 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co tam u Was? Jak tam mamuśki dajecie sobie radę?
    Ja w końcu doczekałam się słowa MAMA :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 30 września 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie nie było, super, ze u Was wszystko dobrze i dzieciaczki rosna, u nas malutka tez przybiera, z karmieniem, a bardziej iloscia mleka chyba nie ma problemu, bo je obecnie w przedziale 2-4h, z zaznaczeniem na odstep 2,5-3, a wczesniej jadla nawet co 1h, noce ladnie przesypia, tzn., budzi sie przewijamy, karmimy, troche potrzyzmam do odbicia i przytulenia i odkladam spiaca, z rana do poludnia poterafi nie spac i tu bywa roznie, bo domaga sie trzymania, orzytulania, gadania do niej, wiec bywaja momenty, ze ciezko cos zrobic, i ciezko mi sie zajac drugim dzieckiem, co poewoduje placz i bunt,
    Jak zaczowuja sie Wasze starszaki w stosunku do mnaluszkow?


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 2 października 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam, że Ola chce częściej na ręce, bo widzi, że czasem Ewę nosimy. Jakoś nie jest zazdrosna, ale chyba zaczyna się bunt dwulatka. Czasem to już jest nie do wytrzymania. Maruda i płaczek. Szybko się złości, jak jej coś nie wychodzi albo jak jej się czegoś zabrania. Już nie wiem, co jej wymyślać, żeby czymś ją zająć.

    A Ewa ma krótkie drzemki w dzień, bo po ok 40 minut i są 4 w ciągu dnia. Chyba że śpi na balkonie, to wtedy śpi dłużej. Za to w nocy budzi się raz, dziś po 8 h i 10 minutach pierwsza pobudka. Zasypia ok 20,30. Nie narzekam. Oli się też spanie poprawiło, choć ostatnio wszyscy jesteśmy chorzy i jej katar dokucza w nocy.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 4 października 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    No u nas było dwa tygodnie chorób ale wreszcie jesteśmy zdrowi. Wojtuś nie chodził do żłobka, maż wrócił do pracy więc było ciężko. Młoda za to bardzo spokojna pierwsze trzy tygodnie swojego życia przespała. Natomiast w ostatnim tygodniu zaczęły się chwile aktywności choć i tak dużo jeszcze śpi. W nocy niebo a ziemia w porównaniu do Wojtak, budzi się dwa razy i tyle. On teraz po blisko dwóch latach budzi się dwa razy. W piątek zjadam placka ziemniaczanego i to było istne przegięcie z mojej strony bo mała bolał brzuszek, poza tym jem normalnie i na nic innego nie zauważyłam dolegliwości.
    Wczoraj byłyśmy na ważeniu mała ma 3750 ( jak wychodziłyśmy ze szpitala to miała 2900) i mierzy 54cm ( czyli 2 cm na plusie)

    Wojtek jest zazdrosny nie da się ukryć ale nie do przesady. Jak jestem z nim sama to rozumie że czasem nie mogę go wziąć natomiast ja przyjdzie mąż z pracy to już nie ma zmiłuj uwaga jednego z nas musi być na Wojtusiu. Od dzisiaj już poszedł do żłobka wiec jest zdecydowanie lżej i mogę wreszcie do pracy wrócić bo z nim to nie było szans taki urwis że rozrabiał mi na zakładzie jak pijany zając. Raz się nawet belka materiału na niego przewróciła znikną biedny pod nią całkowicie dobrze ze była miękka i lekka i nic się nie stało.

    Z nocnikiem mammy problem woła mamo puka ale jak już zrobi w pampka.

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 5 października 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Zosia widac, xe jest zazdrosna, probuje zwrocic na siebie uwasge, z byle powodu wola opa opa, i duzo placze, tu lacze bunt dwulatka i mlodsza siostre, powrocilismy do pieluch bo w ciagu jednego tyg przy malym dziecku cofnela sie o krok do tylu i przestala siadac na nocnik, nier i juz, i przesdtala wolac, teraz nawrt z kupa moze chodzic i nie powie ze zrobila.
    Innym zlym zjaweiskiem sstal sie bunt mycias rak, buzxi, wlosow, od okolo 2-3 tyg wpada w histerie, i nawet rak nie fda sobie umyc, weiec nalewasm jej wody i "myje" sama, zastanawiam sie nad daniem ja do klubu maluszka zeby miala jakas odskocznie,a siostra troche wolnosci, bo ja jej nie moge na kanape czy podloge polozyc bo zaraz podlatuje i najpierw buzi, gili gili, a potem nagle chce ja wziac, usiasc na jej reke, uszczypnac, kopnac, wiec srednio pod tym wzgledem, i mysli ze to fajnie


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 21 października 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co tam u Was? Jak sobie radzicie?
    U nas stuknęły 4 miesiące wczoraj :) Mała waży już 7140 g (waga z poniedziałku). U mnie za to waga mniejsza niż przed pierwszą ciążą :) a nie odmawiam sobie niczego. Jem wszystko.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
‹‹ 1334 1335 1336 1337 1338
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ