X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, jestem w szpitalu i nie wiem co dalej, zrobili dokladne usg, codziennie ktg, wywiad, i leze, juz chcialabym urodzic, bo siedzenie tu nie jest przyjemne, a w domu tez sie bede bala ze cos sie zacznie dziac i nie zdazymy, echh
    Najlepiej gdyby sie samo zaczelo jeszcze jak jestem w szpitalu, ale poza dlugo trwajacym napinaniem brzucha, bolami podbrzxusza i kregoslupa nie mam innych objawow, z Zosia sie wszystko szxybko rozkrecilo, skurcze, czop, porodowka i porod, lacznie trwalo od rozpoczecia do konbca 10h, a jak tu widze jak babeczkom wywolujha, to sie tylko mecza i nic z tego nie wychodzi...hmmm to sie wygadalam

    My z zebow mamy 1,2 i 4, 3 chyba rosna bo bardzo gryzie paluszki.


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    W kwestii mowy Wojtusia to mówi dość dużo. Mama tata tam kto to. Z ciekawszych mówi wyraźnie coca cola i kółko. Generalnie powtarza wszystko na tyle ile umie. Za nim jednak potem to mówi moja trochę czasu. Świetnie wychodzi mu wołanie brata Batek czyt. Bartek. Mówi już kilka zdań to ja, to moja mama, kto to, co to. Chodź tam.
    Co do zębów to miałam na myśli do 4 bo 5 to z tego co kojarzę to chyba ok 36. M-ca . No chyba że źle pamiętam.

    Ze złych wieści to moja mala obróciła się pośladkami. I modlić się mogę tylko żeby jeszcze się przewróciła. Ale stać by się musial cud bo mala waży już 3400 . 5.09 kolejna wizyta i decyzja co dalej ale chyba czeka mnie cesarka

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie się wszyscy podziali ??
    Spadłyśmy na drugą stronę .

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem, ale miałam zalatany weekend, bo w sobotę byliśmy na roczku u chrześniaka męża, a wczoraj robiliśmy chrzciny w domu.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • kanapa Autorytet
    Postów: 462 414

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Dynamiczna, Julianna- maluszki są już na świecie? :)

    Co u nas... z mową ostatnio kiepsko- strasznie się wycofała :/ wydaje mi się, że przez chorobę (trzy tygodnie mega kataru- podejrzenie zębów- ostatecznie antybiotyk bo siadły jej zatoki, paskudna żółta wydzielina z nosa w ogromnych ilościach). Teraz nawet "mama" nie chce powiedzieć :/ mam nadzieję, że znów się rozgada :) ale skubana wszystko rozumie- poda, przyniesie czy zrobi coś o co się ją prosi :) a jak się chce jej się to udaje, że mnie nie słyszy :P
    Jeśli chodzi o zęby to faktycznie, katar był m.in. przez ząbkowanie powodowany- mamy już dwie piątki dolne! oprócz tego komplet od 1 do 4 ;)
    Wagowo to przed chorobą było już 15kg ale spadła 400g- teraz nadrabia :) ubranka już kupujemy na 104 a getry czy inne obcisłe spodenki nawet na 110.
    Z odpieluchowaniem były próby ale chwilowo dałam sobie spokój po tym jak zasikała mi kanapę i kupa jej wypadła nogawką na podłogę bo nie zdążyłam z nocnikiem... :P jeszcze mamy czas :)
    W tym roku w końcu wyrwaliśmy się nad morze- było wielkie WOW jak zobaczyła taką ogromną piaskownicę i tyyyle wody! Strasznie się jej podobało :) a i podróż dobrze zniosła (czego najbardziej się bałam bo mamy ponad 5h drogi bez postoju)- większość trasy przespała a niechętnie śpi w foteliku.

    Aniołek 16.12.2013 [*] 8tc (5tc)
    Aniołek 25.01.2019 [*] 10tc (8tc)
    vimnpx4.png
    w1s2aai.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanapa super, że Anastazja tak dobrze zniosła podróż. My byliśmy w zeszłym roku właśnie o tej porze, to większość drogi była drzemka, ale jak tylko się budziła, to musieliśmy jej tablet z bajkami włączyć, bo robiła się nieznośna.

    Mnie chyba dopada jakieś lekkie póki co przeziębienie, bo czuję, że gardło zaczyna boleć. A mała też ma od wczoraj taki wodnisty katar.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woooow!! jesteście tu dziewczyny jeszcze:) I ile mamusiek nowych! Gratulacje!!

    Nie wiem czy mnie pamietacie jeszcze, ale postanowilam zajrzec na belly, bo odswiezylam konto na ovu, podejmiemy prawdopodobnie wkrote strania o drugiego dziedzica/dziedziczke :)

    Pozdrawiam!

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola no to czekamy na efekt :)

    Lola83 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 2 września 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Co prawda wpadłam bezpośrednio z pytaniem do Dynamicznej ale gratuluję już nagrodzonych dzieciaczkow jak również życzę powodzenia w bezpiecznym sprowadzenie na świat tych które są jeszcze w brzuvhach :)

    Dynamiczna a Ciebie chciałam zapytać o leczenie owsikow,tzn przeczytałam że młodego szybko wyleczylas a powiedz czy reszta rodziny złapała szczególnie Ty? I czy lekarz pozwolił Ci się leczyć?

    Bo u nas jest taka sytuacja ze u Franka w żłobki ma dziewczynka i teraz pewnie tylko czekać aż się u nas coś wylegnie. Już wygotowqlam pościel (no ale jak mamy to to codziennie trzeba by to robić), chce wprowadzić profilaktykę w ramach domowych sposobów leczenia owsikow (sok z marchwi, pestki dyni, czosnek, kiszonki). W necie czytam że kobieta w ciąży nie może się leczyć a przy okazji,, chwalę" się że jestem w ciąży :)
    Generalnie Franka pupa wygląda ok ni się nie dzieje, ale miał zaropiale oczka (a czytałam że Wojtuś też tak miał) i z samego rana kaszel. No i generalnie przyjmowaniem to jako zapalenie spojówek, przeziębienie ale teraz to już nie wiem.

    Co do ciąży to trochę nas zaskoczyła :) ogólnie chcieliśmy mieć drugie dziecko ale jeszcze nie teraz, później i w sumie to dobrze że los zdecydował za nas bo nie wiadomo czy Franek nie został jedynakiem

    Jeszcze raz życzę Wam wszystkiego dobrego!!!

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i znow my zaczynamy nowa runde. Marceli kończy dzisiaj dwa lata. Ale to zlecilo, a przecież niedawno byl taki maly jak Kornel, no dobra byl duzo mniejszy ;) ale teraz zaczyna przerastac dwulatki. Wzrost ponad 80cm waga 11 kg, ma 16 zebow i zaczyna laczyc wyrazy. W tej chwili jego najdluzsze zdanie to "mama nie ma" nasladuje wszystkie zwierzeta. Potrafi wymowic skomplikowane wyrazy takie jak ogorek czy swiatelko a nie potrafi powiedzieć pies. Dalej spi w ciagu dnia :) butla z kasza musi byc na dobranoc i na dzien dobry a mleko przed drzemka. Wychodzimy codziennie na spacery, balam sie ze bedzie mi uciekal ale w miare grzecznie chodzi, czasem musze mu przypomniec ze samochody jada i tam nie wolno ale glownie idzie przy wózku. No coz mam juz calkiem duzego synka :)

    Milcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eforts gratuluje ciazy :) nas tez dopadla z zaskoczenia, chociaz planowana byla,,,

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 3 września 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Marcela :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 4 września 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efort gratuluję, Spokojnej i nudnej ciąży życzę,

    Co do owsików to leczyliśmy się wszyscy, po konsultacji bez problemu mogłam wziąć tabletki 3 dni pod rząd ( tak się je stosuje ) ale byłam już w trzecim trymestrze nie wiem jak sprawa się ma na początku, najlepiej się skonsultuj. Gotowanie pościeli oczywiście konieczne ale skuteczne po leczeniu. U nas właśnie zaropiałe oczy kaszel to pierwsze objawy jakie u nasz pojawiły, wiem bo mieliśmy nawrót po kilku tygodniach i to już wyłapaliśmy na samym początku.
    Generalnie jeśli mały nosi jeszcze pampersa to małe prawdopodobieństwo żebyście się zarazili bo to się przenosi mechanicznie a jak pupa zakryta pampersem to nie mam możliwości się p niej drapać. Dlatego ja jestem pewna ze u nas nikt prócz Wojtusia chory nie był ale leki wzięliśmy profilaktycznie.
    Takim kolejnym objawem może być jeszcze częsta i rzadka kupa z takimi grudkami, u nas dodatkowo bardzo bardzo śmierdząca kwasem.

    Karola to niesamowite jak ta Twoja 650gramowa kruszynka nadrobiła wszystko w ciągu dwóch lat :) To piękna historia jak o niego walczyliście i teraz jest to Wam wynagrodzone:)

    Ja jutro mam wizytę na 10:00 i najprawdopodobniej od razu do szpitala, z moich odczuć mała się nie obróciła wiec pewnie czeka mnie cesarka, szkoda bo porób naturalny ze względu na to ze to czwarty byłby sprawny i mało bolesny ale przy ułożeniu główkowym.

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 4 września 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, trochę mnie nie było, pochwalę się 28.08. o 5 rano na świat przyszła nasza córeczka z wagą 3230g i 55cm długości, poród zacząl się sam sn, dobrze że byłam w szpitalu bo sprawnie poszło, pierwszy ból przed 2 w nocy, podłączyli mnie pod ktg, o 4 byłam przeniesiona na porodówkę i praktycznue za nim db się rozłożyłam już miałam skurcze parte a o 5 już po :-)
    Trochę się wystraszyłam bo mała nam dość mmocno spadła z wagi i miala mocna zoltaczke w dniu wyjscia, ale po trzech dniach waga pokazla ze jestesmy 200 g do przodu wiec wiem ze najada sie moim mlekiem

    kaarolaa, Lola83 lubią tę wiadomość


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julianna gratuluje coreczki :) szybki porod, super.

    dynamiczna tak nadrobil i ja dalej nie moge uwierzyc ze on jest sprawny, zdrowy i ze mam okazje przechodzić z nim bunt dwulatka.

    Lola83 lubi tę wiadomość

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 5 września 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julianna gratulacje :) Drugi poród szybki :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 6 września 2016, 02:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane.
    Wczoraj tj. 5.09. Na świat przyszła moja bardzo wyczekiwana córcia, Daria.
    Jak wiecie miałam mieć wizytę na godzinę 10:00 i potem do szpitala. Ale ok 4:00 dostałam lekkich skurczy wiec pojechałam na IP. Tam generalnie rozwarcie na 1,5 cm ale skurczy już brak. Natomiast lekarka przyjęła mnie na oddział z pytaniem sn czy cc? Oczywiście ja powiedziałam cc bo położenie nadal miednicowe. Zostałam od razu przygotowana i tak zjawiając się o 6:30 do szpitala, o 9:00 Daria już była na świecie. Jestem teraz niecałe 24 godz po a już chodzę, już się wieczorem wykąpałam i ogólnie nie jest źle. Nie taki diabeł straszny. Mała jest prześliczna i puki co ciągłe śpi. Jestem przeszczęśliwa .

    Juliana gratuluję z całego serducha.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 6 września 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dynamiczna gratulacje :) W końcu masz upragnioną córkę przy sobie :)

    dynamiczna lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dynamiczna gratulacje, jest coreczka, mi tez sie marzy i marzyc bede dalej bo w tej chwili na trzecie dziecko nas nie stac.

  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 6 września 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dynamiczna gratulacje córeczki!!!
    Dziękuję za info o owsianych, na pewno ma znaczenie trymestr ciąży. Ja jutro zrobię i Frankowi i sobie wykaz z odbytu na badanie pod kątem owsikow.
    U nas kaszel przeszedł ale dzisiaj bardzo niespokojnie spał, chociaż idą mu piątki.

    Juliana Tobie też serdeczne

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
‹‹ 1334 1335 1336 1337 1338
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ