X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 3 lutego 2019, 02:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To drugie zdecydowanie.... Wiem że to nic takiego i może wyrosnac albo terapia odpowiednią to przepracowac ale stres i tak jest bo wolałabym żeby nic tam nie wyszlo

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 lutego 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotopałanka jasne że lepiej żeby nic nie wyszło:) Trzymam mocno kciuki.

    Co do noska wyciągnęłam właśnie nawilżacz bo rzeczywiście z powietrzem mamy problem. Otworzyłam już wywietrznik na stałe ale trochę żeby też zimno nie było i jest lepiej ale dalej za mało jak dla mnie.

    Myślimy o oczyszczaczu ale jeden to też mało a wydatek nie mały.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech dopadł mała katar :( inhalacje i odciaganie coś jeszcze polecacie??

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotopałanka wrote:
    Ech dopadł mała katar :( inhalacje i odciaganie coś jeszcze polecacie??
    Maść majerankowa do tego jeszcze

  • Aguś 90 Przyjaciółka
    Postów: 120 130

    Wysłany: 7 lutego 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dawno mnie nie było u mnie synek tez raz śpi od 21/22 do 5/6 a raz jest noc ze budzi się co półtorej /dwie godziny.
    Tez ma katarek i robie mu inhalacje plus woda morska i oczyszczanie noska.

    Futuremama co do oczyszczacza polecam my kupiliśmy rok temu i super się sprawdza fakt koszt spory ale wart swojej ceny :-)

    p19udqk3qx5xo487.png[/url]
    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wli09kkbo98ru2.png[/link]
    ug37df9hhnc1m492.png
  • Aguś 90 Przyjaciółka
    Postów: 120 130

    Wysłany: 7 lutego 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tez już jesteśmy po pierwszych szczepieniach Jasiek wszy już 5700 g i mierzy 64 cm tak ze przybrał sporo na wadze od urodzenia i całe 10 cm urósł :-)

    futuremama, Kai lubią tę wiadomość

    p19udqk3qx5xo487.png[/url]
    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wli09kkbo98ru2.png[/link]
    ug37df9hhnc1m492.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 7 lutego 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś ale macie kilka czy gdzie jest umiejscowiony?
    Bo tak to najlepiej żeby u młodego był w pokoju i u nas. No ale za kilka miesięcy mam nadzieję że mała też będzie miała swój pokój...

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Aguś 90 Przyjaciółka
    Postów: 120 130

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy jeden w salonie tam gdzie przebywamy najczęściej

    p19udqk3qx5xo487.png[/url]
    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wli09kkbo98ru2.png[/link]
    ug37df9hhnc1m492.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 18 lutego 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    co u Was babeczki???

    U nas czas mija błyskawicznie.... Czasami brak czasu na cokolwiek.... 27.02 idziemy z Patka na drugie usg bioderek....pierwsze szczepienia za nami bez problemu przeżyliśmy... Teraz trochę z tym katarem walczyliśmy ale jest już w miarę ok... Nasz leniuszek powoli zaczyna w końcu podnosić ten lepek leżąc na brzuszku... Małe bo małe ale są postępy i to najważniejsze...

    Bylam w tej poradni w sprawie syna i póki co babka ma iść go poobserwowac w przedszkolu... A my mamy się zgłosić z nim do logopedy póki co i do audiologa żeby sprawdzić jak to z ta jego mowa i jakie są przyczyny opóźnienia.... No zobaczymy co będzie dalej...

    Pozdrawiamy Was z Patrycją

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Oj, ale tu cisza :-) u nas wszystko super, problemy wzdeciowe poszly w niepamięć juz pare tyg temu, Mala pięknie podnosi glowe, smieje sie praktycznie bez przerwy, od okolo tygodnia gluzy :-) przesyła nam od zeszłego czwartku całe noce juz dzien w dzien (do tej pory bylo tak raz na jakis czas) - po kąpieli o 20.00 okolo 21 dostaje cyca i spi do 6 rano :-) jedyne czego nie lubi to ubierania na spacer ;-)

    futuremama lubi tę wiadomość

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 20 lutego 2019, 02:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też nie lubi ubierania. I to w ogóle. Szczególnie po kąpieli. Gluzy i uśmiecha się do nas, dość często, ale nie na zawołanie. Nie lubi leżeć na brzuszku. Głowę pociagnie, lecz szyvko kładzie i już by chciała na plecy. Przez to zapominam czasem ja tak układać. Budzi się w nocy na jedzenie. Zwykle kolo 2 i 5.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 20 lutego 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze coś ten nasz wątek wymiera :( oby nie, ale faktycznie coraz mniej czasu jest żeby tu zaglądać.
    Moje bąbelki w piątek skończą 3 miesiące, nie mam pojęcia kiedy to zleciało :) u chłopców nadal utrzymuje się różnica, myślę że nawet teraz większa niż kilogram. Piotruś wcina mleko bez najmniejszego problemu i jest już naprawdę duży, z 6 kg będzie. Tomuś dalej kiepsko je, raz jest lepiej, raz gorzej. Teraz znów od kilku dni mamy kryzys, bardzo płacze przy jedzeniu i po, napina się, zwraca, ogólnie jakiś słabiutki jest i widać, że go to strasznie męczy :( podaje mu Debridat wg zaleceń lekarzy, ale martwię się nim bardzo. W następnym tygodniu mamy sporo wizyt: wtorek szczepienie, środa usg bioderek, czwartek neonatolog. Może coś poradzą na te jego dolegliwości. I w ogóle zastanawiam się nad szczepieniem Tomusia w takim stanie, żeby mu nie zaszkodzić.
    Ze spaniem i leżeniem na brzuszku to średnio, Piotruś ok, a Tomuś płacze za każdym razem jak tylko się go położy, aż się zanosi. Ale jest za to bardziej kontaktowy, bardzo ładnie i często głuży, uśmiecha się, obserwuje, taki inteligencik ;) a Piotruś fizycznie bardziej do przodu. I charakterki też już widać, że mają inne :)
    A ja nadal nie karmię piersią i już przestałam się łudzić, że znów zacznę i że się uda rozkręcić laktację.

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 lutego 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj 11tyg skończone i serio chyba skok z impetem wkroczył w nasze życie bo ktoś mi dziecko w dzień podmienił. Noce podobne, zazwyczaj 3 pobudki i koło 6-7 wstajemy.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 16 marca 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Moje maleństwo kończy dziś 3 miesiące <3

    JaKa, Lotopałanka lubią tę wiadomość

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 16 marca 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie Lilly Ana😊 to już duża dziewczynka.
    Moje też już spore szkraby, w następny piątek skończą 4 miesiące. Kiedy to przeleciało nie mam pojęcia. Fajni są, uśmiechają się rozkosznie, gugają, bawią się ładnie chociaż jeszcze nie razem. Ale zaczynają na siebie reagować, uśmiechają się do siebie i patrzą za sobą. Kolki chyba powoli przechodzą. Z jedzeniem nadal różnie, ale i tak jest poprawa. Piotruś jest nie do poznania, był trochę mrukowaty, a teraz radosne cudowne dziecko😄 Tomuś (ten mniejszy) za to coś więcej płacze i często wydawać by się mogło, że bez powodu, chciałby żeby cały czas go na rękach nosić, sam nie uśnie bez lulania. Zaczyna to być coraz bardziej uciążliwe, zwłaszcza jak już na wadze przybywa.

    Wątek zamiera😢 co u Was dziewczyny, jak maluchy?

    Lilly_Ana lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 16 marca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej....
    Super dziewczyny... U nas w sumie raz z górki raz pod górkę.... Patka rośnie.... Choć ostatnio na szczepieniu wyszło że za mało przybrała.... Spadła że swojego centyla i Pani pediatra dała nam skierowanie na badanie krwi i moczu i kazała dokarmiac mm.... Badania zrobione i niestety wyszły liczne bakterie, kryształy szczawianu wapnia i sporo leukocytow.... Teraz dostaliśmy skierowanie na posiew w piątek w końcu udalo się złapać mocz i w przyszłym tygodniu pod koniec sprawdzimy co tam się dzieje.... Ale nie posłuchałam lekarki poszłam do doradcy laktacyjnego i nie wprowadziliśmy póki co mm chcieliśmy sprawdzić jak to przybieranie na wadze wygląda (bo między szczepieniami mieliśmy infekcje jakąś itd) i wyszło że w 8 dni Patrycja przybrała 284gramy czyli ok 35,5 grama na dobę a między 3 a 4 msc norma to podobno ok 17gram czyli nadrabiamy....no zobaczymy jak tale wyniki wyjdą i jak dalej waga pojdzie

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 17 marca 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) oj fajnie ze ktos tu jeszcze zagląda. U nas wszystko dobrze. Mala wazy 6400 g, nadal karmimy sie wylacznie piersia. Brzuszek juz zupełnie nie dolega, teraz mamy etap kupek raz na kilka dni (a w międzyczasie dosc cuchnacych baczkow). Pieknie sie smieje (pare razy chichotala na glos, ale poki co tylko w aucie), posz zy z radosci i wydaje mase roznych dzwiekow (ej, gii, gee, le, ajj, nee), gadulka z niej straszna.
    Ostatnio w czw mieliśmy kolejna dawke szczepien (tym razem 6w1, pneumo i rota na jednej wizycie). Mala przespala znow 6h w ciagu dnia z jedna przerwa na jedzenie (podobnie jak za pierwszym razem) ale tym razem niestety wieczorem pojawil sie placz (pirwszy raz widzialam jak tak placze z bolu bo kolki nas ominely i zwykle jej placz szybko dalo sie opanowac) i obrzek na jednym udku. Szybko przylozylismy altacet i przeszło w sumie od razu.

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotopałanka może to był chwilowy spadek w przybieraniu :)


    U nas różnie. Mała wciąż drze się wieczorami, gdzieś tak od 18 to jest krzyk i krzyk. Eh no ale mam nadzieje że przejdzie. A poza tym, to jest radosną gadułą <3 śmieje się, gada, próbuje pełzać na plecach :D w piątek ważyła 5960g ;)

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja co prawda z wątku kwietniowe mamy 2019, ale z racji na to że tu wszystkie z Was już macie porody za sobą pozwoliłam sobie do Was zajrzeć i podpytać, czy któraś z Was miała podobną sytuację do mojej. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe :)
    Chodzi dokładnie o zastrzyki z heparyny (ja akurat przyjmuję Neoparin 0,4).
    Czy któraś z Was przyjmowała je w trakcie ciąży? Jeśli tak to czy przed porodem/cesarką miałyście je odstawić? Jeśli tak to na ile przed? A jeśli nie to jak wyglądał poród z nimi?

    Mój prowadzący zalecił branie ich aż do samego porodu i nie ukrywam, że martwię się co będzie jak np. wezmę zastrzyk a poród zacznie się w niedużym odstępie od niego czy nie skończy się to poważnym krwotokiem (nie wspominając jakby była konieczna nagła cesarka). Lekarz w szpitalu w którym chce rodzić nastraszył mnie, że jest to duże zagrożenie dla matki i może się skończyć tragicznie. Mój prowadzący jednak dalej twierdzi, że mam ich nie odstawiać, więc mam dwie skrajne opinie.

    Będę bardzo wdzięczna jeśli któraś z was zechce podzielić się swoimi doświadczeniami z tym lekiem

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita25 wrote:
    Cześć dziewczyny :) ja co prawda z wątku kwietniowe mamy 2019, ale z racji na to że tu wszystkie z Was już macie porody za sobą pozwoliłam sobie do Was zajrzeć i podpytać, czy któraś z Was miała podobną sytuację do mojej. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe :)
    Chodzi dokładnie o zastrzyki z heparyny (ja akurat przyjmuję Neoparin 0,4).
    Czy któraś z Was przyjmowała je w trakcie ciąży? Jeśli tak to czy przed porodem/cesarką miałyście je odstawić? Jeśli tak to na ile przed? A jeśli nie to jak wyglądał poród z nimi?

    Mój prowadzący zalecił branie ich aż do samego porodu i nie ukrywam, że martwię się co będzie jak np. wezmę zastrzyk a poród zacznie się w niedużym odstępie od niego czy nie skończy się to poważnym krwotokiem (nie wspominając jakby była konieczna nagła cesarka). Lekarz w szpitalu w którym chce rodzić nastraszył mnie, że jest to duże zagrożenie dla matki i może się skończyć tragicznie. Mój prowadzący jednak dalej twierdzi, że mam ich nie odstawiać, więc mam dwie skrajne opinie.

    Będę bardzo wdzięczna jeśli któraś z was zechce podzielić się swoimi doświadczeniami z tym lekiem
    Z mojej wiedzy to od zastrzyku do porodu bodajże 8 h musi minąć

‹‹ 963 964 965 966 967 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ