BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

ZUZAUK
Ekspertka
222

Wysłany: 1 grudnia, 09:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Gusia28 napisała:
Dziewczyny gratulacje, ja urodzilam wczoraj rowno w 38 tygodniu chlopca 3990 gr i 59 cm, poszlo ekspresowo w godzinke;) usg pokazywalo 3500 gr a tu taki klopsik wyszedl;) mam nadzieje, ze bede mogla za chwile zapomniec o cukrzycy ciazowej

Gratulacje

3jgxyx8d6zfqzqgh.png

Malutka_94
Autorytet
392

Wysłany: 1 grudnia, 10:19
Cytuj | (1) | Zgłoś
Gusia gratulacje!:) duży chłopak :)

Agus603 lubi tę wiadomość

Malutka_94
p19ucsqvdg2rusvm.png

Agus603
Ekspertka
98

Wysłany: 1 grudnia, 10:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Graatulacje dla wszystkich mam:))))))!!! Mojemu na swiat nadal sie nie spieszy

3jgxskjoibj2fuaa.png
V Leiden heterozygota,
PAI1-4G heterozygota
Niedoczynność tarczycy
Aniołek 10tc (*) 19.09.2017

agulineczka
Autorytet
4247

Wysłany: 1 grudnia, 12:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Gusia poród express. Gratulacje!
Grudzień czas start! Czekamy na kolejne maluszki :)

3i499vvjefq83xaa.png
atdc2n0ac5ngn21k.png

2 Aniołki 10tc i 6tc <3
MTHFR hetero PAI-1 4G homo | niedobór białka S

futuremama
Autorytet
1851

Wysłany: 1 grudnia, 13:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Gusia gratulacje :)
Ale że w godzinkę od przyjazdu do szpitala? Z ciekawości ile pierwszy poród trwał od takiego momentu że wiedziałaś że się zaczęło?

hchy9jcgr7hphvsg.png
mhsvpx9ikkhwn9ej.png

Agnisss
Koleżanka
17

Wysłany: 1 grudnia, 14:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Gusia28 napisała:
Dziewczyny gratulacje, ja urodzilam wczoraj rowno w 38 tygodniu chlopca 3990 gr i 59 cm, poszlo ekspresowo w godzinke;) usg pokazywalo 3500 gr a tu taki klopsik wyszedl;) mam nadzieje, ze bede mogla za chwile zapomniec o cukrzycy ciazowej
Gratulacje! Ładny klopsik ;)

futuremama
Autorytet
1851

Wysłany: 1 grudnia, 17:15
Cytuj | (1) | Zgłoś
Dziewczyny które dopadły hemoroidy, co Wam pomaga oprócz maści?
Wylazła mi teraz taka paskuda i boli.

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 17:15

Katalonia lubi tę wiadomość

hchy9jcgr7hphvsg.png
mhsvpx9ikkhwn9ej.png

Karo_88
Autorytet
296

Wysłany: 1 grudnia, 18:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Futuremama, oklady z torebki herbaty plus Posterisan. Przed ciaza kora debu, ale w ciąży nie stosowalam.
A mnie dziś dopadl baby blues. Liczyłam po cichu na wyjście ale tu w szpitalu licza 3 pelne doby od cesarki. W związku ze moja była przed 18 w środę, dzis rano wypisu nie dostalam :-( liczę na jutro, trzymajcie kciuki, bo siedzę w szpitalu od zeszłego piatku, do tego zostałam sama w pokoju.
Wczoraj był ciężki dzień i noc. Maz nie mógł przyjechać, więc Pole ogarnialam od A do Z sama (pierwsze dziecko, zero wprawy i ciągnące szwy). Plus jest taki ze po wczorajszym maratonie dzis juz nie boli nic ;-)

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 18:43

Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm

futuremama
Autorytet
1851

Wysłany: 1 grudnia, 18:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki Karo, spróbuje z tą herbatą. Zwykłą czarna?
Ja właśnie w pierwszej ciąży też posterisan miałam a teraz inną kupiłam i nie wiem czy ona gorsza czy inne czynniki sprawiają że średni efekt.
A Ty jak się czujesz? Coś mówią o wypisie czy póki co jeszcze z Polą zostajecie?

hchy9jcgr7hphvsg.png
mhsvpx9ikkhwn9ej.png

futuremama
Autorytet
1851

Wysłany: 1 grudnia, 20:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Karo nie widziałam dalszej części jak pisałam:)
Jeśli nic złego z Tobą ani z małą się nie dzieje to mam nadzieję że Was puszczą jutro. Mnie za pierwszym razem w niedzielę puścili a myślałam że dopiero w pn może być wypis. Także trzymam mocno kciuki:)

Mnie dziś dopadł kryzys ale ciążowy. Ten hemoroid to jak gwóźdź do trumny przy wszystkich innych dolegliwościach. Żołądek i jelita dają czadu tak że zdycham. Mała serio chyba się rozsiadła na pęcherzu. I ogólnie chyba nisko jest dość i ciężko. Mały miał dzień buntu więc od 5:30 wojny o byle drobiazgi.
Dotrwałam do momentu na którym mi zależało, tak że spokojnie mała może się rodzić i mam kryzys że pewnie wcale nie będzie miała zamiaru i znów będzie po terminie.

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 20:26

hchy9jcgr7hphvsg.png
mhsvpx9ikkhwn9ej.png

agulineczka
Autorytet
4247

Wysłany: 1 grudnia, 20:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Karo powodzenia jutro! Doskonale Cię rozumiem i trzymam kciuki. W domu jest zupełnie inaczej. Ja bardzo źle wspominam pobyt w szpitalu po pierwszym porodzie. Całkowity brak odwiedzin ze wzgledu na epidemie grypy, 7 dni w szpitalu, zle samopoczucie, problemy z kp. Oj ciężko było.

3i499vvjefq83xaa.png
atdc2n0ac5ngn21k.png

2 Aniołki 10tc i 6tc <3
MTHFR hetero PAI-1 4G homo | niedobór białka S

annika
Ekspertka
62

Wysłany: 1 grudnia, 20:42
Cytuj | (1) | Zgłoś
Karo_88 tez trzymam kciuki za jutrzejszy wypis.

futuremama, ja na dzis mam termin, ale objawow porodu ani widu ani slychu. W pierwszej ciazy tez przenosilam (5 dni). Pamietam jak odliczalam do tego terminu, a jak minal to czulam sie jakos tak zawiedziona hehe. Teraz wiem, ze dzidzius wyjdzie, kiedy bedzie gotowy, choc moglby sie pospieszyc:), bo wg ostatnigo USG ma ok 3600 gram.

agniecha2101, a co u Ciebie?

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 20:44

agniecha2101 lubi tę wiadomość

zud36vgcvfr4tqma.png
ex2b2n0akzay8udr.png

futuremama
Autorytet
1851

Wysłany: 1 grudnia, 21:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja pierwsza też 5 dni po tp. Chociaż lekarz 3 tyg przed to twierdził że na pewno do terminu nie dotrwam. Także teraz wszelkie "objawy" nie robią na mnie wrażenia bo wtedy było podobnie.
Niby mówią że drugie wcześniej a jak widać niekoniecznie :D
Nie chciałabym na święta w szpitalu być. No i najzwyczajniej źle się czuje. Także np. 3 tygodnie w tym stanie będą ciężkie.
I mam wyrzuty sumienia wobec małego bo chciałabym moc więcej.

Agniecha właśnie bo Ty KTG miałaś dzisiaj mieć?
Może coś ruszyło:)

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 21:18

hchy9jcgr7hphvsg.png
mhsvpx9ikkhwn9ej.png

Dip88
Autorytet
871

Wysłany: 1 grudnia, 23:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny :)

Dawno tu nie zaglądałam. Chciałabym pogratulować wszystkim mamusiom które już urodziły. Dużo zdrówka dla was i dla maluszków :)
Trzymam kciuki za resztę dziewczyn, które nadal czekają na swoje kruszynki. Szybkich i łatwych porodów wam życzę :D

yvzigm0.png

mkgk
Autorytet
508

Wysłany: 2 grudnia, 11:21
Cytuj | (3) | Zgłoś
Dopiero sie ogarnelam w miare by napisac. Tydzien temu w sobote o 3 rano odeszly mi wody w domu. Razem z odejsciem wod od raz pojawily sie silne skorcze co 3 min. Od razu pojechalismy do szpitala bo pamietalam o wszystkich ryzykach. Wiec umylam tylko zeby ubralam byle co i w przeciagu 30 min bylismy w szpitalu.
Po przyjaciu rozwarcie 1.5 palca zaraz ktg a po ktg 4.5 palca wiec po kontroli usg czy dalej posladki w dole biegli ze mna juz na wozku zeby zdazyc. Mialam bardzo silne skurcze i ponoc gdybym mogla urodzic sn trwalo by to jeszcze godzine.

Szkoda troche... a tak o 5.20 przyszedl dzieki cc na swiat nasz synek. Wazyk prawie 3900 i 57 cm.

W szpitalu bylismy od sob do czwartku. A poczatkowo mowili ze w pon wyjdziemy.

Kazdego dnia jakis paramatr w morfologi syna sie lekko odchylal i lek. dmuchali na zimno.

Ja doszlam bardzo szybko do siebie. Najgorsza byla 2 doba jesli chodzi o ciecie i 3 ze wzgledu na piersi.

Wczoraj minal juz tydzien. oczywiscie czuje rane i przeciete miesnie czasem dokucza ale jestem w szoku jak szybko org sie regeneruje.

Synek w szpitalu tylko spal sama musialam go wybudzac na kp.

Teraz sie rozkrecil i tak co 3do 4 h rzadza pokarmu. W dzien tez juz potrafi dluzej nie spac i dokazywac.

Generalnie jest cudowny kocham go tak strasznie ze jak padnieta w nocy musze wstac i go zobacze to doslowniw mija mi jakies niezadowolenie.

Ciesze sie ogromnie

Ps. jeszcze Wam powiem ze tak sie obawialam czy isc w wyznaczonym terminie na usg. Ale syn wybral sam. Urodzil sie kiedy byl gotow 5 dni przed terminem cc i 6 dni przed terminem z om

agniecha2101, Madlen_:), JaKa lubią tę wiadomość

zi13rjjgy7oea2if.png

futuremama
Autorytet
1851

Wysłany: 2 grudnia, 16:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mkgk no to rzeczywiście bardzo szybko szło:) Trochę szkoda że cc ale to była najlepsza opcja dla Was. Z tym spaniem trochę zazdroszczę no ale zobaczymy jaką nasza gwiazda będzie w tym temacie.
Ja zdycham jeszcze bardziej. Dobrze jutro z rana lekarz to zobaczy co z małą bo już trochę się wystraszyłam. No ale ruchy czuć od czasu do czasu więc powtarzam sobie że z nią dobrze tylko mój organizm fiksuje.

hchy9jcgr7hphvsg.png
mhsvpx9ikkhwn9ej.png

Agnisss
Koleżanka
17

Wysłany: 2 grudnia, 17:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mkgk to faktycznie szybciutko szło:) cieszę się że tak szybko doszła do siebie a synek to aniołek :)

Agnisss
Koleżanka
17

Wysłany: 2 grudnia, 17:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
A ha zaczynam panikowac i okropnie się bać. Jutro mam się stawić do szpitala a we wtorek cc. Boje się i nie mogę doczekać jednocześnie. Boje się bo wiem jak wygląda cc, jak boli po i pamiętam jak się czułam jak schodzilo znieczulenie... Boje się że tym razem nie będzie tak kolorowo jak za pierwszym razem...
Dziewczyny ja wiem że temat już pewnie był ale bardzo proszę czy któraś mogłaby wstawić bądź napisać wyprawkę dla dziecka i mamy? Wciąż przeglądam te swoje torby i mam wrażenie że czegoś nie wzięłam:(

Azzurra
Autorytet
939

Wysłany: 2 grudnia, 17:33
Cytuj | (1) | Zgłoś
Cześć Piękne!
Gratuluję nowym mamom! Witamy nowe dzieciaczki na świecie!

Agniss, czyli jednak cc? A można wiedzieć, w którym tygodniu u dniu Ci wyznaczyli, bo nie masz suwaczka?

A co do listy, to zaraz sobie przypomnę jak się tu wstawia zdjęcia i wrzucę ta, która mialam że szkoły rodzenia.

31014fd7ff6e.jpg

6d142151dd04.jpg

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 grudnia, 17:38

ZUZAUK lubi tę wiadomość

c55f3e3ka2zssd9g.png
km5szbmhhu8jucb0.png

Agnisss
Koleżanka
17

Wysłany: 2 grudnia, 17:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Azurra nie ma suwaczka bo abonament się skoczynczyl ;) ąca wyznaczona w 39 tyg tydzień wcześniej niz termin.
Dzięki za listę :)

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)