X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 4 listopada 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim szpitalu dzidziuś po cc pokazywany jest mamusi i podany na "buziaka", potem na czas szycia trafia do tatusia.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za odp kochana. Za mna ciezka noc myslalam ze zaczynam rodzic. Nadal mam skurcze i twardnienia. Jestem w luxie i czekam na wiz. ale w gabinecie nie ma usg wiec nie wiem


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Kropeczka nie ma problemu :)

    Annika jedyne co to żeby nie odwlekać za bardzo wyjazdu do szpitala, bo antybiotyk powinien być podany minimum 4h przed porodem.

    Mkgk jeśli tatuś będzie mógł być w szpitalu to on utuli jak Ciebie będą składać:)

    A co jak mi najpierw wody odejda? Tak mialam przy pierwszym porodzie. Czy to nie wrota otwarte dla bakterii?

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja już po wizycie kolejna 15.11...gbs wyszedł mi dodatni :( na usg bliżej terminu mnie zaprosi.... No bo po co teraz... A może uda się uniknąć usg haha nic nowego w jego wykonaniu już tylko śmiać mi się chce z tego.... Ale serduszko ładnie bije a wg badania ręcznego wszystko ok.... Szyjka zamknięta główka wysoko


    Poza tym moje sny to ostatnio jakieś z kosmosu są.... Hahaha....

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już po wizycie. Szyjka zamknieta, miękka. Wody plodowe w normie, zapis ktg w porządku. Na usg za wiele nie zobaczyłam, bo dzidziuś plecami odwrócony, ciężko było złapać długość kości udowej. Pomiary obarczone sporym ryzykiem błędu, ale wyszło coś koło 3,5 kg.
    Już za tydzień będę w szpitalu.

    Lotopalanka u mnie też gbs dodatni, ale u mnie cc.W pierwszej ciąży też miałam dodatni, raczej nie spodziewałam się innego wyniku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 13:09

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierwszej ciąży był ujemny... Teraz dodatni a czy SN czy cc to się okaże... Mała ułożona tak że możliwe SN i pewnie tak będziemy próbować...

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Agnisss Koleżanka
    Postów: 45 17

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ! Sorki że się nie odzywałam ale moja mama wylądowała w szpitalu i nie miałam jakoś głowy do pisania. Dziś wszystkie posty nadrobiłam.
    Widze że nie tylko ja mam obawy co do zbliżającego porodu... też się martwię jak to będzie z dwójką .. czy moja 5latka będzie wyrozumiała? czy może raczej czeka mnie bunt że mama nie jest juz tylko jej... boję się bardzo że się zamknie w sobie, że mnie odepchnie, że będzie robić na złość... eh.. no cóż zobaczymy jak to będzie.
    Mi już coraz ciężej. Dziś zaczęłam 36 tydzień. Więc juz się nie martwię jakby sie okazało że zaczynam rodzić wcześniej przez to łozysko. Miałam wizytę w szpitalu w którym będę rodzić i lekarz ( dość doświadczony) powiedział że teraz nie ma co się martwić łożyskiem, że są bardziej miarodajne czynniki które świadczą o prawidłowym rozwoju ciąży. Sprawdził czy serducho bije w porządku i powiedział że syn ma serce jak dzwon ;). Uspokoił mnie bardzo, przeprowadził rozmowę.
    W czwartek mam ostatnią wizytę u swojego lekarza bo potem idzie na urlop i wróci pewnbie już po porodzie. Dostanę więc teraz skierowanie na wszystkie badania które zostały, ostatnie zwolnienie oraz skierowanie na cc. W piątek mam już umówioną wizytę w szpitalu na kwalifikacje do cc. Ciekawe jaki termin wyznaczą....
    pozdrawiam was bardzo serdecznie choć moje samopoczucie ciągnie mnie tylko do łóżka... ;)

  • Agnisss Koleżanka
    Postów: 45 17

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to może głupie pytanie ale co to jest ten GBS?

  • Agnisss Koleżanka
    Postów: 45 17

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    dzieki za odp kochana. Za mna ciezka noc myslalam ze zaczynam rodzic. Nadal mam skurcze i twardnienia. Jestem w luxie i czekam na wiz. ale w gabinecie nie ma usg wiec nie wiem
    Jak tam badanie ?????

  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotopalanka u mnie tez w pierwszej ciazy był ujemny a teraz dodatni. Mam nadzieje ze zdążymy z antybiotykiem

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe skąd się to wzięło tym razem...

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GBS to taki paciorkowiec żyjący w układzie pokarmowym, którego jesteśmy nosicielami tak w 10-30% populacji. Dorosłej osobie nic nie szkodzi, ale w przypadku przeniesienia bakterii na dziecko w czasie porodu to może się to wiązać z powikłaniami. Tak więc jeśli u kogoś wyszedł GBS pozytywny, to ubija się go antybiotykami na poczatku porodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 16:08

  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym u mnie wszystko ok, dzisiaj wykonałam już chyba ostatnie rutynowe badania krwii/moczu. GBS na szczęście ujemny. Po długich rozkminach w czym młoda będzie spać na początku, sami zbudowaliśmy kołyskę:p z której jestem całkiem dumna. Z rzeczy do szpitala, to pozostaje mi wymyśleć jakieś ciuchy do/po porodzie. Niby mogę rodzić w przydzialowej szpitalnej koszuli, ale nawet lokalna położna mi powiedziała że lepiej mieć jakiś swój ciuch z normalnej bawełny. Może te co już rodziły mogą się podzielić jakimiś poradami?

  • Eweelinaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja rzadko kiedy się odzywam, ale na bieżąco staram się wszystko czytać. U nas dziś 35+0, za 2 tygodnie jadę do Łodzi, tam ostatnie badania i kładę się na oddział. Wada serduszka już potwierdzona i po porodzie malutka będzie operowana. Strasznie się boję, mam nadzieję, że dotrwam te 2 tygodnie i znajdę się już pod opieką w szpitalu...
    Apropo, może któraś z Was jest z Łodzi lub okolic i ma namiary na jakieś noclegi/ mieszkanie/ pokoje ?

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kurde bylam na wizycie. I nic nie wiem bo usg nie zrobil choc maszyna wlaczona stala obok! wymacal mnie tylko recznie bolalo jak diabliiiii nie wiem po co to badal recznie. Mowi ze szyjka ladna gladka pytam sie co to znaczy mowi ze kobiety na porodowkach ciezko na to pracuja a ja to juz mam wiec pytam czy to znaczy ze ur. przed terminem (30 list) a on na to ze nie powiedziane!
    Niby czul ze glowka na dole! a ja czuje kopniaki w dole a glowe w gorze wiec to co on nazywa glowka jest posladkiem....

    Nie rozumiem jaki problem jest zrobic usg skoro to precyzyjne badania moglby okreslic stan wod szyjki i lozyszka oraz ulozenie to ja kur... w 37 tc nic nie wiem. Jestem wsciekla.

    W dodatku mam skurcze/twardnienia co 20 min

    I o ile gdybym miala glowke w dole to by mnie to nie stresowalo bym sobie po prostu czekala w domu do czasu czestych skurczy i boli

    To tak przy posladkach lepiej jechac do szpitala by zdazyli podac znieczulenie a tak jak sie rozkreci to jakis idiota moze kazac mi rodzic posladkowo dolem

    Jestem zalamana dodatkowo moj maz ma ost wyjazd od sr do niedzieli martwie sie ze zaczne rodzic jak go nie bedzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:57


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkgk jeżeli masz skurcze to moze pojedz na ip na wszelki wypadek, tam przynajmniej usg zrobią

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny cieszę się z dobrych wieści ale jak czytam jaki lekarz ma problem ze zrobieniem usg, choćby na 2 min żeby zobaczyć co i jak to się nóż w kieszeni otwiera.
    Mkgk nie daj się, moja mama i to prawie 33 lata temu tak miała że poród się zaczął o lekarz jej wmawiał że główka na dole a ona mu mówi że ewidentnie nie. 0czywiscie takie czasy, usg nie zrobili i pierwsze dziecko sn pośladkowo. Masakra że tyle lat i tacy lekarze się trafiają.
    Ok, ja też uważam że bez przyczyny nie ma co przesadzać z częstością usg ale nie przeginajmy w drugą stronę że prawie wcale :D

    Z tym GBSem to w sumie dla mnie też zagadka bo ponoć zazwyczaj w jelitach sobie siedzi no i łatwo to przenieść.
    Annika jak wody odejdą teoretycznie furtka otwarta ale ponoć głównie dziecko może złapać przechodząc przez kanał. Mi mówili że właśnie przy dodatnim nie czekać zbyt długo po odejściu wód. Za pierwszym razem wody odeszły dopiero przy partych więc teraz też jakoś wątpię że od tego się poród zacznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 22:35

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobie jutro poszukam gdzie prywatnie moge zrobic a jak sie nie da to pojade na ip. tyle ze to ostatecznosc bo nie chce by mnie zatrzymali


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    Tak zrobie jutro poszukam gdzie prywatnie moge zrobic a jak sie nie da to pojade na ip. tyle ze to ostatecznosc bo nie chce by mnie zatrzymali
    Kochana to podwojna dawkę magnezu i nospe max weź aby się wyciszyło

  • Sylvia28 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 5 listopada 2018, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy mogę do Was dołączyć? Czytam was od bardzo bardzo dawna.

    Aga9090, Lotopałanka, Kai, agniecha2101, futuremama lubią tę wiadomość

‹‹ 917 918 919 920 921 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ