X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się trochę też boję ale nie mogę się doczekać:) Mąż już też nie. I choć wiemy, że jeszcze będziemy mieli dość to jednak wolę mieć małą po drugiej stronie :)
    Znów tragiczne samopoczucie mnie dopadło, krótko mówiąc zdycham. Hani też już ciasno więc się rozpycha, szczególnie pod żebrami a ja już parę razy leciałam do wc bo to mnie cofało.

    Lotopałanka mam to samo co do płci:) Aczkolwiek jest to zabawne bo opiekowałam się praktycznie samymi dziewczynami, typowo jako opiekunka przez 5 lat i jak się dowiedziałam, że będzie synek to strach że nie mam pojęcia o chlopcach. A teraz ma być córeczka i się zastanawiam czy sobie poradzę:D A zawsze marzyłam o córce :)

    Kropeczka85 lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dostałam właśnie wynik GBS i mam dodatni:-/. W pierwszej ciazy miałam ujemny ( czyżby zarazili mnie w szpitalu?). Co sie z tym wiąże? Czy jest jakaś mamusia miala podobny wynik przy wcześniejszym porodzie?

    Ja tez mam obawy takie jak Wy Dziewczyny. Mam córeczkę i nie wiem jak sobie poradze z chlopcem

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annika wrote:
    Dziewczyny, dostałam właśnie wynik GBS i mam dodatni:-/. W pierwszej ciazy miałam ujemny ( czyżby zarazili mnie w szpitalu?). Co sie z tym wiąże? Czy jest jakaś mamusia miala podobny wynik przy wcześniejszym porodzie?

    Ja tez mam obawy takie jak Wy Dziewczyny. Mam córeczkę i nie wiem jak sobie poradze z chlopcem
    Dostaniesz antybiotyk przy porodzie, spokojnie

    annika lubi tę wiadomość

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama przepraszam najmocniej, polubiłam przez przypadek.
    Po cichutku czasami Was podczytuję i za wszystkie mocno trzymam kciuki! Będę przechodzić to samo tylko trochę później :) Lutówka pozdrawia wszystkie Grudniówki :)

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aga9090

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 grudzień/ Śląsk / dziewczynka...

    Kai, Lotopałanka, Aga9090, futuremama lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa77 wrote:
    10 grudzień/ Śląsk / dziewczynka...
    A jakie miasto, bo ja Tarnowskie Góry :)

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie zaczynam przezywac ta cesarke tak jak sie nawet troche cieszylam z tego rozwiazania tak teraz zaczynam chyba dojrzewac i myslec.

    I bardzo sie martwie o dziecko. Co z nim bedzie jak ja bede zszywana czy gdybym sie zle poczula? Jak bede je karmic jak nie mozna sie pierwszego dnia podniesc nawet glowy by nie bylo skutkow ubocznych znieczulenia.

    Mozecie mi napisac jak to wyglada po Cc szczegolnie z perspektywy malenstwa. z waszego realnego doswiadczenia.
    Zal mi dzieciatka ze wyjdzie na ten swiat wystraszone a ja nie bede mogla go utulic do serca przeciez on bedzie rozpoznawal tylko mnie...


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkgk jeżeli znieczulenie miejscowe to jak malucha "wyciągną" to kładą na ciebie lub pozwolą dać buziaka (przy ogólnym tego nie ma , bo śpisz i malucha zobaczysz po kilku godzinach), przez pierwsza dobę to położne przynoszą malucha i przystawiają do karmienia . Pytaj co byś chciała jeszcze wiedzieć w końcu miałam 3 cesarki :)

    mkgk lubi tę wiadomość

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka nie ma problemu :)

    Annika jedyne co to żeby nie odwlekać za bardzo wyjazdu do szpitala, bo antybiotyk powinien być podany minimum 4h przed porodem.

    Mkgk jeśli tatuś będzie mógł być w szpitalu to on utuli jak Ciebie będą składać:)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    'skladac' brzmi super:)

    A od czego zalezy rodzaj znieczulenia?


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkgk, podejdź do tego tak. Skoro masz wskazanie do cc tzn ze lekarze wiedzą że tak bedzie lepiej dla Malucha albo Mamy (a dla Malucha ważne żeby mieć zdrową i pełna sil mame). Porod naturalny to tez ogromny stres dla dziecka.
    Ja w czw mam zgłosić się kontrolnie do szpitala na KTG i USG, bo w pt na wizycie moje cisnienie było 150/90 i ginka nie byla zachwycona (a dwa pomiary w domu rano i godz przed wyjściem były w normie ok 120 na 80!). Boje sie ze mnie zostawia w szpitalu jesli tam cisnienie tez mi skoczy (a ja mam biały fartuch wiec o to nietrudno) mimo że mam dzienniczek pomiarow to mam wrażenie ze nic on nie daje. Juz nawet w domu zle reaguje na cisnieniomierz, co widac po pulsie ktory w momencie skacze do 130!
    Okazalo sie tez, że już trochę skrócila mi się szyjka (w 32 tyg było 35 mm a teraz 26 mm)... Poleczka za to wazy juz wg pomiarow 3 kg :-) Ilosc wod jest w dolnej granicy normy (AFI 6.5), wiec to tez trzeba kontrolowac, natomiast mozliwe ze Mala akurat czesc polknela i jeszcze nie wysiusiala, co - biorac pod uwage jej czeste czkanie - jest prawdopodobne. Ja tez bylam teraz przeziebiona i sporo sie pocilam wiec o odwodnienie nietrudno.
    No ale generalnie mam nakaz bardzo oszczednego trybu życia i polegiwanie...
    Tak mi zal Meza bo on od pt wieczor wzial sie za remont pokoika, wczoraj malowal a dzis klei tapetę. Nie skarzy sie ale wiem ze przydalby mu sie ktos do pomocy. Dzis mamy 15 rocznice zwiazku (zaczelismy sie spotykac w 2003 jeszcze jako dzieci).
    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze raczej poznamy sie z mala brzuszkowa Lokatorka juz w listopadzie. Mam nadzieje ze bedzie siedziec w brzuszku jak najdluzej (albo, ze jesli znow zostawia mnie w szpitalu, nie zrobia cc dla swietego spokoju)...
    Nikt nie mowil, ze do konca bedzie latwo. Gdyby nie to cisnienie to bym pewnie fikala jak kozica (brzuszek nie jest duzy i nie przeszkadza), na razie mam +10 kg od momentu najnizszej wagi z ciazy a + 3 kg od wagi sprzed :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 16:25

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    'skladac' brzmi super:)

    A od czego zalezy rodzaj znieczulenia?
    Przy pierwszej nie miałam wyboru, bo była cesarka na cito i bylo w ogólnym. Przy drugiej i trzeciej dawali mi wybór i wybrałam miejscowe

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha jak nie ma czasu na znieczulenie to usypiaja tak?


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak, slyszalam ze obecnie przy planowych cc w większości robi się to podobne do zzo, ale moja koleżanka miala nagle cc i ja uspili, byc moze szybciej mogą kroic wtedy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 18:26

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    aha jak nie ma czasu na znieczulenie to usypiaja tak?
    Myślę, że to też zależy od szpitala. Ale na cito przeważnie usypiają. ogólne to jest chwila moment, maskę przykładają i śpisz, a miejscowe to jednak chwile trwa,bo trzeba usiąść na brzegu lóżka, musza znieczulenie w kręgosłup dać (w stresie moze być problem,bo nie wolno się ruszać) zanim się położysz to już zaczyna działać

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wśród znajomych zawsze od pasa w dół bylo ale dziewczyny miały zazwyczaj planowane, dwie z braku postępu porodu ale nie było tak że coś się działo z paluszkami i trzeba było bardzo szybko reagować.
    Ale ja tylko z opowieści wiem.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam w dwóch różnych szpitalach cesarki i mogłam sama zdecydować jakie chce znieczulenie :) no oprócz pierwszej cesarki, bo przy skurczach krzyżowych nie wyobrażam sobie znieczulenia w kręgosłup. Byłoby to zbyt niebezpieczne

  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam nagłe cc, a znieczulenie dostalam w kręgosłup. Teraz też ma tak być, tym razem przy plamowanym cięciu.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 4 listopada 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W większości planowanych cięć i w niektórych przypadkach cięć na cito wykonywane jest znieczulenie podpajeczynowkowe - W kręgosłup. Znieczulenie ogólne podawane jest w nagłych przypadkach, kiedy nie ma czasu na czekanie aż zacznie działać, również w przypadku chorób serca, alergii na niektóre leki, tatuażu w miejscu wklucia (Do oceny anestezjologa), w przypadku zbyt małej liczby płytek krwi.
    W niektórych szpitalach pacjentce zostawia się rodzaj znieczulenia do wyboru podczas rozmowy z anestezjologiem, która ma miejsce przed każdym zabiegiem.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
‹‹ 916 917 918 919 920 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ