X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai wrote:
    Hej, hej! Musimy wytrwać na tej ostatniej prostej. Niestety później nie będzie lepiej. Nieprzespane noce, zmęczenie okrutne, zamieszanie jeszcze większe, zagadki typu: czemu płacze, czy się najada, czy się nie przeziebi, czy się nie przegrzeje itp. Do tego schodzace hormony, które w połączeniu z troskliwymi pytaniami i radami, wywołują burze z piorunami albo fontannę łez. Może więc, dziewczyny, cieszmy się z tego, co mamy teraz, a potem będziemy się cieszyły z obecności naszych maluszków, bo pomartwic się i ponarzekać zawsze będzie na co. ;-)
    Bylyscie wczoraj na cmentarzu? Ja odpuscilam już, zostalam z synkiem w domu, bo pod cmentarzami w Krakowie tłumy, zaparkować nie było gdzie, podjechać też trudno, a ja z brzuchem i z wózkiem, to się nie pchalam juz na długie wędrówki. Rano tylko bylam kościele.
    Racja, trzeba cieszyć się chwilą obecną ;-)
    Ja niestety nie miałam możliwości, żeby odwiedzić groby :-( na tym etapie słabo mi się widzi już wycieczka do PL :-P Przykro mi było wczoraj z tego powodu, bo dla mnie to dość ważne, a tu nawet nie czuć, że jest takie święto :-( ale nic nie poradzę.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie tez dzis skonczony 36 tydzien. Od kilku dni rano mam i wieczorem uplawy. W ciagu dnia nie. Zastanawiam sie czy to nie wody zaczely sie saczyc. W pon mam wizyte w luxmed to podpytam.

    Ja na grobach bylam bo niestety jak pisalam mam juz ojca po tamtej str. Nie wyobrazam sobie nie byc... chociaz przyznam dojsc nie bylo latwo i wrocic plus cala mszs siedziec w niedopietej kurtce :) Bo ja nie kupowalam na ten czas ciazowej chyba wyrobie jeszcze ten msc


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mkgk idziemy rowniutko... Ja kurtkę ciążowa pożyczyłam od siostry... Tak też bym nie kupiła... Ale i tak o tyle dobrze ze ta pogoda nie jest taka zła... Jak na listopad to ciepło jest w sumie

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na szczęście kurtke ciazowa od przyjaciolki, rozmiar idealny takze bardzo sie ciesze.

    Ja mam z kolei inne uczucia. Z jednej strony bardzo sie ciesze, ze juz tak niedlugo zobacze Malutka (za lekko ponad tydzien, szok!) , w koncu tyle sie na nia naczekalismy, z drugiej strony szkoda mi, ze ciaza sie juz konczy. Naprawde nie mialam na co narzekac i mimo, ze teraz ciezej wstac z lozka, ruchy nie te co przed ciąża, tak wiem, ze szybko zatesknie za kopniaczkami :)
    To nasze drugie dziecko, mozliwe, ze zdecydujemy sie na jeszcze jedno, ale wiek 33 nie jest juz najmłodszy. Zreszta musimy zobaczyc jak radzimy sobie z dwojka maluchow :)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotopalanka ja tez mam w poniedziałek wizyte :) bedzie ktg i usg. To juz ostatnia wizyta przed porodem.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka zazdroszczę mojego gina to o wszystko chyba trzeba się prosic

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 2 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ani razu nie mialam ktg


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha miałam teraz zacząć pić ale mam wizytę za 10 dni, więc poczekam do niej :) Jak mała nadal będzie tydzień do przodu i wszystko ok to już sobie zacznę chociaż raz dziennie :)
    W pierwszej ciąży piłam od chyba skończonego 37 czy 38 tc bo wcześniej się bałam. Urodziłam 5 dni po tp więc nie sądzę żeby miała coś przyspieszać ale jak do porodu szłam to lekarz szyjkę określił jako papierową, w sensie że tak skrócona że cienka jak papierek :) Ale też chodziłam codziennie na spacery przynajmniej na 1,5h więc to pewnie też pomogło :)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam tylko ktg jakoś w 39tc dopiero a potem już w szpitalu a tak to też nie. Teraz jeszcze nie wiem, póki co na wizytę czekam.
    My byliśmy wczoraj na grobach w mojej rodzinnej miejscowości, niestety zjazd ż obwodnicy jest ten sam co na cmentarz tu więc była rzeźnia. Udało nam się jakoś naokoło inna drogą pojechać. Ale na cmentarzu z godzinkę byliśmy bo z naszym małym żywiołem inaczej się nie da :D Dziś mąż w pracy a małego w domu zostawiłam bo w przedszkolu łącza grupę ż wszystkich dzieci, bo mało się wpisało. Także czasu brak, w weekend pewnie tutaj na groby pójdziemy, mam nadzieję że będzie trochę spokojniej ł

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Ja mam na szczęście kurtke ciazowa od przyjaciolki, rozmiar idealny takze bardzo sie ciesze.

    Ja mam z kolei inne uczucia. Z jednej strony bardzo sie ciesze, ze juz tak niedlugo zobacze Malutka (za lekko ponad tydzien, szok!) , w koncu tyle sie na nia naczekalismy, z drugiej strony szkoda mi, ze ciaza sie juz konczy. Naprawde nie mialam na co narzekac i mimo, ze teraz ciezej wstac z lozka, ruchy nie te co przed ciąża, tak wiem, ze szybko zatesknie za kopniaczkami :)
    To nasze drugie dziecko, mozliwe, ze zdecydujemy sie na jeszcze jedno, ale wiek 33 nie jest juz najmłodszy. Zreszta musimy zobaczyc jak radzimy sobie z dwojka maluchow :)
    Oj tam, ja pierwsze rodziłam, jak mialam 34 lata, a teraz drugie w wieku 36. Gdybym chciała trzecie, to nie balabym się, że nie zdążę.
    Ja się bardzo cieszę, że czas ciąży się kończy i nie sądzę, bym za nim tesknila.
    Bylam dziś na cmentarzu w cienkiej bluzce. 20 stopni, nawet lekko ponad.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • asylia Autorytet
    Postów: 478 416

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ktoś mnie pamięta? :)

    Jesteście już na ostatniej prostej - cudownie. <3 Życzę Wam sił na te ostatnie tygodnie i ekspresowych porodów.

    Wszystko wskazuje na to, że będę Mamą czerwcową 2019, więc z Glutkiem prosimy o kciuki. :*

    Pozdrawiam
    Sylwia :)

    mkgk, Kai, Aga9090, futuremama, Lotopałanka, Dip88, JaKa lubią tę wiadomość

    7u22rjjg269yrzch.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asylia wrote:
    Cześć dziewczyny, ktoś mnie pamięta? :)

    Jesteście już na ostatniej prostej - cudownie. <3 Życzę Wam sił na te ostatnie tygodnie i ekspresowych porodów.

    Wszystko wskazuje na to, że będę Mamą czerwcową 2019, więc z Glutkiem prosimy o kciuki. :*

    Pozdrawiam
    Sylwia :)
    Pewnie, że Cię pamiętamy! Gratuluję i trzymam kciuki!

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Pragnę gorąco pogratulować przyszłym, grudniowym mamusiom. Jeszcze trochę i będziecie tulić Wasze wyczekane maleństwa <3 Ja również powoli doświadczam tego szczęścia po raz drugi, po 8 latach uśmiechnęło się do mnie szczęście <3
    Jednak tym razem z grudnia mam termin na marzec i tym razem zamiast córci będzie synek <3

    Dziewczyny, tyle lat trzymałam ciuszki z myślą o drugim dziecku...jednak okaża sie noeprzydatne z powyższego względu ;) Zatem jeśli któraś nie ma jeszcze wyprawki dla córki to zapraszam, napiszcie do mnie priv a odeślę link do aukcji. Oferuję naprawdę ciuszki za grosze, a jeśli któraś zdecydowałaby się na całość to napewno dogadamy się co do niższej ceny :)

    Ciuszki nie są zniszczone, głównie angielskich firm, Tup-Tup, Coccodrillo i H&M od rozm. 56-80 :)

    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 20:20

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asylia wrote:
    Cześć dziewczyny, ktoś mnie pamięta? :)

    Jesteście już na ostatniej prostej - cudownie. <3 Życzę Wam sił na te ostatnie tygodnie i ekspresowych porodów.

    Wszystko wskazuje na to, że będę Mamą czerwcową 2019, więc z Glutkiem prosimy o kciuki. :*

    Pozdrawiam
    Sylwia :)

    Jasne,że pamiętamy i bardzo się cieszę:) Kciuki zaciśnięte najmocniej jak się da :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asylia wrote:
    Cześć dziewczyny, ktoś mnie pamięta? :)

    Jesteście już na ostatniej prostej - cudownie. <3 Życzę Wam sił na te ostatnie tygodnie i ekspresowych porodów.

    Wszystko wskazuje na to, że będę Mamą czerwcową 2019, więc z Glutkiem prosimy o kciuki. :*

    Pozdrawiam
    Sylwia :)


    Jasne że pamiętamy.... Super wieści....gratuluję i bardzo się cieszę.... Kciuki zacisniete.... Trzymajcie się i rosnijcie zdrowo.... :)

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostalo 27 dni do poznania lokatora... boje sie typka troche:)

    Aga9090, Kai lubią tę wiadomość


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj mkgk też się boję... Czy sobie poradzę z dziewczyną i w sumie z dwójką szkrabow....

    Kai lubi tę wiadomość

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się boję, jak to będzie z dwójką...

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai wrote:
    Ja też się boję, jak to będzie z dwójką...
    A ja się boję jak będzie z czwórka :P
    Damy radę!!!

  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy dac radę

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
‹‹ 915 916 917 918 919 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ