X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobię czy nie? Znając życie będę czytac i Lidka wstanie.. 🙈

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja padam na pysk po dwóch dniach imprez urodzinowych Oli.....a jeszcze Ola tak kaszlala w nocy ze siedzi w domu kolejny tydzień i chyba sobie w łeb strzele bo nawet nie mam kiedy usiąść:/ ja nie wiem czemu to moje dziecko się samo nie bawi... Jak jest u opiekunki to podobno pięknie unię się zająć jak ona gotuje obiad itp. A w domu nie zajmie się sama. We wszystkim muszę jej towarzyszyć. Już mnie coś bierze... Dobrze ze Justyna taka grzeczna jest bo chyba bym oszalala.
    Ale po imorezach Olka zadowolona,ale też zmęczona. Dzisiaj spałam do 8:45! Az sprawdziłam czy gorączki nie ma😂

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie siedzę z szymkiem u lekarza. Od tygodnia prawie kaszle. Teraz coraz więcej więc niech go osłucha. Ja się chyba muszę nauczyć dzieci osluchiwac wtedy będę spokojniejsza. Bo po tych zapaleniach oskrzeli i płuc to mam ciągle stresa.

    Pani znowu się skarżyła dziś na niego że jest niegrzeczny w przedszkolu. Nie słucha co pani mówi i jak zwraca uwagę to on nie reaguje. Tozrabia przy posiłkach, latał w łazience przy myciu a jak mieli iść do sali to on nie idzie bo chce siku. W domu nawet grzeczny jest. Ale jak się go pytam czy nie jest mu wstyd to mówi że nie. Jak się go pytam czemu tak robi to mówi że nie wie. Ogólnie ma jakąś zlewie na to co mówimy... Ech... Może się naprostuje.

    Pola dziś w przedszkolu nawet ładnie sobie radziła. Rano jest jeszcze kolankowa, przyklejona do pani ale po spaniu już się bawiła. Tylko śpi w przedszkolu pół godziny....
    Kupiłam jej dziś buty zimowe. W sobotę dostała buty po Maciusia właściwie nowe geoxy, ale to nie są buty do nauki chodzenia. Pola wygląda jakby jej ktoś cegły uwiązał. Za ciężkie. Poszłam jej przymierzyć do sklepu ale w tych w sklepie tak śmigała że jej wzięłam a tamte oddam.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka na zachowanie Szymka moze miec wplyw ke zachowanie kolegi niestety. Ja widzę to po Lenie. W jej grupie jest jedną niegrzeczna dziewczynka, nawet rozmawiałam z Pania na jej temat. I tak np. dziś W wiedziałam, że Lena się z nią bawiła. Eh
    Najważniejsze aby jednak w domu wpajac dzieciom te dobre zasady i dużo dużo chwalić za te dobre zachowania.

    Ja ostatnio też chodzę już zmęczona marudzeniem obu i częściej się denerwuje i mam wyrzuty 🙈

    Ja dziś w końcu wybrałam się z Lena na badania..tłum ludzi. Pani która była ostatnia mówi, że powinnam iść bez kolejki , bo z dzieckiem A ja odpowiedzialam że nie wiem co inni na to. Każdy chyba słyszał tą rozmowę i nikt się nie odezwał. Także się nie pchalam. Przecież te stare baby zawsze muszą być pierwsze🙈

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka właśnie wiem że to ten chłopiec ma na niego wpływ. Bo dziś Szymek trochę chory został w domu i jest grzeczny jak aniołek. Ale przecież mu nie zabronię się z nim bawić.

    Co do lekarza to ja miałam to samo jak szłam z synkiem krew pobierać. Spytałam czy z dzieckiem mogę iść pierwsza a wszyscy glowynpoodwracali. Nie spieszyło mi się więc podziękowałam wszystkim i czekałam na swoją kolej. Swoją drogą u nas w laboratorium kiedyś był biletomat ale ludzie się nie stosowali ale zawsze pierwszeństwo miały dzieci, ci co idą na krzywa cukrowa i kobiety w ciąży. Ale nikt się tym nie przejmuje.
    Jak byłam z Pola w ciąży i wyszła pielęgniarka i mnie poprosiła bo mi słabo byli i chciałam wejść szybciej bo gorąco i duszno tam było to później jak wychodziłam facet do mnie mówi "niech pani uważa żeby nie zemdleć" dopiero jak mu powiedziałam że jestem ciąży to się zamknął

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jestem 🙈😂
    Aneczka śliczne fotki 😍

    Mi dziś coś strzelilo do głowy i ubrałam duża choinkę rano. Taki spontan. Nie wiem czy pamiętacie ale moja choinka duża zawsze stała na balkonie. Teraz nie mamy hokerow przy barze to zrobiło się miejsce. Zawsze miałam biała choinkę a dziś jak Lena była w przedszku a Laura w szkole, Mała zostawilam u rodziców. Zabrałam Siostrę i na zakupy. Kupiłam nowe zabawki i bombki na choinkę. Same drewniane i bombki złote i przezroczyste z motywem piór w środku itp. Ubralysmy i jak Lena przyszła to wkręciłam,że Mikołaj był jak rano wychodzilysmy i zostawił list nam. 😄🥰🤪 A tam napisane,że chciał żebyśmy mieli duża choinkę,bo jak Lena z siostrami będzie grzeczna to dostanie pod nią prezenty hahaha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 20:05

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka jak tam lalki? 😊

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane życzę Wam zdrowych już zdrowych wesołych rodzinnych szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku :*

    iNso87, sabinaaa lubią tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie nie wiedziałam,że to napiszę ale może chcecie na messengerze założyć nasza grupę? Tam lepiej i szybciej się pisze,serio. Jestem na marcowych 😁 Tutaj dopóki się zaloguje mając Lidke i cokolwiek naskrobie to zanim wye to masakra..🤦🙄

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *wyśle

    Aha no i FB nie mam oczywiscie tylko messengera 🙂

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Natalka jak tam lalki? 😊
    No jedna już mam tylko czekam na włosy. Wyszła rewelacyjnie, ale chcę wam pokazać zdjęcie dopiero jak już będzie miała włosy. Moja siostra jeszcze jej zrobiła czapki na szydełku bo ja nie umiem robić. Myślę że po świętach ruszę z kopyta i będę szyła elementy na 3 kolejne naraz

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 2 tyg temu wyrwałam prawa szóstkę górna a teraz napieprza mnie z lewej. Ot tak wczoraj zaczęła wieczorem boleć. Miałam szczęście że mnie dentystka dziś przyjęła ale ona mówi że to od 5 mnie boli. Założyła lekarstwo ale nic nie ma poprawy. Jutro idę jeszcze na 20 do niej. Dobra z niej kobieta bo mnie zawsze poratuje. I dacie wiarę że ona ode mnie nie bierze pieniędzy. Czasem jakieś 100zl za dwie plomby a tak z tym wyrwanym zębem byłam wcześniej 3 razy za czwartym mi wyrwała i dziś coś robiła i nic nie bierze. Jutro kupię jakieś czekoladki i kawę chociaz

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Wiecie nie wiedziałam,że to napiszę ale może chcecie na messengerze założyć nasza grupę? Tam lepiej i szybciej się pisze,serio. Jestem na marcowych 😁 Tutaj dopóki się zaloguje mając Lidke i cokolwiek naskrobie to zanim wye to masakra..🤦🙄
    Ja chętnie 😊

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    No jedna już mam tylko czekam na włosy. Wyszła rewelacyjnie, ale chcę wam pokazać zdjęcie dopiero jak już będzie miała włosy. Moja siostra jeszcze jej zrobiła czapki na szydełku bo ja nie umiem robić. Myślę że po świętach ruszę z kopyta i będę szyła elementy na 3 kolejne naraz
    Czekam z niecierpliwością 😊

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Ja 2 tyg temu wyrwałam prawa szóstkę górna a teraz napieprza mnie z lewej. Ot tak wczoraj zaczęła wieczorem boleć. Miałam szczęście że mnie dentystka dziś przyjęła ale ona mówi że to od 5 mnie boli. Założyła lekarstwo ale nic nie ma poprawy. Jutro idę jeszcze na 20 do niej. Dobra z niej kobieta bo mnie zawsze poratuje. I dacie wiarę że ona ode mnie nie bierze pieniędzy. Czasem jakieś 100zl za dwie plomby a tak z tym wyrwanym zębem byłam wcześniej 3 razy za czwartym mi wyrwała i dziś coś robiła i nic nie bierze. Jutro kupię jakieś czekoladki i kawę chociaz
    A czemu wygrywasz zeby ? Tzn 6? Ja to ratuje co się i ile się da. Wyrwanie to zupełna ostateczność. Byłam w grudniu dwa razy już u dentysty bo raz mi się ząb ukryszyl a raz dziura. Jeszcze w styczniu idę bo 7 mam też do zrobienia i chyba na razie będą zdrowe. Tylko wyglądowi będziemy poprawiać. Masakra te zeby po ciążach .

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka-nie da się już ratować tych zębów tylko wyrywać trzeba? Ja odpukac na razie mam spokój ale był taki moment przed drugą ciąża że co chwila chodzilam bo coś miałam do zrobienia:/ teraz mój mąż tak chodzi i co wizyta to 200 zł:/ już mi ręce opadają....

    Inso- ja jestem za:D

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten jeden wyrwałam po chyba 5 wizytach z nim. Miałam tak że kolo tego zęba na dziasle ciągle mi się zbierała ropa, albo było zaczerwienione i bolało. I już kanały poodkrywane do korzeni i dalej ropa się zbierała. Okazało się po wyrwaniu że przy dwóch korzeniach na końcu były torbiele z ropa. Więc to już raczej nie było do uratowania. A wcześniej mi się połamał i miałam pół. Po nowym roku jak mi się zagoi to się umowie na wstawienie.
    Po odstawieniu Szymka od piersi to żeby mi się łamały na pół na górze 4, 5 i 6...
    Teraz chyba też się coś dzieje przy bo w sumie powoli wygaszam karmienie.

    A ten teraz to mnie bolał jak miałam ok 17 lat i był leczony kanałowi, ale mam skrzyżowane kanały i nie dało się jednego doczyscic. Już wtedy chcieli wyrywać ale dostałam antybiotyk i się uspokoiło. Czasem mi się jednak odzywa że mnie trochę poboli. Ale wczoraj to już mnie bolał mocno.wczoraj mi zatruła, Wzięłam tabletkę, wyplukalam usta tym płynem co mi doktorka kazała kupić i wiecie że nie boli. Siedzę właśnie w poczekalni do niej żeby obejrzała ale chyba nie będziemy nic ruszać tylko po świętach już to lekarstwo wyjmie.
    Ja ogólnie z zewnątrz mam żeby dość ładne, ale w środku mi dosłownie próchnieją

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2019, 20:05

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wolicie na Messenger'a to możemy się przenieść jak wam wygodniej. Ja już się przyzwyczaiłam tutaj, fakt że czasem się napiszę Posta i się skasuje i wtedy nerwy hehe

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha Boni Pola mi zaczyna kaszleć ...
    Szymon kaszle już 1.5 tyg siedzibie poniedziałku w domu, syropy levopront, z cebuli, inhalacje i nic. A gile w nosie ma takie że aż dziw że dziecko może mieć takie coś w nosie.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To która założy wątek?

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 3534 3535 3536 3537 3538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ