BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Grudniowe mamusie 2015
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

justyna14
Autorytet
6162

Wysłany: 20 września, 10:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aneczka86 wrote:
Animka zgadzam się.. Jak jestem spokojniejsza to jest lepiej. Ale jak tu być spokojna 🤔 Rano muszę ogarnąć dwójkę i siebie, żeby wyjść do przedszkola i jak Lena zaczyna wydziwiac to aż się gotuje. I jeszcze nie powie normalnie tylko tak jeczy 😩 Ostatnio jakoś nie panuje nad nerwami. Polecacie coś na uspokojenie? Chyba przydałaby mi się praca tak jak Justynie..haha
Znajdziesz swój sposób na odreagowanie :-) może jakieś wyjście z koleżankami?

relg3e5e6cfj7fkg.png
zrz63e5ewa17bqxb.png
km5sdf9hhvdxzmyl.png

natalka0887
Autorytet
795

Wysłany: 20 września, 19:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aneczka jak super że już mała raczkuje. Boże jakoś ona tak szybko rośnie hehe.

A propos zachowania to u nas też jest tak że jak do szymka podchodzę spokojnie to jego zachowanie jest super. Ale czasami mi tak gra na nerwy. Wczoraj coś mu nie pozwoliłam a on do mnie że mnie nie lubi i chce mieć inną mamę...
Ja wczoraj powiedziałam mężowi że jak następny weekend będzie wolny to ja wyjeżdża na cały dzień. Polaze po sklepach, umowie się z koleżanką i wrócę o 20 jak już dzieci będą wykąpane i spały. Bo chce odpocząć. A on mi mówi że od dzieci się nie odpoczywa. Niech spada. On teraz przeziębiony i będzie leżał w łóżku cały weekend. On może a ja nie. Boni w niedzielę jedzie na szkolenie do Austrii i wraca we wtorek. A ja to nie mogę jednego dnia spędzić bez nich.
Nie dość że Szymek daje w kość to Pola nie śpi w nocy i tak płacze czasem że szok. Dziś nie płakała ale nie spala od 1 do 3.

Też mi się chce czasem już wracać do pracy ale się zastanawiam jak wtedy to ogrne wszystko jak teraz ledwo daje radę

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

Aneczka86
Autorytet
1060

Wysłany: 20 września, 20:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Natalka ja sama nie wiem kiedy mi ona tak urosła. Dzień za dniem mi tak ucieka, dopiero był poniedziałek, już jest piątek. Taki dzień świstaka codziennie. Zaprzyjaźnilam się ostatnio z jedną dziewczyna z bloku obok. Jej syn chodzi z Lena do grupy i też się przyjaźnią. Także wpisujemy się praktycznie codziennie. Chociaż tyle 🙂 Zawsze jest z kim ponarzekać na te nasze 4latki 😁

l22ncwa1oacwa1tc.png
l22nbd3m6o1c484o.png

Aneczka86
Autorytet
1060

Wysłany: 20 września, 20:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Natalka Ty co nie słuchaj tylko zrób sobie ten dzień wolny. Każda z nas potrzebuje takiego resetu. Ja jak wyjdę na godzinę sama z domu to później mam o wiele więcej cierpliwości.

l22ncwa1oacwa1tc.png
l22nbd3m6o1c484o.png

natalka0887
Autorytet
795

Wysłany: 20 września, 21:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja byłam teraz wieczorem u dentysty. Wsiadłam do auta i mogłam odetchnąć. Ale jak wyjdę w ciągu dnia na zakupy czy coś, wracam i nawet się rozebrać nie mogę bo już dostaje dzieci w progu.
Już się nie mogę doczekać tego dnia. Nawet jak koleżanką nie będzie mogła to sama pójdę do kina żeby nic mi głowy nie zawracało. ;)

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

natalka0887
Autorytet
795

Wysłany: 20 września, 21:29
Cytuj | (1) | Zgłoś
Pokażę wam co robię wieczorem dla relaksu. To tzw malowanie po numerach

688addc9c7e6cecfmed.jpg

iNso87 lubi tę wiadomość

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

natalka0887
Autorytet
795

Wysłany: 20 września, 21:32
Cytuj | (1) | Zgłoś
Aha i pozwolę narobię na prywatę.
Robimy z mężem takie pudełka, pamiątki na różne okazje z życzeniami i miejscem na pieniądze. Wklejam linka z ogłoszeniem to zernkijcie

https://www.olx.pl/oferta/kartka-pamiatka-na-wesele-slub-chrzciny-urodziny-komunia-CID49-IDBE4Xj.html

iNso87 lubi tę wiadomość

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

Aneczka86
Autorytet
1060

Wysłany: 21 września, 20:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Natalka super to malowanie 😍 Mogę wiedzieć gdzie kupiłaś?
A to co tworzycie z mężem to istne cuda. Zgłoszę się po pamiątkę na komunię dla chrzesnicy 😊

l22ncwa1oacwa1tc.png
l22nbd3m6o1c484o.png

natalka0887
Autorytet
795

Wysłany: 21 września, 22:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aneczka ja kupiłam na aliexpress. Jest tego tam mnóstwo. Wybrałam ramki wzór żeby byli dużo kolorów. To jest fajne grube płótno 40x50cm+ 24 farbki i 3 pedzelki dałam ok 25zl. Farbki małe oboje się xe2 mibraknie. Ale zobaczymy. Napewno kupię drugi jak skończę. Maluje to od miesiąca. Wciągające jak jedzenie słonecznika. Jak zaczniesz trudno się oderwać

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 września, 22:16

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

Aneczka86
Autorytet
1060

Wysłany: 21 września, 22:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Natalka, podasz mi link do obrazu? No tak mi się to podoba, że Muszę kupić. Lubię takie rzeczy. Może to mnie zrelaksuje 😊

l22ncwa1oacwa1tc.png
l22nbd3m6o1c484o.png

natalka0887
Autorytet
795

Wysłany: 22 września, 08:44
Cytuj | (0) | Zgłoś

https://s.click.aliexpress.com/e/e5sY4zeu

Ja zamawiałam stąd. Dostawa w 2 tygodnie

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

Aneczka86
Autorytet
1060

Wysłany: 22 września, 09:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Natalka dziękuję 😘
Zamówię jeszcze dziś tylko nie mogę się zdecydowac który wzór 😁

l22ncwa1oacwa1tc.png
l22nbd3m6o1c484o.png

Ola_45
Autorytet
2382

Wysłany: 22 września, 16:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej :) Długo mnie tu nie było. Zajrzałam z ciekawosci, od razu trafilam na temat buntu czterolatków. No to chyba my mamy to samo. Mój Filip też zachowuje sie okropnie, prośby, groźby jak grochem o sciane.
Potrafi sie ladnie zachować, bo powie ladnie dzien dobry w sklepie, windzie, na placu zabaw. W przedszkolu grzeczny. Ale wobec mnie jest taki niedobry ze mi sie juz plakac chce :( Fakt ze zdarzalo mi sie na niego wybuchcac, ape zawsze sobie pozniej rozmawiamy, omawiamy co sie stalo, dlaczego, przepraszamy. Nie zostawiamy nigdy "zaognionej" atmosfery.
No i niestety mnie to sie juz w ogole nie slucha.

Dzisiaj wydrukowalam taka "tablice dobrego zachowania" pokolei wymienione czynnosci ktore musi robic kazdego dnia, dni tygodnia. Bedziemy zaznaczac jesli coś zrobi, bedzie grzeczny i samodzielny. Na koniec tygodnia sumujemy ilosc uśmiechów (punktów) i jesli zdobedzie conajmniej 40/49 to bedzie nagroda w postaci czegos slodkiego, lodow itp. Mozna cos innego ale ja juz nie daje mu na kazdym kroku zabaweczki nowej itd, bo robi sie graciarnia, z reszta przestal szanowac zabawki tak jak wczesniej -.-

Zaczynamy od jutra, takze zobaczymy, moze to na niego zadziala.

Aneczka86
Autorytet
1060

Wysłany: 22 września, 22:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ola też właśnie myślę o tej tablicy. Daj koniecznie znać czy przynosi efekty.
Ja nie ukrywam, że ostatnio brak mi cierpliwości do Leny...Te jej steki, kweki wyprowadzają mnie z równowagi. Yyy, leee... jakby nie potrafiła mówić 🤯

Natalka.. chyba od kilku dni przechodzę to samo co Ty z Pola. Laura mi się budzi co chwila z panicznym płaczem. Nie wiem co jej jest.

A ja jeszcze dziś pół nocy bez męża, bo jedzie w trasę z pracy. Nie ruszaloby mnie to, gdyby nie fakt, że mój mąż codziennie w środku nocy chodzi do Leny spać, bo ona po niego przychodzi. Mam cichą nadzieję, że jednak prześpię ona dzisiejsza noc sama. Bo jak już kiedyś pisałam.. Laura ma mega czuly sen 🙈

l22ncwa1oacwa1tc.png
l22nbd3m6o1c484o.png

natalka0887
Autorytet
795

Wysłany: 22 września, 23:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ola daj znać czy działa ta tablica.
Czytałaś "jak mówić żeby maluchy nas słuchały"? Ja jeszcze nie całą ale tam jest dużo podobnych rzeczy. Np jak dziecko nie chce kurtki ubrać to narysować obrazki koło termometru i np przy 0st kurtkę gruba i czapkę i rękawiczki i żeby dziecko samo sprawdzało jaka jest temperatura i co ubrać.

No niby fajnie ale naprawdę z dzieckiem ciągle trzeba wymyślać jakieś zabawy i podstępy żeby nas słuchało? Nie powiem, działa to bo jak np Szymon nie chce iść bo go niby bolą nogi to mówię ścigamy się do klatki. I nogi już nie bolą i biegnie

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

sabinaaa
Autorytet
889

Wysłany: 23 września, 08:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas kryzys przedszkolny. Ryczec mi sie chce... Wychodzi z domu normalnie, w szatni przebiera buciki. Wchodzimy na sale i jest ryk. Od czwartku taki kryzys. Przedszkolanka odciaga ja ode mnie. A ja wtacam do domu i lzy same sie leja po policzku...

l22ndf9h3vpfkhhu.png
mhsvj44j4uxq5cod.png

Aneczka86
Autorytet
1060

Wysłany: 23 września, 09:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sabinaa A mówi czemu nie chce chodzić? I czy na długo zostaje?

l22ncwa1oacwa1tc.png
l22nbd3m6o1c484o.png

Aneczka86
Autorytet
1060

Wysłany: 23 września, 09:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Natalka dokładnie.. Ja rano to nie zawsze mam czas na takie podchody.
A wczoraj zrobiła nam taka histerię, bo ona się nie uczesze.. ostatecznie dostala kare.

l22ncwa1oacwa1tc.png
l22nbd3m6o1c484o.png

Ola_45
Autorytet
2382

Wysłany: 23 września, 10:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dam znać po tygodniu czy bedzie działało, podejrzewam ze pierwsze tygodnie beda bez nagród bo zachowanie jego ma wiele do zyczenia i niestety juz dzisiaj dał plamę. Takze zobaczę jak bedzie to dalej wygladalo i jak zareaguje na brak nagrody. Czy bedzie to dla niego motywacha, czy raczej wielka histeria.

Natalka - nie czytałam. Wlasciwie zawsze trzymalam sie z dala od takich poradnikow, ale odkad pojawily sie problemy z mlodym rozwazam zakup. Sprawdze tą o ktorej piszesz. :)
Mnie irytuje strasznie to ze tak trzeba co chwile prosic sie o najprostrze rzeczy, wymyslac, zachecac poprzez zabawe. Wiem ze to tylko dziecko ale ja jestem z tych co musza miec tu i teraz zrobione, od razu. Takze mój poziom irytacji zawsze jest na wysokim poziomie -.-
Niestety mój syn należy do tych meeeega powolnych. A ze ma etap teraz na "Wszystko sam" wiec musze byc uzbrojona w duze poklady cierpliwosci. Sam otworzy drzwi, sam wcisnie guzik w windzie.. ale zanim to zrobi mija dluzsza chwila.. wrrr :x

Co do przedszkola to u nas cale szczescie nie ma histerii, awantur, placzu.

sabinaaa
Autorytet
889

Wysłany: 23 września, 11:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aneczka86 wrote:
Sabinaa A mówi czemu nie chce chodzić? I czy na długo zostaje?
Mowi, ze plakala, bo tesknila za mna. Ogolnie mowi, ze w przedszkolu jest fajnie, wstaje rano, ubiera sie i wszystko jest ok. Wchodzi na sale i placz. Zawoze ja na 8, bo wczesniej nie ma szans wyrobic sie z dwojka i zostaje do 12.30, teraz nawet szybciej pojade po nia.

l22ndf9h3vpfkhhu.png
mhsvj44j4uxq5cod.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)