X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 2 października 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka, nie ma mowy, zeby to forum umarlo. Uwielbiam Was czytac, chociaz nie zawsze mam czas cos napisac 😉

    U nas w niedziele nastapil dlugo wyczekiwany dzien. Przenieslismy sie na poddasze. W KONCU! Dzieci maja swoje pokoje, Zuzia pieknie spi w swoim pokoiku, a ja z Kuba w jego. Jeszcze lazienka nie zrobiona, czekamy na majstrow, mam nadzieje beda lada dzien. W pokojach brakuje dodatkow, ramek itp, ale to juz bajka. Miejsca mamy full. Na dole z naszego bylego pokoju robimy jadalnie, obok salon, mamy mojej pokoj, kuchnia i lazienka takze w koncu nie jest wszystko na kupie.

    Aneczka, Twoja tesciowa to widze baaardzo specyficzny czlowiek :/ Zostaje Ci chyba ja po prostu olac, bo szkoda nerwow.

    Aneczka86 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 3 października 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki!!! Jestem jestem, czytam tylko pisać nie mam kiedy:( w tym tygodniu mąż wrócił do pracy, Ola była u babci dwa dni, wczoraj została w domu i powiem wam że wieczorem to myślałam że sobie strzele w łeb:p a jeszcze mój mąż dzisiaj ma urodziny i to okrągłe bo 30 i musiałam mu upiec ciasta do pracy. Kuchnia wyglądała jak po wojnie:p

    Justyna jest grzeczna poza tym że wieczorem włącza jej się takie ssanie że non stop chce być przy cycku i nie mogę nigdzie odejść bo ryk.

    Natalka- straszne z tą koleżanka! Nawet człowiek nie wie co ma powiedzieć w takich sytuacjach!

    Sabina- super że wreszcie macie trochę prywatności i swobody! A jak w przedszkolu? Lepiej jest?

    Inso- no widzisz, czasem to my się bardziej obawiamy pewnych rzeczy a dzieci się dobrze odnajdują:)

    Obiecuję że postaram się częściej odzywać!

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 3 października 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka mojej Poli takie coś się włączało ok 17 i ssała do 20. A teraz tak ssie że po całej nocy to mnie piersi bolą bo bardzo ciągnie jakby chciała mi urwać.

    Aneczka twoja teściowa jest naprawdę jak z horroru hehe. Dziwi się że dziecko chce się z nią bawić. Do nas jak dziadkowie przyjeżdżają to jeszcze butów dobrze nie zdejmą a już muszą iść do szymka się bawić bo on przyszykował zabawki.

    Co do tej koleżanki to najgorsze jest to że zabieg nie był inwazyjny mocno bomprzez pachwinę jej robili, od razu się obudziła, śmiała żartowała. Ponoć zrobił się zator...

    Szymek wczoraj po kontroli i dziś już w przedszkolu jest. Cieszył sie że idzie.
    Wczoraj przynieśliśmy Poli pchacza z piwnicy. A ona stanęła i poszła. Na początku trochę spadała na kolana a po paru minutach szła przez całe mieszkanie...
    Poli trochę łzawi oko co z tym robić?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 3 października 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka- nasze teściowe to chyba podobny sort. Ola bardzo chciała iść do dziadków w poniedziałek. Teściowa się zgodziła, i Ola poszła też we wtorek ale już kręciła nosem po czym stwierdziła że przecież już teraz to mi łatwo bo nie mam brzucha to mam zostać z oboma w domu bo ona nie ma siły żeby Ola przychodziła... Ola w ryk bo ona chciała iść bo dziadziuś w domu i ona z nim uwielbia się bawić to tej ciężko. I jak to wytłumaczyć dziecku?! Więc musiałam skłamać że gdzieś idą i ich nie będzie w domu bo przecież by mi się zaplakala na Amen....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 3 października 2019, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co no trochę jestem wkurzona, zaniepokojona i nie wiem co jeszcze.
    Mówiłam wam że Szymon jak był chory był grzeczny. Bawił się, sprzątał, jadł, słuchał sie, kolorował. W środę np rano zanim zjadł śniadanie pokolorowal 5 obrazków.

    Dziś się cieszył że idzie do przedszkola, wrócił zadowolony. Nawet zjadł pół kotleta schabowego chociaż mówił że nie chce. A potem się zaczęło. Jęki, steki, płacz o byle co i histerie. O co tu chodzi? Jeden dzień w przedszkolu i z aniołka zrobił się diabełek? A może coś w tym przedszkolu się dzieje? Starałam się go wypytać ale on tak gada bez ładu i składu. Raz mówi tak za chwilę całkiem odwrotnie. Zobaczymy jutro ale pójdę się wypytać pani jak on sobie radzi, jak go dzieci traktują, a może pani krzyczy no nie wiem

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 3 października 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Pola moja niestety niedobry rozdarciuch. Wczoraj w nocy ledwie spala. Krzyczała większą część. Wstała o 6 a tarzała się już od 4. Myślałam że w dzień odespi, ale spala krótko i wieczorem zaś śpiąca i uśpić się nie dawała.

    W nocy kładła się na mnie w poprzek, siadała, tarzała się. I ja się w końcu jej pytam "co ty dziecko chcesz" a ona wyjęła smoczka i dała mi buzi...;)
    Takie są właśnie dzieci ;-);-)

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 4 października 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2021, 07:08

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 4 października 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogadalam z panią. On przed choroba był raczej niedobry w przedszkolu i w domu też. Odstawiłam mu całkowicie tv. Telefonu już od dawna nie dajemy żeby coś oglądał. Nie je też prawie cukru. I teraz jak wrócił był w przedszkolu grzeczny. Więc chyba te emocje uszły w domu. Dziś bylo w domu też fajnie. Pani mówi że najpewniej poprostu naśladuje inne dzieci. A teraz się więcej bawi z dziećmi bo rok temu to raczej sam się bawil

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 6 października 2019, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    U nas drugie podejście w środę ze szczepieniem Lidki. No mam nadzieję,że tym razem zaszczepie. Wczoraj Ja mierzyłam to jest dość długą bo ma ok.78cm ale jest szczupła bo 8kg waży,ważona ze mną na wadze w domu. Oczywiście dalej nie siada :p o raczkowania i chodzeniu to nawet nie mówię haha ale robi papa i ma długie włosy hahah

    Laura wczoraj coś wspomniała,że chce nazwisko zmienić..na takie co mam ja i reszta.. i nie wiem co mam zrobić. Mogę zmienić ale potrzebna mi zgoda tamtego ..ponoć alimenty zostaną mimo zmiany nazwiska. Ale wiadomo,że zgody pewnie nie dostanę to raz a dwa nie wiem gdzie go szukać :/ na szczęście nasze odciął się już jakiś czas temu ufff..

    Sabinaaa super,że macie już praktycznie skończone poddasze :D dzieci napewno ucieszone że mają swoje pokoje :D

    Oj te Teściowe hahaha moja ani Leny ani Lidki nie pilnowała także naprawdę nie wiem o co Wam chodzi :D przecież to norma hahaha

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 6 października 2019, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Hej dziewczynki!!! Jestem jestem, czytam tylko pisać nie mam kiedy:( w tym tygodniu mąż wrócił do pracy, Ola była u babci dwa dni, wczoraj została w domu i powiem wam że wieczorem to myślałam że sobie strzele w łeb:p a jeszcze mój mąż dzisiaj ma urodziny i to okrągłe bo 30 i musiałam mu upiec ciasta do pracy. Kuchnia wyglądała jak po wojnie:p

    Justyna jest grzeczna poza tym że wieczorem włącza jej się takie ssanie że non stop chce być przy cycku i nie mogę nigdzie odejść bo ryk.

    Natalka- straszne z tą koleżanka! Nawet człowiek nie wie co ma powiedzieć w takich sytuacjach!

    Sabina- super że wreszcie macie trochę prywatności i swobody! A jak w przedszkolu? Lepiej jest?

    Inso- no widzisz, czasem to my się bardziej obawiamy pewnych rzeczy a dzieci się dobrze odnajdują:)

    Obiecuję że postaram się częściej odzywać!
    Animka mój miał też okrągłe 30 teraz i sama sobie współczułam,bo musiałam ugościć rodzinę.. myślałam,że nie zrobię tych urodzin :D ale siostra przyjechała i Lidka się zajęła uff

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 6 października 2019, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i sto lat dla Małża !!!!;D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 8 października 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka u nas było dokładnie to samo. A te wycia i lamenty to tak o... Bez przyczyny. Teraz jest lepiej. Właściwie samo sie wyregulowalo. Ale nie ogląda w ogóle bajek w telewizji. Tablety to już dawno u nas wyszły z obiegu. I nie je słodkiego. Jak dostanie czasem jakiegoś żelka to od razu zaczyna fisiowac.
    Czytamy na wieczór bajki i on to lubi do tego stopnia że wymienił oglądanie na czytanie bez problemu

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 8 października 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dacie mi jakieś rady. Bo chyba muszę odstawić Pole od piersi. W sumie to chciałabym ją karmić, ale już mnie tak bolą piersi po nocnych karmienia u że mam dość. Ona nie śpi, płacze, smoka nie chce i tylko do piersi. Tak mocno ssie że niedługo mi odgryzie sutka, bo jeszcze zębami zaczęła przygryzac.
    Ale ona mleko wypluwa. Robię jej Bebilon Profi, ale muszę spróbować zwykły może jej posmakuje. Wczoraj dałam jej jogurt, zobaczę czy ja wysypie. Przechodzi jej już alergia bo ja pije mleko, jem ciasta z kremem i inne rzeczy i Poli nic nie jest.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 8 października 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka- my też tak czasem robimy że mówimy że wyrzucamy coś. No nie ma innego sposobu. A te jej lamenty to aż czasem śmiać mi się chce bo ona potem sobie mówi że przecież nie można tak wyrzucać dziecku dobrych zabawek, że przecież to szkoda pieniędzy😂😂😂😂 ona pewnie słyszy nasze rozmowy i potem powtarza;)

    Natalka- a może wytrzymaj do roczku i jak ona nie chce mm to po roczku spokojnie jej zastąpisz mleko przetworami czyli jogurtami, serami itp.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 8 października 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka do roczku został nam miesiąc hehe. Tak się przymierzam narazie do tego odstawienia. Szymek też nie pił mleka tylko jadł rabini wieczorem kaszkę. Pola też je kaszkę rano, ale wieczorem jest taka wściekła i zmęczona że nie ma szans żeby usiadła i zjadła. I nie ważna czy śpi dwa razy czy trzy w dzień. Nawet jak sie zdrzemnie pół godziny o 17 to ciągle płacze. Jak dam cyca to się uspokaja i lata do 20

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 8 października 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2021, 07:08

  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 8 października 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, normalnie jakbym o nas czytala. Zuzi rolki od wczoraj w koszu leza. Prosilam milion razy, zeby ich schowala, to nie. Wyladowaly w koszu. Kuby samochody tez schowane, niby wyrzucone. Normalnie posprzatanie zabawek u nich to najgorsza kara.

    Ola, ja tez mam ten problem z ubieraniem. Zuzi zakladam teraz kurtke cieplejsza. Ocieplona, ale nie tak mocno. Pod spodem ma tylko bluzeczke na dlugi rekaw. Ja zawoze ja autem do przedszkola, takze nie ma kiedy zmarznac. Dzis u nas tak wieje, ze nie ma szans wyjsc na spacer :/

    W przedszkolu super. Kryzys minal i slysze co wieczor "nie moge sie doczekac jutra". Ogolnie to zaskakuje mnie codziennie. Tak sie zmienila przez to przedszkole, ze szok. Rysuje, koloruje, puzzle uklada. Potrafi zajac sie sama na dlugi czas. Codziennie nowe piosenki, wierszyki, zabawy. Rozki tez potrafi pokazac, to fakt ;)

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 8 października 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-moja chodzi tak:krótki rękaw,sweter albo bluza i kurtka taka jesienna nie ocieplana. No i czapka ale taka bawełniana . Ale moje dziecko to jest "mors":p raczej zimnolubna;)

    A malutka ubieram tak że bodziak i spiochy albo polspuochyi mam taki kombinezon przejściowy ze smykam i przykrywamy kocem jak cos.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 8 października 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dopiero teraz mogę się zalogować, cosnie wyrzucało ostatnio.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 8 października 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka jaka ona śliczna i jaka duża już!!!!!

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
‹‹ 3521 3522 3523 3524 3525 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ