X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 20 września 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Animka zgadzam się.. Jak jestem spokojniejsza to jest lepiej. Ale jak tu być spokojna 🤔 Rano muszę ogarnąć dwójkę i siebie, żeby wyjść do przedszkola i jak Lena zaczyna wydziwiac to aż się gotuje. I jeszcze nie powie normalnie tylko tak jeczy 😩 Ostatnio jakoś nie panuje nad nerwami. Polecacie coś na uspokojenie? Chyba przydałaby mi się praca tak jak Justynie..haha
    Znajdziesz swój sposób na odreagowanie :-) może jakieś wyjście z koleżankami?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 września 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka jak super że już mała raczkuje. Boże jakoś ona tak szybko rośnie hehe.

    A propos zachowania to u nas też jest tak że jak do szymka podchodzę spokojnie to jego zachowanie jest super. Ale czasami mi tak gra na nerwy. Wczoraj coś mu nie pozwoliłam a on do mnie że mnie nie lubi i chce mieć inną mamę...
    Ja wczoraj powiedziałam mężowi że jak następny weekend będzie wolny to ja wyjeżdża na cały dzień. Polaze po sklepach, umowie się z koleżanką i wrócę o 20 jak już dzieci będą wykąpane i spały. Bo chce odpocząć. A on mi mówi że od dzieci się nie odpoczywa. Niech spada. On teraz przeziębiony i będzie leżał w łóżku cały weekend. On może a ja nie. Boni w niedzielę jedzie na szkolenie do Austrii i wraca we wtorek. A ja to nie mogę jednego dnia spędzić bez nich.
    Nie dość że Szymek daje w kość to Pola nie śpi w nocy i tak płacze czasem że szok. Dziś nie płakała ale nie spala od 1 do 3.

    Też mi się chce czasem już wracać do pracy ale się zastanawiam jak wtedy to ogrne wszystko jak teraz ledwo daje radę

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 września 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam teraz wieczorem u dentysty. Wsiadłam do auta i mogłam odetchnąć. Ale jak wyjdę w ciągu dnia na zakupy czy coś, wracam i nawet się rozebrać nie mogę bo już dostaje dzieci w progu.
    Już się nie mogę doczekać tego dnia. Nawet jak koleżanką nie będzie mogła to sama pójdę do kina żeby nic mi głowy nie zawracało. ;)

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 września 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokażę wam co robię wieczorem dla relaksu. To tzw malowanie po numerach

    688addc9c7e6cecfmed.jpg

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 września 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i pozwolę narobię na prywatę.
    Robimy z mężem takie pudełka, pamiątki na różne okazje z życzeniami i miejscem na pieniądze. Wklejam linka z ogłoszeniem to zernkijcie

    https://www.olx.pl/oferta/kartka-pamiatka-na-wesele-slub-chrzciny-urodziny-komunia-CID49-IDBE4Xj.html

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 września 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka ja kupiłam na aliexpress. Jest tego tam mnóstwo. Wybrałam ramki wzór żeby byli dużo kolorów. To jest fajne grube płótno 40x50cm+ 24 farbki i 3 pedzelki dałam ok 25zl. Farbki małe oboje się xe2 mibraknie. Ale zobaczymy. Napewno kupię drugi jak skończę. Maluje to od miesiąca. Wciągające jak jedzenie słonecznika. Jak zaczniesz trudno się oderwać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2019, 22:16

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 22 września 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    https://s.click.aliexpress.com/e/e5sY4zeu

    Ja zamawiałam stąd. Dostawa w 2 tygodnie

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 22 września 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2021, 07:04

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 22 września 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola daj znać czy działa ta tablica.
    Czytałaś "jak mówić żeby maluchy nas słuchały"? Ja jeszcze nie całą ale tam jest dużo podobnych rzeczy. Np jak dziecko nie chce kurtki ubrać to narysować obrazki koło termometru i np przy 0st kurtkę gruba i czapkę i rękawiczki i żeby dziecko samo sprawdzało jaka jest temperatura i co ubrać.

    No niby fajnie ale naprawdę z dzieckiem ciągle trzeba wymyślać jakieś zabawy i podstępy żeby nas słuchało? Nie powiem, działa to bo jak np Szymon nie chce iść bo go niby bolą nogi to mówię ścigamy się do klatki. I nogi już nie bolą i biegnie

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 23 września 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kryzys przedszkolny. Ryczec mi sie chce... Wychodzi z domu normalnie, w szatni przebiera buciki. Wchodzimy na sale i jest ryk. Od czwartku taki kryzys. Przedszkolanka odciaga ja ode mnie. A ja wtacam do domu i lzy same sie leja po policzku...

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 23 września 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2021, 07:05

  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 23 września 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Sabinaa A mówi czemu nie chce chodzić? I czy na długo zostaje?
    Mowi, ze plakala, bo tesknila za mna. Ogolnie mowi, ze w przedszkolu jest fajnie, wstaje rano, ubiera sie i wszystko jest ok. Wchodzi na sale i placz. Zawoze ja na 8, bo wczesniej nie ma szans wyrobic sie z dwojka i zostaje do 12.30, teraz nawet szybciej pojade po nia.

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 23 września 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola ja mam tak samo. Jak mówię robimy to robimy a nie muszę czekać pół dnia aż założy skarpetki. Szlag mnie trafia.
    Przykro mi jak mi mówi że nie lubi jak ja na niego krzyczę, ale jak nie krzyknę to nie posuniemy się dalej z niczym. Ale ja też jestem niedobra dla niego bo powinnam byc bardziej cierpliwa i wyrozumiała bo w końcu jest jeszcze malutki.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 23 września 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co ja długo mówiłam że jest malutka itd i dużo rzeczy jej odpuszczalam. I odkąd mój mąż mi uświadomił w kilku sytuacjach że ona w cale nie jest taka malutka i rozumie więcej niż mi się wydaje i wykorzystuje z premedytacją pewne sytuacje to przestałam się litowac. Oczywiście wszystko dopasowane do wieku ale musi być konsekwencja.jak mówimy że ma coś zrobić to ma być zrobione. I to od razu bez gadania. I od jakiegoś czasu jest lepiej z pewnymi rzeczami.
    Teraz oczywiście jest dużo krzyku bo jest nowa sytuacja,bo rodzeństwo,bo nie wszystko jest natychmiast jak ona by chciała ale staramy się tłumaczyć,rozmawiac. Ja też nie mam cierpliwości i wkurza mnie ze ciągle cos muszę wymyślać żeby się posłuchała....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 23 września 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka superowa twoja Laura. Piękna księżniczka.
    Ja sama z dzieciakami w domu i dziś zadzwonił budzik wyłączyłam na 5 min i obudziłam się po 30min hehe. Ale spoko o 8 byliśmy w przedszkolu.
    Potem z Szymonem na halę na zajęcia, dojechałam i patrzę Szymek nie ma swojego plecaka. Z powrotem. Dobrze że mieszkamy w małym mieście.
    Pola poszła na spacer że szwagrem a my na halę. Ćwiczył nawet nieźle. Pod koniec już super jak były zabawy z piłką.
    Wracamy, spotkałam przy aucie szwagra a pPola wyje że ja słychać z daleka było. Ale ponoć była grzeczna całą godzinę dopiero teraz. Tak płakała że nie szło jej uspokoić. Aż łkała biedna i cała spuchnięta od płaczu. Ale potem w domu było już ok.
    A teraz Szymek się budzi że szczekającym kaszlem. Miałyście rację to od razu się wie że szczekający. Nigdy nie miał takiego. Zrobiłam mu inhalacje z budixonu i narazie śpi. Oczywiście Pola też się obudziła w tym samym czasie bo glodna. Obojgu spać się chce a my siedzimy nad inhalatorem. Dzizas z tymi dziećmi. A lepiej nie będzie...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 września 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Melduje się,że jestem :))) u nas po staremu. Jutro mamy szczepienie na WZW darmowa (bo my 5w1). Późno,bo aż na 17:30. Odrazu zwaze Lidke. Dawno Jej nie ważyłam. No 8kg raczej przekroczyła... :P
    Lena chodzi zadowolona dalej do przedszkola i wraca także będzie okej ;) nawet po weekendzie jest okej :) jest grzeczna, Panie chwała także nie bije się i nie kłóci póki co.

    Zaraz nadrobię.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 września 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wspolczuje chorób. U nas Laura od wczoraj ma katar. Nie duży ale ma. Wczoraj się inhalowala i bierze krople. Dziś wstała z mniejszym i chciała iść do szkoly,bo kartkówki także poszła. Do przedszkola dziecko bym nie puściła ale do szkoły to jak widać jestem MaDka :D

    U nas chorób jako takich nie ma(prócz Laury od wczoraj) ale Lena raz na jakiś czas zakaszle. Sadze,że to może być od kurzu bądź jakieś inne roztocze bo zawsze tak jest jak przyjdzie z przedszkola. W przedszkolu ponoć nic się nie dzieje jak pytam.

    Lidka narazie też się trzyma. Chucham i dmucham do jutra..Chce ostatnie odbebnic szczepienie a potem już w marcu po roku to daleko..i na wiosnę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 12:22

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 września 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Inso a co tam u Was? Jak Dusia?
    Moja Laurcia już dzielnie raczkuje po całym mieszkaniu ☺ Stara się stawać na kolanach..zdecydowanie szybciej się rozwija niż Lena.. A Lena.. do tej pory było wszystko ok a teraz bywa zazdrosna. I ostatnio wymyśliła sobie zabawę i jak Laura jest na brzuchu to ciągnie ja po podłodze za ręce lub nogi 🙈 Taka to jej miłość do siostry..
    Super brawo! U nas też odwrotnie jest :D Lena była szybka a Lidka to ciepła klucha :D siedzieć nie chce nawet..zaczęłam Ją sądząc trochę przy poduszkach to posiedzi i nagle chyc na bok bądź do tyłu hahaha i tyle z siedzenia :D na brzuch położę to polezy pokwiczy i chyc na plecy i się cieszy :D także daj Boże do roku i 3msc żeby chodzila chociaż :D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 września 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Mowi, ze plakala, bo tesknila za mna. Ogolnie mowi, ze w przedszkolu jest fajnie, wstaje rano, ubiera sie i wszystko jest ok. Wchodzi na sale i placz. Zawoze ja na 8, bo wczesniej nie ma szans wyrobic sie z dwojka i zostaje do 12.30, teraz nawet szybciej pojade po nia.
    Będzie dobrze! Tak jak u nas! Też był placz i tęskniła za Mama ale muszę naprawdę powiedzieć,że te Panie które tu są to jest niebo a ziemia co w tamtym roku w tamtym przedszkolu! No bez porównania! Przysięgam.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 września 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka moja Pola miała może nie katar ale charczenie w nosie cały marzec. Każdy mi mówił że ulewa do nosa. Co tydzień byłam z nią u lekarza aż po miesiącu wyszło zapalenie oskrzeli. Bo znienacka zaczęła kaszleć.


    A ja mam taką chrype że szok.
    Szymek już nie szczeka, trochę pokaszluje. Ale jutro pójdzie do przedszkola. A pójdę z nim popołudniu do lekarza niech go oslucha. A ja wezmę skierowanie do alergologa i na wymaz z nosa bo ma ciągle katar

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 3519 3520 3521 3522 3523 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ