X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 10 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Mala w miesiac przybrala 475g. Bez szalu ogolnie bo z 75 centyla spadla na 50 centyl. Wazy teraz 6725g to najmniej z mojej trojki,a najwieksza sie urodzila. No ale tylko Ona jest do tej pory na samym kp to sie chyba nie dziwie. Na mm widocznie moje dzieci szybciej tyja ;) Na szczepieniu i badaniu Mala wogole nie plakala,nawet nie pisnela :)
    Na bioderkach tez wszystko ok. Jak chcemy mozemy przyjsc na kontrol po roku,jak zacznie juz chodzic.
    Kolejne szczepienie 31.07, pneumo 3 dawka. Potem juz tylko WZW darmowe i do roku czekac na najgorsza szczepionke ;p

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 10 lipca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Inso kiedy ty masz czas na handel. I ochotę jeszcze. Ja muszę powyjmowac za małe rzeczy dzieci i spróbować sprzedać i chce sprzedać mate i karuzele ale mam w piwnicy i nie chce mi się wyjąć zrobic zdjęcia hehe. Jak mówiłam. Mam lenia
    Natalka musze sprzedac,bo wtedy wymieniam na co innego ;d Sprzedalam hustawke/lezak ale kupilam Krzeselko chicco z funkcja lezaka, gondole sprzedalam bo kupilam spacerowke, lozko pietrowe kupilam i akirat sprzedala sie kolyska ;) Teraz mam przerwe od handlu haha maty, nosidelko, baza, sa potrzebne jeszcze ;) Dobrze,ze mam foteliki po Lenie potem, ten przejsciowy, w ktorym jest funkcja zeby oparcie troche polozyc(wysunac) a potem Lena zejdzie z Joia tego nowego to Ona wskoczy :)

    A Malenka slodziutka :D a mi sie wydaje,ze do Malza podobna a Szymek do Natalki. :)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 10 lipca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my mamy jutro szczepienia. Dopiero 2 dawki. Miesiąc temu miałyśmy termin ale A to oko ropiala A to katar i tak się zeszło. Moja kluseczka pewnie już sporo przybrała.

    A u mnie raz lepszy dzień (wtedy myślę, że mogłabym mieć kolejne dziecko 😂) raz gorszy ( wtedy najchętniej bym wyszła sama z domu 😂). Dziś niestety tą drugą opcja.. pewnie dlatego, że dziś nigdzie nie wyszlysmy.
    Wzięłam się dziś za wystawianie ubrań po Laurze i już trochę sprzedałam. Cześć rzeczy odłożyłam na wydanie. Jutro jak mi się uda zrobię jeszcze kilka zdjęć.

    Poszukuję również zajęć plastycznych dla Leny Ale w moim mieście chyba się nie uda 😭 Leneczka uwielbia malować i chciałabym rozwinąć jej pasje.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 10 lipca 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso masz rację bo Pola chyba bardziej podobna do męża.

    A mówisz że 3 dawka pneumo teraz?
    Wiesz co mi powiedziała pielęgniarka? Bo teraz byłam na 3 szczepieniu i dostała 6w1. Pytam się kiedy pneumokoki 3 dawka a ona że teraz na roczek będzie różyczka, Odra i coś tam nie pamiętam nigdy i dopiero po tym 3 dawka pneumo. Dziwne bo z szymkiem pamiętam dzlobto razem z 6w1

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 10 lipca 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże a Pola mi się w nocy tak ciągle budzi że masakra. Mąż już śpi w salonie bo chrapie ostatnio że zmarłego obudzi a co dopiero Pole. Najlepiej jej się śpi jak ja położę koło siebie. Ale nie chce żeby spala ze mną bo ona i tak już jest uzależniona ode mnie. Ciągle by chciała żeby ją trzymać, jak ktoś ją weźmie i robi się zmęczona, głodna to od razu na mnie patrzy, woła, wtula się , szuka piersi, do obcych nie ma mowy żeby poszła.
    A potem się to kończy tak że chce iść z nią na spacer i nie mogę się uszykowc, wózka, torby bo ona krzyczy na cały blok że ja zostawiłam sama w łóżeczku... Aż sąsiadka ostatnio mówiła że słychać ja było na dworze. No trudno...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 lipca 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka-moja Ola taka mamowa byla. Jaś jej pozwalalam spać z nami, uspokajać się przy piersi, nie chciała do innych iść to nie zmuszalam. Jest to męczące ale to moja. Teraz owszem przytulać się lubi ale śpi w swoim łóżku, zasypia sama także to tylko taki etap i wyrosła z tego. Ja uważam że ten czas tak szybko mija i nigdy nie wraca ze trzeba dziecku pozwolić na tą bliskość i mamowatosc;)

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 11 lipca 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka moja Laura zazwyczaj ok 3 w nocy ląduje obok mnie i już tak śpimy do rana. To pewnie taki okres także nie ma co ograniczać ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 14:01

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 lipca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie idę na żywioł, będzie co ma być. Kiedyś się naprostuje. Z szymkiem walczyłam żeby było tak jak sobie wymyśliłam, ale wiem że to tak nie działa.
    Dziś Pola oczywiście w łóżeczku lądowała po karmieniu, spala 10min i od nowa się budziła. Od 3 nie spala do prawie 5. Ale odwróciła się ode mnie i sama usnęła. Wtedy ja przełożyłam do łóżeczka i spala do 6.30

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 11 lipca 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniach. Moja kluseczka waży 8kg i długa na 67cm.
    Obie dziewczyny były bardzo dzielne ☺☺

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 lipca 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    My po szczepieniach. Moja kluseczka waży 8kg i długa na 67cm.
    Obie dziewczyny były bardzo dzielne ☺☺
    Super ładna waga.
    A ja dziś dostałam telefon z przedszkola że Szymek ma 38.3. pojechałam po kiego. Głowa go boli, po oczach widać że chory. Położył się, dałam mu syropek i usnął w minutę.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 lipca 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka super Kluseczka ;D niech zdrowo rosnie.

    Natalka,tak ja mam 3 dawke pneumo, potem WZW dlatego,ze mam 5w1. Potem na rok ta wlasnie odra..i jeszcze raz pneumo i 5w1.

    Mi wlasnie Siostra zabrala Laure i Lene na nocke. Pojechaly autobusem,bo dla Leny to "atrakcja" ;D Takze nocka u dziadkow dzis. Najmniejsza poki co jeszcze spi ale pewnie zaraz wstanie.. bo juz jakis czas minal odkad zanela. Napewno godzina.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 12 lipca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymek ma zapalenie gardla i antybiotyk. Całą noc gorączka 38,5 po lekach 38, dopiero rano spadła, ale potem co jakiś czas wracała.
    Jak wzrasta temperatura to leży pod kocem tak mu zimno. Jak spadnie to się bawi. I gada jak najęty dzisiaj. I tak śmiesznie mówi o tej chorobie:
    -mama boli cię gardło? (Ja:nie) mnie boli. Mam zapalenie hehe

    Normalnie jak mam iść do lekarza to krew mnie zalewa. Dzisiaj u nas w przychodni nie było pediatry. Musiałam iść do ogólnego rodzinnego. Chciałam się przepisać do innej przychodni to mi powiedziała w rejestracji że nie można złożyć deklaracji i od razu iść do lekarza bo NFZ musi sprawdzić coś tam.. koleżanka mi zadzwoniła do NFZ i można iść od razu na wizytę. Ale u nas rządzą głupie pielęgniarki i rejestratorki każda ma swoje zasady.
    Tu mamy 5 przychodni i taki balagan.
    Ja pochodzę z miejscowości gdzie jest jedną, wielka przychodnia przyszpitalna. Jest osobne wejście dla dorosłych, osobne dla dzieci zdrowych, osobne dla chorych, osobne pomieszczenie dla zakaźnych. A tu wszyscy na kupę przychodzą lekarze przyjmują od 14. Więc jak rano chcesz iść to nie da rady. Tu gdzie teraz jestem to ostatnio nigdy nie ma ludzi, ale dostać się do pediatry to numerków też nie ma. Na szczepienie tyle dzieci ze ostatnio szczepilam Pole u innego lekarza, który nawet do książeczki nic nie wpisał, ani wagi, ani nie zmierzył nic...
    Budują u nas nowa. Widzę że już robią elewacje więc może w tym roku otworzą. Przepisze się tam. Mnie w tej przychodni trzyma nasza doktorowa która jest fajna babka, mieszka obok w bloku więc nas trochę zna. I dobrze leczy. A cała reszta do zaorania.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 13 lipca 2019, 03:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja od jakiegos czasu mam problem z Lena, w sumie nie wiem czy mam to problemem nazywac czy to normalne? W tamtym roku jak chodzila te 3 tygodnie do przedszkola to pamietam dostala durnego nawyku wkladania palcow do buzi. Ale jakos przeszlo. Teraz od jakiegos czasu zaczela pchac palce "na dol" :| Albo poprostu w dzien lapie sie tam. Czy to normalne? Bo dosc czesto, robi to przez caly dzien.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 13 lipca 2019, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso to normalne. Pola też miała dłuższy etap trzymania rączki w gatkach, śmieliśmy się że jak al bandi. Do tej pory się zdarza że sobie maca waginke, ja jej tylko mówię że to miejsce intymne więcej publicznie tego robić nie wolno i trzeba mieć czysta rączkę i potem też ją umyć. A jak chcesz to nie się poznaje. I w związku z tym że chyba spiny z tym nie mamy to jakoś samo minęło jej.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 13 lipca 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z nowości to Antus zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, jest przy tym taki rozkoszny że szok . Stoi zrobi ktok czy dwa zatrzyma się i sam sobie brawo bije :-) umie jej powiedzieć jak robi piesek :-)

    Aneczka86, iNso87 lubią tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 13 lipca 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 19:49

    Aneczka86 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka współczuję takiej przychodni. Z tego co wiem to można się przepisać bez żadnych problemów gdzie się chce bo nie ma rejonizacji.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Foto
    Nooooo weee akurat usunelas pare min temu ah ;p

    Moze i tak, moze to taki etap. Cos tam poczytalam i niby tak. Nie wiem,mowie Jej,zeby tam rak nie pchala,zeby Cipcia nie bolala. I,ze tam jest tylko dziurka, z ktorej leci siku. No ale.. moze przestane zwracac na to uwage.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 13 lipca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 ♥️♥️♥️♥️♥️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2019, 22:48

    iNso87, justyna14 lubią tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 lipca 2019, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka rety już 5 miesięcy!

    Dziewczyny weźcie mi powiedzcie czy którejś dziecko też tak miało że ciągle się wije i kręci. Na kolanach nie chce siedzieć, zaraz się wyrywa, położe na ziemi, płacze bo chce na ręce, na rękach tez się wyrywa bo coś zobaczy że trzeba mocno trzymać żeby jej nie upuścić. Naprawdę ciężko z tą Pola bo ona ciągle jest w ruchu, ja jej pokazuje książkę to ona chce ją zjeść. Pokazuje na sobie gdzie oko itp to się odwraca do taty. No mówię wam umeczyc się można.

    I wiecie co dziś zrobiła? Wstała! Ona jeszcze nie siedzi dobrze (bo po co siedzieć trzeba się kręcić) a już chce wstawać. Albo jak ja leżę to wchodzi mi na brzuch rękami, najpierw klęka na kolana a potem na palce wstaje. Nie specjalnie ja od tego odwlekam, nie stawiam jej na nogi ale jak sama tak wstaje to jej pozwalam. Chyba dobrze nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2019, 00:29

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 3498 3499 3500 3501 3502 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ