X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz 28 wracamy, maz ma urlop tydzień i wraca sam. My jedziemy w sierpniu, raczej pod koniec miesiaca

    justyna14 lubi tę wiadomość

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 maja 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wasze córeczki były malutkie i latem zakładaliście sukienki to zakładaliście jakieś majteczki na pampersa? Bo jak jest sukienka z body to nie ma problemu ale sama sukienka?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Dziewczyny jak wasze córeczki były malutkie i latem zakładaliście sukienki to zakładaliście jakieś majteczki na pampersa? Bo jak jest sukienka z body to nie ma problemu ale sama sukienka?
    tak, ja zakładłam takie jakby bufiate majty - śmieszne wyglądała :) ale to pampa lepiej nie trzymało :/

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka- ja też miałam takie falbaniaste majty i zakładała Oli

    iNso87 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też zakladalismy majteczki choć Lena częściej była ubranka w bluzeczke i spodenki.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka ja w sumie nie pamietam ale znajac mnie to, Lena chodzila w geterkach,spodenkach i w bluzce badz tunice. Jakos tak mi sukienki nie lezaly. Albo w rampersach krotkich.

    Justyna jeszcze nie remontuje ;p dopiero wczoraj zamowilam lozko,ktore dopiero w polowie czerwca moze bedzie. Do tego Siostrunia Malza zabiera meble po Laurze i tez ciekawe kiedy? 🤔 Dopiero wtedy zamawiam meble dla Laury z Ikei. Dobrze,ze w biedrze trafilam znowi na to lustro z oswietleniem led;D kiedys nie kupilam, to teraz akurat jak znalazl do toaletki dla Laury. ;D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Natalka- ja też miałam takie falbaniaste majty i zakładała Oli
    Hehehe nacisnelam wyslij post i strona mi przeskoczyla i wcisnelam lubie;p

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Inso a jakiś szumis, bądź szum z yt czy jakiejś apki?
    U nas trochę pomaga teraz na spacerze Ale musi być yt. Bo jak nie śpi to jest katastrofa na dworze. Już jest tak ciekawa świata. Coś czuję, że spacerowa pójdzie w ruch tak szybko jak przy Lenie. A Lena miała 4,5 miesiąca. Oczywiście nie na siedząco 🙂
    Co do kp.. Ja akurat Cię rozumiem.

    Inso...A kiedy zaczynasz rozszerzanie diety? Bo pamiętam, że przy Lenie to jakoś szybko poszło.
    Szumisia w sumie nie bralam na spacer ale mam zaczepionego konika z melodyjka na dobranoc,pozytywka, i dupa:D ciezko Jej poprostu zasnac..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 maja 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Szumisia w sumie nie bralam na spacer ale mam zaczepionego konika z melodyjka na dobranoc,pozytywka, i dupa:D ciezko Jej poprostu zasnac..
    U nas w ostatnich dniach działa szum. Myślę, że moledyjke też by miała gdzieś 😂 Wypróbuj.
    Ogólnie u nas chyba skok.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 maja 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś w przedszkolu odbył się dzień mamy i taty.. Ale wzruszający moment 😊☺😊
    Ogólnie zauważyłam, że od kiedy Lena wróciła do przedszkola to bardzo się zmieniła. Zrobiła się bardziej otwarta, rozmowna. Jestem pod wrażeniem. Jeszcze na dzień babci i dziadka nie chciała za bardzo uczestniczyć A dziś pięknie śpiewała i nawet wierszyk mówiła. No po prostu duma mnie rozpiera 😊

    No a po obiadku Laura zasnęła A ja zabrałam Leneczke do kosmetyczki i mamy w końcu kolczyki 😁

    sabinaaa lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 24 maja 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fd7f4641d81d5f4cmed.jpg
    Inso takie masz lustro? Haha :D

    Aneczka86, iNso87 lubią tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 24 maja 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do sukienek tez zakladalam majteczki, ale nie zawsze. Zdarzalo sie, ze byla w samym pampku. Ogolnie to w ogole lubie zakladac Zuzi kiecki i ona tez lubi. Na lato mamy full sukieneczek takich zwyklych, bawelnianych. Tylko gdzie to lato???

    Aneczka, zazdroszcze tego dnia mamy :) I witamy w gronie dziewczynek z kolczykami ;)

    Aneczka86 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 maja 2019, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam sukienki. Teraz trochę ubolewam bo większość mam z dekoltem pod szyję i w takiej nie pojadę nigdzie bo nie nakarmię małej. Dwie mam tylko takie kopertowe. Dziś widziałam w jednym sklepie internetowym nowe ciuchy wrzucili j takie fajne sukienki mają. Tylko oczywiście 150zl trzeba wyłożyć.

    Pola dostała dużo spódniczek i sukienek więc jej będę ubierać a co. Tylko właśnie taki maluszek co jeszcze nawet nie siedzi to mu w sukience nie wygodnie bo się podwija itp. lepiej body i leginsy.

    Teraz się cieszę że mogę jej zakładać leginsy bo Szymkowi musiałam zakładać dresiki a on był drobny a te dresy często takie szerokie. A ja nie lubię jak chiuchy dla dzieci są workowate. Do dziś jak kupuje Szymonowi spodnie patrzę czy nogawki są wąskie czy nie.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka- domyslam się że to bardzo wzruszające te występy. Moja Ola dzisiaj miała występ z tych zajęć muzycznych chodzimy i normalnie łzy mi prawie leciały:p a ona tylko na cymbalkach grała:p

    My dzisiaj przyjechaliśmy na 4dnj w góry. Piękna pogoda się wreszcie zrobiła. Ola tak wymeczona spacerem i basenem że padła w kilka sekund;)

    sabinaaa lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka to odpoczywajcie ile sie da :)

    U nas standardowa sobota, czyli sprzatanie, pranie i koszenie trawy. Miedzy czasie maz rozpalil grilla, a pod wieczor przejazdzka z dziecmi na rowerach. Takze sobota chociaz pracowita to bardzo fajna. No i w koncu sloneczna... Jutro siedze w komisjii wyborczej, takze maz zostaje z ekipa w domu.

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 26 maja 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabinaaa taak! Tez ;D patrze,ze i u Was sie sprawdza :D ja mam nadzieje,ze Lena po toaletce Laury szabrowac nie bedzie, ma swoja taka zabawkowa,choc sadze,ze ona za mala na Nia..no ale cos,Mikolaj taka przyniosl. Lidka skorzysta za rok ;p


    Wszystkiego Naj Mamuski!:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 20:26

    Ola_45 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina świetne to lustro, a Zuzia jaka słodka 😊 Czy ja widzę też tam kawałek łóżka? 😁

    A Lena wszystkim chwali się kolczykami. W sobotę rano był płacz, bo ona chce do przedszkola pokazać Pani Ewie kolczyki. I gdzie nie idziemy to się chwali 😂

    A my mamy od dłuższego czasu problem z wózkiem, bo jedna część się poluzowala i gondola ma lekki skos ☹ No i Laura zwyczajnie mi się zsuwa. I teraz jak jest większa to już wogole. Wysłaliśmy zapytanie do producenta i sama czesc to koszt 200zl plus wysyłka plus wymiana.. A podobno to się szybko psuje. No i dupa. Jutro pożyczony wózek od szwagierki.. dobrze, że nam pożyczy..bo inaczej nie wiem co byśmy zrobili..bo przecież niedługo i tak spacerowka.

    A tak Laura się zsuwa..
    13z3cq0.jpg

    iNso87, justyna14, sabinaaa lubią tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka hehe ale widac Jej pasuje taka zabawa :D hehehe a co kolczykow, dzis przeklulam uszy dla Leny na spontanie :D ale niestety dwa podejscia mialysmy :) oczywiscie za pierwszym razem poszlo gladko,nie wiedziala o co kaman to siedziala grzecznie. Jak juz przebila Jej to wisk na pol osiedla ;D Musialam wrocic do domu, z jednym przebitym uszkiem,drugi nawet nie ma mowy...jak wrocilam to Lena odrazu zasnela z tego wszystkiego. Jak wstala to poszlysmy drugi raz i szybko poszlo. Tez sie poplakala ale juz nie tak i jak poleciala odrazu na plac zabaw to zapomniala :D Bede chyba tylko rumiankiem przemywala Jej te uszy platkiem badz patyczkiem.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przebijaliśmy uszy męża chrzestnicy, miała wtedy chyba 11 lat to kosmetyczka kazała smarować tribiotic i to było dobre bo ta maść też dawała smarowanie w uchu. Ja sobie przemywalam woda utleniona, a tam ciągle podrażnione było, robił się strupek, potem ja ruszałam i zaś się ranka robiła . A jej się normalnie uszy obierały że skóry koło kolczyka. Taka dziura się zrobiła ze kolczyk właził do środka. Masakra ale się wyleczyło
    I jak mogę doradzić to noście długo te kolczyki od kosmetyczki. Bo Kaja zmieniła po miesiącu na złote i jej się papralo tak mocno. Aż w końcu kazałam jej zmienić na te "lecznicze" i w końcu się ucho zrobiło normalne.

    Aneczka Laura taka słodka, podobna do Leny chyba czy nie mam racji?

    Co do wózka, ja w swojej barlettcie też tak mam że gondola i spacerówka na tych zaczepach się rusza i mała się zsuwa w moim kierunku, ale u nas tak było od początku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 21:44

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 27 maja 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam sasiadke kosmetyczke, ktora byla na szkoleniu dotyczacym przebijaniu uszu. Nie wiem jakie macie kolczyki, my mamy blomdahl. Kosmetyczka mi mowila, ze po 6 tyg moge zmienic na inne. Sasiadka doradzila, zeby absolutnie nie zmieniac. Te kolczyki musza byc przynajmniej pol roku na uszkach, a najlepiej rok, bo tyle goja sie uszy. Zuzia ma kolczyki od poczatku wrzesnia i jeszcze je nosi. Sa sliczne, takze nie mam parcia, zeby zmieniac. Kolezanka zmienila na zlote po 6 tyg, pozniej corka jej zgubila kolczyka. Po kilku dniach jak znalezli juz nie dalo sie go wlozyc. Takze nie zmieniajcie szybko tych kolczykow. A do przemywania najlepszy jest po prostu ocenisept.

    Aneczka, tak lustro wisi obok lozka. Jeszcze troche dodatkow nam brakuje i wrzuce foto pokoju ;)

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
‹‹ 3482 3483 3484 3485 3486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ