X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 24 marca 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było porządnych mrozów tylko takie nie wiadomo co ciągle ta pogoda i to się kisi wszystko w powietrzu... A najlepsze jest bo moja mama mówi że tak zachęcają do szczepienia na grypę i też dzieci tylko że w tym roku była ta szczepionka na wirusy z grupy B a najwięcej ludzi w tym roku choruje na te z grupy A.....więc bez sensu...

    Myśmy byli 3 h wczoraj na spacerze. Mąż zamontował lampy bo kupiliśmy wreszcie po półtorej roku hahaha: D

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 marca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które niedawno rodziły.. która szczepionke na pneumokoki wybralyście?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 08:29

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 marca 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz się zaszczepiłam na grypę. Byłam potem taka chora jak nigdy. Chyba za mocna ta szczepionka.
    Aneczka to można wybrać? Ja poszłam i dali w przychodni. W książeczce mam wpisane syrflonix czy jakoś tak

    Ale wiecie co! Ja szczepilam Pole 6w1 szczepionka hexacine. A mam wpisane w książeczkę infanix hexa!

    Infanixem szczepilam Szymona ale teraz pamiętam nie było jej na koniec roku w hurtowniach bo producent miał zacząć nową partię po nowym roku. Ciekawe jak wpisali do karty w przychodni bo tam wpisuje lekarza, a do książeczki pielęgniarka.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 24 marca 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka- lepsza na pneumokoki jest prevenar niż ta refundowana.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka..Tak wiem, bo jest na więcej szczepów Ale nie wiem właśnie, która zaszczepić. Podobno ta refundowana jest wystarczająca i nie wiem właśnie która szczepic.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierd*** siedzę na korytarzu na oddziale dziecięcym. Byłam na świątecznej i tam taki głupi grubas stwierdził że słyszy chrzeszczenie i on się nie podejmuje leczenia i wysyła na oddział żeby tam zbadali i stwierdzili czy ja wziąć na oddział czy w domu
    A dodam że ten grubas to pediatra i neonatolog i jest głuchy. Nie słyszy co ja mówię a słyszy zmiany w plucach....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 11:02

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 marca 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Natalka..I jak sytuacja? Mam nadzieję, że nie zostawili Was w szpitalu.
    Koniecznie daj znać co powiedział lekarz.

    Do mnie smsowala dr właśnie z pytaniem o Laure. Laura nadal kaszle, nie ma pogorszenia..Ale nadal się boje tego szpitala 😔 Ile może trwać kaszel u dziecka?

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 marca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadała nas jakąś doktorka Ukrainka. Mówi że ma zapalenie oskrzeli ale nie ma dużych zmian. Pola ładnie odkaszluje i jak kaszlnrla to wtedy już mniej było słychać szumów na oskrzelach. Chciała ją zostawić na obserwacji, ale ja się bałam że w szpitalu złapie jeszcze jakieś świństwo. Tym bardziej że kazała dawać jej krople deflegmin na odkrztuszanie i inhalacje z tej soli 3% marimer+6 kropli berodual 3 razy dziennie a potem beduralu ze zwykłą solą .
    Więc narazie siedzę w domu. Pójdę z nią na kontrol w środę i zobaczymy. Zostawiła mi skierowanie więc jak coś będzie nie tak to mamy nawet dziś jeszcze przyjechać na oddzial

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 13:37

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 marca 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Zbadała nas jakąś doktorka Ukrainka. Mówi że ma zapalenie oskrzeli ale nie ma dużych zmian. Pola ładnie odkaszluje i jak kaszlnrla to wtedy już mniej było słychać szumów na oskrzelach. Chciała ją zostawić na obserwacji, ale ja się bałam że w szpitalu złapie jeszcze jakieś świństwo. Tym bardziej że kazała dawać jej krople deflegmin na odkrztuszanie i inhalacje z tej soli 3% marimer+6 kropli beduralu 3 razy dziennie a potem beduralu ze zwykłą solą .
    Więc narazie siedzę w domu. Pójdę z nią na kontrol w środę i zobaczymy. Zostawiła mi skierowanie więc jak coś będzie nie tak to mamy nawet dziś jeszcze przyjechać na oddzial
    Nic się nie martw, po tym zestawie jej minie jak mojemu Antusiowi. Dobrze że w domu bo w szpitalu to na bank by coś więcej złapała. Szpital to ostateczność, zawsze zdążycie w razie co. Trzymaj się i zdrówka życzę

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 marca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Ojej Natalka..I jak sytuacja? Mam nadzieję, że nie zostawili Was w szpitalu.
    Koniecznie daj znać co powiedział lekarz.

    Do mnie smsowala dr właśnie z pytaniem o Laure. Laura nadal kaszle, nie ma pogorszenia..Ale nadal się boje tego szpitala 😔 Ile może trwać kaszel u dziecka?
    Kaszel u dziecka może być do 3 tygodni po zakończonym leczeniu także to nie jest miarodajna obesewacja. Jeśli oddech nie jest cięższy świszczący kaszel duszący tzn się nie pogarsza
    Jeśli nie ma gorączki czy ewidentnie jest apatyczna - to są podstawowe rzeczy na które zwracaj uwagę. Kaszlem jako tak się nie przejmuj aż tak bo to w gruncie rzeczy dobrze że odkaslywac tzn się organizm broni. Będzie dobrze. Antus po 5-7 dniach przestał kasłać prawie w ogóle. Ile i Was dni minęło?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Nic się nie martw, po tym zestawie jej minie jak mojemu Antusiowi. Dobrze że w domu bo w szpitalu to na bank by coś więcej złapała. Szpital to ostateczność, zawsze zdążycie w razie co. Trzymaj się i zdrówka życzę
    Dzięki, to chciałam usłyszeć bo nie wiem czy dobrze że zostawiłam ja w domu czy źle. Nie znam się a lekarz wiadomo musi mieć w razie co podpórkę że kierował na szpital. A ja siedzę i ciągle mam łzy w oczach. Ale jest wesoła i się śmieje więc nie jest źle. Inhalacje zrobiłam jej z 15min ale zostało jeszcze trochę płynu, ale już płakała bo śpiąca była

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to zwariuje z nerwów.. Laura najbardziej kaszle po jedzeniu i inhalacji. I potem jak zasypia to ma taki oddech jakby lekko chrapala. Ale to nie są swisty. Potem już jest ok. Jak je to ladnie oddycha. Nie ma gorączki. A apetyczna.. raczej nie. Ciężko też to stwierdzić, bo ona dużo śpi. Ale jak nie śpi to raczej zachowuje się normalnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 13:28

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka doskonale wiem co czujesz.
    Ja bardzo chce uniknąć szpitala, bo tam jeszcze wiecej wirusów. Zdrówka dla Poli.

    Justyna..taki mokry kaszel zaczął się popołudniu w czwartek.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Natalka doskonale wiem co czujesz.
    Ja bardzo chce uniknąć szpitala, bo tam jeszcze wiecej wirusów. Zdrówka dla Poli.

    Justyna..taki mokry kaszel zaczął się popołudniu w czwartek.
    Dla was też. Laura jest jeszcze młodsza to już w ogóle też kupa nerwów. Pola nie kaszle bardzo dużo. Po inhalacji nie kaszlala

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 marca 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam że Szymon pojechał z mężem do kina. W Heliosie są takie poranki dla dzieci. Był klaun co robił z balonów figurki, tańczył. Film Strażak Sam bardzo się podobał. Potem zjadł cały zestaw Happy meal w McDonald's i teraz poszli na park trampolin... Żyć nie umierać.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 marca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka lubie za atrakcje na zakupach :D
    A co do szczepionki ja mialam Prevenar 13 i ta sama pewnie kupie Dusi. Refyndowanej nie chce.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 marca 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura w czasie jedzenia zaczęła kaslac aż zwróciła wszystko :(

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Dzięki, to chciałam usłyszeć bo nie wiem czy dobrze że zostawiłam ja w domu czy źle. Nie znam się a lekarz wiadomo musi mieć w razie co podpórkę że kierował na szpital. A ja siedzę i ciągle mam łzy w oczach. Ale jest wesoła i się śmieje więc nie jest źle. Inhalacje zrobiłam jej z 15min ale zostało jeszcze trochę płynu, ale już płakała bo śpiąca była
    wiem, że jest strach, sama się bałam. ja przecież od początku roku miałam 3 skierowania do szpitala dla Antusia, i w koncu z trzecim już nie uniknęliśmy, ale z zapaleniem oskrzeli sobie poradziliśmy w domu podobnym zestawem jak u Ciebie, także myślę, że i Wy sobie poradzicie. Spkojnie od czwartku to jeszcze ma czas. Jak we wtorek nie będzie poprawy wyraznej to warto w środe skontrolować. A do tej pory nie myśl, że może być inczaej niż tylko dobrze.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Ja to zwariuje z nerwów.. Laura najbardziej kaszle po jedzeniu i inhalacji. I potem jak zasypia to ma taki oddech jakby lekko chrapala. Ale to nie są swisty. Potem już jest ok. Jak je to ladnie oddycha. Nie ma gorączki. A apetyczna.. raczej nie. Ciężko też to stwierdzić, bo ona dużo śpi. Ale jak nie śpi to raczej zachowuje się normalnie.
    kaszle bardziej bo jej się łatwiej odrywa wtedy także to dobry znak, że sobie radzi z tą wydzieliną i że wydzielna jes żadsza po inhalacjach. ja tak bym to odczytywała. Spokojnie, będzie dobrze.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Laura w czasie jedzenia zaczęła kaslac aż zwróciła wszystko :(
    Olek jak ma za dużo gluta ściekającego to tak wymiotuje. Spokojnie, nie sądze, żeby to oznaczało coś innego. Jeszcze teraz możesz jej podać coś wykrztuśnego, bo maks do 17 można. Może jej ciut na noc rozrzedzi i lepiej spłynie albo okszalnie. I noska mozniej czyścicie, bo to też ma duży wpływ. Zdrówka życze, u nas nietstey podobnie się robi z Polką.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
‹‹ 3450 3451 3452 3453 3454 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ