X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka jak tam sytuacja dzisiaj u Was?

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 22 marca 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina chyba gorzej nie jest..Ale czy lepiej..ciężko stwierdzić. Jak śpi to nie kaszle a śpi praktycznie cały czas. To chyba dobrze. Karmię ja co 3-4h i robię też wtedy inhalacje. Dzwoniłam do dr Ale ma oddzwonić, bo jeździ autem. Chciałam, żeby ja dziś ponownie osluchala.

    A Lena cały dzień w łóżku oglądała bajki pod kołdrą. Koło południa troszkę wstała i znów się położyła i zasnęła. Tylko choroba potrafi ja uśpić. Ale dobrze, sen jest zdrowy.

    A ja jeszcze kaszle Ale już mniej..I katar też mi ustępuje.

    Mąż wczoraj stwierdził, że jego chyba też coś zaczyna brać.. I wziął już leki zapobiegawczo i inhalacje robił.

    A co do inhalacji.. oglądałam jakiś czas temu w ddtvn właśnie, że ustnikiem powinno się inhalowac, bo wtedy jest efektywniej. Lene jednak inhsluje przez maskę, bo ustnika to ona do buzi nie weźmie. Jeszcze ma nos zatkany, to chyba byłoby jej ciężko. A ten ustnik u nas taki dość spory.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 22 marca 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna ile razy dziennie stosowalas ten mari mer? I czy w między czasie inhalowalam zwykła sola?

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 22 marca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marimer spokojnie ile jest potrzeba bo to woda morska po prostu.
    Dobrze że choć jakaś poprawa jest. Ciesz się że Lena leży. Ja Oli nie mogłam wolami zaciągnąć żeby się położyła:p

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 22 marca 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Justyna ile razy dziennie stosowalas ten mari mer? I czy w między czasie inhalowalam zwykła sola?
    Starałam się conajmniej 3 -5 razy , jak pytałam pediatry to ile dziecko wytrzyma tyle można, Antek raz się dał.raz nie więc różnie bywało.
    :-)

    Antek dzisi zaczął odkaslywac więc i ja ruszam z inhalacjami.
    Starszaki już trzy dni inhaluje mucosolvan bo katar nie leci a gdzieś coś im stoi :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 16:34

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 22 marca 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, z tym ustnikiem to tak dziwnie , też nie sądzę żeby Pola i Olek z tym wytrzymali.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie po wizycie u lekarza. Odruchowo czysto Ale cały czas musimy być czujni. W razie czego mamy dzwonić, bo dr jest w weekend w domu.
    Wychodząc z przychodni wzięła nam w razie czego skierowanie na szpital, żebyśmy nie musieli być na sorze. Ale wszyscy mamy nadzieję, że trafi do śmieci.
    No i mamy się nie inhalowac mari mer, bo ma duże stężenie i to nasili kaszel.. coś w tym jest, bo dziś raz ja inhalowalam i był większy.
    Obiecałam sobie, że jak dziś będzie dobrze, to w niedzielę idę na mszę. Wiem, że jak trwoga to do Boga.. Ale tak się martwię.. pomyślcie się dziewczyny za zdrowie mojej Laury. Ona już dość przeszła.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    My właśnie po wizycie u lekarza. Odruchowo czysto Ale cały czas musimy być czujni. W razie czego mamy dzwonić, bo dr jest w weekend w domu.
    Wychodząc z przychodni wzięła nam w razie czego skierowanie na szpital, żebyśmy nie musieli być na sorze. Ale wszyscy mamy nadzieję, że trafi do śmieci.
    No i mamy się nie inhalowac mari mer, bo ma duże stężenie i to nasili kaszel.. coś w tym jest, bo dziś raz ja inhalowalam i był większy.
    Obiecałam sobie, że jak dziś będzie dobrze, to w niedzielę idę na mszę. Wiem, że jak trwoga to do Boga.. Ale tak się martwię.. pomyślcie się dziewczyny za zdrowie mojej Laury. Ona już dość przeszła.
    To że większy kaszel to akurat dobrze bo lepiej odkaslywac niż żeby szło na oskrzela czy oskrzeliki. Nie inhaluje się przed spaniem samym czy przed nocą i tyle. U Antka jakosega dużej różnicy w kaszlu nie było. A przeszło ostatecznie bez szpitala. Z tego samego powodu daje się leki wykrztuśne . Także coś ten lekarz jak dla mnie dziwny. Kaszel to generalnie objaw czegoś , sam od tak się nie pojawia. U maluszków to zazwyczaj objaw że coś spływa . Jak spływa to lepiej odkszlanac i połknąć niż żeby szło na płuca oskrzela.

    ANECZKA ale oczywiście ja lekarzem nie jestem, jak masz zaufanie to rób co t lekarz Wam.kazal. dobrze że nie jest gorzej. Oby skierowanie się nie przydało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 21:22

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna mojej lekarce ufam. Jest polecanym lekarzem u mnie w mieście A dodatkowo jest przyjacielem naszej rodziny.
    Jeśli chodzi o tą sól to Laura ogólnie ma spory kaszel i może dlatego ona tak powiedziała. Nie wiem. Postanowiliśmy z mężem, że 1-2razy w dzień ten marimer A reszta zwykła sól.

    Właśnie usypiam Laure A mąż Lene. Mamy opóźnienie przez tą wizytę u lekarza A i Lena spała w dzień.. Ale wstała o niebo zywsza. Ona nigdy nie śpi w dzień także musiała się mocno źle czuć.
    No i zaraz odpalam inhalator. Bo jak śpi to mi głowa nie rusza.
    Z zakażeń mamy jeszcze dużo ja nosić. Nawet jak śpi.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzę już o łóżku.
    Na dzisiejszy dzień mało co spałam, bo tak się Martwilam. Dodatkowo Lena chora. A w dzień jestem sama i jeszcze ja chora..choć o sobie to ja myślę na końcu.. I to jest właśnie błąd i nauczka dla mnie

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 22 marca 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wbrew naszej intuicji jest tak że właśnie im większy kaszel tym lepiej. Lepiej że się wszystko uzewnetrznia. Owszem dziecko się męczy ale chociaż trochę wydala na zewnątrz. Jak najbardziej bym inhalowala bo też powoduje wypływ noskiem i nie spływa na oskrzela.

    justyna14 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 23 marca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziś piękna pogoda..za oknem 😂
    Korzystajcie dziewczyny.

    U Laury nie ma pogorszenia 😊
    Jedynie Lena wciąż goraczkuje i jest bardzo słaba. Dziś wstała o 7 i o 8 znów poszła spać i wstała o 12. Teraz znów leży w łóżku przed tv, bo nie ma siły się bawić. Wzięła już 4 dawki antybiotyku..chyba powinno być lepiej 😔

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 23 marca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka- no zdecydowanie powinno być lepiej po 4 dawkach! A jaki masz ten antybiotyk dla niej???

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 23 marca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka mam nadzieje ze szybko wam przejdzie i dziewczynki zaraz wyzdrowieja. Aż mi sie smutni zrobiło jak przeczytałam, współczuję bardzo. może ja się czesto nie udzielam, boostatnio absolutnie nie bylo czasu i sil. Moje dzieciaki takie chore były w tym tygodniu ze szkoda gadać. Dziś zaswiecilo dla nas słońce. Byla grypa, rotawirusy, ledwo po tym wszystkim dychamy.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 23 marca 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka antybiotyk ceclor.
    Już popołudniu jak gorączka minęła czuła się dobrze.

    Z Laura bez zmian..tzn. nadal ma ten kaszel Ale się nie pogarsza jej stan. I całe szczęście. Myślicie, że jeszcze może się pogorszyc?

    Julia to widzę, że Was też mocno dotknęły choroby :( U nas też panuje jelitowka na mieście także mam nadzieję, że szpital nas ominie, bo nie chciałabym tam czegoś złapać w gratisie.

    Teraz czekam aż Lena się wykuruje i od razu zabieram szczepic na ospe. Dr powiedziała, że nie ma co czekać. Więc coś czuje, że będę szła z obiema dziewczynami na szczepienie teraz.

    Dzięki dziewczyny za wsparcie i pomoc 😘Cieszę się, że jest to forum, bo gdzie ja bym znalazła te wszystkie rady i miłe słowa.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 23 marca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka ostatnio u Olka poprawa była dopiero w 4 dobie wyrazna po antybiotyku też się już zastanawiałam o co chodzi ale widać tak czasem bywa
    Zdrówka dla Was

    Moi się rozkładają, zwłaszcza Pola, kaszel mokry katar. Zobaczymy czy będzie mijać po domowych sposobach czy potrzebna będzie wizyta u lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2019, 22:10

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 23 marca 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co. Na te choroby to już żadne leki nie pomagają. A mam wrażenie że im więcej ich daje małemu tym gorzej

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 marca 2019, 03:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Aneczka zdrowka dla Was!

    U nas Laura jakies pare dni temu miala katar, ale juz lepiej a od wczoraj Lena ma. Nie leci Jej mocno z nosa, ma gesty i bialy,odciagam katarkiem. Boje sie o Lidie. Wogole jak katar moze sie objawiac u takich noworodkow? Bo ja raz dziennie czyszcze nosek dla Dusi,bo ma czasem biala,gesta tez wydzieline zaschnieta w srodku noska ale podjerzewam,ze to od mleka. Czasem nosem Jej ucieknie jak naladuje sie pod korem i tam zostaje i zasycha.
    Aha i ile po chorobach domownikow moge isc szczepic Mala? Bedziemy miec szczepienie i bilans miesieczny albo 3 albo 10 kwietnia i nie wiem czy isc,czy wogole dojdzie do skutku..

    My wczoraj na urodzinach bylismy. Zapomnialam z Malzem,ze mamy jeszcze Lidie hehe w koncu nalozylam wlasne ciuchy, pomalowalam sie, wyszlam posiedziec wsrod ludzi to odrazu mi lepiej..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 04:00

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 marca 2019, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Pola od wczoraj coś pokasluje. Dziś wstała i co jakiś czas musi odkaszlnac. Nie wiem czy te gile jej spływają czy co. Pójdę do lekarza na świąteczną niech ja osłuchał bo przecież nerwowo nie wytrzymam. A jutro pójdę z nią prywatnie do takiej pani doktor bo już mam dość tego że chodzę z nią co tydzień i jej nic nie jest a jak tak dalej będzie to skończymy w szpitalu.

    Mieliśmy dziś jechać do kina to chyba mąż pojedzie sam z Szymonem. Ja miałam z koleżanką pochodzić ale zostanę w domu

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 24 marca 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju dziewczyny.. czy te choroby w tym roku nie odpuszcza? No takie paskudne wirusy teraz panują :(
    Natalka daj znać co z Pola.

    Inso dla mnie zwykle wyjście do sklepu obok domu to ostatnio atrakcja. Wczoraj przyszła do dzieci moja mama A my szybko pojechaliśmy na zakupy po większe zapasy. Spotkaliśmy w sklepie znajomych. To dopiero była dla mnie odskocznia haha

    Ale żeby nie było za dobrze to wieczorem się z mężem poklocilam.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
‹‹ 3449 3450 3451 3452 3453 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ