X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to o jedzeniu nie zapomnę bo lubię jeść więc co chwilę po coś sięgam...

    Szymka karmiłam pierwszy miesiąc tylko piersią. Potem zaczął jeść z dwóch ale już do tego stopnia że darł się już 15min po karmieniu. Po tygodniu się poddałam i do każdego karmienia z dwóch piersi i jak już brakowało to się wydzierał o jeszcze zanim dostał butle. Zjadał jeszcze 60-90ml z butli. Czasem i więcej... W końcu wyluzowalam i stwierdziłam że trudno ile wyciągnie to tyle go pokarmie a jak nie to będzie dostawał butle. Jak skończył 3 miesiące pewnego wieczoru odmówił butli. Odwrócił się i już nigdy nie wrócił do mm. Potem już do końca karmiłam go z obu piersi. Najczęściej najadał się i usypiał. Był spokojny i się nie szarpał, przestał płakać i jadł normalnie ci 2-3 h

    Dzisiaj w dzień Pola najadła się z jednej piersi, ale już widzę że na wieczór zjadła z dwóch i od nowa zaczynamy wiszenie na cycku. Powiedzcie mi co robić jak ona szuka jedzenia, ja ją przystawianie a ta zamiast ssać go otwartą buzią majta koło piersi. Mleko jest bo karmię przez nakładki i widzę. O co jej chodzi? Czemu taka dziwnie niespokojna?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    tylko po co?

    a pisać łatwo o znalezieniu czasu na relaks jedzenie picie, najlepiej pięć dobrze zbilansowanych posiłków i dużo snu, w teorii to wszystko pięknie a w praktyce jak się jest samemu z dwójką czy trójką to nie ma na to najmniejszych szans. a sen też jest zależy od dziecka. i nie prawdą jest, że jak matka słabo je czy czasem zapomnij wypić szklanki wody to pokarmu nie będzie. będzie, tyle samo, ucierpi ewentualnie na tym nasz organizm.

    Jak zwykle pobieznie czytasz i źle interpretujesz mój wpis.

    Wiecej komentować nie będę.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia pamiętam, że jak urodziłam Lene to każdy mi zadawał pytanie.. karmisz? Jak ja tego pytania nie lubilam. Zastanawia mnie, po co ludzie się o to pytają.
    Ja Lene mało co kp i to pytanie mnie bardzo denerwowalo.

    Inso już zadawalam pytania o sama bazę Ale zawsze niestety jeszcze nikt nie chciał sprzedać. Ogólnie mieszkam w takim miejscu gdzie każdy za wszystko chce jak za nowa rzecz, więc trudno trafić okazję. Masz jeszcze czas z kolyska, może akurat i Tobie się uda ;)

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też bardzo interesuje kp. Gdybym miała więcej czasu to chętnie bym została doradca laktacyjnym.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka, dobrze pamiętam, że Ciebie w ciazy męczył kaszel? Czy stosowalas coś? Kurczę, od poniedziałku jestem chora, głowa mnie boli, kaszel straszny.. jeszcze mnie tak długo nie trzymało. Nie wiem czy do lekarza się nie wybrać przed weekendem.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 29 listopada 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka jedyne co moge poradzic jezeli masz duzy katar albo problem z zatokami to plukanie nosa i zatok. Ja karmie jeszcze i tez nic za wiele nie moge brac a to mi bardzo pomoglo. Wrecz uzaleznilam sie od tego taka ulge mi przynosi ;)

    Edit: mi kp latwo przychodzilo takze nie interesowalam sie tym bardzo. Teraz za to interesuje mnie bardzo to, jak ODSTAWIC malego ssaka. Juz mam troche dosc tego karmienia a z drugiej strony jakos nie mam sumienia mu nie dac. Zmeczona jestem najbardziej nocnymi karmieniami, a raczej tym, ze Kuba spi do 2-3 jak susel a potem do rana wisi na cycu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 23:08

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 29 listopada 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Aneczka jedyne co moge poradzic jezeli masz duzy katar albo problem z zatokami to plukanie nosa i zatok. Ja karmie jeszcze i tez nic za wiele nie moge brac a to mi bardzo pomoglo. Wrecz uzaleznilam sie od tego taka ulge mi przynosi ;)

    Edit: mi kp latwo przychodzilo takze nie interesowalam sie tym bardzo. Teraz za to interesuje mnie bardzo to, jak ODSTAWIC malego ssaka. Juz mam troche dosc tego karmienia a z drugiej strony jakos nie mam sumienia mu nie dac. Zmeczona jestem najbardziej nocnymi karmieniami, a raczej tym, ze Kuba spi do 2-3 jak susel a potem do rana wisi na cycu.
    Sabina A jak i czym to robisz? Bo z ciekawości poczytałam i różnie jest napisane. Jutro muszę koniecznie to zrobić. Dziękuję:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 23:27

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 30 listopada 2018, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    inso priv
    Juz paczam ;)

    justyna14 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 30 listopada 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antoś skończył 4 msc :)

    sabinaaa, Aneczka86, natalka0887, Julia2015, Ola_45, iNso87 lubią tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna- matko to jest niesamowite jak czas gna do przodu. Ostatnio sobie uświadomiłam że już rok mieszkamy na nowym miejscu. Nie wiem kiedy to wszystko zleciało....

    justyna14 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Sabina A jak i czym to robisz? Bo z ciekawości poczytałam i różnie jest napisane. Jutro muszę koniecznie to zrobić. Dziękuję:*
    Kupilam zestaw do plukania w aptece. Ja mam fixin, albo irigasin wiem ze jeszcze jest. Wlewasz wode do butelki z takim proszkiem (jakas sol to jest) i wlewasz to do nosa. Druga dziurka wyplywa, z cala zawartoscia nosa i zatok. Wiem wiem, brzmi to przerazajaco... Ja nie chcialam tego robic, balam sie jak cholera, ale przynioslo mi to ulge nie do opisania. Przeszedl katar, nie boli glowa od zatok, uszy juz prawie tez mam ok, bo zatkane od zatok mialam calkowicie.

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka mi najbardziej pomógł syrop z cebuli. Piłam jeszcze syrop z serii prenalen i zdałam tabletki. To seria dla ciężarnych. Ostatecznie i tak skończyłam na antybiotyku bo prawie 3 tyg się męczyłam.

    Ja od rana w kuchni gotuje na jutrzejsze Szymka urodziny. U kogo jeszcze jutro impreza?

    Wczoraj już zmęczona i wkurzona wrzuciłam Pole do łóżeczka po 24. Niech se płacze i jęczy. Bo przy cycku pociągnęła i zasypiała a jak się ruszyłam to się budziła przestraszona. Koło 1.30 dałam jej smoczek i w końcu usnęła i spala prawie do 6. Trudno pomecze się z nią wieczorami bo widać potrzeba jej się poprzytulac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 08:38

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka- ja uważam, że warto się pomęczyć wieczorami z przytulaniem, moja ola też taka była, że ta bliskość była dla niej najważniejsza. Ten czas potem szybko bezpowrtotnie mija. Im dziecko większe tym mniej już tej bliskości chce. Moja olka teraz ma np. znów fazę na przytulasy, przy zasypianiu leży wklejona we mnie albo w męża. Ale wiem że to nie będzie trwało wiecznie.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas impreza za tydzień, jakie planujecie menu?
    My będziemy mieć w tym roku najmniejsze urodziny ze względu na to, że ja już będę w pracy i nie mam czasu tego ogarniać. Chcemy tylko słodkie i ewentualnie jakieś przekąski typu ślimaczki z ciasta francuskiego, mini tortille itp. Dokładnie nie mam jeszcze planu, chętnie dowiem się jak u was?

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Justyna- matko to jest niesamowite jak czas gna do przodu. Ostatnio sobie uświadomiłam że już rok mieszkamy na nowym miejscu. Nie wiem kiedy to wszystko zleciało....
    no czas leci jak szalony. To też Wam szybko zleciało. My u siebie w pazdzierniku minęło 3 lata jak mieszkaamy :) i ciagle tyle do zrobienia :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina, jeszcze raz dziękuję. Muszę zatem iść dziś do apteki po taki zestaw.

    Natalka mnie tą linią dla ciężarnych nie pomagała przy Lenie także sobie ja daruję.

    Dziś już jest troszkę lepiej.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Kupilam zestaw do plukania w aptece. Ja mam fixin, albo irigasin wiem ze jeszcze jest. Wlewasz wode do butelki z takim proszkiem (jakas sol to jest) i wlewasz to do nosa. Druga dziurka wyplywa, z cala zawartoscia nosa i zatok. Wiem wiem, brzmi to przerazajaco... Ja nie chcialam tego robic, balam sie jak cholera, ale przynioslo mi to ulge nie do opisania. Przeszedl katar, nie boli glowa od zatok, uszy juz prawie tez mam ok, bo zatkane od zatok mialam calkowicie.
    mój mąż to robi :) i też sobie chwali

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tydzień temu ustaliliśmy z mężem, że w tym roku impreza urodzinowa będzie tylko z tortem i ciastem. Mąż by mi sporo pomógł Ale i tak już nie mam tyle siły na stanie w kuchni A potem zamiast miło spędzić dzień to ja będę mega zmęczona. Także w tym roku będzie skromna imprezka.

    justyna14, Julia2015 lubią tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia u nas też za tydzień :) Natalka że Ci się chce bawić w gotowanie, podziwiam. ja na Olka urodziny we wrzesniu jak Antuś miał ciut ponad miesiąc to kupiłam ciasto i cukierki a mama mi torta upiekła. i ttyle. nie miałam siły gotować i cudować.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziś mega wyrzuty..Lena dziś bardzo nie chciała iść do przedszkola. Nawet do sali Nie chciała wejść choć była jej ulubioną Pani. Teraz mi głupio, że ja tu w domu a ona tam smutna. Tak się zastanawiam czy może chora nie będzie :(

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
‹‹ 3350 3351 3352 3353 3354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ