X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 13 listopada 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka ja w czwartek na wizycie sie dowiem. Glukoze robilam w klinice tam gdzie chodze do ginki. W ich labo takze nie mam wgladu tak jak to bylo z Lenka,ze przez neta w Diagu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2018, 19:47

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 13 listopada 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Tak czytam o tych autach i trochę w szoku jestem bo moja siostra ma 3 dzieci i 3 foteliki z tyłu i jeździło najpierw Skoda Rapid a teraz oplem astra i wszystko się mieści i na wakacje jeżdżą....
    My mamy hiunadi i30 kombi spory ale po wpięciu dwóch fotelików z tyłu osoba dorosła siada bokiem niestety już
    Trzy foteliki nie wejdą na pewno a auto szerokiemu więc nie wiem jak do astry siostra te foteliki montuje bo astra chyba też nie ma trzech pełnych foteli z tyłu chyba że się mylę. Może ja mam jakieś szerokie foteliki.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 13 listopada 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    kasia julia i jak z mysla o powrocie do pracy? ja juz zaczynam o tym myslec, bo czas mi leci jak szalony

    Ja wracam do statej pracy, ale raczej na inne stanowisko u innego przelozonego, bo bardzo duzo sie tam zmienilo.
    Nawet chce mi sie isc do pracy,do ludzi, chcialabym si3 dalej rozwijac. Obawiam sie porannej organizacji, tego, ze dzieci odczuja dlugie godziny w przedszkolach i tego ze nie mamytu nikogo do pomocy wiec jak rano niespodziewanie ktores obudzi sie z goraczka to bedzie kombinowanie. Tym bardziej, ze mamy i bedziemy miec tylko jedno auto, a to czasem utrudnia sprawe.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 13 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    ja wczoraj znalazłam taką rozpiskę https://www.whatcar.com/news/best-cars-for-three-child-seats/n16743
    i ten pierwszy najbardziej mi się podoba, ale to wiadomo, gdybanie na razie...

    Fajne to zestawienie. Szkoda tylko że nie podają (albo ja nie widzę) dokładnych roczników. Bo nie wiem czy wiecie, ale pomiędzy generacjami mogą być bardzo duże zmiany w wielkości samochodu, a co za tym idzie foteli, pojemności bagażnika, itp.

    Mi się z wglądu bardzo podoba ten pierwszy samochód. To jest najnowsza wersja, bo jego poprzednik to według mnie nie za piękny.


    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 13 listopada 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Tak czytam o tych autach i trochę w szoku jestem bo moja siostra ma 3 dzieci i 3 foteliki z tyłu i jeździło najpierw Skoda Rapid a teraz oplem astra i wszystko się mieści i na wakacje jeżdżą....

    Wszystko zależy jakie ma foteliki.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • mnk Autorytet
    Postów: 913 622

    Wysłany: 13 listopada 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    To dlaczego teraz kupujesz minikada a nie znowu britaxa?

    Bo większy, Marcel w niego pójdzie a Kornel w britaxa ;) zawsze te 10cm więcej zostanie do wyjeżdżania :P

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 14 listopada 2018, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnk wrote:
    Bo większy, Marcel w niego pójdzie a Kornel w britaxa ;) zawsze te 10cm więcej zostanie do wyjeżdżania :P

    A widzisz. To ja nie wiedziałam, że on jest większy. Kolejny plus, że tego wybrałam.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 14 listopada 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy wyniki testów alergicznych małej i wyszło m.in. mleko. Ona zawsze po butelce mleka w nocy albo wieczorem dostawała ataków kaszlu (czasem 2h) ale mówili że to raczej reakcja na płyn, który zalega gdzieś w gardle. Dostała bebilon pepti i na razie problem połowicznie rozwiązany, bo nie chce pic tego mleka wieczorem, w nocy się nie budzi - wiec nie kaszle. Odstawiam jej też produkty mleczne i mam nie lada zagwozdkę co tu jej podawać, bo ona serki wiejskie, jogurty, budynie wsuwała zawsze równo z bratem, który prawie nic innego aktualnie nie je.
    Poza tym banan, wołowina no i oczywiści pyłki wczesne, pyłki późne i mix traw.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 14 listopada 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim doczytałam do końca miałam napisać jak mleko to też wołowina. Ale masz wyszczególnione.

    A dostaliscie dodatkowo jakieś leki przeciwalergiczne?

    Generalnie to na dużo rzeczy macie tych alergii.

    U nas mkeko, jajka białko i żółtko i migdały.

    Mi trochę łatwiej bo o mleku wiem od początku to on nie zaznał smaku jogurtów itp. Karmię piersią i tu też sprawa prostsza bo nie muszę zmieniać mleka tylko ja nie jem alergenów.

    Bez mleka trochę skomplikowane, ale można się nauczyć i przyzwyczaić. Gorzej właśnie jak starsze dziecko pałaszuje.
    Budyń nie wiem na jakim mleku się ugotuje, ale nalesniki robię z mleka owsianego.
    Margarynę do chleba kupuję Rama lub Fithia. Do pieczenia jest margaryna Kasia bez laktozy.

    I uważaj na przekąski, bo nawet w lizakach może być mleko. Każdemu daje taki prztkład chipsy lays paprykowe zawierają mleko, a Delicje nie. Wiec nic nie jest oczywiste i trzeba czytać składy.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 14 listopada 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia2015 wrote:
    Mieliśmy wyniki testów alergicznych małej i wyszło m.in. mleko. Ona zawsze po butelce mleka w nocy albo wieczorem dostawała ataków kaszlu (czasem 2h) ale mówili że to raczej reakcja na płyn, który zalega gdzieś w gardle. Dostała bebilon pepti i na razie problem połowicznie rozwiązany, bo nie chce pic tego mleka wieczorem, w nocy się nie budzi - wiec nie kaszle. Odstawiam jej też produkty mleczne i mam nie lada zagwozdkę co tu jej podawać, bo ona serki wiejskie, jogurty, budynie wsuwała zawsze równo z bratem, który prawie nic innego aktualnie nie je.
    Poza tym banan, wołowina no i oczywiści pyłki wczesne, pyłki późne i mix traw.
    o matko współczuję :/ aż się boję czy u Olka coś wyjdzie, pulmonologa mamy w styczniu.

    Co do mleka to może spróbuj na kozim? albo sojowym ugotować ten budyń? albo rozrób mm dla alergików i na takim? nie próbowałam ale może sie udać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 10:01

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś starszaki w przedszkolu !!! Po 2,5 tygodnia w domu. Nareszcie spokój i cisza :-)

    iNso87 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na jakimś próbowałam ugotować budyń i kompletnie mi nie wyszedł. To było przy Natalii wiec zupelnie nie pamietam jakie to mleko.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 14 listopada 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj jak będę mieć może czas wyjść to ide do sklepu po kilka rodzajów mleka i będę probować robić, na szczęście jest internet, w którym jest mnóstwo pomysłów i przepisów.

    Lekarka kazała też unikać typowo alergizujących pokarmów, bo możliwe że ma więcej, troche to trudne, bo mała ma zawsze chęć wszystkiego spróbować i dużo je. Ja do tej pory dawałam jej wszystko, bo nie podejrzewałam nawet alergii pokarmowej. truskawki, sery, mandarynki, kiwi - to jadła, nawet nie wiem co końca na co uważać, też muszę się doszkolić.

    Dzis mały miał pasowanie, już jesteśmy w domu. geberalnie panował lekki chaos, który udzielił się nawet paniom. po pierwszej piosence synek zaczął płakać, z nim kilka innych dzieciaczków, jakoś przetrwał pasowanie i przybiegł do mnie. On jest dzielny w przedszkolu, ale jak już mnie widzi, to mu się zupełnie zmienia nastrój.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 11:31

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ubieracie dzieci już w zimowe kurtki i buty? Bo w sumie jest 10st dziś u nas i ja do tej pory ubieram go w bluzę i kurtkę. Buty jesienne i nie zakładam mu rajstop

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka juz dawno mam zimowa kurtke i buty wyciagniete. Kurtke zimowa nakladam ale na bluzke. Jak jest naprawde zimno to czasem dokoptuje bluze cienka. Buty zimowa pare razy zalozylam jak bylo zimno. Tak to uwalila sie gumakow swoich z biedry:p jak bylo 12C to adidasy.

    Lena dzis w nocy znowu mialam podwyzszona goraczke. A w dzien znowu jak reka odjal.. takze dalej czekam czy cos sie wykluje.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tej pory jak rano było 5 stopni to zakładałam lżejsza zimowa A jak po nią szłam do przedszkola to brałam jesienną.
    Od dziś już zimowa kurtka i buty, bo u nas wieje i zimno. Z tym, że tylko jedna bluzka pod spód. Z prognoz wynika, że już nie wrócimy do jesiennych ubrań :(

    Inso zdrówka dla Leny.
    U nas Lena ma codziennie troszkę zaropiale oko. Przemywam solą i mam nadzieję, że nie będzie z tego nic poważnego.

    Ja dziś idę na rzęsy na 19.30.. musialam przesunac na pozniejsza godzinę.. może tam nie zasnę. Mam dziś taki spadek formy, że pomimo 2 kaw ledwo chodzę i do południa kręciło mi się w głowie. Chyba to ta pogoda..

    Inso daj jutro znać jak wyniki.
    I napisz czy domek dla lalek kupujecie stacjonarnie czy gdzieś zamawiasz?

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kurtki i buty zimowe jeszcze nie wyciagniete. Chodza w trzewikach. Czapki cienkie jesienne. Tylko my nie wychodzimy z rana jak jest zimno, takze to tez inaczej. Pogode zapowiadaja nieciekawa takze pojda juz pewnie w ruch zimowki.

    Natalka jestescie w domu? Jak Szymek zareagowal na siostre?

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka juz wlasnie dzis zamowiony. Kupilam na aledrogo. Wczoraj po glukozie zaszlam na chwile do biedry na niewielka galerie. Tam po drodze mijalam sklepik z zabawkami. Akurat w wejsciu stal duzy domek dla lalek. Koszt 359zl a w necie go znalazlam za 90zl mniej takze ten.. ;)

    Edit.
    Ja swoj kupilam za 279zl +12zl przesylka -10zl jakis kupon za monety. Nie wiedzialam najpierw o co chodzi,potem sie zorientowalam ale i to nie do konca,bo moglam miec kupon nawet za 20zl.. Chcialam taki,zeby lalki Barbi normalnie wchodzily w kazde pietro a domek ogolnie ma 116cm czyli wyzszy od Leny jeszcze bedzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 19:06

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 15 listopada 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Dzis noc..normalna:| goraczki brak. Wiec co to do cholery bylo? Hm.. Musiala sie podziebic poprostu. Wygrzala sie i pewnie jest juz ok.

    Ja witam sie w zaczetym 25tc i ide sie ogarniac na wizyte. Mam nadzieje,ze nikogo nie obudze.

    Wczoraj kobieta mi cisnienie podniosla:/ tydzien temu umowila sie ze mna na kupno/odbior lawy,ktora sprzedaje z salonu. Poprosila nawet o rezerwacje.. we wtorek napisalam do Niej czy napewno odbierze lawe? Ona,ze tak. Zadzwonila do mnie i mowi,ze od 12 napewno odbierze. Ja mowie,ze jak to od 12? Tzn mam siedziec caly dzien i czekac kiedy odbierze? Mowie do Niej,ze chce konkretna godzine. To powiedziala,ze wieczorem i,ze nie poda mi konkretnej godziny,bo jest w trakcie przeprowadzki. No ok. Zgodzilam sie. Wczoraj oczywiscie zero kontaktu! Nie dzwonila i nie odebrala lawy. No tak sie wkur..bo musialam specjalnie z Malzem isc wlasnie dzien przed odbiorem na dol do piwnicy,przytachac ta lawe,rozpakowac,bo byla pozabezpieczana. Malo tego najpierw musielismy wszystko wywalic z piwnicy,bo ona byla gleboko na samym dole...no porazka:/ co za ludzie;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 06:44

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest około 7-8 stopni rano i później tak samo. Spodnie dresowe. Koszulka z krótkim rękawem, bo się rozbiera w przedszkolu. Bluzka z długim rękawem, bluza, bezrękawnik.

    Dziś założyłam jej kurtkę i źle zrobiłam. Jutro wracam do bluzy i bezrekawnika. Poprostu szybciej mi ją do samochodu rozebrać. Tak. Moja córka jeździ w samochodzie bez kurtki, bez bezrękawnika, bez jakichkolwiek puchowych rzeczy. Jeździ w bluzie. Chodzi tu o bezpieczenstwo, o dociągnięcie pasów.

    espoir, Kava lubią tę wiadomość

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


‹‹ 3322 3323 3324 3325 3326 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ