X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś ja do lidla śmigam po te kurteczki , zobacze co to warte. Takie parki z hm na zimę mają, ale drugie na śnieg by się przydały.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak tak, wyleganie jest 14 dni, moja kolezanka sie od syna zaraziła dokładnie w 14 dniu ją wysypało i to miała już w dzieciństwie ospe....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się właśnie dowiedziałam że jeden chłopiec co zaczął chodzić do naszego przedszkola tydzień temu został przeniesiony z oddziału przedszkolnego w szkole, do którego najpierw miał chodzić Szymon. Tam też ospa i ten mały też miał. Rodzice mówią że go przepisali bo
    1. Tam nie ma kuchni tylko catering a on ma nietolerancję laktozy i nie mogą mu odgrzać posiłku z domu. Poza tym panie normalnie mu dawały jogurty itp jak były w menu
    2. Tam 3 latki były w takim osobnym budynku i mówi że tak tak grzybem śmierdzi że aż dziecko po całym dniu śmierdziało wilgocią i izba.
    Dobrze że udało mi się mojego stamtąd zabrać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 14:48

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    no tak tak, wyleganie jest 14 dni, moja kolezanka sie od syna zaraziła dokładnie w 14 dniu ją wysypało i to miała już w dzieciństwie ospe....
    no masakra. do tego Pola wstała z gorączką 38,5 :/

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Justyna to masz codziennie cos ;/ ja nie wiem jak Ty funkcjonujesz z Malym dzieckiem jeszcze na rekach.
    Ja sie zastanawiam czy Lene za rok znowu puszczac do przedszkola. Jak tak pomysle,ze Dusia bedzie miala ok. 5-6msc we wrzesniu i Lenka bedzie mi do domu znosila choroby swiata to chyba daruje jeszcze kolejny rok :| Co innego jak w tym roku by juz chodzila i potem normalnie w nastepnym choc tez zero gwarancji,ze by nie chorowala..papiery zloze w marcu jak bedzie rekrutacja ale zobacze we wrzesniu co i jak.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mówię Wam, coraz lepiej :/ oboje antybiotyki, katar kaszel, teraz Pola gorączka, Pola kurzajki, jak jeszcze za tydzien dostaną ospy to będziecie mnie w wariatkowie chyba odwiedzać :/

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ah no i jaka akcja, może ktoś skorzysta z tej informacji. wzięłam skierowanie dla Olka do alergologa terminy na połowe lipca, ale jak ma silny kaszel to mogę wziąść spokojnie do poradni pulmunologicznej i tez testy zrobią a termin na połowe stycznia :) także jutro lece rano podmienić skierowanie

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, moja Zuza to byla bardzo smoczkowa. Tez balam sie tego momentu kiedy musialabym jej go zabrac. Oddala sama na samym poczatku wrzesnia i z dnia na dzien przestala go uzywac. Aneczka mojego meza bratowa zabrala na sile i pierwsza noc to masakra. Plakala mala, ze az wymiotowala. A pozniej juz bylo tylko lepiej. Na pewno bedzie ciezko, ale dacie rade. Musisz ogarnac temat zanim urodzi sie malutka, zeby Lenka nie zabierala potem malej smoczka.

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Kurde Justyna to masz codziennie cos ;/ ja nie wiem jak Ty funkcjonujesz z Malym dzieckiem jeszcze na rekach.
    Ja sie zastanawiam czy Lene za rok znowu puszczac do przedszkola. Jak tak pomysle,ze Dusia bedzie miala ok. 5-6msc we wrzesniu i Lenka bedzie mi do domu znosila choroby swiata to chyba daruje jeszcze kolejny rok :| Co innego jak w tym roku by juz chodzila i potem normalnie w nastepnym choc tez zero gwarancji,ze by nie chorowala..papiery zloze w marcu jak bedzie rekrutacja ale zobacze we wrzesniu co i jak.
    Inso to byl wlasnie glowny powod dla ktorego ja nie dalam teraz Zuzi do przedszkola. Za rok pojdzie, tez na pewno choroby zniesie do domu, ale Kubus bedzie juz starszy.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Inso to byl wlasnie glowny powod dla ktorego ja nie dalam teraz Zuzi do przedszkola. Za rok pojdzie, tez na pewno choroby zniesie do domu, ale Kubus bedzie juz starszy.
    ja bym musiała ich ze 2 lata jeszcze nie puszczać wiec tak u mnie się nie da.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Ola454 Ekspertka
    Postów: 231 62

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boziu wspolczuje Wam dziewczyny. Jak nie urok to....
    Ja z samym Filipem lekko nie mam a co dopiero Wy.

    Ja oczywiscie na zwolnieniu, bylam dzisiaj u lekarza. Stwierdzilam ze nie bede sie juz dluzej meczyć :/ Nikt mi orderu nie da za to ze chora chodze do pracy. No a kolejna sprawa to Filip jeszcze ma kaszel nieladny, nadal leci z nosa wiec tez posiedzi jeszcze w domu

  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna jeju..wspolczuje, oby Was tą ospa ominęła. Ja też się bardzo bałam o tą ospe Ale już 3 tyg minęły, więc chyba już się nie pojawi.

    Sabina ja właśnie nie chciałabym tego aż tak drastycznie przechodzić. Dziś w przedszkolu było ok bez smoka. W dzień juz praktycznie się nie upomina. W ten weekend zaczynamy detoks w nocy :) Trzymajcie kciuki.

    Ja po zebraniu. Pani ogólnie mówiła, że dzieci są malosamodzielne, że wychodzą z łazienki z golymi pupami itd. W tym temacie to akurat z Lena nie ma problemu, bo ona wszystko by sama robiła. Jednak problem jest taki, że jest indywidualistka, jest uparta. Kiedy dzieci siadają w kółko to ona nie chce, dopiero kiedy się zainteresuje to się przekonuje. Obiadów praktycznie nie jada, chyba, że coś jej podpisuje. Zup praktycznie żadnych. Ogólnie do stołu też siąść nie chce. Także jest samodzielna, dobrze rozwinięta ruchowo itp. Ale jest uparta :( Pani mówi, że to przejdzie.
    Jednak z mężem postanowiliśmy, że udamy się do psychologa. Każdy od małego nam mówi, że coś przejdzie Ale nie przechodzi. .eh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 17:56

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lidl zaliczony, kupiłam dzieciom po kurteczce :) Poli ciut chyba za wielką ale te rozmoary tak porobili że albo 98/104 albo 110/116, ona teraz nosi już 98/104 więc chciałam ciut większą więc 110/116 ale jest duża i tak to, bedzie na wyrost :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam Oli w smyku kurtkę puchowa uwaga uwaga na 122!!! Jest taka plaszczykowata ale leży lepiej niż te mniejsze rozmiary które miałam wrażenie że ma ograniczone ruchy....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis bylismy z malutką u alergologa. Dostaka fure lekow, na dluzszy czas i do kontroli. Ona teraz bez niczego na alergie wyglada jakby miala co najmniej grype, ale dopieor jutro jej cos podam.jak z rana zrobie testy. Ta lekarka nawet nie chciala jej dac skierowania na testy, alr ja mam nadzieje ze przynajmniej wyjdzie na co jest uczulona. W pierwszej kolejności mielismy wywalic matwrac gryka kokos i ma spac na nowej piance.

    A mlody nam.taka awanture w tej przychodni zrobil, z podlogi trzeba bylo go odklejac, w domu nie lepiej. Darl sie jak opetany o wszystko. My z mezem na zmiane sie darlismy bo huz nerwy puscily, a my raczej staramy sie bez krzyku zalatwic problem. Masakra.

    Pasowanie jesdnak jest u nas w nastepnym tygodniu, ale mlody na razie twierdzi ze nie idzie na zadne pasowanie.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Ja kupilam Oli w smyku kurtkę puchowa uwaga uwaga na 122!!! Jest taka plaszczykowata ale leży lepiej niż te mniejsze rozmiary które miałam wrażenie że ma ograniczone ruchy....
    zaszalałaś z tym rozmiarem. Moja by miała rękawy do kolan.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia2015 wrote:
    My dzis bylismy z malutką u alergologa. Dostaka fure lekow, na dluzszy czas i do kontroli. Ona teraz bez niczego na alergie wyglada jakby miala co najmniej grype, ale dopieor jutro jej cos podam.jak z rana zrobie testy. Ta lekarka nawet nie chciala jej dac skierowania na testy, alr ja mam nadzieje ze przynajmniej wyjdzie na co jest uczulona. W pierwszej kolejności mielismy wywalic matwrac gryka kokos i ma spac na nowej piance.

    A mlody nam.taka awanture w tej przychodni zrobil, z podlogi trzeba bylo go odklejac, w domu nie lepiej. Darl sie jak opetany o wszystko. My z mezem na zmiane sie darlismy bo huz nerwy puscily, a my raczej staramy sie bez krzyku zalatwic problem. Masakra.

    Pasowanie jesdnak jest u nas w nastepnym tygodniu, ale mlody na razie twierdzi ze nie idzie na zadne pasowanie.
    a jakie robicie te testy w koncu? jakie leki dostała?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmiarowka w lidlu jest dziwna. Dla mnie te ciuchy sa strasznie wielkie. Pamietam jak Zuzia miala cos ponad rok i kazalam mezowi kupic koszulki 86/92. Sa takie wielkie, ze dopiero teraz w nich chodzi :) Normalnie kupuje jej teraz 104. Ogolnie nie lubie kupowac jej i zakladac ciuchow na wyrost, za duzych, wole takie baedziej dopasowane :)

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy testy z krwi, 20 alergenow (trawy, pyłki, sierści, grzyby plesni i jakies podstawowe pokarmowe mleko jablko kurczak ryba pomidor).
    Z wynikami mam sie zgłosić do lekarza wiec nie wiem czy bede sama odczytac wyniki jak beda.
    Dostala singulair, ketotifen, pulmicort, berodual i nawet bactrim. Osluchowo czysto, gardło czyste a z nosa leci, kaszle mokro i ma czerwone spuchniete oczy. Tak mi jej szkoda.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Rozmiarowka w lidlu jest dziwna. Dla mnie te ciuchy sa strasznie wielkie. Pamietam jak Zuzia miala cos ponad rok i kazalam mezowi kupic koszulki 86/92. Sa takie wielkie, ze dopiero teraz w nich chodzi :) Normalnie kupuje jej teraz 104. Ogolnie nie lubie kupowac jej i zakladac ciuchow na wyrost, za duzych, wole takie baedziej dopasowane :)
    No właśnie cały czas się waham czy by jutro jej nie odmienic na mniejszą. Jeszcze jej jutro ja założę na ppkojnie i zobaczę

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
‹‹ 3308 3309 3310 3311 3312 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ