X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 2 listopada 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Inso dokładnie, powiedział, że zgodził się na Laure, bo myślał, że będzie chłopak :) haha To teraz już musi zaakceptować.

    Natalka 37tc..jej Ale to brzmi poważnie.
    Poważnie będzie za tydzień bo już ciąża będzie donoszona. Zobaczę w środę jaka mała ma wagę. Oby było ok 2800

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso- a myślałam że my mamy w domu bogaty barek...haha ale to w porównaniu do ciebie to ja mam pusto:p my czasem lubimy wieczorem sobie winko nalać czy piwko jakieś dobre kraftowe. Czystej wodki nie pijemy właściwie wogole.

    A my dzisiaj super rodzinny dzień. Spacer 15 km zaliczylismy. Zdjęć trochę porobilismy. Teraz odpoczywamy. Ola wydzieranki sobie robi. Pewnie padnie znowu o 18:p

    iNso87 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żal-post:

    jaka ja jestem zmęczona. ostatnio jak Olek kaszle w nocy, wstaję nie tylko na karmienie Antka co 2 godziny ale jeszcze do Olka :/ no wory pod oczami sięgają pasa :/ kiedy ja to odeśpię? do tego dziś znów byliśmy u lekarza. poli poszło na drugie ucho ale obserwujemy dopóki nic się nie dzieje wiecej. Olek dostał antybiotyk bo juz za długo to wszystko się ciągnie a teraz dycha jak dziad. no masakra jakaś. chyba w listopadzie do przedszkola nie wrócą, bo muszą być zdowi zebym w koncu Ankta mogła zaszczepić :/ porażka na równej linii :/

    edit. i wzięłam dla Olka skierowanie do alergologa a Pola na prawej dłoni ma cztery małe kurzajki wtf?? mówie Wam, dziś ku... to niedpowiedzenie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 19:14

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna dolacze do Ciebie z zalami. Takiego dnia jak dzis to juz dawno nie mialam. Kuba obudzil sie o 2 w nocy. Mnie zaczal bolec brzuch, bylo mi niedobrze. Chcialam wyjsc do wc a Kuba tak cudowal, ze nawet nie mialam jak. Po ponad godz obudzilam meza. Kuba oczywiscie sie obrazil, no bo jak mama mogla wyjsc. Mnie tak meczylo, ze myslalam, ze zywot skoncze. Kuba poszedl spac po 5 i do rana caly czas sie krecil. (Wychodza mu wszystkie czworki i trojki). Wstalam nieprzytomna, z bolem zoladka i potwornym bolem kosci. Zjadlam dzis pol bulki i to na przymus. I od rana modlilam sie, zeby dzien sie juz skonczyl. Chwile mama ich wziela na spacer, potem przejal ich maz jak wrocil z pracy i jakos przetrwalam. Jakby tego bylo malo, to Zuzia juz 2 razy popuscila w majtki, mam nadzieje, ze nic sie w nocy nie rozkreci. Czuje sie tak, ze najlepiej to byloby mnie dobic....

    justyna14 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Ola454 Ekspertka
    Postów: 231 62

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żal post 3:
    U mnie też do du.py. Filip juz tydzien w domu, zaraz go rozniesie, albo ja go rozniose bo mam przyjemnosc siedziec z nim 4 dni ciągiem.
    Budzi sie w nocy, chce sie bawic o 3 rano, drze kopare, w ciagu dnia rzuca zabawkami w złosci, bije nas, rzuca sie po podłodze, drze sie i piszczy tak ze go chyba cala wies slyszy, no i dzisiaj mi sie jeszcze ze.srał w gacie po wczesniejszym 10 minutowym posiedzeniu (bezskutecznym) na kiblu.
    Z reszta on to tak na zlosc potrafi robic. Przy mezu sika do kibelka sam ladnie, na nocnik, czasem ma wpade. A mi leje specjalnie w gacie, potrafi stanać kolo nocnika i zaczac lac w spodnie.

    justyna14 lubi tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żal-post nr 4
    Pola dzią 5 razy kupe robiła ., 5! oczywiście męża nie było więc wycieranko spada na mnie. ja cały ten tydzień sama z 3! i kolejne też na pewno i pewnie kolejny też :/ oszaleje.

    Z dobrych info - poćwiczyłam dziś ciut :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 3 listopada 2018, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! :|
    Czytam i nie wiem czy wogole sie odezwac ;)
    Dziewczyny dzis nowy dzien i napewno bedzie 100razy lepiej!:) wspolczuje wkurw dnia :/
    Ja dzis rano lece na cmenatrze te na wioskach, pozniej szybko do sklepu po pare rzeczy i musze obiad robic,bo bedziemy miec gosci ;) taka tam mala imprezka bez zobowiazan w rodzinnym gronie.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina Ola polubiłam posty w ramach wsparcia w niedoli - zawsze to jakaś pociecha, że ktoś ma podobnie :)

    Inso zazdroszczę energii, ja wstałam i czuje się jak rojechana :/ noc porażka. Sącze kawke, zaraz po niej chyba robie od razu drugą :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wczoraj chyba byl jakis zly dzien. Ja sama miałam napisac zale na mojego syna jeszcze zanim justyna napisala, ale skasowalam, pomyslalam sobie ze jak nie napisze to moze mu przejdzie :) ale nie przeszlo. Czlowieczek ma fochy czasem jakby mial depresje. Dla odmiany dzis od eana roznosi cale mieszkanie. Mloda ciagle chce chodzic, wstaje o wszystko - najchetniej o moja noge albo wspina sie na brata.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed nami wycieczka do Lidla z dwojka dzieciakow
    Trzymajcie kciuki ;)

    justyna14 lubi tę wiadomość

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia2015 wrote:
    Przed nami wycieczka do Lidla z dwojka dzieciakow
    Trzymajcie kciuki ;)
    z dwójką to lajcik :) tyko trzeba szybko mijać półki ze słodkim i z zabawkami i wszystko ok :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia2015 wrote:
    Przed nami wycieczka do Lidla z dwojka dzieciakow
    Trzymajcie kciuki ;)
    Jak sobota to, do lidla do lidla :D

    Julia2015, justyna14, Kava lubią tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie odezwała się wczoraj, bo u nas był wyjątkowo dobry dzień. Popołudniu byliśmy u siostry męża. Dziewczyny tak pięknie się bawiły, byłam z Leny taka dumna, bo ona ma właśnie problem w kontaktach z dziećmi.
    Oglądaliśmy też wczoraj foteliki i jak się okazało siostra męża da nam cybexa po tej małej także dokupimy tylko bazę isofix i adaptery.
    Ale żeby nie było tak kolorowo..to w nocy obudziłam się chora :(

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakupy zrobione, my przemykamy przez alejki jak szaleni. Kupilismy sporo ubranek dla dzieciaków a synek sie uparl na puzzle Auta, tyle ze 1000 elementow. Moj maz mu oczywiscie kupil, nie wiem kto to bedzie zbieral.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna a wy jak organizujecie wyjscia w 5? Ile macie wozkow?

    W ogole to chcialam zapytac czy wasse trzylatko nadal korzystaja ze spacerowek? U nas od lata juz nie, mala przejela po bracie i nie kupowalismy drugiej, mlody musi radzic sobie na nozkach choc to czesto utrudnia sprawe. Nie wiem sama czaem czy nie za sybko zabralam mu ten wozek, pod przedszkolem widze ze nawer starszaki wdiadaja do wozkow a my musimy spacerowac i przescie 400 metrow zajmuje nam pol godziny.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • espoir Autorytet
    Postów: 4340 5509

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartuś korzysta, bo mamy podwójny wózek. a jak się trzecie urodzi i będziemy gdzieś dalej wybywać na wycieczki, to najmłodsze do pojedynczego, a pozostali do podwójnego i tym sposobem wszystkich jakoś ogarniemy może :D

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena korzystała ostatnio na wakacjach i też się zastanawiam jak to będzie jak malutka się urodzi. Jak coś to kupimy jakaś używana dostawke. Choć coś czuje, że ona będzie chciała non stop pchać wózek.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia nie uzywa wozka odkad urodzil sie Kubus, czyli miala niecale 2 latka. Poczatki byly trudne, mialam kupic juz dostawke. Troche jezdzila hulajnoga, a pozniej nauczyla sie jezdzic rowerem. Ona tak kocha ten swoj rowerek, ze jak wychodzimy to ona od razu biegnie do garazu po rower. Ja jade z Kubciem wozkiem a ona obok mnie na rowerku. Czasami ja jade na rowerze z Kuba na foteliku a ona na swoim rowerze. Tylko, ze my mieszkamy na wsi wiec nie ma duzego ruchu i jest w miare bezpiecznie.

    Ja dzis wstalam bez jakichs wiekszych bolesci. Wczorajszy dzien to byla jakas masakra.

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia2015 wrote:
    Justyna a wy jak organizujecie wyjscia w 5? Ile macie wozkow?

    W ogole to chcialam zapytac czy wasse trzylatko nadal korzystaja ze spacerowek? U nas od lata juz nie, mala przejela po bracie i nie kupowalismy drugiej, mlody musi radzic sobie na nozkach choc to czesto utrudnia sprawe. Nie wiem sama czaem czy nie za sybko zabralam mu ten wozek, pod przedszkolem widze ze nawer starszaki wdiadaja do wozkow a my musimy spacerowac i przescie 400 metrow zajmuje nam pol godziny.
    w 5 nie bylismy jeszcze, bo nie widze potrzeby ciagac niemowlaka po sklepach jak nie musze, jak będzie siedzący pewnie zaczniemy go zabierac.
    My jak jeżdzimy to ze starszakami.Każde z nas mąż i ja bierzemy duży wózek, wsadzamy na to siedzonko dziecko i na sklep :) siedzą grzecznie :)

    Pola nie korzysta ze spacerówki od kilku miesięczy już, do sklepu czy spacer to na pieszo spokojnie da rade. Nawet do lekarza jak ładna pogoda. Do lekarza mamy ok 800 m do sklepu z 600 m. Tak myśle, że do 2 km to spokojnie przełażą ze mną.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kupiłam sobie w koncu kurtke :) o taką:
    https://wearmedicine.com/p/medicine-kurtka-damska-granatowa-ocieplana-z-kapturem-10599

    może nie wygląda super, ale przynajmniej na mnie jakoś lezy, bo zmierzyłam kilkanaście i taki szit że szok. Parki są złe bo mają za wysoko ściaganie, ja mam długą talie i wychodzi mi to ściągniecie nie na pasie tylko pod cyckami zaraz, dramat. Te puchowe wory to wory, jak ktos ma xs to super wygląda ale jak L to już nie konieczie. Do tego wzięłam od razu szalik gruby szary tkany i czapkę też szarą . uff :)

    obiadek zjedzony, dzieci położne spać i mam czas na odpoczynek :) a mąż pojechał do mechanika z moim autem bo coś z tyłu przy kole mi stuka :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 13:14

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
‹‹ 3306 3307 3308 3309 3310 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ