X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 31 października 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka jak to wada wrociła! Nie założyli ci jakiegoś drutu stabilizujacego. Moja koleżanka ma i nedzie miala juz zawsze od wewnetrznej strony taki drut na zębach.


    Ja nosiłam aparat ale nie druciany tylko Clean Aligner.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 31 października 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja liczy do 4 a dalej to hulaj dusza. Słuchu muzycznego nibw ząb.
    Piosenki prekręca albo wymyśla.

    Puzzle układa juz od dawna. Koloruje nie najgorzej. Teraz probuje rysować. A raczej rysuje dom, biedronke czy coś innego. Ale gdyby nie to, że mówi co to jest to w życiu bym nie zgadła.

    Nozyczkami operuje od dawna. Najchetniej uzywa ich do otwierania paczek.

    Ja kupuję książki z zadaniami to calkiem dobrze jej idzie rozwiązywanie.

    A najchetniej się wspina ibna rekach podciaga. Muszę wreszcie ją zabrać na ściankę wspinaczkową.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 31 października 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja miałam aparat Ale nie z metalowymi zamkami. Po zdjęciu miałam aparat retencyjny taki z podniebieniem i drucikami. Ale co zdjęła to wada się cofala..eh

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 31 października 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wracajac do moich porodow. Teraz to ja się nie dziwię, że lekarze nie rozumieli mojego uporu na sn, jak wy dziewczyny też nie rozumiecie.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 31 października 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Kasia ja miałam aparat Ale nie z metalowymi zamkami. Po zdjęciu miałam aparat retencyjny taki z podniebieniem i drucikami. Ale co zdjęła to wada się cofala..eh
    A to chyba małą wadę miałaś?

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 31 października 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    A to chyba małą wadę miałaś?
    Cofnęla mi się przerwa między jedynkami :(
    Chyba po zakupie mieszkania znów się zdecyduje na aparat.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 31 października 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola454 wrote:
    Mój Filip niezbyt chetnie uczy sie nowych rzeczy, nauczyl sie fragmentów 4 piosenek chyba? Ale to raptem zaczyna i nie kojarzy co dalej, po swojemu zmienia. Jeszcze nie mowi za dobrze (az sie zaczynam martwic)
    Bo kurcze 3 lata a ten nic, podstawowe rzeczy, na kazde pytania tak, nie, nie chce. Nie wypowie sie wiecej, nie rozwinie zdania. Martwi mnie to.
    Puzzle to abstrakcja jakas. Wie ze sie układa ale nie umie dopasować. Malowania uczy sie w przedszkolu, srednio mu idzie bo ma swoje ulubione pociagu i kaze sobie malowac tory, pociagi i znaki O.o
    I tyle z malowania.
    Czasem sie zastanawiam czy to w ogole jest normalne..
    jestem matką dzieci gadających dużo od bardzo wczesnego wieku i uwierz mi , zamieniłabym się z Tobą od tak już. moim się buzie nie zamykają, gadają no stop pełnymi zdaniami a mnie szlag jasny trafia. także spokojnie, za 2 lata będziesz miała jak ja, a traz korzystaj.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 31 października 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    A wracajac do moich porodow. Teraz to ja się nie dziwię, że lekarze nie rozumieli mojego uporu na sn, jak wy dziewczyny też nie rozumiecie.
    słuchaj kasia, nie wiem jaki ty masz problem, ale jest w tobie, w głowie. Skoro lekarze - specjaliści i my matki doświadczone już mamy taki sam pogląd tzn jest właściwy.
    A ty nie masz co sobie wyrzucać. Wrzuć na luz, życie to życie, nie wszystko można zaplanować. Czasem trzeba się poddać i brać co Ci daje. Ciesz się, że było cc. bo psn mogłoby się np gorzej skonczyć dla dzieci. nie wiesz tego, więc nie żałuj czegos o czym nie masz pojęcia jakby przebiegało i z jakim skutkiem dla ciebie i dzieci.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 31 października 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane od jutra przechodzę na diete i zaczynam ćwiczenia. dieta oczywiście w miarę racjonalna , bo kp cały czas, ale mam nadzieje ze jak ogranicze białe pieczywo i makarony i słoskie i dołoże cwiczenia to waga ruszy.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 31 października 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna powodzenia. Ja już czekam do lutego/marca i zaczynam dietę i ćwiczenia.
    Jak w tym roku się zmobilizowalam w końcu to zaszłam w ciążę i orbitrek stoi i się kurzy :) Także następne lato będziemy już szczuplutkie. Trzymam kciuki za wytrwałość.

    justyna14, iNso87 lubią tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 31 października 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    słuchaj kasia, nie wiem jaki ty masz problem, ale jest w tobie, w głowie. Skoro lekarze - specjaliści i my matki doświadczone już mamy taki sam pogląd tzn jest właściwy.
    A ty nie masz co sobie wyrzucać. Wrzuć na luz, życie to życie, nie wszystko można zaplanować. Czasem trzeba się poddać i brać co Ci daje. Ciesz się, że było cc. bo psn mogłoby się np gorzej skonczyć dla dzieci. nie wiesz tego, więc nie żałuj czegos o czym nie masz pojęcia jakby przebiegało i z jakim skutkiem dla ciebie i dzieci.
    Szybko. Za szybko oceniasz ludzi.

    Ja nie potrzebuję pocieszania i twojego analizowanie i oceniania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 22:11

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 31 października 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ortodontka od razu powiedziala, ze aparat na 2 lata. Taki typowy z zamkami. Pozniej ten retencyjny, czyli drucik na stale. On ponoc jest ledwo wyczuwalny, bo ma moja siostrzenica. Ja mam wade dosc duza, bo dwojki cofniete, juz dawno powinnam sie za to zabrac :/ Troche sie tego boje, ale marzy mi sie piekny usmiech :)

    Moja Zuza tez non stop gada. Buzia sie nie zamyka i to taki typ kabla bezprzewodowego. Maz wracil dzis z pracy. Podjechal pod garaz, ona do niego pobiegala i "mama byla u dentystki, Kubcio zrobil przed chwila kupe, na obiad dzis golabki, a jak zjesz to jade z mama na cmentarz. A co mi kupiles?". Wszystko na jednym wdechu wyrecytowala, relacja zdana zanim zdazyl z auta wysiasc. Nic sie nie da ukryc ;)

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 31 października 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, ja ciebie rozumiem. Porody to jest dla kobiet tak indywidualne przeżycie, że po prostu nie ma mowy o jakiejkolwiek konstrukcyjnej dyskusji.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 31 października 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do umiejętności naszych kochanych trzylatków, to u nas też nei ma 100% sukcesu we wszystkich dyscyplinach :)
    Młody gada jak najęty, ma świetną pamięć, wiersze i piosenki recytuje po kilku przesłuchaniach, pięknie buduje z duplo, poznaje kilka literek i liczy do 20, po angielsku do 10.
    Ale nie cierpi rysować, malować, nie umie ciąć nożyczkami - staram się go zachęcać, ale on po swojemu i po 2 sekundach traci cierpliwość. Myśle, że dziecko w tym wieku nie może jeszcze posiąść wszystkich umiejętności w równym stopniu i ze spokojem trzeba je wspierać w tym rozwoju.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 1 listopada 2018, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymek mówił szybko j ładnie od początku. Jak już siedział to dużo podstakiwal przy muzyce, potem jak chodził to tańczył aż mnie dziwilo jego poczucie rytmu. Ale przestał. Jak był mniejszy to częściej oglądał YouTube to znak więcej piosenek. Ale teraz mu nie daje raczej tableta ani telefonu (na tv zabrali mi YT że Smart TV) nawet okulistka mówiła żeby jak najmniej dawać bo to zabójstwo dla oczu.

    Ale wiecie, jak coś to potrafi posprzątać cały swój pokój. Ja mówię co i jak a on układa zabawki na półkach, zbiera książki, wsadza w odpowiednie pojemniki swoje skarby i naprawdę mało mu pomagam.
    Ja tylko zawsze byłam taka ambitna, mój mąż zresztą też i jak coś trzeba zrobić to trzeba i starać się robić dobrze. Już nie mówiąc że my nie mieliśmy przecież takich zabawek. A jak się coś miało to się szanowało i do dziś szanuje to co mam. I nie mogę patrzeć jak on rozdlubuje samochód. Niektórzy rodzice pozwalają, niech dziecko psuję i też w ten sposób się uczy. Też racja, ale mimo wszystko mi szkoda. Szymek nigdy nie psuł niczego dopiero teraz mu się włączyło że czasem coś popsuje. Jak byście zobaczyły jego książeczki to byście nie uwierzyły że są używane. 99% wygląda jak nówki. Kilka trochę zniszczonych, albo obgryzionych przez królika bo przez nieuwagę zostały przy jego klatce.
    Kiedyś to nawet nie chcialam żeby Szymon w piaskownicy siedział żeby ciuchów nie niszczyć,.ale z tego już się wyleczyłam hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 00:44

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 1 listopada 2018, 01:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    Szybko. Za szybko oceniasz ludzi.

    Ja nie potrzebuję pocieszania i twojego analizowanie i oceniania.
    Tak, kompletnie Cię w tym temacie nie rozumiem. A pisac chyba co uważam, skoro wyciągnęłs temat mogę. Takie moje zdanie, że lekarza mieli rację.

    Co do Poli i zdolności to Pola nie umie układać puzzli, wycinać nożyczkami też nie umie, z rysowania to umie tylko poprawnie trzymać kredkę

    Super jej idzie znajdywanie różnic między dwoma obrazkami. Jeśli jest zadanie z liczenie to też. Kolory zna. I też lubi tańczyć ale widać że "ma swój styl" ha ha ha

    Natalka zazdroszczę sprzątania, moje dzieci pod ogromnym przymusem to posprzątaj,.ale to raczej Olek a Pola nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 01:53

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 1 listopada 2018, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój chłop na piwko poszedł z kolegami o 20.50 i właśnie wraca. Chyba go udusze!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 01:54

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 1 listopada 2018, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    jestem matką dzieci gadających dużo od bardzo wczesnego wieku i uwierz mi , zamieniłabym się z Tobą od tak już. moim się buzie nie zamykają, gadają no stop pełnymi zdaniami a mnie szlag jasny trafia. także spokojnie, za 2 lata będziesz miała jak ja, a traz korzystaj.
    O tak! Szczegolnie u nas Lena chetna do rozmowy jak ja rozmawiam z Malzem..albo swoja Mama czy z kimkolwiek.. wtedy wcina sie i mowi Mamo nie rozmawiaj teraz! Ja porozmawiam! I nadaje glupoty..:|
    A Jej ostatni tekst to :"no".. cos zapytam ta "no"..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 1 listopada 2018, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    kochane od jutra przechodzę na diete i zaczynam ćwiczenia. dieta oczywiście w miarę racjonalna , bo kp cały czas, ale mam nadzieje ze jak ogranicze białe pieczywo i makarony i słoskie i dołoże cwiczenia to waga ruszy.
    Justyna a od porodu duzo Tobie zeszlo? Duzo chcesz jeszcze zrzucic?

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 1 listopada 2018, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Mi ortodontka od razu powiedziala, ze aparat na 2 lata. Taki typowy z zamkami. Pozniej ten retencyjny, czyli drucik na stale. On ponoc jest ledwo wyczuwalny, bo ma moja siostrzenica. Ja mam wade dosc duza, bo dwojki cofniete, juz dawno powinnam sie za to zabrac :/ Troche sie tego boje, ale marzy mi sie piekny usmiech :)

    Moja Zuza tez non stop gada. Buzia sie nie zamyka i to taki typ kabla bezprzewodowego. Maz wracil dzis z pracy. Podjechal pod garaz, ona do niego pobiegala i "mama byla u dentystki, Kubcio zrobil przed chwila kupe, na obiad dzis golabki, a jak zjesz to jade z mama na cmentarz. A co mi kupiles?". Wszystko na jednym wdechu wyrecytowala, relacja zdana zanim zdazyl z auta wysiasc. Nic sie nie da ukryc ;)
    Hahahha Jaka Mala plotkara :D to ja mysle,ze jak nasze grudniowe, wszystkie dziewczyny by sie spotkaly to rozmowa bylaby na poziomie :D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 3303 3304 3305 3306 3307 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ