X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fuksiary stulecia :)
Odpowiedz

Fuksiary stulecia :)

Oceń ten wątek:
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Lola83. Pewno, że pamiętamy, witaj :) Mi też wrześniowy wątek nie leży, nikogo tam nie znam, więc wolę pisać z Wami :)

    Gigi. Niestety to jest normalne w UK. Tutaj pierwsze USG jest między 12 a 14 tc a drugie w 20 tc i to koniec. Ginekologa nie zobaczysz, bo tu ciążę prowadzą położne. To prawda, tutaj jest selekcja naturalna i nie dba się o ciążę przed 12 tc. Dlatego ja na pierwsze USG pojechałam do polskiej kliniki i tam dostałam duphaston w razie jakby się coś działo, bo oni tu nie podtrzymują ciąży.
    Niestety dostęp do prywatnych ginekologów jest bardzo utrudniony i strasznie drogi dlatego ja na razie nie planuję kolejnego.

    Z tego co slyszalam to ginekologa sie widzi raz, a pozniej przy porodzie drugi raz ale ja sie nie znam.
    Mi sie udalo ze wiekszosc kwietnia i od konca maja bede w Polsce a do UK wracam we wrzesniu ;)

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LiluyEvans wrote:
    Z tego co slyszalam to ginekologa sie widzi raz, a pozniej przy porodzie drugi raz ale ja sie nie znam.
    Mi sie udalo ze wiekszosc kwietnia i od konca maja bede w Polsce a do UK wracam we wrzesniu ;)
    Ja słyszałam, że gina się widzi tylko jak jest coś nie tak z ciążą. Gdy przebiega prawidłowo to nawet przy porodzie go nie ma. Tutaj nie robi się badań ginekologicznych ani w ciąży ani w ogóle. Nawet USG jest robione tylko przez brzuch. A jak się nie da to trzeba podpisać zgodę na transvaginalne.
    Dobrze, że będziesz w PL, przynajmniej porobisz sobie wszystkie badania jak będziesz potrzebowała, bo tutaj też się nie da. W moim regionie nie ma ani jednego prywatnego laboratorium, więc nawet jak chcę za coś zapłacić to i tak nikt mi nie zrobi.

    LilyEvans lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Ja słyszałam, że gina się widzi tylko jak jest coś nie tak z ciążą. Gdy przebiega prawidłowo to nawet przy porodzie go nie ma. Tutaj nie robi się badań ginekologicznych ani w ciąży ani w ogóle. Nawet USG jest robione tylko przez brzuch. A jak się nie da to trzeba podpisać zgodę na transvaginalne.
    Dobrze, że będziesz w PL, przynajmniej porobisz sobie wszystkie badania jak będziesz potrzebowała, bo tutaj też się nie da. W moim regionie nie ma ani jednego prywatnego laboratorium, więc nawet jak chcę za coś zapłacić to i tak nikt mi nie zrobi.

    To u nas w klinice jest opcja spotkanie sie z ginem w czasie ciazy za free bo czytalam broszurke jakas. Ale tylko na zyczenie.

    A laboratoria sa ale beta kosztuje £100+.

    Tez sie mega ciesze ze sie wybadam w Polsce :D Dlatego mi tak zalezy na tym cyklu. Pozniej bylby kwiecien ale tez nie caly sie widzimy, i zaczelibysmy pewnie w czerwcu porzadne starania. I wtedy wiekszosc ciazy bym byla w UK :/

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka dziękuję Ci za wsparcie i życzę końca takich stersujących sytuacji dla Ciebie i dla maluszka. Janki to silne chłopaki!!! :)
    Co do mojej wizyty, to nie spodziewam się jeszcze serduszka, to dopiero będzie 5t0d, pragnę tylko żeby pęcherzyk pojawił się w macicy. Mam torbiel w jajniku i boję się że tam może mój maluszek się znajdować :( Trochę czuję tę torbiel, ale staram się myśleć pozytywnie. Mimo to, łzy same cisną się do oczu :(

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór na fuksiarskim wątku ;)

    Mamao, trzymam kciuki i wierzę, że wszystko będzie dobrze!

    Mamao, Annie1981 lubią tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Maja84. Fruska. Witajcie :)
    Fruska. Widzisz, myślałam że będziemy tu same a tu takie tłumy. Miło :)

    Madziula. Chodzę na NFZ, ale w UK. Na pierwszym USG byłam prywatnie w 6 tygodniu, bo tego państwowego bym się nie doczekała. Nawet dziś nie znam terminu, obstawiam 13-14 tydzień. Kto by tyle wytrzymał na pierwsze USG.
    A no tak,slyszalam ze tam jakies glupie zasady,jakies listy sie dostaje z zawiadominiem co i jak...?

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2021, 15:54

    Najmłodsza_staraczka, Diddlina, Lola83, Jedna_z_Wielu, AiCha4811 lubią tę wiadomość

  • Fruska Ekspertka
    Postów: 223 320

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikselka dobuska witamy :-)
    Mamao wiem ze marne to pocieszenie ale trzymam kciuki za twoj pecherzyk i aby wszystko szczesliwie sie zakonczylo :*

    Lola mnie czasem zemdli ale naprawde jest lepiej niz w pierwszej ciazy. Wydaje mi sie ze te dolegliwosci coraz mniej mi dokuczaja i juz odchodza sobie w dal :-P oby nie wrocily ze zdwojona siła. Moze teraz mi sie trafi corcia i dlatego łagodniej to przechodze :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2017, 20:25

    Mamao lubi tę wiadomość



    4c3tgov3htj00qv5.png

    mhsv20mmqsk09uwr.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao.. ja też miałam torbiel :)
    Kilka dni po pozytywnym teście zwijałam się z bólu, płakałam, krzyczałam i prawie wylądowałam na pogotowiu z bólu.. zadzwoniłam do ginekologa, kazał wziąć nospy i na następny dzień przyjść.. i się okazało, że koło pęcherzyka ciążowego jest właśnie jakaś torbiel, czy przetrwały pęcherzyk.. Pobolewało, pobolewało, ale to nic groźnego :)

    Mamao lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najdmlodsza! Fruska! Jak się macie dziewczyny?:D

    Fruska lubi tę wiadomość

  • Diddlina Ekspertka
    Postów: 239 140

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja też z chęcią do was dołączę :)
    Jutro mam wizytę. Ostatnio wyszło na usg że ciąża młodsza o tydzień także jutro mam w końcu nadzieję zobaczyć zarodka :)

    Trzymam kciuki za wszystkie staraczki

    dobuska, Mamao, Fruska, Annie1981 lubią tę wiadomość

    Antosia 10tc[*] 17.03.2017 :(
    Tomuś 39tc [*] 6.03.2016 :(
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diddlina wrote:
    Hej. Ja też z chęcią do was dołączę :)
    Jutro mam wizytę. Ostatnio wyszło na usg że ciąża młodsza o tydzień także jutro mam w końcu nadzieję zobaczyć zarodka :)

    Trzymam kciuki za wszystkie staraczki
    zaciskam kciuki!

    Diddlina lubi tę wiadomość

  • Fruska Ekspertka
    Postów: 223 320

    Wysłany: 19 lutego 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diddlina to powodzenia jutro i koniecznie napisz po wizycie jak u fasolki :-)
    Dobuska dziekuje ze pytasz u mnie wszystko gra :-) a jak u Ciebie?
    Pozdrowienia :**



    4c3tgov3htj00qv5.png

    mhsv20mmqsk09uwr.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lutego 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao. A kiedy masz ta wizyte?

    Pikselka. Diddlina. Witajcie :)

    Dobuska. Ciesze sie, ze zawitalas do nas mimo detoksu. Wyslalam jeszcze zaproszenia do kilku dziewczyn, wiec mam nadzieje, ze za jakis czas bedziemy tu w komplecie :)

    Madziula. Tak, ja dostalam wlasnie pierwszy list z zaproszeniem do poloznej na 7 marca. To bedzie dopiero pierwsza wizyta ciazowa w 11 tygodniu! Liczylam juz na zaproszenie na usg, ale niestety jak widac musze uzbroic sie w cierpliwosc.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 19 lutego 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, u mnie masakra :(
    Pisałam gdzieś wcześniej co i jak.. nie będę się powtarzać i zaśmiecać forum :)

    Powiedz mi lepiej co u Ciebie kochanie ? Jak się miewasz ?

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 20 lutego 2017, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi wrote:

    Hopeless, Jedna z wielu, Anulka a wy kiedy testujecie? :)

    Cześć :)

    19.03 mam termin niechcianej @, ale ostatnio wyszło, że mam wysoką prolaktynę, tsh i brak ovu, więc się nie nastawiam :/

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 20 lutego 2017, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co u mnie humor i samopoczucie nie zbyt dobre, więc mało się udzielam, ale kibicuję wszystkim staraczkom ( zwłaszcza tym bliskim - proszę źle nie zrozumieć ;) ) jak i tym już zafasolkowanym :)

    <3 <3 <3

    Diddlina lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 lutego 2017, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No witajcie babiszonki ! O kurdi belans Aicha na fioletowej stronie ! Gdyby to mój mąż zobaczył ! Szkoda że tylko na forum. Niestety musiałam rozpocząć kalendarz ciąży bo bbf nie chciał przepuścić bez tego. No ale kazda miesiączka to jakby pierwszy miesiąc no nie ? :-D
    No Annie miala być taka skromna grupka, balas sie ze żadnej nie bedzie a tu proszę ;-)

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 20 lutego 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, Witam sie z giga mdlosciami i zawrotami glowy.

    Chcialabym napisac cos wartosciowego, ale nie dam rady, wiec tylko zaznaczam moja obecnosc i zycze milego dnia!

    Flowwer, AiCha4811 lubią tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 lutego 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie a sikalas na test? Z porannego sika?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ