X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fuksiary stulecia :)
Odpowiedz

Fuksiary stulecia :)

Oceń ten wątek:
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja skorzystam z zaproszenia :)
    Bylam na tej fioletowej stronie w 2015 roku,urodzilam synka,udalo sie zajsc w ciaze w 2 cs ;) teraz znow wziela mnie tesknota do fioletowej stronie przed nami 5 cs z przerwami. Moze okaze sie szczesliwy?
    Widze ze piszecie troche o sobie wiec ja jestem rocznik 91 moze ktos jeszcze? :)

    Annie1981, Fruska lubią tę wiadomość

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza. Szkoda, że Madziulli się nie udało. Cały czas trzymam za nią kciuki.
    Przykro, że masz takie komplikacje, ale dbaj o siebie kochana i na pewno wszystko dobrze się zakończy :)

    Ja głupia dziś zrobiłam test ciążowy, bo byłam pewna, że zobaczę dwie takie same, tłuste krechy a tymczasem testowa jest dość jasna. Pocieszam się, że już wiele razy robiłam siku i może dlatego, ale z drugiej strony na tym etapie to już chyba nie powinno mieć znaczenia.
    Na USG byłam w 6 tygodniu a teraz nie wiem kiedy się doczekam na następne, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. 7 marca dopiero mam pierwszą wizytę u położnej, może wtedy coś się dowiem kiedy następne USG.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula. Witaj. Każdy cykl może być ten szczęśliwy, trzymam kciuki. U mnie był szósty :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Madziula. Witaj. Każdy cykl może być ten szczęśliwy, trzymam kciuki. U mnie był szósty :)
    No tak,kazdy i za kazdym razem liczymy, ze to ten wlasnie! :)
    Testowac bede dopiero w polowie marca,boszzzz ale ten czas sie dluzy, a po ovu to juz w ogole.
    A Ty sie niczym nie martw,wszystko bedzie dobrze zobaczysz:) chodzisz na nfz? Ja w pierwszej ciazy chodzilam prywatnie i mialam usg co miesiac,pod koniec ciazy co 2 tyg. Oprocz tego kiedy tylko chcialam moglam zadzwonic i zapytac o cokolwiek.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
  • Maja84 Autorytet
    Postów: 1674 1847

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć fuksiary ;) To i ja się dołączę :) Ładnie tu. Jeszcze nie byłam na fioletowej stronie, ale kto wie może w końcu się tu zadomowię na dłużej ;) Mam 33 lata i staram się od 5 cykli o pierwszą dzidzię, a testuję razem z Lily i Gigi w środę.

    Gigi lubi tę wiadomość

    2nn3dqk32lub7s72.png
    16cs - szczęśliwy! <3
    27.11 - beta 462 mlU/ml
    29.11 - beta 1114 mlU/ml
    01.12 - beta 2901 mlU/ml
    04.12 - beta 7617 mlU/ml
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Maja milo Cie tez tutaj widziec. Szykuje sie boooom cyklowy :D

    Maja84 lubi tę wiadomość

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Fruska Ekspertka
    Postów: 223 320

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki! Dołaczam tutaj.
    Chwile mnie nie bylo na forum a tu tyle wpisow :-)
    Fajnie tu z Wami byc.

    Najmlodsza staraczka ja cie tez pamietam z testerek. Gratuluje synka i zycze zdrowka. Wszystko musi sie dobrze skonczyc :-)

    Trzymam kciuki za najblizsze testowanie staraczek :-)
    Madziula ja tez 91! Milo miec tu rowiesniczke

    Gigi lubi tę wiadomość



    4c3tgov3htj00qv5.png

    mhsv20mmqsk09uwr.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja84. Fruska. Witajcie :)
    Fruska. Widzisz, myślałam że będziemy tu same a tu takie tłumy. Miło :)

    Madziula. Chodzę na NFZ, ale w UK. Na pierwszym USG byłam prywatnie w 6 tygodniu, bo tego państwowego bym się nie doczekała. Nawet dziś nie znam terminu, obstawiam 13-14 tydzień. Kto by tyle wytrzymał na pierwsze USG.

    Fruska, Maja84 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza staraczka mam nadzieję, że skończy się u was wszystko dobrze a synus posiedzi w brzuszku jak najdłużej :)

    To już na 3 na testowanie w środę.

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja testuję 2 marca :)

    Najmłodsza_staraczka juz odpisała :) u Magdy ok. Nadal walczy.

    A ciąża jest niestety do końca stresująca. Do końca nie wiadomo czy wszystko ok i my kobiety o 2 kresek do końca życia czymś się martwimy. Ale i tak warto :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Maja84. Fruska. Witajcie :)
    Fruska. Widzisz, myślałam że będziemy tu same a tu takie tłumy. Miło :)

    Madziula. Chodzę na NFZ, ale w UK. Na pierwszym USG byłam prywatnie w 6 tygodniu, bo tego państwowego bym się nie doczekała. Nawet dziś nie znam terminu, obstawiam 13-14 tydzień. Kto by tyle wytrzymał na pierwsze USG.
    Cooo? Tak późno usg? To jest normalne w UK?

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi wrote:
    Cooo? Tak późno usg? To jest normalne w UK?

    W UK to jest popierdzielone, USG sa chyba 2, max 3 a ginekologa tez widzisz ze 2 razy.
    Ja bede miec ciaze pol prowadzona w Pl, pol w Uk ale porod w UK.

    To jest normalnie poniewaz oni zaczynaja dbac i podtrzymywac ciaze od 12tc ze wzgleu na to ze slabsi odpadaja wczesniej. Troche Sparta.

    Jest tez jedne glupi przepis. Do ukonczenia 1rz nie wolno dziecku zakladac czapki w pomieszczeniach. Jest to zakazane przez rzad. A mi na sama mysl jest zimno :o

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce również pierwsze refundowane usg jest w 12 tc ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo ja tez chce :)))) super, moj pazdziernikowy watek jakos mi jeszcze nie lezy. Pamietacie mnie? ;)

    Fruska lubi tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    W Polsce również pierwsze refundowane usg jest w 12 tc ;)

    Ja bylam w 7 na NFZ i mialam usg :/

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    W Polsce również pierwsze refundowane usg jest w 12 tc ;)

    A to na tym akurat sie nie znam, u mnie wszyscy chodza do ginekologa prywatne i usg jest co miesiac.

    Roznica jest taka ze w Polsce sie Toba interesuja, podaja leki na podtrzymanie itp, w UK sie tak nie chucha na staraczki.

    Ja jak skoncze ten rok studiow to cale wakacje w Pl spedze i pozniej wracam na ostatni miesiac czy dwa do UK. Bedzie wiec podwojna dokumentacja.
    Zakladajac ze sie uda w tym cyklu :)

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Fruska Ekspertka
    Postów: 223 320

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Lola. Ja oczywiscie pamietam. Jak sie czujesz? :-)



    4c3tgov3htj00qv5.png

    mhsv20mmqsk09uwr.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola83 wrote:
    Ja bylam w 7 na NFZ i mialam usg :/
    Możliwe :) generalnie kalendarz badań obowiazkowych dla ciężarnych nie obejmuje tak wczesnego usg ;) może kiedyś to zmienią bo to ważne badanie.

    LiluyEvans to prawda że w Polsce się robi różne rzeczy żeby ratować młode ciążę. Tylko jak coś się dzieje to w sumie niezbyt dużo można zrobić. Można brać nospę, progesteron ale jak się wczesna ciąża zaczyna ronić to i wiadra leków nie pomogą. Z kolei zdrowej ciąży nic nie ruszy.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruska wrote:
    Witaj Lola. Ja oczywiscie pamietam. Jak sie czujesz? :-)

    Dziekuje, czuje sie sredniawo niestety, bo mecza mnie mdlosci :/

    Mam nadzieje, ze Ciebie omijaja te rewelacje...

    Doczytalam etymologie nazwy grupa na rozowej hahaha. Szkoda, ze Annie nie wybrala fasolowego pola :D

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola83. Pewno, że pamiętamy, witaj :) Mi też wrześniowy wątek nie leży, nikogo tam nie znam, więc wolę pisać z Wami :)

    Gigi. Niestety to jest normalne w UK. Tutaj pierwsze USG jest między 12 a 14 tc a drugie w 20 tc i to koniec. Ginekologa nie zobaczysz, bo tu ciążę prowadzą położne. To prawda, tutaj jest selekcja naturalna i nie dba się o ciążę przed 12 tc. Dlatego ja na pierwsze USG pojechałam do polskiej kliniki i tam dostałam duphaston w razie jakby się coś działo, bo oni tu nie podtrzymują ciąży.
    Niestety dostęp do prywatnych ginekologów jest bardzo utrudniony i strasznie drogi dlatego ja na razie nie planuję kolejnego.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ