X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Forumowe wcześniaki
Odpowiedz

Forumowe wcześniaki

Oceń ten wątek:
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszukałam forum i nie znalazłam wątku, który skupiałby wcześniakowe mamy, a przecież mamy ich tu kilka na belly. Fajnie byłoby podzielić się swoimi doświadczeniami, pochwalić małymi sukcesami dnia codziennego i wspierać w pokonywaniu trudności.

    Alicja 31 tc, 40 cm, 1400 g

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 07:12

    Angela89, kaarolaa lubią tę wiadomość

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • OliOla Autorytet
    Postów: 408 625

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabell i my sie witamy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2015, 15:03

    l22nzbmh1lqdktpj.png

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabelle, sama niedawno myślałam o takim watku. Super że jest!

    Angela89 lubi tę wiadomość

  • OliOla Autorytet
    Postów: 408 625

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida witaj napisz cos wiecej o Was

    l22nzbmh1lqdktpj.png

  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 04:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Isabelle super pomysł ;)

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 04:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pod kontrolą jeszcze jakich specjalistów są Wasze maleństwa? Macie jeszcze jakieś problemy związane ze wcześniactwem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 04:56

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Docia wrote:
    Dziewczyny, pod kontrolą jeszcze jakich specjalistów są Wasze maleństwa? Macie jeszcze jakieś problemy związane ze wcześniactwem?

    U nas tak na prawdę to nadal jesteśmy pod kontrolą wszystkich specjalistów zaleconych na wypisie, tylko częstotliwość wizyt zmalała. I tak:
    - stała opieka w OWI - raz w tygodniu rehablitacja, opieka lekarza fizjoterapeuty, logopedy i psychologa
    - regularnie nefrolog i neurolog
    - za pół roku kardiolog i audiolog
    - za rok okulista

    Co do problemów związanych z wcześniactwem - wszyscy specjaliści nam powtarzają, że dopóki dziecko nie będzie chodzić i mówić nie można powiedzieć, że wyszło się z wcześniactwa. Trzeba obserwować i kontrolować na bieżąco. Mam nadzieję jednak, że wyjdziemy z tego wszystkiego obronną ręką. Staram się być dobrej myśli mimo, że Alicja urodziła się w stanie ciężkim, w zamartwicy otrzymując jedynie 3 pkt Apg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 08:30

    Docia, OliOla lubią tę wiadomość

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    U nas tak na prawdę to nadal jesteśmy pod kontrolą wszystkich specjalistów zaleconych na wypisie, tylko częstotliwość wizyt zmalała. I tak:
    - stała opieka w OWI - raz w tygodniu rehablitacja, opieka lekarza fizjoterapeuty, logopedy i psychologa
    - regularnie nefrolog i neurolog
    - za pół roku kardiolog i audiolog
    - za rok okulista

    Co do problemów związanych z wcześniactwem - wszyscy specjaliści nam powtarzają, że dopóki dziecko nie będzie chodzić i mówić nie można powiedzieć, że wyszło się z wcześniactwa. Trzeba obserwować i kontrolować na bieżąco. Mam nadzieję jednak, że wyjdziemy z tego wszystkiego obronną ręką. Staram się być dobrej myśli mimo, że Alicja urodziła się w stanie ciężkim, w zamartwicy otrzymując jedynie 3 pkt Apg.

    Polubiłam, sorki tak to jest jak na komórce nie może się trafić

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala bardzo ładnie sobie radzi z tego co zawsze piszesz o jej postępach skoro miala tylko 3 punkty. Oby tak dalej. Wszystko będzie dobrze.

    isabelle lubi tę wiadomość

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Docia wrote:
    Ala bardzo ładnie sobie radzi z tego co zawsze piszesz o jej postępach skoro miala tylko 3 punkty. Oby tak dalej. Wszystko będzie dobrze.

    Tak, radzi sobie bardzo dobrze jak na taki trudny start. Zbieramy komplementy na wizytach kontrolnych, z czego bardzo się cieszę, ale zawsze z tyłu głowy jest strach, czy nie wyjdzie coś później, czy rehabilitacja będzie skuteczna i nie będzie problemów z siadaniem i chodzeniem, czy nie będzie jakiś trudności w nauce (mała miała wylewy 1 st), czy jakoś na jej zdrowiu nie odbije się fakt, że dostała silne antybiotyki w pierwszych dobach życia? Nikt na te pytania dzisiaj nie odpowie, niestety

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • OliOla Autorytet
    Postów: 408 625

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cholerka i ja polubiłam :/
    przeniosłam się juz na komputer

    Ala to wojowniczka :)

    My jesteśmy pod kontrola:

    - stała opieka w OWI - raz w miesiącu rehablitacja, opieka lekarza fizjoterapeuty
    Kurcze u nas nie ma logopedy ani psychologa :( a szczerze chciałabym z kimś pogadać nie mówiąc o logopedzie.
    Zapytam na kolejnej wizycie.

    - neurolog teraz wizyta w maju. Ogólnie po epizodzie poszczepiennym jesteśmy bacznie obserwowani i nawet rehabilitacja jest delikatna na razie.
    - w maju kardiolog (kontrolne eeg i echo serca) mam nadzieje, że już wszystko się unormowało)
    - w 18 miesiącu życia okulista
    - laryngolog w czerwcu

    Na bieżąco kontrola i kontakt z pediatrą.

    My dostaliśmy 9,49 pkt Apg.
    Odjęli za zabarwienie skóry.

    l22nzbmh1lqdktpj.png

  • OliOla Autorytet
    Postów: 408 625

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Tak, radzi sobie bardzo dobrze jak na taki trudny start. Zbieramy komplementy na wizytach kontrolnych, z czego bardzo się cieszę, ale zawsze z tyłu głowy jest strach, czy nie wyjdzie coś później, czy rehabilitacja będzie skuteczna i nie będzie problemów z siadaniem i chodzeniem, czy nie będzie jakiś trudności w nauce (mała miała wylewy 1 st), czy jakoś na jej zdrowiu nie odbije się fakt, że dostała silne antybiotyki w pierwszych dobach życia? Nikt na te pytania dzisiaj nie odpowie, niestety

    Isabell jakie miała antybiotyki podawane??
    My mieliśmy zapalenie płuc i podawali Unasyn i Biodacyne.

    l22nzbmh1lqdktpj.png

  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też na razie jesteśmy pod opieką OWI z tym, że pierwsza rehabilitacja w maju, obecnie w domu prywatnie rehabilitujemy małego dwa razy w tygodniu.

    Poza tym mamy jeszcze wizytę u audiologa, neurolog co 3 miesiące, kardiolog i to tyle.

    Kurcze Wy macie jeszcze wizyty kontrolne u okulisty, a mi nic nie mówili o jakiejkolwiek kontroli. :/ 8 razy mieliśmy to straszne badanie u okulisty, bo podejrzewano retinopatię I st. na szczęście na podejrzeniach się skończyło.
    Isabelle a gdzie Ty chodziłaś do okulisty?

    Kardiologa mamy teraz za 5 miesięcy, bo Wiktor ma dziurkę na sercu i przeciek, powinno się zrosnąć, ale jeszcze było dwa tyg. temu.
    No i neurolog, ostatnio na usg mózgowia wyszyły torbieliki, ale podobno dużo noworodków to ma i powinno się wchłonąć. Kurcze, ale zawsze coś nowego wychodzi, jak już myśli się, że wszystko dobrze to znowu coś.
    Ostatnio jeszcze rehabilitantka mnie nastraszyła, bo się mnie pyta, czy mały często ma "marmurkowe" rączki, żeby czegoś nie przegapić. Ale z krążeniem wszystko ok, a mi się wydaje, że rączki mu sinieją, jak mocno zaciska piąstki. No ale obserwuje na razie. :/

    Wiktor też od początku jechał na silnych antybiotykach, ponieważ miał infekcję wrodzoną, później doszła przeczulica, trachykardia i zaburzenia krążenia i podano kolejne antybiotyki. Miał też przetaczaną krew i ledwo niedawno unikneliśmy kolejnego przetaczania, bo wyszła silna anemia, ale stopniowo zaczęło się poprawiać po sporej dawce żelaza, a jak zaczęłam rozszerzać dietę to już w ogóle hemoglobina zaczęła iść ładnie w górę i mogliśmy zmniejszyć żelazo.

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a staracie się o orzeczenie o niepełnosprawności dla Waszych maluchów? W pierwszym roku życia podobno każdy wcześniak dostaje takie orzeczenie i można dostać wtedy zasiłek pielęgnacyjny 153zł miesięcznie, nie dużo, ale na pampersy zawsze coś :) A mama, która nie ma macierzyńskiego może dostać wtedy świadczenie pielęgnacyjne 1200zł/msc, lub jeśli po macierzyńskim nie ma już gdzie wracać do pracy to wtedy może dostać to świadczenie dopóki jest uznana niepełnosprawność.

    polkosia lubi tę wiadomość

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Docia, współczuję przejść z okulistą. Alicja miała dwa albo trzy razy robione badanie wzroku jak leżała na neonatologii, po wypisie byliśmy dwa razy w Poradni Zeza i Niedowidzenia Dzieci na Wejhera w Gdańsku. Zalecili kontrolę za rok z powodu tego, że oboje z mężem nosimy okulary. Nie było u Ali podejrzeń o retinopatię na szczęście.

    Oli, co do antybiotyków to mała dostawała Amoksiklav i Biodacynę, a do tego Gardenal, Pentaglobin.

    Jeśli chodzi o orzeczenie o niepełnosprawności, ja na razie nie interesowałam się tematem. Jednak moja znajoma już załatwiała dla córki - wcześniaka i przyznali jej na rok, tak jak piszesz Docia. Jednak z tym świadczeniem pielęgnacyjnym to nie jest tak prosto. Przyznaje się to świadczenie tylko wtedy, gdy dziecko jest np. uzależnione od aparatury i wymaga stałej opieki rodzica obsługującego np. daną aparaturę (wiadomo, że każde małe dziecko wymaga opieki, tu chodzi o pełną zależność od jednego opiekuna). Samo wcześniactwo nie jest powodem do otrzymania tego świadczenia, natomiast nie wiem jak jest w kolejnych latach z orzeczeniem o niepełnosprawności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 11:53

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Docia wrote:
    Ostatnio jeszcze rehabilitantka mnie nastraszyła, bo się mnie pyta, czy mały często ma "marmurkowe" rączki, żeby czegoś nie przegapić. Ale z krążeniem wszystko ok, a mi się wydaje, że rączki mu sinieją, jak mocno zaciska piąstki. No ale obserwuje na razie. :/

    Ja o tych marmurkowym deseniu na skórze rozmawiałam i z pediatrą, i z neurologiem. Wszyscy mówią, że to z powodu słabszej termoregulacji, ciałko się szybciej wychładza i dlatego pojawia się taki marmurek jak jest chłodno. U nas zazwyczaj po kąpieli albo przed jak mała jest rozebrana. Zapewniano mnie, że to nie jest nic groźnego.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Docia, współczuję przejść z okulistą. Alicja miała dwa albo trzy razy robione badanie wzroku jak leżała na neonatologii, po wypisie byliśmy dwa razy w Poradni Zeza i Niedowidzenia Dzieci na Wejhera w Gdańsku. Zalecili kontrolę za rok z powodu tego, że oboje z mężem nosimy okulary. Nie było u Ali podejrzeń o retinopatię na szczęście.

    Oli, co do antybiotyków to mała dostawała Amoksiklav i Biodacynę, a do tego Gardenal, Pentaglobin.

    Jeśli chodzi o orzeczenie o niepełnosprawności, ja na razie nie interesowałam się tematem. Jednak moja znajoma już załatwiała dla córki - wcześniaka i przyznali jej na rok, tak jak piszesz Docia. Jednak z tym świadczeniem pielęgnacyjnym to nie jest tak prosto. Przyznaje się to świadczenie tylko wtedy, gdy dziecko jest np. uzależnione od aparatury i wymaga stałej opieki rodzica obsługującego np. daną aparaturę (wiadomo, że każde małe dziecko wymaga opieki, tu chodzi o pełną zależność od jednego opiekuna). Samo wcześniactwo nie jest powodem do otrzymania tego świadczenia, natomiast nie wiem jak jest w kolejnych latach z orzeczeniem o niepełnosprawności.

    Izabelle to świadczenie wcale nie tak trudno dostać

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy ze na orzeczeniu będzie napisane ze dziecko wymaga stałej opieki. Ja juz takie orzeczenie mam i tak jest tam wpisane. Dowiadywalam sie tez o to i taki wpis w orzeczeniu wystarczy.

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Docia wrote:
    Wystarczy ze na orzeczeniu będzie napisane ze dziecko wymaga stałej opieki. Ja juz takie orzeczenie mam i tak jest tam wpisane. Dowiadywalam sie tez o to i taki wpis w orzeczeniu wystarczy.

    ale to ty dostałaś to wyższe świadczenie czy nie, bo jesteś na urlopie macierzyńskim? mojej koleżance ten p. 7 zakwestionowali na komisji i nie przyznali jej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 12:37

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Docia Koleżanka
    Postów: 42 40

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na macierzyńskim ale jak mi sie skonczy to byc moze skorzystam z tego bo nie zamierzam wracać do starej pracy, chce poszukac czegos nowego, a dopoki bym nie znalazla to bym skorzystała z tego świadczenia. Dlatego dowiadywałam się o to w mops przy składaniu papierów i tak mi powiedzieli ze ważny jest punkt gdzie napisane jest ze dziecko wymaga stałej opieki. Moja kuzynka też ma wcześniaka i ona nie miala macierzynskiego, wiec skorzystala z tego świadczenia. Z reszta na fb jestem w grupie wcześniaki i tam dziewczyny tez o tym pisały podobnie. Nie wiem to moze mnie zle poinformowano.

    mhsvqtkf8v59xss2.png

    *06.03.2011 - Aniołek Laura (38 tc)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ