X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Forumowe wcześniaki
Odpowiedz

Forumowe wcześniaki

Oceń ten wątek:
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 17 lutego 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    gigsa dzielne chlopaki :)

    a jak teraz sie rozwijaja?

    Na szczęście dobrze, ale zdecydowanie licząc ich wiek jako korygowany. Na razie są na etapie początków raczkowania, więc wszędzie ich pełno. Wzrost i waga również nie odbiegają od normy. Jedynie mieliśmy w styczniu i na początku lutego dwa pobytu w szpitalu z Dominikiem, bo ze względu na jego dysplazję oskrzelowo płucną przeziębienia przeradzają się błyskawicznym tempie w zapalenie płuc :( Jeden zachowuje i zaraz drugi i tak w kółko. Na szczęście już jesteśmy w domu.

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas tez byla dyspalazja ale postac lagodna, mimo tego ze Marceli spedzil 18 dni na respiratorze...na szczescie obylo sie bez szpitali a pierwszy antybiotyk dostal dopiero w listopadzie kiedy mial juz skonczony rok. teraz boje sie okresu zimowo-wiosennego, narazie tylko sa katary, ale do tego juz sie przyzwyczailam, bo raz w miesiacu wystepuje...

    zdrowka dla chlopcow, bo wiadomo dwojka to troche wiecej problemow, ale tez i wiecej szczescia do kochania :)

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 17 lutego 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas do tej pory nie chorowali, obyło się nawet bez kataru. To pierwszy raz kiedy chłopcy byli chorzy. Oby do wiosny, bo teraz bardzo dużo dzieci niestety choruje

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 23 lutego 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarola, a jak waga Marcelego? Ja ciągle mam obawy, czy moja nie waży zbyt mało. Nie dociągnęła jeszcze do 8 kg :/

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Kaarola, a jak waga Marcelego? Ja ciągle mam obawy, czy moja nie waży zbyt mało. Nie dociągnęła jeszcze do 8 kg :/
    wczoraj mial szczepienie i waga 9,3 kg wiec ciezki tez nie jest...tak licze ze do 2 latek moze bedzie wazyl 10 kg...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno tu nie zaglądałam, minął rok jak córa jest na świecie. Jeszcze nie chodzimy samodzielnie ale myślę że już nie długo się odważy, czekamy dzielnie.

    Większości lekarzy pożegnaliśmy, zostaje nam okulista. Tydzień przed urodzinami byliśmy na ostatniej (tak myśleliśmy) kontroli, niestety okazało się że mamy nadwzroczność góra granica więc mogło by się odbyć to bez okularów ale zwiazku z tym że leniło się jej oczko jakiś czas temu dostaliśmy okulary. Na ten moment na pół roku wszystko aby nie było zeza przez przypadek.

    Zostało nam kontrolnie badanie laryngologiczne, wcześniejsze wychodziło ok więc liczę że tu nic się nie zmieniło.

    A tak rozwijamy się jak rówieśnicy, wszędzie jej pełno. Mój mały cud.

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 31 maja 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno się nie odzywaliśmy, ale u nas na szczęście same dobre wiadomości ☺
    Chłopcy skończyli roczek. Przemieszczają się przy meblach, także teraz czekamy na pierwsze samodzielne kroki. Wszędzie ich pełno, są bardzo ciekawscy i pogodni. Obaj mają po 8 zębów i ważą ponad 9,5 kg ☺
    Zakończyliśmy już rehabilitację, a ze specjalistów zostali nam tylko kardiolog i pulmonolog u Dominika. No i najwazniejsza wiadomość to taka, że otwór owalny w serduszku Dominika zarósł. Ubytek miedzykomorowy też prawie zarósł i na razie nie musi mieć operacji, a możliwe, że całkiem nie będzie musiał jej mieć ☺

    A jak inne dzieciaczki? Co u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2016, 15:22

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za 4 dni konczymy pol roku i u nas wszystko w porzadku :)
    Mlody jest pogodny, smieje sie calymi dniami, baaardzo ruchliwy. Przewraca sie z brzucha na plecy i z plecow na brzuch, pelza i przygotowuje sie do raczkowania. Probuje tez siadac podciagajac sie za moje rece ale tu go stopuje.
    Powoli zaczynamy rozszerzac diete, zdecydowalismy sie na BLW :)

    gigsa lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Marceli dzisiaj konczy 21 miesiecy. Ma 8 zębów no prawie 9 bo juz jest praktycznie cala pierwsza 4 na horyzoncie :) wazy 10 kg i mierzy 79 cm.
    jest malym madrala, wszystko rozumiem, jesli cos chce to pokazuje palcem lub lapie za reke i prowadzi w to miejsce. Nadal nie mowi, ale zaczyna probowac powtarzac wiec sa jakies postepy. Narazie powie mama, tata, tam, na wszystkie ptaki w tym kury mowi ka ka.
    Miesiac temu dostal recepte na okularki, wada nie duza bo wychodzi +1 na oba oczka ale chce jechac jeszcze do innego lekarza i potwierdzic. Poza tym bedzie mial zajecia w poradni logopedycznej i cały czas mamy wizyty u neonatologa. Reszta juz odeszła, no kardiolog dopiero za dwa lata.

    Kiniaminia, gigsa, Liskova lubią tę wiadomość

  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 21 lipca 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja:)
    Mój Szymcio skończył rok:) Wazy 12,5 kg, raczkuje, choc wcale sienie zapowiadało bo był bardzo leniwy, wstaje, chodzi przy meblach, ma 6 zębów, wszędzie go pełno:)

    gigsa lubi tę wiadomość

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, o jakie świadczenia mogą się starać rodzice wcześniaka?
    Przerażają mnie koszta lekarzy i rehabilitacji... Ktoś rzucił hasło, ze należy nam się 500+, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakie są zasady przyznawania tego zasiłku dla wczesniaka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 11:05

  • dabrowa Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 28 maja 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli posiadasz zaświadczenie o niepełnosprawności malucha, możesz się starać o zasiłek pielęgnacyjny. Nie jest go dużo, bo 153 zł, ale zawsze coś. Nie wiem jak z zasiłkiem rodzinnym i z dodatkiem do niego.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    http://aeger.pl/zasilek-pielegnacyjny-przy-znacznym-stopniu-niepelnosprawnosci/
  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Mamusie, jeśli któraś potrzebowałaby (lub ktoś z waszych znajomych) monitora oddechu to ja rozstaje się z moją snuza Hero (stan bardzo dobry, wszystko działa i nigdy mnie nie zawiodła, kupiona jako nowa, używana przez 1 dziecko, przenośna i podpinany do pieluszki. Chcę sprzedać w bardzo dobrej cenie). Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt na maila [email protected] :) całuję wszystkie maluszki, dużo zdrówka i uśmiechów :)

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • 19patusia9203 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 października 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Szukam mam, które otrzymały orzeczenie o niepełnosprawności dla swojego przedwcześnie urodzonego malucha łącznie z pkt 7. My mamy przyznane orzeczenie, nawet kartę parkingową ale bez pkt 7...

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ