X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Forumowe wcześniaki
Odpowiedz

Forumowe wcześniaki

Oceń ten wątek:
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 26 listopada 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 24 tygodnia miałam szyjkę 17 mm, oceniana tylko na podstawie USG, w części pochwowej była w ogóle nie do zbadania. Ja jestem po amputacji szyjki, więc nie mam za długiej (na początku ciąży miała 33mm. Leżałam 10 tygodni, kręciłam się po domu - do toalety, pod prysznic, otworzyć drzwi listonoszowi czy wziąć obiad z lodówki, ale generalnie baaardzo mało, na zewnątrz nie wychodziłam, tylko do lekarza i raz w tygodniu na działkę pod Warszawę poleżeć na leżaczku. Po skończonym 34 tygodniu już zaczęłam więcej się ruuszać, a po 36 lekarka kazała chodzić na spacery, żeby się synek wstawił do kanału rodnego - niestety do końca się nie wstawił i poród zakończył się cc.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dajesz mi trochę nadziei bo ja niemal co wieczór wariuje...generalnie nie wychodzę nigdzie poza wizytami...a w domu to chyba tyle co Ty...jutro mam wizytę w poradni diabetologicznej i spotkanie z położną a już mam stracha przed wyjściem...wolałabym polezec

  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 30 listopada 2015, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy sie i my, wraz z moim synkiem Szymonkiem, duzy wczesniak urodzony w 36+4 z waga 3220, z wczesniactwa to mielismy tylko anemie, pozatym wszystko ok i mam nadzieje ze tak pozostanie. Na wczesniejszy porod nic nie zapowiadalo bo cala ciaze czulam sie wspaniale, odeszly mi wody rano i nastepnego dnia nad ranem urodzilam

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj to duży wcześniak, takiego to ja mogę mieć:p
    a to jeszcze tyle czasu...

  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 30 listopada 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arizona_R wrote:
    oj to duży wcześniak, takiego to ja mogę mieć:p
    a to jeszcze tyle czasu...

    zapowiadał sie na dużego chłopczyka:)

    I tego z z całego serca życze:)

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie córka w 30+5 miała nie całe 1500 wiec tutaj bedzie drobna chyba

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arizona, jak u was sytuacja? Dopiero przeczytałam twój wpis. Ja urodziłam Alę w 31 tc i miała zaledwie 1400 g. Ale widzę, że na suwaczku macie już 34 tydzień, to super, że tyle udało się wytrwać :)

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko, ile na poczatku urosla glowka u WSzych dzieciaczkow?? Franusiowi w miesiac urosla o 4.5 cm i martwi mnie ze to za duzo. Jak urodzil sie w 34 tyg to mial 31cm. Za tydzien idziemy na usg główki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle, jeszcze sie trzymamy...o dzieo. Od 3 dni mam wrazenie ze resztkiem sil...tyle juz za nami, zostalo mi 3 tyg do donoszonej jestem juz tak blisko...nie chcialabym aby mala rodzila sie w grudniu, wiadomo jak to jest ale nie mi o tym decydowac...ja dzirkuje Bogu za kazdy kolejny dzien, mimo ze najgorsze chyba juz za nami

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno tutaj nie zaglądałam, witam nowe i przyszłe mamusie :)

    Arizona jesteś coraz bliżej donoszonej ciąży, oszczędzaj się dalej a dotrwasz.

    Isabella a co u Was słychać ? Jak córa?


    U nas powoli skończą się wizyty. Został nam OWI i tam kontrola rehabilitacyjna.
    Miesiąc temu byliśmy u neurologa i usłyszałam najpiękniejsze słowa na świecie, że po wcześniactwie zostaje nam wypis ze szpitala.Dogoniła rówieśników. Jest zdrowa.
    Martyna od 9 miesiąca stoi przy meblach, raczkuje, siedzi. Oczka ma zdrowe. Odpukać nie choruje nam.
    Przypomnę urodziła się w 30tc z wagą 1650 9 dni pod respiratorem, 2 tygodnie pod cepapem ogólnie stan ciężki. Ale się nie poddała i pokazała siłę :)

    Arizona_R, kaarolaa lubią tę wiadomość

  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 497

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja. Ja moją Helenkę urodziłam w 35t3d (wg lekarzy 35t1d). Mała miała 49 cm, ważyła 2345g i dostała 8 punktów (odjęto za kolor, bo była sina i napięcie mięśniowe). Ale była absolutnie zdrowa :) Leżała półtorej doby w inkubatorze i dobę w otwartym łóżeczku na neonatologii i potem dostałam ją już do siebie :) Jedyne co nam się przyplątało to żółtaczka, którą wcześniaki niestety znoszą gorzej i to przez nią byłyśmy w szpitalu w sumie aż 7 dni. Teraz ma dwa tygodnie i waży 2700 :) Także, Arizona, uszy do góry :)

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, gratulacje z okazji pożegnania wcześniactwa :)

    U nas też w sumie dobrze, Ala bardzo ładnie goni rówieśników - w niektórych obszarach już dogoniła, w innych jeszcze trochę nam brakuje. W OWI mamy rehabilitację raz w miesiącu, w styczniu kontrola u neurologa + kontrola lekarska w OWI - jeśli do tego czasu mała zacznie chodzić samodzielnie to mam nadzieję, że będziemy już rozmawiać o wypisaniu z ośrodka, bo na ostatniej wizycie u psychologa i logopedy mała dostała bardzo dobrą opinię. W styczniu mamy też kontrolę okulistyczną i potem w kwietniu audiologa. Coraz mniej już tych wizyt :)

    Ala na ten moment, czyli równo 13 miesięcy: siedzi, raczkuje, stawia kroki przy meblach, stoi bez podparcia.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to witam się i ja :)

    U nas synek urodzony w 33/34 tc (34t 0d) - 2280g,50cm więc nieźle :)
    W szpitalu spędziliśmy 11 dni. Największy problem to oddychanie, bo za nie dostał jedynkę w skali Apgar. 4 dni na Cpapie, a potem już samodzielne oddychanie. Od początku karmiony moim (odciąganym) mlekiem.

    W poniedziałek kończy 6 tygodni i właśnie w poniedziałek miałam TP :)
    W ten poniedziałek ważył 3160g. Po równym miesiącu na butli z moim mlekiem, udało się przejść wyłącznie na pierś, to nasz niesamowity sukces, ale mały po prostu miał predyspozycje do ssania, ewidentnie :)

    Dodam jeszcze, że początkowe prognozy mówiły, że wyjdziemy moooże na Sylwestra, a wyszliśmy 18.12 :) Młody zaczął robić GIGANTYCZNE postępy od momentu, kiedy mogłam go kangurować.

    Ja siedziałam na neonatologii po 5-6h dziennie z mlodym w ramionach/na mnie + jeszcze poza tym też przychodziłam, trzymałam za łapkę, mówiłam, śpiewałam, puszczałam Mozarta (dobrze wpływa na wcześniaki) i 4 pory roku (słuchałam w ciąży).



    Czy to prawda, że przysługuje nam za darmo szczepionka 5w1? Znalazłam takie info w necie, będę dzwonić w poniedziałek do Sanepidu, ale może Wy macie doświadczenie?

    Nie mamy problemów z napięciem mięśniowym itp, ale brać skierowanie na rehabilitację i do neurologa?

    Czy byłyście na konsultacji u psychologa? Slyszałam, że dobrze z wcześniakiem iść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2016, 18:48

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie musze pochwalic ze moj wczesnuak urodzony w 24 tc teraz powinien miec 13 miesiecy a ma juz 16,5 poszedl na nogi. Wiec nawet tak skrajny wczesniak, urodzony na granicy przezywalnosci moze rozwijac sie normalnie. Dzieki temu ze poszedl na nogi z koncem stycznia konczymy tez rehabilitacje...jestem bardzo z niego dumna bo pokazal jak silne sa tak skrajnie niedojrzałe dzieci...

    Angela89, aleksandrazz, Liskova, Magda_lena88, isabelle, MeGi2986, gigsa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo dla synka karola!

    Skrajne wcześniaki i ogólnie wcześniaki pokazują swoja siłe!

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, gratulacje dla Marcela, silny chłopak z niego i będzie świetnym przykładem dla innych dzieci i ich rodziców, że wszystko jest możliwe :)

    U nas też dobre wiadomości, Alicja 30 stycznia postawiła pierwsze samodzielne kroczki (czyli tydzień po korygowanym roczku). Dzisiaj już biega po całym mieszkaniu ładnie. Neurolog w styczniu była pod wrażeniem, że wyszła z tak ciężkiego stanu (1400 g, 31 tc, 3 pkt, ciężka zamartwica urodzeniowa, zapalenie płuc, wzmożone napięcie mięśniowe i asymetria).

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Karola, gratulacje dla Marcela, silny chłopak z niego i będzie świetnym przykładem dla innych dzieci i ich rodziców, że wszystko jest możliwe :)

    U nas też dobre wiadomości, Alicja 30 stycznia postawiła pierwsze samodzielne kroczki (czyli tydzień po korygowanym roczku). Dzisiaj już biega po całym mieszkaniu ładnie. Neurolog w styczniu była pod wrażeniem, że wyszła z tak ciężkiego stanu (1400 g, 31 tc, 3 pkt, ciężka zamartwica urodzeniowa, zapalenie płuc, wzmożone napięcie mięśniowe i asymetria).
    No to super ;) zuch dziewczyna...

    u nas bylo podobnie tylko stan jeszcze gorszy 2 pkt 650 g ciezka zamartwica zapalenie pluc. Posocznica, BPD i jeszcze troche tego bylo. Plus oczywiscie wzmożone napiecie i asymetria. Jak dla mnie tez szybko poszedl na nogi.

    A i my zakonczylismy rehabilitacje :)

    Te malusie dzieci naprawde wiele potrafia :) zdrowka dla Ali niech dalej tak cudownie sie rozeija.

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 16 lutego 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę dołączyć?
    Jestem mamą dwojaczków urodzonych w 31 tc
    Michał 1300 g i 40 cm, punktów 7 (po 5 minutach 6)
    Dominik 1460 g i 40 cm, punktów 6

    Poród cc. Powód to przedwczesne odejście wód (dokładnie to sączenie, gdzie po 12 godzinach worek owodniowy był już prawie pusty) regularne skurczeco 5 minut i rozwarcie na 3 cm.
    Powód przedwczesnego porodu to najprawdopodobniej wysokie crp (ponad 215, gdzie górna norma to 5) W ciąży czułam się bardzo dobrze, dolegliwości brak. Jedynie to bardzo szybko się męczyłam i wtedy twardniał mi brzuch.
    Chłopcy długo leżeli w inkubatorach.Mieli też wspomagane oddychanie (CPAP oraz respirator) Bliźniak I tylko 2 dni na CPAP, a bliźniak II do 17 doby życia (cztery doby na respiratorze). Ze szpitala pierwszego wypisali po 36 dniach, a drugiego po 42 dniach.
    Cechy wcześniactwa między innymi takie jak:
    Uogólniona sinica
    Obniżone napięcie mięśniowe
    Osłabione odruchu noworodkowe
    Niewydolność oddechowa (bliźniak II ma ubytek przegrody miedzykomorowej serca i dysplazję oskrzelowo płucną)
    Niedokrwistość wieśniaków
    To tak w dużym skrócie.
    A i Michał miał wylew do mózgu I stopnia lewostronny. Na szczęście kolejne usg pokazują, że wygląda na to, że na razie wszytko jest ok.
    Oczywiście pierwszy rok życia chłopcy są pod opieką specjalistów:
    Kardiologa, hematologa, neurologa, neonatologa, okulisty, otolaryngologa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 14:03

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gigsa dzielne chlopaki :)

    a jak teraz sie rozwijaja?

    u nas po roku odwiedzania specjalistow pozostal kardiolog w marcu, neonatolog tez w marcu, ortopeda w marcu i okulista kwiecien...pewnie jeszcze troche wizyt do neonatologa bedzie i zobaczymy co z oczkami bo ostatnio bylismy w sierpniu na kontroli...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie pisalam bo nagle czasu zrobilo sie malo...urodzilam 16.12.2015...44cm i 2100...8pt, i tylko 1,5h na wspomagani oddychania...2 tyg w inkubatorze ze wzgledu na problem z termoregulacja. Tuz przed wypisem do domu przyplatalo nam sie odszpiyalne zapalenie ukl. moczowego...lacznie w szpitalu spedzilismy 1,5 mc...obecnie mamy sie dobrze...pozdrawiamy

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ