X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fittness w ciazy
Odpowiedz

Fittness w ciazy

Oceń ten wątek:
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że ciśnienie nie powinno mieć wpływu na dziecko - w końcu samo jest chronione przez wodę, ale może mieć na nas. Zdarzyło mi się w normalnych warunkach gorzej poczuć przy gwałtownej zmianie ciśnienia (z poziomu zero 2-3 metry na basenie i szybki nur góra-dół wystarczą spokojnie), myślę że spokojnie mogłabym w obecnym stanie zemdleć ;D

    A wracając do niedotlenienia - znalazłam informacje, żeby przy snurkowaniu w ciąży upewnić się, że przez fajkę komfortowo się oddycha, żeby właśnie nie było wstrzymywania oddechu. To samo z aerobami - trzeba pilnować miarowego oddechu, więc chyba rzeczywiście to się rozbija o ew. niedotlenienie.

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak, bo we wszystkich publikacjach czytam, że ćwiczyc teraz powinnam tak, żeby cały czas swobodnie oddychać. Więc pewnie z tego względu nurkowanie nie jest zalecane.

    zem3upjygjyf6uag.png
  • kinga.89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ćwiczyłyście jogę? :)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ćwicze ! :) uprawiam joge od 2 lat wiec sama potrafie dobrac sobie cwiczenia i niestety nie wiem gdzie mozna znalezc przykladowe zestawienia w internecie, ale jesli chodzi o a'la pilates to polecam cwiczenia Angeliki Piórko - znalazlam ją na youtube (http://www.youtube.com/user/KobietaAktywnaPL/videos), po jej cwiczeniach DLA KOBIET W CIAZY czuje sie naprawde swietnie, a i cwiczenia nie sa bardzo meczace :) spróbujcie !

    Dorjana, magdalena lubią tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie jest dopuszczalne obciążenie podczas ćwiczeń? Mam hantle 2 kg, z których intensywnie korzystałam przed ciążą, ale teraz trochę się boję. Myślałam o zakupie "kilówek" (tylko jakoś sklep sportowy mi ciągle nie po drodze), ale wczoraj odważyłam się poćwiczyć z "dwójkami" i było zupełnie OK. Jest w ogóle jakaś dopuszczalna masa hantli w ciąży? Przepisy BHP mówią o 5 kg, ale ce innego podnieść skrzynkę, a co innego wywijać hantlami n powtórzeń ;)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wez po prostu 2 pełne butelki wody i sie nie przeciazaj :D grunt to dobrze wykonywac cwiczenia :D no chyba, ze Twoje bicki sa takie, ze potrzebuja duzo wiecej ;)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee, to już wolę hantle, butelki z wodą ważą niewiele mniej, a są nieporęczne, a kolei małe to za lekkie ;) A bicki mają się nieźle i hantle na nich wrażenia nie robią, tylko tricki czasem wymiękają ;)

  • gosiaa86 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocham aktywność fizyczną! Przed ciążą codziennie chodziłam na siłownię albo biegałam, ale teraz boję się, że przesadzę, a nie chcę zaszkodzić dziecku. Zrezygnowałam z tych wszystkich ćwiczeń, znalazłam kilka alternatyw: Aktywność fizyczna kobiet w ciąży Nie lubię grupowych zajęć, więc stawiam na pływanie! :)

    mama_z_groszkiem lubi tę wiadomość

  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny. chciałam zapytać o waszą opinię. Co sądzicie o nartach w 3m-cu? Bo powiem szczerze, że czekam jeszcze na opinię doktorka a mamy z mężem zaplanowany wyjazd na narty i w sumie już opłacony i nie wiem co zrobić. Oczywiście już jestem nastawiona, że jeśli będę mogła jeździć to tylko na oślich łączkach :) Mąż niech sobie szusuje na normalnych trasach. Myślicie, ze narty to dobry pomysł?
    Ps. Moja koleżanka tez była w 3 m-cu na nartach i nic jej nie było ale ja tam wole chuchać na zimne i się dowiedzieć jeszcze z innych źródeł :)

    16udyx8dlqyt9a9e.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 7 lutego 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narty jako sport urazowy są bardzo często wymieniane na liście sportów zakazanych (obok m.in. rolek), i raczej nie ma znaczenia trudność trasy. Zapytaj lekarza.

  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mieliśmy zarezerwowany wyjazd na narty zanim dowiedzieliśmy się o mojej ciąży. Rozmawiałam z lekarzem przed wizytą i on powiedział mi, że jak będę ostrożna i umiem jeździć to mogę spróbować narciarstwa w ciąży.
    Wiem, że wiele osób krytykuje taki pomysł, ale wszystko zależy jakie mamy podejście.
    Jeździłam w Austrii na nartach w 3 miesiącu ciąży. Oczywiście tylko na łagodnych trasach. Jeżdżę już wiele lat, więc to też zaważyło na decyzji. Na pewno odradzam narty dla osób słabo jeżdżących, bo większe jest ryzyku upadku i radzenia sobie w trudniejszych sytuacjach.
    Nie kupowałam karnetu 6 dniowego, tylko na pojedyncze dni, żeby najpierw sprawdzić jak będę się czuła. Było w porządku, czułam się bardzo dobrze :) Jeździłam bardzo ostrożnie, przepuszczając czasami spotykane tłumy przodem. Dużo odpoczywałam, kiedy pozostali znajomi szusowali na stokach. Nie jeździłam codziennie, robiłam sobie przerwy. W sumie na 6 dni pobytu jeździłam 4 dni.
    Jeżeli ktoś zastanawia się nad nartami w ciąży, to musi sobie samemu odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie potrafi jeździć tak by było to bezpieczne, a poza tym ciąża to nie choroba!!! :) Moja ciocia, lekarka, jeździła w 5 miesiącu :)

    pozdrawiam

    IK
    bjmAp1.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ