X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fittness w ciazy
Odpowiedz

Fittness w ciazy

Oceń ten wątek:
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 26 września 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prawe mówiąc chyba zawsze robiłam wszystkiego po troszku :D
    Troszkę Jogi
    Troszkę gimnastyki, pilates i kardio
    Troszkę tańca,
    Trosze rower - ale nie ten zwykły - tylko ORBITEK :))
    Uwielbiam też pływac - ale tylko bez czepka :P
    nio i spacery z książką w ręku - potrafię tak godzinami :D
    (chociaż zimą to raczej spaceruję w domku na orbiteku bo jestem zmarźlak)

    Obecnie odstawiłam rolki (przez możliwe urazy)
    i pływanie (przez wzgląd na zakażenia) - planuję aquaareobik w IItrymastrze
    ale wprowadziłam do ćwiczeń PIŁKĘ !!!
    i musze przyznać że jestem mega zadowolona ;)))
    MEGA ZABAWA !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2013, 15:53

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 13 października 2013, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ivv wrote:
    dołączę się :) w pierwszej ciąży ćwiczyłam jeszcze na 3 tygodnie przed porodem, nie skakałam i w miarę powiększania się brzucha ograniczałam brzuszki, bo mi zwyczajnie przeszkadzał, ale bez ruchu chyba bym umarła ;) Zgodnie z zaleceniem pani dr odstawiłam rower. Bardzo się cieszyłam, bo brzuch zaczęło być widać bardzo późno, choć ostatecznie i tak urósł więcej niż powinien, bo urodziłam po terminie :) Ważne, żeby nie zmieniać swojego stylu życia - jeśli ktoś wcześniej nie robił brzuszków, a nagle w ciąży zacznie to faktycznie może to być niebezpieczne.

    Ha, no popatrz, ja się jakoś najbardziej tych brzuszków boję, ale spytam mojego lekarza na pierwszej wizycie :) Dziś byłam na siłowni, ale wyposażona w pulsometr, starałam się nie przekraczać 140, chociaż różne opinie słyszałam na temat tego. Z bieżni zrezygnowalam, bo bieganie nie jest moja mocna strona, a za to przerzucilam się na orbitrek. Do tego Youtube i ćwiczenia dla kobiet w pierwszym trymestrze. Zobaczymy, jak pójdzie, ale nie zamierzam rezygnować z ćwiczeń, jeśli nie będzie jakiś medycznych przeciwskazan :)

    zem3upjygjyf6uag.png
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 14 października 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ps. nawet szpagaty w ciąży robiłam ;) a lekarz zazwyczaj powie, żeby uważać z ćwiczeniami, bo jakby coś się stało, to nie chciałby aby kobieta powiedziała, że lekarz kazał jej ćwiczyć to czy tamto..

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 14 października 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze slysze zeby w ciazy brzuszki robic.......he

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 16 października 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to zależy jak i czy w ogóle ktoś wcześniej ćwiczył..

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 16 października 2013, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem...ale wiem ze atakowAnie brzucha brzuszkami nie jest ok..na brzuszki przyjdzie czas po ciazy hehe
    A jakbym mojego lekarza sie zapytala o brzuszki to by mnie wysmial chyba..w ogole by mi bylo glupio sie zapytac o tak oczywista sprawe..no inne cwiczenia owszem w miare mozliwosci :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 17 października 2013, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam że brzuszki w pierwszym trymestrze nie mają żadnego negatywnego wpływu - oczywiście pod warunkiem że ciąża rozwija się prawidłowo i nie jest zagrożona... (no i że mamusia przed ciążą też ćwiczyła)

    Wszystko zależy od stanu zdrowia mamusi i dzidzi:)
    ...a jak już dzidzia zacznie rosnąć to raczej o brzuszkach nawet się nie myśli :D
    z resztą Dziewczyny przecież mięśnie brzucha często ćwiczycie nie zdając sobie z tego sprawy np. podnosząc się z łóżka, serduszkując :P ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2013, 00:32

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 17 października 2013, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuszki mozna robic, ale tylko w 1 trymestrze potem juz nie jest wskazane..
    Ja cwiczylam do ostatnich dni w ciazy, sobota, niedziela bylam jeszcze na jodze a we wtorek urodzilam.
    Cala ciaze czulam sie dobrze biegalam, robilam pompki, cwiczenia z malymi ciezarkami, przysiady, wiosla, plywanie, moze dzieki temu moj maly chociaz byl zle obrucony urodzil sie naturalnie, bo mialam duzo sily zeby go wypchnac:-).

    Q82doi09kub0318v3.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 17 października 2013, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Ella :D
    a jak poród ?? długo trwał ??
    słyszałam że właśnie ćwiczenia wspomagają poród naturalny - dlatego również planuję utrzymać aktywny tryb życia :D

    Modelka lubi tę wiadomość

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 17 października 2013, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również, Dorjana :)

    Znalazłam też fajna stronę, Flavilicious Fitness - instruktorka fitness, sama w ciąży, pokazuje jak ćwiczyła w poszczególnych trymestrach. A teraz pokazuje, jak dochodzi do siebie po porodzie :)

    O wszystko wypytam swojego lekarza już 24 października, ale ponieważ cwiczyłam sporo przed ciążą, to nie przewiduję, zebye mi miał czegos zabronić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2013, 11:33

    zem3upjygjyf6uag.png
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 18 października 2013, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam kilka koleżanek instruktorek fitness i każda z nich do końca ciąży prowadziła zajęcia, łącznie z brzuszkami (czy większy brzuch tym mniej, ale do końca je robiły) - jedyne czego wszystkie nie robiły to nie skakały

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 19 października 2013, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modelka wrote:
    Ja również, Dorjana :)



    O wszystko wypytam swojego lekarza już 24 października, ale ponieważ cwiczyłam sporo przed ciążą, to nie przewiduję, zebye mi miał czegos zabronić :)

    Ja tez cwiczylam przed ciaza, ale na pewno niiektore sporty odpadaja,
    Np hot yoga, bo sa wysoka temp, nurkowanie, sporty kontaktowe, ( np koszykowka) jazda konna, surfing......

    Ja skakalam na skakance jeszcze w drugim trymestrze.
    C.o do brzuszkow to pytalam mojego gina I on powiedzial ze spokojnie mozna w 1 trymestrze i cwiczenia lezec na brzuchu tez mozna, bo dziecko jest jeszcze male.
    Robilam pompki, potem juz damskie na kolanach, a na Sam koniec w opraciu o sciane.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 19 października 2013, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    hej Ella :D
    a jak poród ?? długo trwał ??
    słyszałam że właśnie ćwiczenia wspomagają poród naturalny - dlatego również planuję utrzymać aktywny tryb życia :D
    Dorjana moj porod niestety trwal dlugo ponad 13 godzin.
    Maly byl ulozony bokiem i nie chcial " wyjsc" za tym skurcze byly slabe, ale za to bolesne.
    Polozna mi po porodzie powiedziala, ze normalnie to by zrobili cesarke, ale ze bylam silna udalo mi sie malego wypchnac i nie musileli cc robic.
    Poza tym szybko wrocil am do formy, brzuch juz mi zniknal, nie wiem ile waze, bo nie mam wagi w domu. W ciazy przytylam 9-10 kg a mam sklonnosc do tycia, wiec jestem zdziwiona, ze tak szybko mi brzuch spadl.
    Oplaca sie cwiczyc w ciazy, maila, dobre samopoczucie, zero problemow ze spaniem, zadnych bolow kregoslupa itp.....

    Q82doi09kub0318v3.png
  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 19 października 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.flaviliciousfitness.com/

    Proszę bardzo :)

    zem3upjygjyf6uag.png
  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 25 października 2013, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pytałyście się swoich lekarzy, jakie można mieć tętno podczas ćwiczeń w ciąży?

    Ja wszędzie czytałam, że 140, a jeśli się regularnie ćwiczyło przed ciążą, to nawet więcej. Ale mój lekarz pominął jakby fakt, że ćwiczyłam regularnie od lat i powiedział... 120...

    A jak Wasi lekarze?

    zem3upjygjyf6uag.png
  • ala900 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 02:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uprawiałam jogę, chodziłam na fitness dla kobiet w ciąży, pływałam, duużo spacerowałam. :)

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie chodzę na siłownię, tylko rodzaj ćwiczeń dostosowalam do ciazy. Do tego orbitrek, a w domu ćwiczenia dla kobiet w ciazy. Jedyne, czego nie robię, to brzuszki, no i nie biegam, bo bieganie dla mnie zawsze super wyczerpujące było...

    Poczytałam literaturę, sciagnelam książkę o ćwiczeniach w ciazy i w okresie pologu, zawsze mam na sobie pulsometr i dużo piję wody :)

    zem3upjygjyf6uag.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy to prawda, ze na basenie podczas plywania najlepiej unikac nurkowania ? Plywam od bardzo dawna, jestem po AWF i spotkalam sie z teoria, ze nurkowanie pod woda w ciazy jest niezalecane ?

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma dowodów na to, że nurkowanie (nawet zdecydowanie bardziej zaawansowane formy niż wygłupy na basenie ;) ) jest szkodliwe (choć z pewnością jest ryzykowne). Pojawia się jednak wiele głosów, że dziecko potrzebuje stałego dopływu tlenu, w związku z czym nawet krótkotrwałe wstrzymanie oddechu jest niewskazane.
    Też mnie korci, żeby się przeczołgać po dnie basenu, dlatego szukałam na ten temat informacji. Kiedyś pytałam o to również lekarza nurkowego - odradzał, ale nie mówił czemu. Dla świętego spokoju na te kilka miesięcy postaram się zapomnieć, że basen występuje również w wersji 3D ;)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to rzeczywiscie lepiej powstrzymac sie przed nurem :) a moze tez jest jakis zwiazek ze zmniana cisnienia czy cos ? W kazdym badz razie Groszek nurkuje w brzuchu i to wystarczy :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ