X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fittness w ciazy
Odpowiedz

Fittness w ciazy

Oceń ten wątek:
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewcyny na wiosne, ruszamy sie.
    Rozmawialam z moja nauczycielka jogi i wiem jakich cwiczen nie powinno sie wykonywac w ciazy. W sumie nadal moge wykonywac praktycznie wszystkie cwiczenia, opwocz glebokich skretow tulowia.

    Zaczelam tez troche plywac, chociaz woda w basenie jeszcze troche zimna.

    Staram sie jak najwiecej chodzic.





    Q82doi09kub0318v3.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 13 tyg uczęszczam 2-3 razy w tygodniu na zajęcia Aktywne 9 miesięcy i naprawdę polecam każdej przyszłej mamusi, jeśli nie ma przeciwskazań. Na początku obawiałam się czy ćwiczenia nie będą zbyt ciężkie, bo po pierwszych 3 zajęciach miałam straszne zakwasy, ale mineły. Cwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży, zawierają elementy pilates, jogi, body ball ( z piłką to moje ulubione, bo mam spory problem z kręgosłupem). Trening ma za zadanie wzmocnić organizm i przygotować go do porodu oraz przyspieszyć powrót do kondycji zaraz po porodzie. Jeśli w Waszych miastach są certyfikowane kluby to gorąco polecam. Od 13 tyg uczęszczam 2-3 razy w tygodniu na zajęcia Aktywne 9 miesięcy i naprawdę polecam każdej przyszłej mamusi, jeśli nie ma przeciwskazań. Na początku obawiałam się czy ćwiczenia nie będą zbyt ciężkie, bo po pierwszych 3 zajęciach miałam straszne zakwasy, ale mineły. Cwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży, zawierają elementy pilates, jogi, body ball ( z piłką to moje ulubione, bo mam spory problem z kręgosłupem). Trening ma za zadanie wzmocnić organizm i przygotować go do porodu oraz przyspieszyć powrót do kondycji zaraz po porodzie. Jeśli w Waszych miastach są certyfikowane kluby to gorąco polecam.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj, zdublował się wpis, jakies problemy z netem mam:/

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tez mialam problemy rano z ta stronka.kurcze ja zawsze lubialam jazde na rowerku,lazenie po gorach i plywanko.teraz rowerek odpadl..z basenu na razie nie korzystam bo boje sie zalapac infekcje a te moje gory na razie zamienilam na codzienny spacerek ..w miare mozliwosci oczywiscie i samopoczucia :-)
    ale na prawde podziwiam dziewczyny aktywne przez ten okres ciazy.super :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jeazda na rowerze nie szkodzi w ciąży, spytajcie swojego ginekologa, jeżeli nie ma żadnych przeciwskazać to smiało możecie na króciótkie wyprawy na wygodnym siodełku sie wybierać :) Jesli tak jak w moim mieście i w waszym nie ma zajęć dla kobiet w ciąży a chcecie sobie poćwiczyć to odkrylam super stronę internetową :)dziewczyna prowadząca jest w ciąży co jest zdecydowanie plusem :) http://www.youtube.com/user/KobietaAktywnaPL/videos
    naprawde gorąco Wam polecam :)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie mnie lekarz powiedzial zeby na razie zrezygnowac z rowerka ale wlasnie pamietam jak chodzilam na fitnesa wczesniej to byla tez instruktorka w ciazy i cwiczyla rooooowno z nami z tym ze zamiast cwiczen zwiazanych a brzuchem robila ramiona.wejde sobie i obczaje te cwiczonka :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawde warto polecam :) ja jestem bardzo zachwycona :P zakwasy sa niezłe na nogach i rękach a brzuszek nie tknięty :) a no to musisz zrezygnowac z rowerka :)

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • Lilka Autorytet
    Postów: 4343 4526

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz mowil ze moge jezdzic na stacjonarnym rowerku.troche pedaluje ale dziewczyny pisaly ze moze sie skracac szyjka macicy wiec zobacze te cwiczonka i przerzuce sie na spacery :))

    https://www.maluchy.pl/li-70315.png
    Moj Maly Aniolek [*] 8tc 18.02.15
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajne te cwiczonka ale bez sloneczka nie ma motywacji nawet na spacerki..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    fajne te cwiczonka ale bez sloneczka nie ma motywacji nawet na spacerki..

    pasia trafilas w sedno ;)
    U mnie za oknem jesien a nie wiosna ;(

    No ale mam nadzieje ze juz niedlugo slonczne dni przyjda i bedzie ochota na sport ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2013, 15:58

    pasia27 lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 19 września 2013, 02:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    no proszę mój ulubiony temat ;D
    szkoda że zapomniany :(
    Odnow temat.
    Ja nadal cwicze, chodze na silownie, joge i plywam. Wszystko w granicach rozsadku i sporo modifikacji, ale dzieki temu czuje sie dobrze, nie mam bolow plecow, spie tez ok.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 19 września 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś idę pierwszy raz na aqua-aerobic. Cieszę się bo siedzenie w domu psychicznie mnie wykończy :/

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 20 września 2013, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    ...i też w pierwszym trymestrze ??

    bo ja właśnie tez ćwiczyłam - ale lekarz zalecił poleżeć 2 tygodnie
    i tak się zastanawiam czy to przez moje ćwiczenia ??
    może nadwyrężyłam swój organizm ??

    Też ćwiczę jogę i gimnastykę przeznaczoną dla ciężarnych...
    a także jeżdżę na rowerku - orbitreku - tak po 2h dziennie

    Ja mam ciaze bez komplikacji I moj lekarz powiedzial mi, ze moge chodzic na joge i silownie.
    Powiedzialam instruktorom i wprowadzalismy modifikacje.
    Duzo czytalam na ten temat i sprawdzalam co mozna a czego nie mozna robic.
    Wszystko zalezy od tego ja sie czujesz.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 22 września 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella wrote:
    Ja mam ciaze bez komplikacji I moj lekarz powiedzial mi, ze moge chodzic na joge i silownie.
    Powiedzialam instruktorom i wprowadzalismy modifikacje.
    Duzo czytalam na ten temat i sprawdzalam co mozna a czego nie mozna robic.
    Wszystko zalezy od tego ja sie czujesz.
    Ella a jakie cwiczenia można?
    Ja kiedyś cwiczyłam joge, teraz przez czas ciązy chodzę na basen ale przez przeziębienie stopuje i momentalnie niestety to czuję - bolą mnie biodra - niesamowite - kilka dni bezruchu i gotowe. Więc wiem że ruszać się MUSZĘ i teraz
    pregnancymontage.jpg

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 22 września 2013, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaelo ja mogę Ci polecić ćwiczenia z filmikiem ;)

    chic.jpg

    ja z nich póki co korzystam, są bardzo przyjemne i pouczające
    myślę że świetne na dobry początek dla każego...
    - a w drugim trymestrze raczej zapiszę się na ćwiczenia grupowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2013, 10:05

    michaela, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 22 września 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    HELLOO FIFI ;)

    i jak było na aqua-areobiku??

    bo ja właśnie się wybieram ;))
    zupełnie przypadkowo natknęłam się na ogłoszenie - muszę przyznać że to jest masakra - jak szukałam na stronie basenu to nic nie było, żadnych informacji a tu zupełnie przez przypadek się dowiedziałam ;))

    tylko czytałam że na aqua-areobik to dopiero po 12 tygodniu mogę się zapisać :(

    Było fajnie - będę się starała chodzić 2x/tydz.
    Poruszałam wszystkimi mięśniami, po aerobiku prowadząca wysłała mnie jeszcze żebym sobie kręgosłup pod natryskami wymasowała :)

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 23 września 2013, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja sie zapisalam na fitnes dla ciążowych. Będę chodzic od 1 października zaraz po prenatalnych 30.09 jeśli lekarz powie , ze jest ok. In pogoda gorsza tym trudniej mi sie zmobilizować na basen :( a suszenie wlosow to dramat.
    myslalam tez o ćwiczeniu w domu na pilce. Bola mnie plecy i noze to by pomoglo. Widzialam na youtube, ze jest sporo fimikow z instruktarzem, ale,poszukam tez w empiku moze będzie jakieś cale dvd. A Wy macie z pilka jakieś doświadczenia?

    relgh371zv6v421k.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 23 września 2013, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli Wasza ciąża tak jak moja dzięki Bogu przebiega bez żadnych komplikacji smiało możęcie ćwiczyć w granicach zdrowego rozsądku. Ja na samym początku troszkę na siebie uważałam,żeby zarodek sie dobrze zagnieździł ale potem wróciłam do swoich ulubionych zajęć. Co prawda nie na siłowni ale w domku:) Używałam tą środkową płytę z postu Dorjana i byłam mega zadowolona, do tego znalazłam kanał na youtubie - aktywna mama czy cos takiego, na którym znajdują się 15 min bloki dla kobiet ciężarnych. Polecam basen - możecie przeczytac wiele negatywnych opinii ale mimo to jest warto - odciąża stawy. Pamiętajcie tylko,żęby po wyjściu z basenu użyć invag ( czy coś w tym stylu) :) pozdrawiam i trzyjacie za mnie kciuki bo przede mną jak to mówią maraton :) termin porodu 1.10 :D

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 23 września 2013, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia wrote:
    Hej dziewczyny, ja sie zapisalam na fitnes dla ciążowych. Będę chodzic od 1 października zaraz po prenatalnych 30.09 jeśli lekarz powie , ze jest ok. In pogoda gorsza tym trudniej mi sie zmobilizować na basen :( a suszenie wlosow to dramat.
    myslalam tez o ćwiczeniu w domu na pilce. Bola mnie plecy i noze to by pomoglo. Widzialam na youtube, ze jest sporo fimikow z instruktarzem, ale,poszukam tez w empiku moze będzie jakieś cale dvd. A Wy macie z pilka jakieś doświadczenia?

    Tak ja ćwiczę na piłce również ;D
    i to jest świetna sprawa !!! POLECAM !!!1
    oglądasz tv a przy okazji sobie ćwiczysz i czujesz efekty - jest mnóstwo ćwiczeń rozciągających i wzmacniających ;D

    %C4%87wiczenia-z-pi%C5%82k%C4%85-na-brzuch-300x205.jpg

    BARDZO WSZYSTKIM POLECAM !!! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2013, 06:35

    Natalia, Natalia lubią tę wiadomość

  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 26 września 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dołączę się :) w pierwszej ciąży ćwiczyłam jeszcze na 3 tygodnie przed porodem, nie skakałam i w miarę powiększania się brzucha ograniczałam brzuszki, bo mi zwyczajnie przeszkadzał, ale bez ruchu chyba bym umarła ;) Zgodnie z zaleceniem pani dr odstawiłam rower. Bardzo się cieszyłam, bo brzuch zaczęło być widać bardzo późno, choć ostatecznie i tak urósł więcej niż powinien, bo urodziłam po terminie :) Ważne, żeby nie zmieniać swojego stylu życia - jeśli ktoś wcześniej nie robił brzuszków, a nagle w ciąży zacznie to faktycznie może to być niebezpieczne.

    Modelka lubi tę wiadomość

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ