X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 23 września 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko nie ma żadnego problemu z l4 😊 nic sie tym nie stresuj. Wypisuje od wizyty do wizyty. I na kazdej wizycie mierzy wszystkie obwody i długości i wylicza wage, sprawdza przepływy, serduszko, szyjke, wszystko full profeska. A do tego to super miły facet , zawsze uśmiechniety i zawsze z mega uspokajajacym podejsciem 😊

    Nikodemka, tęczova lubią tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 23 września 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti chyba każda tu z nas zapomniała kiedyś o dupku/ lutce. Weź normalnie 2 teraz i nic nie stresuj 😊

    Beti82, Magda - mbc, madziorek86 lubią tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 23 września 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti wez normalnie 2. Nic sie nie stanie :)

    Beti82 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 23 września 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzieki
    Masakra hah

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 września 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Przedszkolanko, jak wysokie miałaś te kwasy? Nie przerażaj się. Twój lekarz brzmi jakby wiedział co robi. Dla Olka i Ciebie najlepiej jakby zaczęło się samo, to oczywiste, ale w tym momencie nawet indukcja ma szansę sprawniej zadziałać niż w takim np. 35 tyg. Nie będzie źle.
    norma do 6 ,moje 7.7.

    Boże,siedzę i ryczę. Mąż jeszcze przeżywa co go nakręca bardziej,zwłaszcza że nie wiemy jak to rozwiązać z Polą i jego pracą, on ma swoje wizje (teśció) a ja wiem,że Polka to gorzej tak przejdzie i nie chce tak..
    Jeszcze ta opuchlizna jest dziwna,twarda i boli i jutro chyba jeszcze podjadę do tego dentysty bo naczytałam się o sepsach... ehh,będę nie do wytrzymania, omijajcie te moje wypociny najbliższe bo będę nudna..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 września 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    norma do 6 ,moje 7.7.

    Boże,siedzę i ryczę. Mąż jeszcze przeżywa co go nakręca bardziej,zwłaszcza że nie wiemy jak to rozwiązać z Polą i jego pracą, on ma swoje wizje (teśció) a ja wiem,że Polka to gorzej tak przejdzie i nie chce tak..
    Jeszcze ta opuchlizna jest dziwna,twarda i boli i jutro chyba jeszcze podjadę do tego dentysty bo naczytałam się o sepsach... ehh,będę nie do wytrzymania, omijajcie te moje wypociny najbliższe bo będę nudna..
    Spokojnie, do 10 nic się nie dzieje. Na moje będą obserwować. Powtórz jutro na własną rękę te kwasy, żeby mieć wynik na środę.

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    norma do 6 ,moje 7.7.

    Boże,siedzę i ryczę. Mąż jeszcze przeżywa co go nakręca bardziej,zwłaszcza że nie wiemy jak to rozwiązać z Polą i jego pracą, on ma swoje wizje (teśció) a ja wiem,że Polka to gorzej tak przejdzie i nie chce tak..
    Jeszcze ta opuchlizna jest dziwna,twarda i boli i jutro chyba jeszcze podjadę do tego dentysty bo naczytałam się o sepsach... ehh,będę nie do wytrzymania, omijajcie te moje wypociny najbliższe bo będę nudna..
    Kochana podjedz, bo moze trzeba naciac i przeplukac ropien, skoro ropa leci, a Ciebie nadal boli i ledwie buzie otwierasz.

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 września 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mąż niech nie przeżywa i Ty też nie przeżywaj. Jak poród się zacznie znienacka to też będzie wyzwanie co z Polą i pracą. Macie czas żeby to na spokojnie ogarnąć.

    I tak jak czułam, że to cholestaza tak teraz czuję, że to się wszystko dobrze skończy. Kwasy nie urosną powyżej 10 i Olek wyjdzie sam z siebie za tydzień.

    madziorek86 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 23 września 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszko, kochana. Lada moment Olek bedzie na swiecie caly i zdrowy, jeszcze chwilka. Jestes w dobrych rekach, lekarz pokieruje Cie tak, ze bedzie dobrze.
    Moze warto powtorzyc badanie kwasow? To chyba nie jest o wiele za wysoko. Na moim watku marcowym jedna z dziewczyn miala podejrzenie cholestazy w 16 tc, powtorzyla badania i okazalo sie, ze jest dobrze.
    A nawet jesli nie, to jestes juz chwile przed rozwiazaniem wszystkich problemow :*

    Meggs - ach! Az sie rozmarzylam :D Juz sie nie moge doczekac wizyty u niego.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 23 września 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorello ja ciśnienie przed ciążą (mierzone rzadko, przy okazji badań okresowych) miałam zawsze ok. Na początku ciąży wyszła mi nadczynność tarczycy i skaczące ciśnienie. Nie ominęły mnie leki w ciąży. Gin bardzo mnie pilnował z tym ciśnieniem, jak było ponad 140 to się mega spinał i kazał się kontaktować albo jechać do szpitala jakby po tabletkach nie spadło . No mój gin miał takie podejście. Koleżanka też brała Dopegyt ale jej gin na lajcie i nie robił halo z ciśnienia 140 🤷

    fiorella82 lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 23 września 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Nikodemko, z mojego doświadczenia niedawnego, lepiej mieć lekarza, który tak, ja pisze rzepakowepole, jeśli mama tego chce, to zaspokaja jej ciekawość. Gdyby u mnie były prowadzone pomiary choćby co drugą wizytę, ale u jednego lekarza, z których miałabym jakieś "świstki", to nie osiwiałabym w ostatnim tygodniu ciąży że stresu, kiedy wyszły kwiatki w związku z wagą małej. Więc moje stanowisko na następną ciążę - albo decyduje się świadomie tylko na 3 najważniejsze USG i czekam cierpliwie na poród, albo raz w miesiącu mam pomiary dziecka, bo jestem nadgorliwa i chce mieć te wszystkie cyferki, żeby oglądać jak dziecko przyrasta.

    A w związku z bólami - oczywiście, że też je czułam. Spanikowałam w związku z nimi w 11TC i pojechałam na IP, później kilka razy też mnie wystraszyły.

    Ja miałam pomiary na każdej wizycie (nawet tych co tygodniowych po szwie) i miałam drukowany pomiar w percentylach wg fmf Barcelona (tak było napisane na wydruku). Lami, na kolejną ciąże zasuwasz do mojego gina ;)

    Lami lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 23 września 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszko, przykro mi że to dziadostwo wyszło, ale jak rzepakowe mowi, ze bedzie dobrze, to bedzie.

    Nikodemko, juz niedlugo nowy lekarz, a ten zachowal sie jak burak. Wcale sie nie dziwie, ze jestes zawiedziona. Ja bym chyba oszalala ze zlosci!

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 23 września 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pestkaa wrote:
    Fiorello ja ciśnienie przed ciążą (mierzone rzadko, przy okazji badań okresowych) miałam zawsze ok. Na początku ciąży wyszła mi nadczynność tarczycy i skaczące ciśnienie. Nie ominęły mnie leki w ciąży. Gin bardzo mnie pilnował z tym ciśnieniem, jak było ponad 140 to się mega spinał i kazał się kontaktować albo jechać do szpitala jakby po tabletkach nie spadło . No mój gin miał takie podejście. Koleżanka też brała Dopegyt ale jej gin na lajcie i nie robił halo z ciśnienia 140 🤷

    Lekarze u mnie na klinikach tez bardzo pilnowali cisnienia. Pamietam ze jednemu ginowi babka niezla awanture tam zrobila i krzyczala do niego ze przesadza a on jej stoickim spokojem tlumaczyl grzecznie ze jest glupia :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs tak zachwala, że jak kiedykolwiek się zdecyduję na 2.ciążę to uderzam do dr W od razu hehe :D

    Meggs, tęczova lubią tę wiadomość

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 września 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy czym naprawdę istnieje coś takiego jak syndrom białego fartucha. Są kobiety, którym skacze ciśnienie wyłącznie przy kontakcie z personelem medycznym. Wtedy ważna jest świadomość i regularne pomiary na sprawdzonym ciśnieniomierzu w domu.

    Ja w pierwszej ciąży miałam podwyższone, w tej ani razu nie przekroczyłam magicznego 130/80.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 23 września 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, przykro mi bardzo, że na samym końcu tak Cię dopadły nieprzyjemności. Na pewno jest Ci ciężko, ale pomysł sobie, że w końcu zawsze się wszystko układa. Wszystko będzie dobrze na pewno, a kiedy przytulisz Syneczka, to zapomnisz o wszystkich trudach. Dużo dobrych myśli i dobrej energii Ci wysyłam.

    Nikodemko, co za gbur z tego lekarza. Zaraz mnie trzęsie jak coś takiego słyszę, bo każda wizyta u lekarza, to jednak stres, choćby i wszystko było w najlepszym porządku, a jeszcze takie zachowania trzeba znosić. Nic tego nie usprawiedliwia.

    Beti, pamiętaj, tylko spokój może nas uratować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 21:00

    przedszkolanka:), Beti82 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 08:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 08:22

    Beti82 lubi tę wiadomość

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 23 września 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak chwalicie tego doktora W, powiedzcie gdzie przyjmuje. Moze i ja sie zapisze?


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 08:22

    madziorek86 lubi tę wiadomość

‹‹ 1745 1746 1747 1748 1749 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ