X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Farbowanie włosów w ciazy
Odpowiedz

Farbowanie włosów w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Nie mogłam znaleźć podobnego wątku, wiec zakładam nowy. Jakie macie doświadczenia z farbowaniem włosów w ciazy? Pierwszy trymestr nie jest najlepszym na to okresem, ale od drugiego ponoć można...

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. Z tego co wiem to dużo zależy od tego czy farbujesz na jasny czy ciemny kolor. Blondy są bardziej inwazyjne niż ciemne farby. Ja przyciemniam włosy, ale że wolę dmuchać na zimne to na czas ciąży zrobiłam sobie przerwę. Włosom też przyda się odpoczynek. Urodzę to zafarbuję akurat przed Bożym Narodzeniem :)
    Jeśli jednak nie możesz sobie odmówić farbowania to ja bym na Twoim miejscu poszła do fryzjera, zaznaczyła że jestem w ciąży i myślę, że w profesjonalnym salonie farbowanie będzie 100% bezpieczne.

    l54t4dr.png
  • cindi88 Przyjaciółka
    Postów: 80 165

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkodliwe jest wdychanie amoniaku z farby podobno a też różnie mogą wyjść kolory ze względu na burzę hormonów - ponoć to ma znaczenie. Mnie korci strasznie ale się chyba wstrzymam bo rozjasniac ciężko bez inwazyjnych substancji.

    klz9tv7392oz6dq0.png

    8599csqvw133gcva.png
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja właśnie dzisiaj pofarbowalam- na ciemny kolor. Jestem w 13 tc. Farbuje od 11 lat, przez pierwszy trymestr się wstrzymałam. Bym jeszcze poczekała, ale w weekend jedziemy na wesele, a ze z natury mam blond włosy, to odrost wyglądał fatalnie. W salonie powiedziałam, ze jestem w ciazy. Pofarbowaly mi farba z zawartością 2%amoniaku, ale nie czułam żadnego zapachu. Trzymano mi farbę 15 min, kolor wyszedł taki jak zwykle. Po powrocie do domu jeszcze 2 razy umyłam włosy. Mąż tylko jest zły, bo twierdzi, ze to nieodpowiedzialne.

    Imię_Róży, Anoolka lubią tę wiadomość

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • India9 Autorytet
    Postów: 891 726

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można farbować włosy w ciąży, nic nie przenika do organizmu. Rozmawiałam z dwoma fryzjerami z dwóch różnych salonów i z osobą kształcącą się w tym kierunku. Nie powinno się wdychać tylko, ale to jak z każdą chemią.
    Farbowałam i w pierwszej i obecnej ciąży, ale nie w I trymestrze.

    ex2b6iyegfxxj3a2.png
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 30 maja 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rozjaśniane włosy i lekarka zasugerowała mi, żeby wstrzymać się do końcówki 2 trymestru, rozjaśniłam raz w24 tyg u fryzjera farba bez amoniaku, a teraz z mega odrostem czekam do porodu. Różnie mówią, kobiety farbuja od lat, ja tam przewrażliwiona jestem i dmucham na zimne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2016, 18:54

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 31 maja 2016, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj gin mowi ze mozna spokojnie farbowac farbami bez amoniaku a teraz pelno takich w salonach i sklepach jak ktos sam sobie farbuje. Do tego jak sie robi np blond pasemka czyli nie farbuje od skory to mozna podobno i z amoniakiem. Ja jednak dla bezpieczenstwa poszlam do fryzjera i poprosilam o pasemka rozjasniaczem bez amoniaku. Przyniesli mi nawet opakowanie po farbie pokazac ze jest bez amoniaku i teraz w dobrych, nowoczesnych salonach to nawet ta farba nie smierdzi, jest bezzapachowa.takze spokojnie bez amoniaku mozecie farbowac, nie trzeba sie zapuszczac w ciazy ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 31 maja 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hellol,

    Ile osob, tyle opinii...ale podobno farba bez amoniaku mozna. Nawet na logikę, idziesz do salonu na 2-3 godz., a np. Fryzjerki, ktore sa w ciazy i pracują, wdychają opary przez 8 godz. i rodzą zdrowe dzieci...bez przesady.

    Ja w pierwszej ciazy farbowałam w 11 tc, w drugiej nie farbowałam, ale raczej z braku czasu;)

    Zadbana mama, to szczęśliwa mama;)7

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • malutkaala Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, pytałam kiedyś lekarza, od II trymestru już można, ale trzeba pamiętać, żeby to była farba bez amoniaku i żeby zmiana koloru nie była zbyt drastyczna, bo nie wiadomo jak nasze włosy zareagują

    "Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. "
    - Phil Bosmans
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 20 września 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farbowałam chyba od końcówki 2go trymestru. Mam włosy jasny blond. Farba bez amoniaku. Pierwsze 2 farbowania zrobiły mi bardziej rudy odcień:) teraz jest Ok:)

  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 4 października 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi farbami bez amoniaku to jest mit, że są mniej szkodliwe. Amoniak ulatnia się w ciągu kilku minut, a farby bez amoniaku zawierają sole amonowe które wchodzą do włosów i wypłukują się dopiero po 2-3 tyg...
    Ja wolę te z amoniakiem, jak kiedyś kupiłam farbę bez amoniaku to po farbowaniu wypadło mi tyle włosów że myślałam że już łysa będę :/

    Wszystkim ciężarnym proponuję przeczytanie tego artykułu:

    http://mfairhaircare.blogspot.com/2015/01/farby-z-amoniakiem-czy-bez-ktore-sa.html

    Anoolka lubi tę wiadomość

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 4 października 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, że dla włosów bardziej szkodliwe są farby bez amoniaku (zwłaszcza nieumiejętnie stosowane), ale dla dzieciątka potencjalnie bardziej szkodliwy może być amoniak ze względu na opary.

    Mi lekarz pozwolił od razu, w 1 trymestrze, ale na razie mimo mega odrostu (akurat miałam farbować) na razie się chyba wstrzymam, przynajmniej kilka tygodni jeszcze. Jakoś nie czuję się pewnie, żeby iść farbować włosy, w tym najbardziej wrażliwym okresie ciąży (dopiero 6ty tydzień) choć pewnie obawy są bezpodstawne, ale nie będę robić niczego z czym nie czuję się pewnie. Poza tym mam stała fryzjerkę i nie chcę jej na razie mówić, że jestem w ciąży, dla mnie za wcześnie na dzielenie się takimi nowinami, a chyba jednak wypada powiedzieć, żeby farby zostały odpowiednio dobrane.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 4 października 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amoniak nie wnika do krwiobiegu, żeby dostał się do dziecka trzeba by go wdychać celowo, długo i intensywnie. Poza tym jak amoniak paruje to kolokwialnie mówiąc leci do góry i bardziej jest na jego wdychanie z naszej głowy narażona fryzjerka niż klientka ;) Ale każdy robi jak uważa, mój gin też mówił coś o łagodnych szamponach koloryzujących i to najlepiej nie w I trymestrze, więc zdania są podzielone.

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • kornela909 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 13 lutego 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele moich koleżanek same w domu farbuje włosy i każda z nich cieszy się zdrowym maluszkiem. Teraz farby mają zupełnie inny skład. W domowych warunkach można używać garnier farby. Mają super gamę kolorów i poprawiają kondycję włosów.

    kornela909
  • Arowana14 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 31 marca 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciązy też można farbować włosy, trzeba jednak wybierać dobre farby, bez parabenów, silikonów, niklu, amoniaku i sztucznych substancji zapachowych. Bardzo dobre składy ma farba marki Color&Soin. Ja właśnie nią farbuję włosy i bardzo sobie chwalę. Ma super skład.

    Aga
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ