X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Euthyrox i bromergon w ciąży
Odpowiedz

Euthyrox i bromergon w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zażywacie w ciąży? Co mówi o tym Wasz ginek?

    Przed zajsciem w ciążę musiałam brać a teraz jestem przed pierwszą wizytą i ciekawa jestem Waszych opinii.

  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj ;) ja euthyrox biore cały czas , mam niedoczynnosc tarczycy i wysokie anty TPO wiec , biore jak lekarz kazał ;)

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mogę wiedzieć jaka dawkę? :)
    ja biorę najniższą póki co ale muszę zrobić teraz badania tylko nie wiem czy ft3 i 4 czy antyTPO i antyTG

  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przed ciażą brałam 75 n , jak tsh spadło mi lekarz kazał brać połowe tabletki...

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • ewela84 Przyjaciółka
    Postów: 83 44

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj! ja rowniez przyjmuje Euthyrox, obecnie 125, dawke mam systematycznie zwiekszana, ale biorac pod uwage, ze spodziewam sie blizniakow, to zapotrzebowanie tez jest wieksze. U mnie sprawa kontroli tarczycy wyglada nastepujaco: badam co miesiac TSH i ft4, to zleca mi endokrynolog i on decyduje jaka dawke mam przyjmowac. Ja rowniez mam Hashimoto, ale wedlug mojego endo badanie przeciwcial nic nie wnosi, wiec ich juz nie kontroluje.Tak, ze spokojnie, tarczyce da sie opanowac w ciazy, skontaktuj sie ze swoim lekarzem i wszystkiego sie dowiesz.
    Co do bromergonu, ja zazywalam go przed zajsciem w ciaze, ale w momencie ujrzenia plusika na tescie ciazowym natychmiast odstawilam- zalecenie mojego gina.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    ijpb20mmh57zc0cf.png
  • Chiang Mai Autorytet
    Postów: 264 418

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też biorę Euthyrox 100 codziennie

    3i49cwa1t57en9fi.png
  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WItajcie ja też biore euthyrox w poniedziałek, środe i piatek 100 a w pozostałe dni 50

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Wczoraj zrobiłam test, wyszedł obiecująco, jutro powtarzam (to będzie równo 4 tydzień). Biorę Euthyrox 50 na niedoczynność i Hashimoto.
    Wizytę u endo mam 17 stycznia, czyli prawie za 3 tygodnie.
    Myślicie, żeby w razie pozytywnego testu zacząć przyjmować większą dawkę, czy przez te 3 tygodnie nic złego nie powinno się stać bez zwiększania jej?

  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym sama nie zwiększała dawki... lekarz o tym zadecyduje , a jak jesteś nie pewna to może zadzwoń do gina albo do endo i się z nim skonsultuj


    To jest moje zdanie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2013, 16:05

    200 lubi tę wiadomość

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela84 wrote:
    witaj! ja rowniez przyjmuje Euthyrox, obecnie 125, dawke mam systematycznie zwiekszana, ale biorac pod uwage, ze spodziewam sie blizniakow, to zapotrzebowanie tez jest wieksze. U mnie sprawa kontroli tarczycy wyglada nastepujaco: badam co miesiac TSH i ft4, to zleca mi endokrynolog i on decyduje jaka dawke mam przyjmowac. Ja rowniez mam Hashimoto, ale wedlug mojego endo badanie przeciwcial nic nie wnosi, wiec ich juz nie kontroluje.Tak, ze spokojnie, tarczyce da sie opanowac w ciazy, skontaktuj sie ze swoim lekarzem i wszystkiego sie dowiesz.
    Co do bromergonu, ja zazywalam go przed zajsciem w ciaze, ale w momencie ujrzenia plusika na tescie ciazowym natychmiast odstawilam- zalecenie mojego gina.


    trochę mnie wystraszyłaś tą informacją o bromergonie, ale czytałam, że nagłe odstawienie może spowodować poronienie :/ a wizyta dopiero 9.01 i nie wiem co mam zrobić...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juicca wrote:
    ja bym sama nie zwiększała dawki... lekarz o tym zadecyduje , a jak jesteś nie pewna to może zadzwoń do gina albo do endo i się z nim skonsultuj

    Dzięki, każde zdanie się liczy :D
    Właśnie 17 mam wizytę u endokrynologa z NFZ, który powiedzmy... Może być jak jest ok, ale jakbym była w ciąży, to wolałbym kogoś lepszego znaleźć. Chyba po prostu jakby wyszedł plusik to zadzwonię do kogoś, umówię się i przy okazji zapytam o dawkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2014, 20:26

  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę euthyrox na przemian jednego dnia 75 drugiego 88 bromergon po zrobieniu testu ciążowego bromergon ginekolog mi nakazała odstawić od razu.

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy którejś z Was zostal po kuracji bromergon? chetnie odkupie

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamietam ziolowy castagnus tani i bez recepty jest podobny w dzialaniu do bromergonu z tym ze ten ostatni jest chyba silniejszy

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę od poprzedniej ciąży Euthyrox75, teraz endokrynolog zwiększył mi na Euthyrox100 i zobaczymy za tydzień czy tyle wystarczy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gina i info z wczoraj: eutyrox zwiekszyła mi dawkę a bromergon utrzymała - bo dalej za wysoka prolaktyna :/ zapewniała, że leki nie maja złego wplywu na Maleństwo a ich brak może zagrozic ciąży i spowodowac wady rozwojowe, więc musze brać..

  • azi Ekspertka
    Postów: 163 381

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orientujecie się jak z karmieniem i braniem euthyroxu?


    3jgxyx8d08x508h1.png
    l22n6iye5ll34so8.png
    1k3xegz2f74add0s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratowa brałam chyba taką samą jak w ciąży albo minimalnie mniejszą dawkę :)

  • mulan44 Koleżanka
    Postów: 43 34

    Wysłany: 18 stycznia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore cały czas eutyrox tylko dawka sie zmienia

    nzjdgywlg3lp3mte.png
    bhywanlitxyhgu09.png
  • mulan44 Koleżanka
    Postów: 43 34

    Wysłany: 18 stycznia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    azi wrote:
    Orientujecie się jak z karmieniem i braniem euthyroxu?

    normalnie mozna. Ja karmiłam bez problemu

    nzjdgywlg3lp3mte.png
    bhywanlitxyhgu09.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ