X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dzieci rok po roku
Odpowiedz

Dzieci rok po roku

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 10 października 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :) Nie taki diabeł straszny.. Ciężkie dla mnie było parę pierwszych miesięcy. O dziwo w cale nie organizacyjnie. Dla mnie najgorsze było to, że chcąc nie chcąc przy niemowlaku nie mogłam poświęcać pierwszemu dziecku tyle czasu ile bym chciała i ile wtedy potrzebował. Niestety przez to synek się ode mnie odsunął i w razie potrzeby wolał wołać tatę czy babcię, a nie mamę co bardzo bolało, ale pomalutku już się to zmienia :) Niestety coś za coś. Teraz, gdy mała ma już rok i chodzi, a w zasadzie biega za starszym bardzo się cieszę, że wyszło tak jak wyszło i udało się mieć dzieci rok po roku. Już mają fajny kontakt ze sobą, a za rok za dwa będzie jeszcze lepiej. Kusi mnie trzecie, ale haha póki co się mocno powstrzymuję.

    Co do wózka ja mam rok po roku i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Mam dwa małe adhd i nie ma opcji spaceru jeżeli jedno miałoby iść, a najczęściej idę sama, więc kto miałby pchać drugi wózek.. Zresztą mam do tego wózka spacerówkę, a i parasolkę kupiliśmy przy pierwszym dziecku, więc w niedzielę z mężusiem też można iść na dwa wózki. Kupowałam mutsy używany i uważam, że jest rewelacyjny. Nie dałam dużo, nie zależało mi na extra zadbanym wyglądzie, tylko żeby był 100 % sprawny i jest naprawdę ok.

    Łóżeczko kupiłam turystyczne, ale w sumie długo mi nie posłużyło, bo mały dostał używane łóżko dla większych dzieci i szybko mała wylądowała w łóżeczku drewnianym. Jakieś 3 dni był zazdrosny, że mała śpi w jego łóżeczku, ale szybko dał sobie wytłumaczyć że ma lepsze.

    Obaw miałam wiele, kto by ich nie miał, nie ważne jaka różnica wieku jest między dziećmi. Na pewno z jednym dzieckiem jest milion razy łatwiej i po czasie się człowiek śmieje, że przy jednym to nie trzeba było żadnej organizacji ;) Ale trzeba się nastawić do wszystkiego zadaniowo i da się przeżyć i dwójkę. Teraz gdy mam dwoje urwisów to czasem nerwy wysiadają, ale to tylko tak na chwilkę. Najgorsze jest to, że czas zapieprza jeszcze szybciej niż zwykle i mało go można wygospodarować tak tylko dla siebie, ale za to takie chwile smakują lepiej.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Vero Autorytet
    Postów: 837 1029

    Wysłany: 18 października 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krisi ja jestem na etapie przegladania wozkow :) interesuje mnie zeby nie byly mega wielkie bo tutaj poruszam sie glownie komunikacja miejska zeby byl zgrabny ladny i poreczny .


    Zosia ma obecnie 7 miesiecy a ze dzisiaj ujrzalan na USG malego kropka to za 8 miesiecy bedzie kolejny brzdac ( tak chciilismy ), ale swoje obawy mam

    17.03.2017 <3 Sofia

    f2w39jcgw9mcoxh4.png
  • krisi Ekspertka
    Postów: 403 91

    Wysłany: 18 października 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 14 m różnicy. Chyba zdecydujemy się na baby jogger city select.

    belldandy lubi tę wiadomość

    Córka 08.05.2009
    Syn 25.03.2012
    k0kdgu9r9ot69ark.png
    km5sk6nlfrr866kp.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 26 października 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja mam miesięczną córcię i już chciałabym zacząć starać się o drugie. Niestety muszę trochę uzbroić się w cierpliwość, bo miałam CC. Myślę jednak, że nie będę czekać dłużej niż pół roku ;)

    Vero lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Mamaaniolka Ekspertka
    Postów: 238 83

    Wysłany: 28 lutego 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Kobietki jutro mija pol roku po cc. Niestety coreczka odeszla po kilku godz miala kilka wad. Chcielibysmy sie starac o kolejne dziecko ale sie boimy ze znow cos bedzie nie tak. Jest ktoras z was tak szybko w ciazy badz byla i bylo ok?

    Mutacja Mthfr A1289c heterozygota
    Mutacja Pai 1 homozygota
    Aniołek córeczka
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 5 marca 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja również przymierzam się do rozpoczęcia starań o drugie dziecko- córka skończyła 9 miesięcy. Nie chcę czekać,z różnych względów.Choc i ja jestem po CC, więc powinnam się wstrzymać przynajmniej do maja:/ dziś idę do doktorka, który chciał mnie zobaczyć po pierwszej miesiączce.
    Mamaaniolka, jest mnóstwo przypadków szybkiej ciąży po CC, nie zawsze planowanej;) A co mówią lekarze odnośnie kolejnej ciąży, ile każą Ci czekać?
    I bardzo mi przykro, że spotkała Ciebie taka tragedia. Życzę Ci, żebyś szybko zaszła w zdrową ciążę i urodziła szczęśliwie zdrowe dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2018, 09:39

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 5 marca 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaaniolka wrote:
    Czesc. Kobietki jutro mija pol roku po cc. Niestety coreczka odeszla po kilku godz miala kilka wad. Chcielibysmy sie starac o kolejne dziecko ale sie boimy ze znow cos bedzie nie tak. Jest ktoras z was tak szybko w ciazy badz byla i bylo ok?
    Hej Mi lekarz juz na wizycie po połogó powiedział zebym odczekała pół roku od cc i moge sie starać, że jak blizna ma sie zagoić to do tego czasu się zagoi, w ciaze ucdało się zajsć jak starszak miał 10 miesięcy (karmiłam piersią i dopiero wróciła płodnosć) Wszystko pok

    Azzurra lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 5 marca 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    Cześć dziewczyny! Ja również przymierzam się do rozpoczęcia starań o drugie dziecko- córka skończyła 9 miesięcy. Nie chcę czekać,z różnych względów.Choc i ja jestem po CC, więc powinnam się wstrzymać przynajmniej do maja:/ dziś idę do doktorka, który chciał mnie zobaczyć po pierwszej miesiączce.
    Mamaaniolka, jest mnóstwo przypadków szybkiej ciąży po CC, nie zawsze planowanej;) A co mówią lekarze odnośnie kolejnej ciąży, ile każą Ci czekać?
    I bardzo mi przykro, że spotkała Ciebie taka tragedia. Życzę Ci, żebyś szybko zaszła w zdrową ciążę i urodziła szczęśliwie zdrowe dzieckzdo.
    Ja miałam trzy cesarki w tzrecią ciaże zaszłam jak córcia druga miała 8 miesiećy... pozdrawiam

    Azzurra lubi tę wiadomość

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa nadzieja, KacperekiOliwka dajecie nadzieję, że się da:) Ja też jeszcze kp, ale już tylko 1-2 dziennie. Mi gin dziś powiedział tak: "u Pani jest wszystko pięknie wygojone, ale ja zalecam odczekanie roku( czyli jeszcze 3 miesiące) A na lewym jajniku jest mega pęcherzyk, który za dwa dni pęknie i wtedy można było by się starać;)". Także tego...
    My z mężem bardzo byśmy chcieli mieć od razu drugie dziecko, ale jak się ostatnio zwierzyłam mamie i przyjaciółce, to się popukały w głowę, że niby oszalałam:/ Chce mieć kolejne dziecko ,ale z drugiej strony strasznie się boję czy podołam. Nie mam co liczyć na żadną pomoc rodziny, jedynie pomoc odpłatna wchodzi w grę:( Ciekawe, czy któraś z dziewczyn jest w podobnej sytuacji, jeśli tak to niech się odezwie i doda otuchy:-)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i stało się.... wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w grudniu moja córka doczeka się rodzeństwa. Bedzie 19 miesięcy różnicy a rocznikowo tylko rok.Po euforii związanej z pozytywnym testem dopadło mnie jakieś przerażenie:(
    Mamy dzieci urodzonych rok po roku, odezwijcie się i napiszcie, jak sobie radzicie!(pozytywne hisorie mile widziane)

    KacperekiOliwka, NiecierpliwaKarolina, Vero lubią tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie !
    Dzisiaj startuje Tydzień Pieluchy Wielorazowej. Zapraszam do wydarzenia na fb. Jest tam mnóstwo informacji oraz konkursów z wieloma nagrodami.

    https://www.facebook.com/Tydzie%C5%84-Pieluchy-Wielorazowej-298376324026378/

    Pozdrawiam :)


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    No i stało się.... wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w grudniu moja córka doczeka się rodzeństwa. Bedzie 19 miesięcy różnicy a rocznikowo tylko rok.Po euforii związanej z pozytywnym testem dopadło mnie jakieś przerażenie:(
    Mamy dzieci urodzonych rok po roku, odezwijcie się i napiszcie, jak sobie radzicie!(pozytywne hisorie mile widziane)
    Gratuluję i trzymam kciuki mocno będzie dobrze a jabede zaglądać ... mi na poczatku było ciężko maz wziął 6 tyg wolnego łącznie z ojcowskim ale już wpadłam w rutynę coraz bliżej wakacji dzieci rosną.

    Azzurra lubi tę wiadomość

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem tez jesteśmy zdani na swoją tylko pomoc czasem pomożemy mama ale jeszcze też pracuje a tak dużo maz. Najgorzej jak jedzie na dwa dni trasy ale kiedyś jeździł na tydzień

    Azzurra lubi tę wiadomość

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azurra zobaczysz dasz sobie świetnie rade

    Azzurra lubi tę wiadomość

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się pocieszam faktem, że moja babcia miała 3 córki rok po roku i dała radę, a nie miała pieluch jednorazowych, słoiczków, wózków rok po roku i dobrego męża:/ mój pracuje najwięcej w domu, zresztą pomyślimy też o pomocy płatnej na parę godzin dziennie. W sumie gdybym w lipcu wróciła do pracy, to i tak musiałabym wziąć dla córki nianie na pełen etat lub żłobek.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Pisałam już o tym wcześniej ale może Wam umknęło.
    Mam do sprzedania bardzo fajny wozek dla blizniakow lub rok po roku tutaj szczegóły: OLX - wózek bliźniaczy lub rok po roku

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • Vero Autorytet
    Postów: 837 1029

    Wysłany: 11 maja 2018, 02:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzę A dwa tyg ( termin cesarki ) Sofia ma obecnie 14 miesięcy :)
    Bardzo sie boje tego jak bedzie ale świadomie wybraliśmy taka decyzje. Nie mam pomocy ze strony rodziny gdyż mieszkam zagranica , rodzina m tez nie mieszka blisko ale wierze ze damy sobie rade . Sofia czeka na braciszka !

    KacperekiOliwia jak dajesz sobie rade ( dawałas ) z kp, nocnym wstawaniem do dwojki, spacery, jakies takie codziennie sprawy, usypianie ? Bez męża . U nas nie ma opcji by wzial tak długi urlop bedzie moja mama z nami pierwsze 4tyg pózniej wraca do siebie .

    17.03.2017 <3 Sofia

    f2w39jcgw9mcoxh4.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 12 maja 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vero wrote:
    Rodzę A dwa tyg ( termin cesarki ) Sofia ma obecnie 14 miesięcy :)
    Bardzo sie boje tego jak bedzie ale świadomie wybraliśmy taka decyzje. Nie mam pomocy ze strony rodziny gdyż mieszkam zagranica , rodzina m tez nie mieszka blisko ale wierze ze damy sobie rade . Sofia czeka na braciszka !

    KacperekiOliwia jak dajesz sobie rade ( dawałas ) z kp, nocnym wstawaniem do dwojki, spacery, jakies takie codziennie sprawy, usypianie ? Bez męża . U nas nie ma opcji by wzial tak długi urlop bedzie moja mama z nami pierwsze 4tyg pózniej wraca do siebie .

    Vero, szczęśliwego rozwiązania! To fajnie, że przez pierwsze tygodnie ktoś Wam pomoże, wydaje mi się że ten pierwszy miesiąc jest najgorszy. Ja co prawda mieszkam w Polsce, ale moja mama zagranicą i tak sobie czasem myślę, że może wyblagam ja żeby na dwa tygodnie przyjechała..

    A z drugiej strony rok temu byliśmy zupełnie sami jak się urodziła pierworodna. Mąż po tygodniu wrócił częściowo do pracy. I daliśmy radę z noworodkiem! I bardzo się cieszyłam, że jesteśmy sami i nie zaprosiłam ani mamy ani teściowej.
    No, ale to było jedno dziecko.....

    Damy radę. Nie mamy wyjścia. A po początkowym etapie zamieszania będzie tylko lepiej!:)

    Vero lubi tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę odkopię i może znajda się jakieś mamy aktualnie w 2 ciąży z mała różnica od porodu :)

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alala wrote:
    Trochę odkopię i może znajda się jakieś mamy aktualnie w 2 ciąży z mała różnica od porodu :)

    Zglaszam sie :)
    bedzie roznica rok i 8/9 miesiecy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 16:05

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ