X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dwa serduszka na dopplerze
Odpowiedz

Dwa serduszka na dopplerze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂 czy jest to możliwe, aby słyszeć bicie serduszka jednego dziecka z dwoch różnych stron? 13 tydzień ciąży. Na pewno jest to serduszko dziecka, z lewej strony ma 155 tętno, a to z prawej(daleko od tego lewego, zupełnie przeciwna strona), ma 162. Zawsze są w tym samym miejscu po obu stronach- slysze prawe i sekundę później przesuwam tam daleko i ewidentnie słychać drugie serduszko(nie wiem czy dzidziuś może w sekundę sie przemieścić).Na pewno nie jest to moje tętno, ani tętno łożyska czy coś. Naoglądałam się mnóstwa filmików, zdecydowanie odróżniam tętno dzidziusia. Do tego mam naprawdę duży brzuch, mimo ze to moja pierwsza ciąża i nie należę do szczupłych osób. Nie opuszcza mnie dziwne uczucie, ze to mogą być bliźnięta. Czy któraś z Was tak może miała, ze po zupełnie dwoch różnych stronach słyszała serduszko? Mam angelsounds doppler. Miałam usg w 8 i 10 tyg - jeden płód, ale lekarz nie szukał drugiego, skupialiśmy się na tym maluszku.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila Twoj lekarz musialby miec bardzo bardzo bardzo zly sprzet zeby nie widziec 2 pecherzykow, potem zarodkow i serduszek. Mialas juz badania prenatalne? To udaj sie na nie do innego lekarza, i pamietaj ze powinien byc to lekarz z uprawnieniami do robienia takich badan. I daj znac bo jestem ciekawa co bedzie dalej :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 10 tygodniu to już nie trzeba specjalnie szukać drugiego dziecka na usg bo lekarz na bank by to zauważył. W 12 tygodniu na prenatalnych bada się takie szczegóły jak naczynia krwionośne płodu to jak miałby lekarz nie widzieć drugiego dziecka?! Chyba jedyna możliwość że masz dwie macice lub coś takiego ale to też wcześniej byś już o tym wiedziała. Ja myślę że to jedno dziecko, po prostu sprzęt jest czuły. I z całym szacunkiem ale po filmikach to nie jest jakaś wielka niepodważalna wiedza, myślę że lekarz po studiach ma jednak większą 🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 07:12

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero w czwartek mam prenatalne

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 1 maja 2019, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, to musiałby być niezły konował żeby w 8 i 10 tygodniu nie zauważył drugiego zarodka i nie usłyszał drugiego serca 😁 to na pewno bicie serca jednego dziecka tylko inne wartości łapie z różnych miejsc

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ