X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Duphaston a spodziectwo.
Odpowiedz

Duphaston a spodziectwo.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, może Wy coś wiecie więcej na ten temat By wpływu duphastonu na spodziectwo :( łam dzisiaj u gin i na lekkie plamienia (kolor kawa z mlekiem) przepisała mi duphaston. Zawsze przed okresem miałam dwa dni ciemnobrązowe plamienia. Brałam przez dwa cykle duphaston i inna gin stwierdziła, że widocznie taka moja "uroda" i mam się nie martwić. Teraz jestem w 6tydz4dzień (wg USG 6tydz6dzień) i sama nie wiem czy brać ten duphaston, bo naczytałam się właśnie o badaniach, które wykazują, że branie duphastonu może powodować spodziectwo. Gin powiedziała mi, że skoro mam mdłości i inne objawy, to progesteron raczej szaleje. Głupia nie zapytałam się jej, czy nie lepiej zmierzyć poziom progesteronu i jeżeli będzie niski to dopiero brać duphaston :(

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie martw, miliony kobiet biorą duphaston i nic się nie dzieję.
    Ja akurat brałam luteine ale to też progesteron. I mój synek jest zdrowy :)

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie większość chyba dziewczyn wspomaga się luteiną/duphastonem. Przeraziły mnie artykuły w necie o spodziectwie i sama nie wiem co myśleć. Nie chcę zaszkodzić bobasowi w żaden sposób biorąc/nie biorąc duphastonu. W sumie skoro lekarze tak często przepisują duphaston kobietom i to nawet profilaktycznie...

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzka mysle ze ten duphaston ci niezaszkodzi. Ale jak masz naprawde watpliwpsci to moze zadzwon do swojej gin. bo w internecie mozna wyczytac wszystko.

    aa i wbijaj do nas na watek grudniowek bo widzialam ze wpisalas sie na liste online :)

  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston może uratować ciążę, wiec nie wiem nad czym ty się zastanawiasz? Gdyby to spodziectwo miało oznaczać wszystkie dzieci, których mamy braly duphaston, to chyba 50% dzieci miało by to zaburzenie?

    polkosia lubi tę wiadomość

    km5st5odymuuq2ts.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ