X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Drętwienie i ból rąk
Odpowiedz

Drętwienie i ból rąk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 marca 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradźcie mi coś proszę, może któraś z Was też to przechodzi?
    Od około tygodnia w nocy drętwiały mi dłonie, nie pomagała zbytnio zmiana pozycji ale że było to tylko sporadycznie zbytnio się nie przejęłam. Teraz natomiast drętwieją mi nie tylko dłonie ale już całe ręce i do tego doszedł ból też całych rąk. W necie znalazłam artykuł na ten temat: http://www.e-brzuszek.info/dretwienie-i-bol-rak-w-czasie-ciazy/ i to dokładnie odzwierciedla to co czuję. Jest tam napisane, że ból i drętwienie przejdą po porodzie. Ale co zrobić teraz jak tak bardzo boli??? Biorę witaminy prenatalne Femibion Natal 2 Plus a od paru dni dodatkowo Aspargin 2x1 jednak na razie to nie pomaga :-/
    Kochane proszę poradźcie coś bo ciężko tak całymi dniami i nocami z bólem a wizyta u lekarza za parę dni dopiero.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 16 marca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiele z nas to odczuwa. Mnie drętwieje prawa ręka, niektórym koleżankom obie ręce, a niektórym również nogi. Lekarze potwierdzają, że to normalne i przejdzie po porodzie. Dziwne tylko, że u Ciebie zaczęło się tak wcześnie - masz już duży brzuch? Bo to drętwienie wynika z ucisku na nerwy, spowodowanego ciężarem dziecka. Mnie to dopadło po 30 tygodniu. Nie martw się, spokojnie doczekaj do wizyty i porozmawiaj z lekarzem.

    I następnym razem nie zakładaj osobnego wątku, żeby zadać jedno pytanie :)

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 marca 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza wrote:
    Tak, wiele z nas to odczuwa. Mnie drętwieje prawa ręka, niektórym koleżankom obie ręce, a niektórym również nogi. Lekarze potwierdzają, że to normalne i przejdzie po porodzie. Dziwne tylko, że u Ciebie zaczęło się tak wcześnie - masz już duży brzuch? Bo to drętwienie wynika z ucisku na nerwy, spowodowanego ciężarem dziecka. Mnie to dopadło po 30 tygodniu. Nie martw się, spokojnie doczekaj do wizyty i porozmawiaj z lekarzem.

    I następnym razem nie zakładaj osobnego wątku, żeby zadać jedno pytanie :)

    Podobno w drugiej połowie ciąży może się to zacząć, brzuszek mam średnich rozmiarów.
    A kto pyta nie błądzi ;-P

    mychowe lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 16 marca 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez już mam drętwienie rąk. Rano jak się budzę to całe palce cięzkie i twarde dopiero muszę rozmasować i jest ok

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Kotek, mi na razie drętwieją tylko lekko dłonie...i to sporadycznie...

    Co do nowego wątku, to po jest forum, aby zadawać pytania...w natłoku informacji, polowa sie z nich juz dawno ukryła...

    Niecierpliwa87, Limerikowo, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się nazywa zespol ciesni nadgarstka, ja już to miałam przed ciąża, zazwyczaj się pojawia jak się dużo ma do czynienia z komputerem, natomiast w ciąży woda się zatrzymuje w dłoniach i blokuje ujście nerwow, dlatego dochodzi nie tylko do dretwienia, ale też do bólu, szczególnie w okolicy kciuka i palca wskazującego.. trzeba się upewnić, że się przyjmuje magnez i witaminę b6. Jeśli pojawia się dretwienie w nocy i bóle, to trzeba się upewnić, że dłonie są skierowane w dol i potrzasaj nimi bardzo luzno, wtedy wszystko powinno wrócić do normy po minucie.. najważniejsze żeby nie spać z dłońmi zgietymi w palcach, a dłońmi rozlozonymi na płasko.. czasem jest ciężko, bo w nocy tego nie można kontrolować..
    Mi to strasznie dokucza w ciąży, ale dwa lata temu miałam jeszcze większe bóle i (mieszkam w uk) lekarz mi zrobil zastrzyk w obie dłonie że sterydami, co otworzyło kanaliki nerwowe i pomogło na ponad rok.. teraz mam skierowanie do fizjoterapeuty..
    Mam nadzieje, że trochę pomogłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 09:44

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi reka dretwieje zazwyczaj prawa jak leze na pr boku, najbarzdiej dlon i palce ale po zmianie pozycji ok, po prostu nada sie wygodnie ukladac bez nacisku na konczyny
    plus jak chodze na spacery to po 1km zaczyna pr udo ale potem rozchodze w daleszej czesci spaceru i jest ok
    jak dzis stalam na paradzie orkiestr to tez pr udo dretwialo ale poruszlam sie w rytm muzy i przeszlo ;--))))))))))))
    kiedys jak bylam po wypadku rowerowym - koziol ze skarpy, 5 kregow wybite to po 2mcach mi rece i nogi dretwialy dopiero, na szczescie kregarz na 2x pomogl
    takze ciazowo jak Dziewczyny wyzej ok pisaly jest ucisk na nerwy od rosnacego brzuszka
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 18:25

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia jak bardzo boli to moze sprobuj gimnastyki dla ciezarnych, yogi, cw na pilce lub plywania, aerobik w wodzie
    jak nie wytrzymujesz to moze tez apap w rozsadnych ilosciach
    witaminy i aspargin nie pomoga na dretwienia
    ZDROWKA!!

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 marca 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wszystkie rady.
    Miłego dnia życzę :-)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ