Letnia promocja w BellyBestFriend!

Aktywuj abonament Premium w BellyBestFriend od dziś do 31 sierpnia a otrzymasz od nas prezent:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie!

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie!

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie!

Z abonamentem BellyBestFriend możesz korzystać również z KidzFriend oraz OvuFriend!

Promocja trwa do 31 sierpnia 2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Drętwienie i ból rąk
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Camilia
Autorytet
2620

Wysłany: 16 marca 2014, 09:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny poradźcie mi coś proszę, może któraś z Was też to przechodzi?
Od około tygodnia w nocy drętwiały mi dłonie, nie pomagała zbytnio zmiana pozycji ale że było to tylko sporadycznie zbytnio się nie przejęłam. Teraz natomiast drętwieją mi nie tylko dłonie ale już całe ręce i do tego doszedł ból też całych rąk. W necie znalazłam artykuł na ten temat: http://www.e-brzuszek.info/dretwienie-i-bol-rak-w-czasie-ciazy/ i to dokładnie odzwierciedla to co czuję. Jest tam napisane, że ból i drętwienie przejdą po porodzie. Ale co zrobić teraz jak tak bardzo boli??? Biorę witaminy prenatalne Femibion Natal 2 Plus a od paru dni dodatkowo Aspargin 2x1 jednak na razie to nie pomaga :-/
Kochane proszę poradźcie coś bo ciężko tak całymi dniami i nocami z bólem a wizyta u lekarza za parę dni dopiero.

ex2bi09kagxa44s8.png
ex2bdf9hh28r1eq2.png

Makcza
Autorytet
1271

Wysłany: 16 marca 2014, 12:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tak, wiele z nas to odczuwa. Mnie drętwieje prawa ręka, niektórym koleżankom obie ręce, a niektórym również nogi. Lekarze potwierdzają, że to normalne i przejdzie po porodzie. Dziwne tylko, że u Ciebie zaczęło się tak wcześnie - masz już duży brzuch? Bo to drętwienie wynika z ucisku na nerwy, spowodowanego ciężarem dziecka. Mnie to dopadło po 30 tygodniu. Nie martw się, spokojnie doczekaj do wizyty i porozmawiaj z lekarzem.

I następnym razem nie zakładaj osobnego wątku, żeby zadać jedno pytanie :)

tb73y2v4bw88z3f1.png
ox7n3e3ktfsn5ith.png

Camilia
Autorytet
2620

Wysłany: 16 marca 2014, 15:46
Cytuj | (1) | Zgłoś
Makcza wrote:
Tak, wiele z nas to odczuwa. Mnie drętwieje prawa ręka, niektórym koleżankom obie ręce, a niektórym również nogi. Lekarze potwierdzają, że to normalne i przejdzie po porodzie. Dziwne tylko, że u Ciebie zaczęło się tak wcześnie - masz już duży brzuch? Bo to drętwienie wynika z ucisku na nerwy, spowodowanego ciężarem dziecka. Mnie to dopadło po 30 tygodniu. Nie martw się, spokojnie doczekaj do wizyty i porozmawiaj z lekarzem.

I następnym razem nie zakładaj osobnego wątku, żeby zadać jedno pytanie :)

Podobno w drugiej połowie ciąży może się to zacząć, brzuszek mam średnich rozmiarów.
A kto pyta nie błądzi ;-P

mychowe lubi tę wiadomość

ex2bi09kagxa44s8.png
ex2bdf9hh28r1eq2.png

topa42
Autorytet
2346

Wysłany: 16 marca 2014, 16:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja tez już mam drętwienie rąk. Rano jak się budzę to całe palce cięzkie i twarde dopiero muszę rozmasować i jest ok

Limerikowo lubi tę wiadomość

zem3i09keg891u11.png

lolka83
Autorytet
2301

Wysłany: 16 marca 2014, 17:05
Cytuj | (3) | Zgłoś

Kotek, mi na razie drętwieją tylko lekko dłonie...i to sporadycznie...

Co do nowego wątku, to po jest forum, aby zadawać pytania...w natłoku informacji, polowa sie z nich juz dawno ukryła...

Niecierpliwa87, Limerikowo, Camilia lubią tę wiadomość

MamoZobacz.pl

wff22n0auovilby7.png

mychowe
Autorytet
965

Wysłany: 16 marca 2014, 17:27
Cytuj | (1) | Zgłoś
To się nazywa zespol ciesni nadgarstka, ja już to miałam przed ciąża, zazwyczaj się pojawia jak się dużo ma do czynienia z komputerem, natomiast w ciąży woda się zatrzymuje w dłoniach i blokuje ujście nerwow, dlatego dochodzi nie tylko do dretwienia, ale też do bólu, szczególnie w okolicy kciuka i palca wskazującego.. trzeba się upewnić, że się przyjmuje magnez i witaminę b6. Jeśli pojawia się dretwienie w nocy i bóle, to trzeba się upewnić, że dłonie są skierowane w dol i potrzasaj nimi bardzo luzno, wtedy wszystko powinno wrócić do normy po minucie.. najważniejsze żeby nie spać z dłońmi zgietymi w palcach, a dłońmi rozlozonymi na płasko.. czasem jest ciężko, bo w nocy tego nie można kontrolować..
Mi to strasznie dokucza w ciąży, ale dwa lata temu miałam jeszcze większe bóle i (mieszkam w uk) lekarz mi zrobil zastrzyk w obie dłonie że sterydami, co otworzyło kanaliki nerwowe i pomogło na ponad rok.. teraz mam skierowanie do fizjoterapeuty..
Mam nadzieje, że trochę pomogłam :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 22 marca 2014, 09:44

ex2bkrhmvrp7aszy.png>

Limerikowo
Autorytet
4258

Wysłany: 16 marca 2014, 18:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mi reka dretwieje zazwyczaj prawa jak leze na pr boku, najbarzdiej dlon i palce ale po zmianie pozycji ok, po prostu nada sie wygodnie ukladac bez nacisku na konczyny
plus jak chodze na spacery to po 1km zaczyna pr udo ale potem rozchodze w daleszej czesci spaceru i jest ok
jak dzis stalam na paradzie orkiestr to tez pr udo dretwialo ale poruszlam sie w rytm muzy i przeszlo ;--))))))))))))
kiedys jak bylam po wypadku rowerowym - koziol ze skarpy, 5 kregow wybite to po 2mcach mi rece i nogi dretwialy dopiero, na szczescie kregarz na 2x pomogl
takze ciazowo jak Dziewczyny wyzej ok pisaly jest ucisk na nerwy od rosnacego brzuszka
f2w3pc0zzgl2xzuk.png

Wiadomość wyedytowana przez autora 16 marca 2014, 18:25

201406062165.png

201610265072.png
f2w3pc0zdr0ehdnt.png

Limerikowo
Autorytet
4258

Wysłany: 16 marca 2014, 18:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Camilia jak bardzo boli to moze sprobuj gimnastyki dla ciezarnych, yogi, cw na pilce lub plywania, aerobik w wodzie
jak nie wytrzymujesz to moze tez apap w rozsadnych ilosciach
witaminy i aspargin nie pomoga na dretwienia
ZDROWKA!!

201406062165.png

201610265072.png
f2w3pc0zdr0ehdnt.png

Camilia
Autorytet
2620

Wysłany: 17 marca 2014, 10:10
Cytuj | (1) | Zgłoś
Dziękuję za wszystkie rady.
Miłego dnia życzę :-)

ex2bi09kagxa44s8.png
ex2bdf9hh28r1eq2.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)