X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czy jest na sali prawniczka/sędzia etc? Pomocy!
Odpowiedz

Czy jest na sali prawniczka/sędzia etc? Pomocy!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem.
    22 sierpnia zostałam zwolniona z pracy ale zlozylam oswiadczenie o wycofaniu oswiadczenia woli i zostalam przywrócona z dniem 1 wrzesnia (pismo dostałam 5 wrzesnia, tydzien po zlozeniue oswiadczenia). Dzisiaj przyslali mi dyscyplinarkę z datą 8 wrzesnia,a jak mogłam nabroic przez weekend bedac na zwolnieniu lekarskim?

    Podstawy dyscyplinarki są słabe ale są. Szczegoły opowiem, jesli ktos moze mi pomóc.

    W poniedziałek mam spotkanie z prawniczką, ale do tego czasu umrę :(

    Scarlett2014 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam

  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 12 września 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może raczej spróbuj na forum prawnym? Nie wiem czy Ci tu ktoś pomoże.

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam, ale na wszelki wielki tu tez ryzykuję ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anioł to czyli musiałaś zrobić coś jeszcze przed zwolnieniem lekarskim?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anioł wrote:
    Mam problem.
    22 sierpnia zostałam zwolniona z pracy ale zlozylam oswiadczenie o wycofaniu oswiadczenia woli i zostalam przywrócona z dniem 1 wrzesnia (pismo dostałam 5 wrzesnia, tydzien po zlozeniue oswiadczenia). Dzisiaj przyslali mi dyscyplinarkę z datą 8 wrzesnia,a jak mogłam nabroic przez weekend bedac na zwolnieniu lekarskim?

    Podstawy dyscyplinarki są słabe ale są. Szczegoły opowiem, jesli ktos moze mi pomóc.

    W poniedziałek mam spotkanie z prawniczką, ale do tego czasu umrę :(

    Nie chciałam polubić a zacytować - wybacz.
    Prawnikiem nie jestem ale trochę znam się na prawie pracy. Jesli dobrze pamiętam to pracodawca ma tydzień lub dwa na deczyje np..o dyscyplinarce od faktu dowiedzenia się wydarzeniu które mogłoby uzasadnić dyscyplinarke. Czyli nie musi zwalniać Cie za coś co wydarzyło się między 5 a 8 września. Wszystko zależy więc od przyczyn.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarlett2014 wrote:
    Nie chciałam polubić a zacytować - wybacz.
    Prawnikiem nie jestem ale trochę znam się na prawie pracy. Jesli dobrze pamiętam to pracodawca ma tydzień lub dwa na deczyje np..o dyscyplinarce od faktu dowiedzenia się wydarzeniu które mogłoby uzasadnić dyscyplinarke. Czyli nie musi zwalniać Cie za coś co wydarzyło się między 5 a 8 września. Wszystko zależy więc od przyczyn.
    Pracodawca ma miesiąc czasu na wręczenie dyscyplinarki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Pracodawca ma miesiąc czasu na wręczenie dyscyplinarki.

    Bardzo możliwe. Na pewno może się odwołać np. do wydarzeń z sierpnia więc kluczowe jest jak dobry ma powód i jak dobrzw umie go udowodnić.
    A zawsze mozna spróbować zadzwonić na bezpłatną infolinie prawa pracy ale w weekend chyba nie pracują. Numery bez trudu znajdziesz w internecie.

  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 13 września 2014, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dyscyplinarke bardzo latwo wygrac w sadzie pracy jezeli nie dotyczy alkoholu.
    Dla,mnie to sad pracy. Wczesniej mozesz napisac wniosek do Panstwowej Inspekcji Pracy o sprawdzenie pracodawcy nie wiem nadgodziny, mozesz miec uwagi do naliczania plac itp. Skladajac pismo mozesz pogadac z inspektorem. Jezeli zgodzisz sie na ujawnienie swoich danych to beda oficjalnie twoja teczke ogladac jak tej zgody nie dasz to prscodawca moze zataic fakt zatrud. Ciebie.

    W miedzy czasie Sad Pracy odwolanie sie od trybu zwolnienia, uzasadnij dlaczego.
    Musialas zlozyc wypowiedzenie um. O prace odwolania tego wypow. Pracodawca wcale nie musi przyjac wiec nie wiem dlaczego zdecydowal sie na dyscyplinarke, ktora bardzo trudno udowodnic przed sadem, ale dla Ciebie to duzy plus, ktory mozesz wygrac. Wszystko w twoich rekach teraz. Nie boj sie pism pisz tak jak bylo a slowa niech beda prosto od ciebie. Powodzenia.

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :*

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ