X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czy jest jeszcze szansa?
Odpowiedz

Czy jest jeszcze szansa?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przytulam :(((

  • Kasia34 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 27 października 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, musiałam wszystko poukładać w głowie, przepraszam, że nie pisałam.
    W czwartek na wizycie u mojej pani gin pęcherzyk miał tylko 0,32 chociaż w sobotę miał 0,6 :( Powiedziała, że niestety ciąża nie rozwija się prawidłowo, kazała odstawić luteinę i czekać. Ja również nie chciałam jechać do szpitala chociaż dostałam skierowanie na wszelki wypadek.
    Mam pytanie: ile to może potrwać? Ile czasu mogę czekać aż się samo zacznie? Chciałabym już mieć to za sobą, ale wolę żeby stało się to samo, a nie specjalnie. Oczywiście jeśli będzie się to przeciągać to zgłoszę się do szpitala ale jeszcze chcę zaczekać. Czy któraś z Was jest w stanie mi odpowiedzieć? Moja pani ginekolog będzie dostępna dopiero jutro...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Kasia34
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 27 października 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj 1y zarodek wchlonal sie w 5tyg a poronienie zaczelo w 10tyg mocnym krwotokiem
    o ciazy w 8tyg dowiedzialam sie i poszlam na scan w 10 w Irl

    2gi zarodek tak samo, a poronienie w 7tyg zatrzymane trwalo krwawienie tylko tydz i bylo slabe, z okresem nast wszystko poszlo za mc ale to moje ryzyko, chcialam uniknąć lyzeczkowania

    najlepiej jak przepisze tab jak samo nie pojdzie

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 27 października 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pl lekarze sla od razu na czyszczenie co szpitala, czeka sie 6mcy na zagojenie potem przed kolejnymistzraniami lub 3mce lub 1rok dla samej psychiki

    Jak zamierzesz czekac i zdac sie na sile własnego organizmuto spr temp w razie silnej goraczki 39stop od razu szpital by nie bylo sepsy
    ja mialam goraczke przy 1 stracie 4dni nad ranem gl dopadala na mokre poty bralam antybiotyk amoxycyline

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2014, 17:19

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zarodek przesstał sie rozwijać w 7 tygodniu chodziłam z martwą ciążą do 13 tygodnia, zarodka już nie było jak poszedł materiał do badań genetycznych do określenia płci Oleńki, najprawdopodobniej się już wchłonął.
    Lekarz prowadzący powiedział żeby nie robić zabiegu, żebym się sama oczyściła - może to potrwać nawet dwa cykle. Jednak zaznaczył że jakbym bardzo krwawiła niezwołocznie zgłosić się do szpitala i będą mnie ratować.
    Wtępnie zaczęłam ronić w domu ale krew lała się strumieniami a skurcze macicy były nie do zniesienia, ale zawzięłam się i chciałam to przetrwać bez wizyty w szpitalu. jednak po 8 godzinach męczarni zaczęłąm tracić przytomność więc nad ranem zabrała mnie karetka. Mimo wszystko macica się nie oczyściła bo jajo płodowe nadal było w macicy i lekarz zalecał zrobienie zabiegu - zgodziłam się.
    Odczekałąm 3 miesiące - chciałam odczekać - wierze w pamięć organizmu i bałam się, że organizm znów może poronić - mimo że u mnie poronienia nie było tylko ciążą się nie rozwijała - tak jak w Twoim przypadku. Zresztą lekarz mówił, że są przypadki że kobiety zachodzą w pierwszym cyklu po poronieniu i donoszą ciąże więc sam nie dał mi żadnych zaleceń - powiedział że mam robić tak jak będę czuła. I ja czułam że muszę poczekać :) Odczekałąm 3 cykle i w 2 cyklu starań się udało :) dzisiaj dzidziuś kończy 19 tydzień, bo jest o tydzień starszy niż wynika z okresu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2014, 17:27

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 27 października 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ciążą zatrzymała się w 8 tygodniu natomiast o tym, że Dzidziuś się przestał rozwijać dowiedziałam się w 10. Lekarz od razu wysłał mnie do szpitala, bo jego zdaniem lepiej szybko wyczyścić wszystko zabiegiem niż miało by dojść do jakiegoś zakżenia... Ja w tamtym momencie nie miałam o poronieniu bladego pojęcia więc zrobiłam jak kazał.
    Odczekałam 3@ i zaczeliśmy się starać. Udało się za pierwszym razem, a dziś jestem w 16 tygodniu :)
    Trzymaj się Kochana! Wiem, że jest Ci bardzo cieżko, ale musisz być dzielna. O marzenia trzeba walczyć do końca! Trzymam za Ciebie mocno kciuki :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 27 października 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy wrote:
    Odczekałąm 3 miesiące - chciałam odczekać - wierze w pamięć organizmu i bałam się, że organizm znów może poronić - mimo że u mnie poronienia nie było tylko ciążą się nie rozwijała - tak jak w Twoim przypadku. QUOTE]


    ja nie wierze w zadna pamiec organizmu w tej kwestii, mym zd gdzies lezy przyczyna poronien ze str kobiety lub mezczyzny lub obojga tylko nieraz b gleboko sie szuka dziesiatki badan a zero sukcesu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2014, 17:47

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo wrote:
    Amy wrote:
    Odczekałąm 3 miesiące - chciałam odczekać - wierze w pamięć organizmu i bałam się, że organizm znów może poronić - mimo że u mnie poronienia nie było tylko ciążą się nie rozwijała - tak jak w Twoim przypadku. QUOTE]


    ja nie wierze w zadna pamiec organizmu w tej kwestii, mym zd gdzies lezy przyczyna poronien ze str kobiety lub mezczyzny lub obojga tylko nieraz b gleboko sie szuka dziesiatki badan a zero sukcesu

    Pamięc organizmu nie występuję w przypadku gdy zarodek się nei rozwija. I tu też uważam, ze nie ma żadnej "pamięci biologicznej"
    Natomiast w przypadku poronienia żywego płodu czyli oczyszczenie organizmu mimo prawidłowego rozwoju - można mówić o pamięci organizmu, stąd się biorą przecież poronienia nawykowe... organizm porania każdą ciąże i między innymi stąd te zalecenia odczekania iluś tam m-cy. Ale to jedna z wielu opinii i jak to bywa z opiniami nie musi się z nią każdy zgadzać :)
    U mnie lekarz kazał od razu założyć, że komorki się zle połączyły. Nie robiłam żadnych badań i uznałam to za jednorazowe zdarzenie no i za drugim razem poki co ciaża sie utrzymuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2014, 17:55

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 27 października 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja wg tej teorii pamieci tez powinnam miec kolejne nawykowe skoro 2 juz poszly ale nie

    ciaza to nie jest lut szczescia czy wygrana w toto ale biologiczny stan i raczej nie ma tu przypadku, wrozenia ze sie uda lub nie

    jestes zdrowa Ty i twoj partner to ciaza leci jak z platka i mozna skakac z radosci
    sa klopoty to sie szuka przyczyny na podstwie badan i bierze leki na podtrzymanie, tarczyce, leczy baketrie z posiewu , leczy zespoly antyfosfolipidpwe, cukrzycowe itp itd

    jest tzw pamiec fantomowa jak tracisz konczyne to np swedzi Cie bo organizm "pamieta" noge reke, to tkwi w glowie/w mozgu
    to czl pamieta o poronieniach i sie boi kolejnych, tak samo jak pamietasz
    bol po zacieciu chociazby nozem

    no ale kazdy ma swoje teorie i ma do nich sw prawo i ok

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 27 października 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia34 wrote:
    Dziewczyny, musiałam wszystko poukładać w głowie, przepraszam, że nie pisałam.
    W czwartek na wizycie u mojej pani gin pęcherzyk miał tylko 0,32 chociaż w sobotę miał 0,6 :( Powiedziała, że niestety ciąża nie rozwija się prawidłowo, kazała odstawić luteinę i czekać. Ja również nie chciałam jechać do szpitala chociaż dostałam skierowanie na wszelki wypadek.
    Mam pytanie: ile to może potrwać? Ile czasu mogę czekać aż się samo zacznie? Chciałabym już mieć to za sobą, ale wolę żeby stało się to samo, a nie specjalnie. Oczywiście jeśli będzie się to przeciągać to zgłoszę się do szpitala ale jeszcze chcę zaczekać. Czy któraś z Was jest w stanie mi odpowiedzieć? Moja pani ginekolog będzie dostępna dopiero jutro...
    Kasia34, zaakceptuj moje zaproszenie - chciałam Cię o coś zapytać na priva.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Kasia34 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 28 października 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak - przyjęłam.

    Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Dzisiaj po 15 porozmawiam ze swoją panią ginekolog i zobaczymy co dalej. Moja nadzieja chyba jeszcze nie umarła... A rzeczywistość mnie dobija...
    Wczoraj się dowiedziałam, że moja najlepsza przyjaciółka (urodzona tego samego dnia, miesiąca i roku) też jest w ciąży i miała okres podobnie jak ja... To już druga dziewczyna w najbliższym otoczeniu... Dzisiaj się dowiedzieliśmy, że mojemu H umarł tata... Ja jestem silną babką, bardzo silną, ale mam wrażenie, że za chwilę wyląduję w jakimś psychiatryku...

    Kasia34
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 28 października 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia daj znac po 3, jak z ta nadzieja ostatecznie

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 28 października 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia34 wrote:
    Gosiak - przyjęłam.
    Wysłałam Ci wiadomość.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Kasia34 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 28 października 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo, nadzieja jest we mnie, a z pania gin rozmawialam o tym jak dlugo mozna czekac...
    Chodzi o to, ze dopoki to sie nie dzieje, to gdzies tam w sercu tli sie nadzieja na cud, na USG z bijacym serduszkiem zamiast zabiegu...

    Kasia34
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 28 października 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ktory masz tydz wg okresu?
    to usg dzis robilas?




    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 28 października 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w jakim miescie TY chodzisz do gina skoro nie masz jeszcze jasnosci sytuacji w ta lub we ta?
    idzie Ci chyba 6tydz plus pare dni wiec powinno byc juz serce plodu

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Kasia34 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 28 października 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo, ja jasnosc mam.
    Mowie o nadziei na cud, nie rozumiesz?

    NataliaK lubi tę wiadomość

    Kasia34
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 28 października 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorry tak piszesz ze nie rozumiem

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ