X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Czerwiec 2023 👶
Odpowiedz

👶 Czerwiec 2023 👶

Oceń ten wątek:
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3436 6978

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka87 wrote:

    Na liście nas 32,a 6 już urodziło. Kto jeszcze na ten tydzień?🙂

    Ja chętnie przyjmę poród na końcówke tego tygodnia :P Ale coś mi się nie wydaje żeby miało się zacząć. Co prawda jest troche sygnałów - dużo spięć brzucha, ruchy znacznie bardziej subtelniejsze. Zaczęły mi się nawet pojawiać jakieś przejściowe mdłości, coś takiego jak w pierwszym trymestrze ale delikatniej. Tak czy inaczej myślę że do niedzieli spokojnie wyczekamy :D

    Zazu dzięki za rady odnośnie rozkręcania laktacji, jak zawsze screenuję ;) Niby człowiek to wszystko gdzieś tam wie, kiedyś przeczytał, ale jak przyjdzie co do czego to się czasem szuka na szybko w internetach. A tak to mam już przygotowaną wiedzę, wrzuconą do odpowiedniego folderu.

    zazu lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 30 maja 2023, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ktore juz urodziły: jakie ubranka Wam sie teraz w tych pierwszych dniach sprawdzaja? Z dlugim rekawem czy z krotkim?
    Faktycznie jest tak goraco w szpitalu?

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • Asik 123 Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 30 maja 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Ja chętnie przyjmę poród na końcówke tego tygodnia :P Ale coś mi się nie wydaje żeby miało się zacząć. Co prawda jest troche sygnałów - dużo spięć brzucha, ruchy znacznie bardziej subtelniejsze. Zaczęły mi się nawet pojawiać jakieś przejściowe mdłości, coś takiego jak w pierwszym trymestrze ale delikatniej. Tak czy inaczej myślę że do niedzieli spokojnie wyczekamy :D

    Zazu dzięki za rady odnośnie rozkręcania laktacji, jak zawsze screenuję ;) Niby człowiek to wszystko gdzieś tam wie, kiedyś przeczytał, ale jak przyjdzie co do czego to się czasem szuka na szybko w internetach. A tak to mam już przygotowaną wiedzę, wrzuconą do odpowiedniego folderu.
    Ja mam pytanie co do spięć brzucha, jakie to jest uczucie? Czy to boli?
    Czy to jest ten twardnienie brzucha? Kurde ja chyba tego nie miałam 🙈 moja ginekolog o to często pyta a ja nie wiem co odpowiedzieć.

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3436 6978

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik 123 wrote:
    Ja mam pytanie co do spięć brzucha, jakie to jest uczucie? Czy to boli?
    Czy to jest ten twardnienie brzucha? Kurde ja chyba tego nie miałam 🙈 moja ginekolog o to często pyta a ja nie wiem co odpowiedzieć.

    Ja wtedy czuję coś w rodzaju skurczu mięśnia - tak jak skurcz w łydce, tylko w brzuchu, trochę nieprzyjemne ale do przeżycia. Zdarza się najczęściej wieczorem i przy wiekszej aktywności - jak zrobię np. kilka rundek po schodach, kiedy dłuższy czas stoje w kuchni albo w trakcie spaceru. No i fakt, że brzuch robi się wtedy znacznie twardszy w dotyku.

    Asik 123 lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik 123 wrote:
    Ja mam pytanie co do spięć brzucha, jakie to jest uczucie? Czy to boli?
    Czy to jest ten twardnienie brzucha? Kurde ja chyba tego nie miałam 🙈 moja ginekolog o to często pyta a ja nie wiem co odpowiedzieć.
    Jak nie wiesz co odpowiedziec to raczej C się nie spina zbyt mocno 😅
    Ja mam takie skurcze konkretne już czasem że muszę przerwać co robię i skupić się na oddychaniu i żeby się nie spinać 🤦 i coraz częściej boli mnie jak na okres dosyć mocno widać ta głowa się wwierca tam już 🤦

    Asik 123 lubi tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, a u mnie skurczy i twardnien brak. Zastanawiam się czy nie mam od czasu do czasu boli krzyżowych, ale w sumie nie wiem czy to jest to 🙈 ciekawe czy jak już się zacznie to po prostu urodzę 🤔 żebym tylko nie przeoczyła, że rodzę, u mnie w rodzinie same ekspresowe porody (moja mama o 7 trafiła na porodówkę, o 8:30 byłam na świecie - pierwsze dziecko...)

    Nadulka, Loki lubią tę wiadomość

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    żebym tylko nie przeoczyła, że rodzę, u mnie w rodzinie same ekspresowe porody (moja mama o 7 trafiła na porodówkę, o 8:30 byłam na świecie - pierwsze dziecko...)
    To u mnie było podobnie w zeszłym roku. Przyjechałam na IP o 1 bo mnie trochę brzuch zaczął boleć. A o 3 syn był już na świecie.

    Ani0nka, Nadulka, Loki lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    To u mnie było podobnie w zeszłym roku. Przyjechałam na IP o 1 bo mnie trochę brzuch zaczął boleć. A o 3 syn był już na świecie.
    Ja się tyle nasłuchałam, że pierwsze dziecko to wiele godzin, że jakoś nie myślałam, że to może tak szybko pójść, a dopiero teraz zaczęłam o tym rozmawiać z rodziną. Moja najbliższa kuzynka, rodziła teraz we wrześniu pierwszego synka, pierwsze skurcze obudziły ja około 7, zaczął sączyć sie płyn, wykąpała się na spokojnie, jej partner też, pojechali do szpitala około 10, po 12 młody był na świecie 🙈 także w sumie jak tak o tym myślę to może też będę mieć takie szczęście, że szybko i sprawnie pójdzie. Jak to mówi moja mama, życzy mi takiego porodu jaki sama miała, bo było szybko i niezbyt boleśnie.

    Ani0nka lubi tę wiadomość

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I takich porodów się trzymamy ❤️

    Mi koleżanka opowiadała,że z drugim miała jakieś skurcze i łazila w nocy po domu,nie wytrzymała i o 4.13 miała przyjęcie na IP. Sprawdzają,a ona 10 cm rozwarcia. o 5.58 Córka była na świecie ❤️ więc takich nam życzę ❤️

    Ja dzisiaj humor trochę lepszy (ten gbs mnie trochę dobił wczoraj ...) ,kupiłam sobie plecak w kwiatki na spacerki z wózkiem i Synkiem na plac zabaw, Młodemu jakąś grę o państwach,flagach i jest mi trochę lepiej. Będzie dobrze,musi być ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2023, 12:58

    Ani0nka, Loki lubią tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 30 maja 2023, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam spotkanie z położną o planie porodu (tą samą od witamin w ciąży i dużych dzieci :D). Na szczęście w planie nic mnie nie zaskoczyło. Ale mówi, że dziwi się, że lekarka mnie odsyła do szpitala tak wcześniej, śmiało by poczekała do 41tc, bo tylko bardzo mnie wymęczą wywoływaniem, a stan po cięciu sprzed 2 lat to nie jest wskazanie. Tylko wtedy jak się zgłosiłam w 41 tc to było tylko na cc, bo duże dziecko, teraz też pewnie by tak było. Przeraziła mnie tym wywoływaniem... cYli wg niej lepiej byłoby czekać na cud, że ruszy samo albo cc.

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 30 maja 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka tez ma taka położona, już dziecko 4kg na usg i musi czekać jeszcze ponad tydzień aż się samo zacznie 🤪

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 30 maja 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po wizycie w szpitalu i jutro mam się zgłosić na balonik. Afi 28, nóżka na 34tydz. Nie chcą czekać...
    Co dziewczyny o tym baloniku możecie powiedzieć?
    Po badaniu usłyszałam że może być problem z włożeniem bo szyjka bardzo wysoko...

  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 30 maja 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Ulcia to wszystko zależy od tego w jakim celu odciagasz. Jeśli chcesz utrzymać laktację żeby karmić malucha jak będziecie już razem to na tym etapie odciąganie co 3 godziny bez przerwy nocnej. Pierś powinna być miękka bez zgrubień, jeśli są jakieś stwardnienia to możliwe że się miejscowy zastój zrobił. Jeśli chcesz sobie tylko pomoc w nawale a nie odciagasz dla dziecka to wtedy do uczucia ulgi. Jeśli chcesz podawać odciągnięty pokarm to po każdym użyciu sterylizacja/wyparzanie niestety. Nadmiar można mrozić, najlepiej w woreczkach (można specjalne kupić, muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością) na płasko, wtedy mniej miejsca zajmie w zamrażarce. Poczytaj sobie o zasadach przechowywania pokarmu najlepiej na blogu Hafija.
    Jeśli będziesz odciągać teraz rzadziej albo zbyt krótko to niestety pokarmu zaraz zacznie robić się coraz mniej bo nawał to chwilowa sprawa. Zwłaszcza jest to istotne dopóki mała jest w szpitalu, macie niestety pod górkę na starcie trochę.

    Dzięki. Ja jej noszę jedzonko do szpitala i dostaje póki co tylko moje ;)

    Anulka87, Ani0nka, Loki lubią tę wiadomość

    🩷 Julka 25.05.2023
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 30 maja 2023, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia9112 wrote:
    Dzięki. Ja jej noszę jedzonko do szpitala i dostaje póki co tylko moje ;)
    Świetnie! To naprawdę wielka rzecz. Także tym bardziej rób sobie regularne sesje z laktatorem, wiem że ciężko i zmeczenie wchodzi ale warto żeby potem nie mieć problemów. Jak będziesz miała malutka przy sobie będzie już łatwiej.

    Ulcia9112 lubi tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 30 maja 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Moja koleżanka tez ma taka położona, już dziecko 4kg na usg i musi czekać jeszcze ponad tydzień aż się samo zacznie 🤪
    No właśnie ja o tym dyskutowałam z lekarzem, bo mam mieć potencjalnie wywoływanie w 39+3, młody jest przewidywany wtedy na około 4kg i pytałam czy nie warto zaczekać - lekarz stwierdził, że oczywiście moja decyzja, ale on by nie czekał do np. 41 tygodnia, bo może sie poród nie zacząć naturalnie, a biorąc margines błędu który może być też na +, dziecko może mieć wtedy 4.5kg, a w tej sytuacji prawdopodobieństwo cesarki jest już bardzo wysokie.
    Uspokajał mnie też dość mocno, że u mnie szyjka praktycznie zgładzona, rozwarcie 1.5-2cm w ubiegłym tygodniu juz, a do tego czasu pewnie postąpi na jakieś 3cm, więc może nawet balonik nie będzie potrzebny, tylko od razu oksytocyna. Zobaczymy, jeszcze mam tydzień, w czwartek mam też wizytę, także zobaczymy czy rozwarcie postępuje - dzielnie sprzątam i spaceruje 😂

    Ani0nka lubi tę wiadomość

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 30 maja 2023, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapod to ja Ci powiem jak było i będzie u mnie tez jutro :)
    Wieczorem przyjeżdżasz do szpitala na przyjęcie, najpierw usg jakieś, badanie szyjki a później każą Ci się ubrać w piżamkę i niedługo później kładziesz się na fotel. Ja nie patrzyłam co i jak tak dokładnie ale No wkładają Ci balonik i go pompują czymś. Wystaje z balonika taka rurka, włóż ją koniecznie do majtek- i załóż sobie podpaskę porodowa. Nie jest to może przyjemnie ale przeżyjesz :) będziesz miała ktg wieczorem czy jakieś skurcze się piszą, zazwyczaj są już mocne ale do przeżycia, na bank zaśniesz a rano balonik Ci wyjmą bądź wypadnie jak duże już rozwarcie będziesz mieć i poproszą na sale porodowa :) tam wenflon oksy i jedziesz :) ja mam traumę bo u mnie był lekarz rzeźnik i tak napompowal ten balonik ze krew ze mnie aż sikała gdzie tak nie powinno być. Delikatne krwawienie okej ale nie ciurkiem jak u mnie. Zwróć na to uwagę. Ja jestem przerażona bo ten sam lekarz będzie znów zakładał ten balonik wiec nie wiem jak ja to zniosę… powodzenia nam życzę 😃♥️

    aeiouy lubi tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 30 maja 2023, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam zakupy zapas na miesiąc papieru toaletowego, ręczniki papierowe, wszystko co możliwe, zamroziłam warzywa na trzy zupy, zapełniłam zamrażalnik lodami dla męża i synkowi zrobiłam bananowo-truskawkowe w foremki, żeby umilić czas bez mamy. Umyłam okna w połowie domu, ile sił mi starczyło, dzbanek liści malin zaparzyłam (jeszcze wierzę, że pomoże), wieczorem jeszcze usmażę kotlety i część zamrożę i wsio, idę jutro rodzić. Tak naprawdę to wszystko robię, żeby zająć myśli, bo stresuję się strasznie :(

    aeiouy, Nadulka, Anulka87, Loki lubią tę wiadomość

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 30 maja 2023, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aeiouy wrote:
    Dziewczyny, ktore juz urodziły: jakie ubranka Wam sie teraz w tych pierwszych dniach sprawdzaja? Z dlugim rekawem czy z krotkim?
    Faktycznie jest tak goraco w szpitalu?
    W moim szpitalu nie jest gorąca jest normalnie pierwszej doby położna powiedziała że mam ubrać body długi rękaw i pajac teraz zakładam body krótki rękaw i pajac.
    Ogólnie to na tą chwilę powiem wam że jestem zadowolona ze szpitala mimo że odwiedziny są tylko dwu godzinne to trafiłam na nowo otwarty odział, dobrą pomoc była i doradca laktacyjny i fizjoterapeuta urologiczny i położne pomagają :) Mamy też szanse jutro po dwóch dobach wyjść i liczę na to bardzo 🤞a no i oczywiście do pokoju rodzinnego nie udało mi się trafić 😂 Mam nadzieję że ta dobra atmosfera i pomoc pomogą mi nie mieć baby blues. A no i mały to mały ssak mam nadzieję że ja mam mleko i dany radę rozkręcić laktację :p

    Loki lubi tę wiadomość

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 30 maja 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Kapod to ja Ci powiem jak było i będzie u mnie tez jutro :)
    Wieczorem przyjeżdżasz do szpitala na przyjęcie, najpierw usg jakieś, badanie szyjki a później każą Ci się ubrać w piżamkę i niedługo później kładziesz się na fotel. Ja nie patrzyłam co i jak tak dokładnie ale No wkładają Ci balonik i go pompują czymś. Wystaje z balonika taka rurka, włóż ją koniecznie do majtek- i załóż sobie podpaskę porodowa. Nie jest to może przyjemnie ale przeżyjesz :) będziesz miała ktg wieczorem czy jakieś skurcze się piszą, zazwyczaj są już mocne ale do przeżycia, na bank zaśniesz a rano balonik Ci wyjmą bądź wypadnie jak duże już rozwarcie będziesz mieć i poproszą na sale porodowa :) tam wenflon oksy i jedziesz :) ja mam traumę bo u mnie był lekarz rzeźnik i tak napompowal ten balonik ze krew ze mnie aż sikała gdzie tak nie powinno być. Delikatne krwawienie okej ale nie ciurkiem jak u mnie. Zwróć na to uwagę. Ja jestem przerażona bo ten sam lekarz będzie znów zakładał ten balonik wiec nie wiem jak ja to zniosę… powodzenia nam życzę 😃♥️

    Dzięki za odpowiedź :)

    Ja mam się stawić o 8 rano, ciekawe czy założą od razu czy będą czekać do wieczora... Oby tylko poszło potem już...

    Ani0nka lubi tę wiadomość

  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 30 maja 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jutro się szykują u nas trzy indukcje? Korallik, Kapod i AniOnka? Mocne kciuki, dawajcie znać, być może za tydzień też mnie to czeka ;)

    Ani0nka, Loki lubią tę wiadomość

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
‹‹ 199 200 201 202 203 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ