X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2022
Odpowiedz

Czerwiec 2022

Oceń ten wątek:
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 18 listopada 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bu wrote:
    Hej Dziewczyny, czytam Was na bieżąco, u mnie nic się nie zmieniło, czuje się dobrze, czasem lekkie mdłości. Nad kremami czy spodniami ciążowymi nawet nie myślałam, jakoś ciągle wydaje mi się to za wcześnie. O ciąży nikomu nie mówiliśmy i najwcześniej planujemy w czasie Świąt po prenatalnych. Też bardzo się boję nie tylko o samą ciąże, ale również o zdrowie maluszka i bardzo stresuje się cały czas tą niepewnością. Ale powoli suwaczki naliczają kolejne dni, więc tego się trzymajmy :)

    P.S. Witam nowe dziewczyny i gratuluję bliźniaków - szok! :)

    Ja też nie myślałam bo stwierdziłam ,że będą potrzebne gdzieś w 5msc a jak pewnego dnia nie mogłam w moich się dopiąć , inne na ścisk aż brzucho po dłuższym czasie bolał to jak zobaczyłam w Lidlu legginsy to poczułam się jakbym w totka wygrała , wzięłam najmniejszy rozmiar i są idealne na teraz , wygonie jak cholercia no ale fakt ,że brzuch już mam sporawy 🤭🤭🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 18 listopada 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś tak jak ja ma odruch wymiotny podczas połykania witamin (DHA)? :(

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 18 listopada 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona_89' wrote:
    Czy ktoś tak jak ja ma odruch wymiotny podczas połykania witamin (DHA)? :([/QUOTE

    Ja mam odruch wymiotny, ale nie jestem miarodajna, bo niestety mam go przy połykaniu każdego lekarstwa.

    Dziewczyny, mam drugi wynik glukozy z krwi i tak się cieszę, bo się nie potwierdziły obawy i jest wszystko w normie! 😁 A tak się martwiłam, ulga ogromną!

    Annie_, Alano, Muflonek lubią tę wiadomość

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 18 listopada 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona_89' wrote:
    Czy ktoś tak jak ja ma odruch wymiotny podczas połykania witamin (DHA)? :(
    Mi czasem staje w gardle, ale ta są duże kapsułki i w moich witaminach jest ich 3 sztuki 😬😬

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 18 listopada 2021, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy_87 wrote:
    Ona_89' wrote:
    Czy ktoś tak jak ja ma odruch wymiotny podczas połykania witamin (DHA)? :([/QUOTE

    Ja mam odruch wymiotny, ale nie jestem miarodajna, bo niestety mam go przy połykaniu każdego lekarstwa.

    Dziewczyny, mam drugi wynik glukozy z krwi i tak się cieszę, bo się nie potwierdziły obawy i jest wszystko w normie! 😁 A tak się martwiłam, ulga ogromną!

    I jaki dziś masz wynik glukozy ?

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 18 listopada 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona_89' wrote:
    Czy ktoś tak jak ja ma odruch wymiotny podczas połykania witamin (DHA)? :(

    Ja biorę prenatal uno. Te kapsułki są takie matowe, szorstkie ze wiecznie mi w gardle stają. Ostatnio organizm sam uznał ze trzeba się jej z przełyku pozbyć 🙄 teraz od 12 tygodnia będę brała dha to zamówiłam jakaś nowość niby- pueria niby jakieś lepsze dha chociaż ja już chyba w to nie wierze 🙄

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Oriaana Ekspertka
    Postów: 167 474

    Wysłany: 18 listopada 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Dr Gajewska przyjmowała mój pierwszy poród i waśnie teraz prowadzi moja ciąże. Cud kobieta 🥰 mnie wysłała do kliniki premedicare w Poznaniu na prenatalne. Może najlepiej ja zna. Miałam jechać prywatnie tam ale okazało się ze z moja wada serca kwalifikuje się na NFZ. Zawsze 400 zł do przodu… gdyby nie kobietka z rejestracji nawet bym nie wiedziała, pani doktor tez była zaskoczona 👍🏼

    Ile Pani Gajewska bierze za wizytę ?
    Mi tez odbierała poród wcześniaka przy cholestazie ciążowej ;) fajna babka ;) Miałam tez cudowna położna i jestem zadowolona z Piły ;)
    Dlatego chce do Piły , ale nie wiem jak to będzie z bliźniakami cZy czasami nie wyjdzie Poznań 🤯
    Jak będę miała cholestaze ciążowa to na pewno będę stałym gościem w Pile na patologii ciąży 🥸


    dhi49jcgge2ty5ys.png
    Eliza 🥰 18.08.2014 💋
    Kaja 🥰 05.02.2017 💋

  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 18 listopada 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oriaana wrote:
    Ile Pani Gajewska bierze za wizytę ?
    Mi tez odbierała poród wcześniaka przy cholestazie ciążowej ;) fajna babka ;) Miałam tez cudowna położna i jestem zadowolona z Piły ;)
    Dlatego chce do Piły , ale nie wiem jak to będzie z bliźniakami cZy czasami nie wyjdzie Poznań 🤯
    Jak będę miała cholestaze ciążowa to na pewno będę stałym gościem w Pile na patologii ciąży 🥸

    Za pierwsza wizytę dawałam 220 a każda kolejna 150. Mysle ze to kobieta która dużo widziała to może akurat da radę 😉 ale ostrzegam ze jest wymagająca i wszystko musi mieć pod kontrola. Każdy lek, suplement wszystko musi zapisać co przyjmujemy

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 18 listopada 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe90, dzisiaj robiłam w prywatnej przychodni i mam 4,6. Na tej skali do 5.5 wynik jest w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2021, 19:24

    ewe90 lubi tę wiadomość

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • szarlotkaa Debiutantka
    Postów: 14 16

    Wysłany: 18 listopada 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, Mamusie ❤️

    Nieśmiało się przypominam - mój termin porodu to 16.06, chociaż dzisiejsze usg pokazało 11.06
    To już 10t0d a Maluszek ma 4,1 cm
    Następna wizyta to już prenatalne- i baaardzo się stresuje, niestety sytuacja w kraju i natłok wiadomości chyba to potęguje :(
    Myślę, że wtedy powiemy rodzinie ❤️
    Brzucha mam zero, a nawet bym chciała 😂 i ogólnie to niecały kilogram na plusie, objawów dalej prawie nie ma...

    Jeśli chodzi o balsamy to bardzo polecam Wam dziewczyny ten zwykły, czerwony z Garniera wymieszany z jakimś naturalnym olejkiem - np. ze słodkich migdałów ❤️

    Trzymam kciuki za Was wszystkie ❤️

    Domi93, Annie_ lubią tę wiadomość

  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 18 listopada 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakbym kogoś pominęła na pierwszej stronie proszę dajcie mi znać. Czasami mi umykają jakieś posty 😉

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • legusta Autorytet
    Postów: 707 524

    Wysłany: 18 listopada 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Ja biorę prenatal uno. Te kapsułki są takie matowe, szorstkie ze wiecznie mi w gardle stają. Ostatnio organizm sam uznał ze trzeba się jej z przełyku pozbyć 🙄 teraz od 12 tygodnia będę brała dha to zamówiłam jakaś nowość niby- pueria niby jakieś lepsze dha chociaż ja już chyba w to nie wierze 🙄

    Ja też biorę prwnatal uno i nie mam tego problemu :)

    preg.png

    Synek ❤️ 06.2022
  • Madlene28 Autorytet
    Postów: 566 759

    Wysłany: 18 listopada 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Dziewczyny jakbym kogoś pominęła na pierwszej stronie proszę dajcie mi znać. Czasami mi umykają jakieś posty 😉

    Witajcie kobietki :) ja po usg. Mój maluszek sobie zdrowo hasa, serduszko bije i wszystko wygląda dobrze 💕. Termin z usg pokazał 15.06, więc proszę o aktualizację :) następna wizyta za 3 tyg - 9.12 bo nie robię prenatalnych.

    Też biorę prenatal Uno i generalnie biorę wieczorem, bo rano na kazdy element w ustach mam odruch wymiotny 🙈🤔

    Ana.Ta, Moni**, aannkka, Annie_, Alano lubią tę wiadomość

    Córeczka - 25.12.2017r.
    Synek- 25.08.2020r.
    25.10.2021r- mamy ❤️

    w57v3e3kc4ld4kpi.png
  • TuRuda Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 18 listopada 2021, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene28 wrote:
    Witajcie kobietki :) ja po usg. Mój maluszek sobie zdrowo hasa, serduszko bije i wszystko wygląda dobrze 💕. Termin z usg pokazał 15.06, więc proszę o aktualizację :) następna wizyta za 3 tyg - 9.12 bo nie robię prenatalnych.

    Też biorę prenatal Uno i generalnie biorę wieczorem, bo rano na kazdy element w ustach mam odruch wymiotny 🙈🤔

    Jeśli to nie tajemnica to napiszesz czemu nie robisz prenatalnych? Ja żyłam w przeświadczeniu, że w sumie każdy musi i nie ma wyboru także zaskoczył mnie Twój post.

    f2w3xm5e9k2qgzsv.png

  • Madlene28 Autorytet
    Postów: 566 759

    Wysłany: 18 listopada 2021, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest takz że nie robię wcale dokładnych badań usg, bo to właśnie je chce wykonać mój lekarz, stąd ten termin za 3 tygodnie żeby zdążył. Nie robię po prostu tych dodatkowych w 3d/4d +pappa, bo dla mnie niewiele wniosą. Tak naprawdę te badania z krwi to czysta statystyka porównywana z obrazem z usg. Doszłam do wniosku, że nawet gdyby wyszła nie wiadomo jaka wada to ja tego dziecka i tak nie usunę, a będę miała stres do końca ciąży. Druga sprawa- często się słyszy o tym, że prawdopodobieństwo choroby genetycznej wychodzi duże, a dziecko rodzi się całkowicie zdrowe, dlatego dla mnie strata czasu, nerwów i pieniędzy.

    W pierwszej ciąży zrobiłam w sumie z ciekawości, bo liczyłam na to, że zobaczę buźkę, ale córa była odwrócona cały czas pupą i pokazywała, że jest 100% dziewczynką :D także też miałam poczucie, że wyrzuciłam kasę w błoto, a to jednak było już wtedy prawie 500zl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2021, 23:44

    Córeczka - 25.12.2017r.
    Synek- 25.08.2020r.
    25.10.2021r- mamy ❤️

    w57v3e3kc4ld4kpi.png
  • TuRuda Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 19 listopada 2021, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dobra, to Cię źle zrozumiałam po prostu, bo w sumie najważniejsze jest właśnie usg, które będziesz miała.

    Madlene28 lubi tę wiadomość

    f2w3xm5e9k2qgzsv.png

  • Mango44 Autorytet
    Postów: 281 173

    Wysłany: 19 listopada 2021, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aannkka wrote:
    Hahahaha ja o 20 gdybym mogła też bym spała😂 ale moje starsze dziecko od 21 do 22 przed zaśnięciem musi mi opowiedzieć wszystkie historie życia 😂, ale mimo wszystko 22 dla mnie meeega szybko, bo przed ciążą ja zasypiałam 1-2 a nawet i 3 w nocy 🙈
    W jakim wieku masz dziecko?
    Ja mam prawie 4-latka i wszystkie historie z przedszkola opowiada 🙄 jakby nie było na to czasu przez calutki dzień 😅

    Syn 2018

    zi13vfxmy87wsevh.png
  • Mango44 Autorytet
    Postów: 281 173

    Wysłany: 19 listopada 2021, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    Kurde już bez tych ćwiczeń by się obeszło 🤣🤣
    Mam nadzieję,że drugie będzie takie grzeczne jak pierwsze 😆😆 od 2 MSC już całe noce przesypialismy 😃
    O matko... Zazdrosze 😏
    Ja między 4 a 9 miesiącem wstawałam co 40-60 minut. Dzień w dzień. Dziecko sobie tak coś ubzduralo i tyle 🙄
    Matko, czego ja nie próbowałam... Herbatki, nawilżacze, kołysanki... Wszystko 😅

    Syn 2018

    zi13vfxmy87wsevh.png
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 19 listopada 2021, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mango44 wrote:
    W jakim wieku masz dziecko?
    Ja mam prawie 4-latka i wszystkie historie z przedszkola opowiada 🙄 jakby nie było na to czasu przez calutki dzień 😅
    W wigilię skończy 6 😆 i to gadanie i opowiadanie tylko się nasila a jak skończą się historię to przed snem pragnie usłyszeć co ja robiłam z młodszym synkiem cały dzień 😂😂

    Mango44 lubi tę wiadomość

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 19 listopada 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te prenatalne to właśnie tak samo USG 🙂
    Ja również nie robię żadnych dodatkowych badań 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ