X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2017
Odpowiedz

Czerwiec 2017

Oceń ten wątek:
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leon od wczoraj jak chce siku to wola sisi, niesie nocnik mi albo mężowi i sika na stojąco hahaha 😁.

    .kropka., zimowa stokrotka lubią tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 16 maja 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raportuje, że po domu chodzimy już bez pieluchy (tylko do spania), Leon wola siku i sika zarówno na stojąco jak i na siedząco :-). Tylko z kupka mamy problem. Albo idzie od razu po spaniu w pieluche albo w kapaniu... Ale jestem dobrem myśli :-).

    Wiekszy problem mam z Maluchem w brzuchu, szyjka długa i zamknięta, ale miękka i mam się oszczędzać, nie wolno mi Leona dźwigać itp, ciężko trochę. Teraz mąż ma tydzień urlopu bo robimy w końcu salon, żeby wprowadzić Malucha, więc może jakoś to bedize, ale potem? Mam nadzieję, że na kontroli za 3 tygodnie bedize lepiej :-).

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 17 maja 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa Kropka to dlatego Twoja Mała taka grzeczna 😁

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myślałam, że 5tki wyznają się koło 3 urodzin, a tu mamy prawa dolna na wierzchu :-D.

    Ale pogoda w maju beznadziejna, nie ma kiedy wyjść spokojnie odpieluchowac Leona na dworze. Jak ma pieluche na dupie to w ogóle nie wola, że sika. I nadal mamy problem z kupa.

    Jeju nasze dzieci zaraz skoncza 2 lata!

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a do auta?
    Niestety to jest troszke inaczej jak się mieszka w domu, a w mieszkaniu na ostatnim piętrze :-). Wyjście na dwór (tymbardziej teraz) to dla mnie cała wyprawa ;-). Ale teraz będą ładne dni to się zmusze :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 20:45

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 972 352

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy którąś z Was karmi jeszcze piersia? Pinqui Ty chyba?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, długo nie zaglądałam i nie wiem czy któraś jeszcze czyta.
    Tak, karmię jeszcze Małego i pewnie przestanę jak on do tego dorośnie. Nie jest to jakieś uciążliwe i w zasadzie to zostało nam poranne karmienie ok 6 rano importem śpimy do 9 tej wiec nie narzekam. Czasem dla uspokojenia potrzebuje cyca. Cóż, ponoć naturalny okres samoodstawienia od piersi jest miedzy 2,5 a 6 lat, wiec mieścimy się w normie.
    Co do pieluchowania to u nas dla odmiany pierwsza odpieluchowała się kupa. Zaczął sam wołać. Na siku czekaliśmy dłużej, aż pewnego dnia wszedł do łazienki zdjął pieluchomajtki, stanął na schodku przy sedesie i mówi że robi sisi. Trochę nas zaskoczył. Teraz czasem zabawie mu się zdarzy że mu się poleje po nogach. Śpimy nadal w pieluchomajtkach.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszcie co u Was :-)

    atdci09ktbgklgiz.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wasze dziecka zachowują się na placu zabaw? Są jakieś próby zabawy z innymi dziećmi? Dzielą się swoimi zabawkami? Julek idzie raczej na wymianę. Jeśli ktoś niema nic na wymianę i próbuje bawić się jego zabawkami to jest bunt. Problemu nie ma w piaskownicach w których są zabawki.
    Ja teraz siedzę z chłopcami na wsi. Jest fajnie, bo Mały już umie się zabawić ze starszym bratem, albo nawet sam. To piaskownica, to trampolina, to rower, albo kosiarka. Nie nudzi się i nie chodzi za mną cały czas. No i polubił jazdę w foteliku rowerowym. Jeździmy po 15 km i jest zadowolony.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • Rusałka06 Autorytet
    Postów: 449 348

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Ja będę znowu mama :) termin na 5.03.2020. Cieszę się bo planowaliśmy drugie dzieciątko chociaż oczywiście boje się jak to będzie bo teraz naprawdę fajnie się ogarnelismy z Zuzia a czeka nas nowa rewolucja. No i boje się porodu. Chciałabym strasznie rodzic naturalnie ale boje się jak to będzie po cc... eh...

    My jeszcze robimy w pieluchę. Zrobi siku i kupę na nocnik jak się ja posadzi ale nie jest do tego chętna i moim zdaniem jeszcze nie gotowa wiec na razie na luzie próbujemy.

    pingui lubi tę wiadomość

    n59y2n0a4o8fm1ic.png

    qdkkdf9hht6ogiuw.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rusałka gratulacje :D

    Co u nas? No więc Alek jest już totalnie kawał chłopa: ciuchy 98/104, noga 26, wagowo około 15 kg. Jeździ na hulajnodze wyczynowo, gada całymi zdaniami (najnowsze dzisiaj: "Mam plan - chodźmy na plac zabaw na huśtawki i do Nadii"), ogólnie da się z nim wejść już w dialog. Dużo pomaga (uwielbia jak się nim wysługujemy żeby np poszedł zanieść coś do śmietnika, podał, itd), dziś robiliśmy razem obiad i naprawdę sporo rzeczy zrobił faktycznie sam. Nie wiem kiedy to się stało, ale to już nie bobas, tylko chłopak.
    Co do pieluch to jak nie ma pieluchy tylko lata z gołym tyłkiem to zarówno siku jak i kupa idzie na nocnik - bez incydentów na dywan. Jak ma majtki to gorzej, bo sika w majtki, bo zakłada że to pewnie pielucha i wydarzy się to samo... nie ma dyskomfortu związanego z mokrymi gatkami, niestety.
    Interakcje już są totalne - gada o dzieciach w żłobku, bawi się z dziećmi i u nas w bloku, mamy wręcz co wieczór otwarte z sąsiadami drzwi i dzieci biegają od mieszkania do mieszkania, bo mają potomków w podobnym wieku. Trochę bije/gryzie jak coś mu ktoś zabierze, ale ogólnie rozumie i stara się tego nie robić. Pyta ciągle o sąsiadki i nawet fajnie się razem bawią. Jak tylko spotka kogoś to zaraz jest "Iza chodź!" i ciągnie gdzieś do zabawy, ogólnie jest mega socjalny, nie boi się, od razu włazi ludziom na kolana a do dzieci zagaduje.
    Największy problem ostatnio: zjada smarki ;) I się strasznie cieszy że ja wtedy reaguję jak wariatka, bo strasznie to dla mnie obrzydliwe.
    Nie choruje. Także wow, wszystko sielsko-anielsko, tylko jak to się stało że czas tak leci??

    tb7382c324e9cpbx.png
  • Rusałka06 Autorytet
    Postów: 449 348

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) zrobiłam test NIFTY i wszystko jest super z dzidzia a przy okazji wiem ze będzie chłopak :)

    Zaczęliśmy odpieluchowanie od niedzieli, bo już mi się wydawało ze jest gotowa. Na razie robi raczej w majtki chociaż jak się ja wyprzedzi i posadzi na nocnik to zawsze zrobi. Niby teorie zna nawet sama ćwiczy mówiąc ze będzie wołać Mama siku, Mama kupa ale jak przychodzi co do czego to robi w majtki i w najlepszym wypadku informuje ze właśnie robi siku...

    Z mówieniem u nas super, jakoś koło maja:czerwca się mega przełamała i teraz zasuwa pełnymi zdaniami, już praktycznie wszystko mówi i czasem rozwala mnie na łopatki swoimi tekstami ;)

    My mamy natomiast problem z socjalizacja i generalnie odwaga i śmiałością Zuzi. Od początku była bardZo ostrożna, wycofana i nieufna ale niestety to się nie zmienia. Przy obcych totalnie się onieśmiela, siedzi u mnie na rękach i się nie odzywa, nie odważy się pójść pobawić itp. Nawet z dziećmi. Potrzebuje tak ze 2 godz żeby się oswoić wiec jak do kogoś idziemy to zazwyczaj rozkręca się przy wyjściu;) jest tez mega ostrożna jeśli chodzi o nowości. Boi się próbować nowych rzeczy na placyku czy wejść do basenu... raz się przewróciła na hulajnodze to już nie chce próbować ... sportowcem raczej nie będzie ale martwi mnie taka wycofana postawa i strach przed ludźmi... mega się boje jak to będzie w przedszkolu

    n59y2n0a4o8fm1ic.png

    qdkkdf9hht6ogiuw.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisalyscie ;-).

    Rusalka gratulacje! Będziesz miała bunt 2 latka za sobą jak pojawi się noworodek, o ile Zuzia przechodzi 😁. Leon buntownik jak jasny gwint, potrafi zrobić wojnę nawet o mycie rąk, czasem chce mi się wyć do księżyca. Ale wszyscy żyjemy, więc jest Om. Z mówieniem jak u Kropki, raczej 2 wyrazowe zdania i coraz więcej słów. Ale umie powiedzieć kocham Cie mamo/tato/bejbi 😁. A no i bardzo ciepło odnosi się do brata, chociaż trudno przychodzi mu zrozumieć, że mama musi się też nim zająć. Jakieś większe uwstecznienie nas ominęło, no może częściej wskakuje tacie na ręce jak widzi, że ja noszę Miłosza :-). Bałam się powrotu pieluch (po 2 urodzinach ma pieluchy już tylko na noc), ale luz. Smok i cycek go nie ruszają, nie pamięta, że też dostawał ;-). Generalnie jest rollercoster z dwójką, ale nie oddałabym ich za nic w świecie ;-). Chociaż jak Leon wstaje o 5.40 i do śniadania potrafi wpaść w ze 3 histerie to zastanawiam się czy przyjmą go jeszcze w oknie życia 😂😂😂.
    A co do relacji z innymi to przy swoich szaleje, przy obcych na początku jest nieifny, ale daje się przekupic, a na placu zabaw jest raczej wycofany, woli obserwowac. Podejrzewam, że bariera jest jeszcze język ;-).

    A moim największym celem do którego codziennie dąże jest uśpić obu na drzemke jednocześnie, żeby choć na chwilę usiasc na dupie w ciszy 😂😂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:45

    .kropka., Rusałka06, pingui lubią tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam Mikołaja do domu, ale jeszcze nie w tym roku. Teraz zostawimy herbatę i ciasteczko na parapecie, a Mikołaj przyjdzie w nocy i podrzuci prezenty pod łóżka :-). Kropka Ty wróciłaś już do pracy? Kurcze, Twój synek to już chyba ponad rok ma? A jak córeczka w żłobku? Kiedyś pisałaś, że było ciężko.

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie weszłam, a tu wątek jeszcze żyje- Super!
    No i rodzeństwa coraz więcej.
    Mam teraz trochę wolnego od pracy więc trochę odetchnę.
    Moje dzieci tez coraz większe i starsze. Najstarsze poszło do 1 klasy liceum, średnie jest w 6 podstawówki.
    Julka zapisałam do przedszkola i zaczynamy od kwietnia/maja. Zobaczymy jak nam pójdzie. Narazie dzieci są „be”, przedszkole jest be. Straszy nas „ja będę bić dzieci”. No chyba że dzieci są starsze, wtedy jest ok. Nie jest wycofany i prędzej próbuje dzieci przegonić żeby mieć miejsce dla siebie. Wczoraj pojechaliśmy do Ikei i kiedy płaciłam za nasze jedzonko, porwał panu za nami garść frytek z talerza. Fajne jest to że lubi próbować wszystkiego do jedzenia i jak mu smakuje to wcina równo. Próbowaliśmy odstawić cyca, ale walczył jak tygrys, więc odpuściłam. Czekam aż dorośnie do tego. Generalnie rozbójnik jest z niego. Jak syn wraca ze szkoły to Julek go wita „cześć mordo” - jest wesoło.
    Wszystkiego dobrego na Święta dla Was dziewczyny i Waszych rodzin 🎄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2019, 16:27

    atdci09ktbgklgiz.png
  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie. Mam synka Mikołajka urodzony 06.06.2017. czasami się tu odzywałam ale rzadko więc pewnie mnie nie pamiętacie. Zajrzałąm z ciekawości i jeszcze czasem piszecie. Miło :)

    Ja mam kolejnego dzidziusia w brzucha tym razem najprawdopodobniej dziewczynka różnicy będzie 3 lata bez około 2 miesięcy o ile wszystko pójdzie planowo. Troche jestem przerażona jak ogarnę

    Pozdrawiam Was wszystkie

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 lata różnicy u mnie to też niezly hardcore. Ginka gratulacje! 😉

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 22 marca 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ja zaglądam czasem, bo jestem na lipcowkach 2019 na bieżąco 😁. Leon długo długo bazgrolil, ale ostatnio mu się coś zmieniło i stara się malować konkretne elementy. Dużo pomagają te kolorowanki, gdzie masz na jednej stronie pomalowany obrazek, a na drugiej czysty taki sam. Ale generalnie Leon woli malowanki wodne i wszelkiej maści naklejki 🙂. Chociaż stara się też rysować kształty, najlepiej wychodzą mu linie 😂

    Czekamy na wyniki rekrutacji do przedszkola. Kiedy te nasze czerwcowe dzieci tak urosly?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2020, 19:23

    .kropka., pingui lubią tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 23 marca 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy już po rozwiązywaniu elementarza dla 3 latka i nawet sprawnie mu poszło. Mieliśmy ten https://images.app.goo.gl/D7yonh1sNsJWQA2t6

    Mamy jeszcze taki fioletowy z naklejkami, ale wydaje mi się trudniejszy, chociaż może jutro go wyciągnę. Generalnie te wszystkie książeczki są moim zdaniem za mądre jak na dedykowany wiek. Zresztą zabawki też. Leon liczy do 20, alfabet powie w nocy o północy, zna wszystkie kolory i kształty i to nie dlatego, że ja go specjalnie uczę, a właśnie z zabaw, zabawek, książeczek. Czego te dzieci będą się uczyć w przedszkolu?

    Nie wszystkie dzieci są uzdolnione plastycznie, może Twoja córka i mój syn nawet nigdy nie będą 😁. Ja się nie przejmuje. Jesteśmy na etapie tych kolorowanek https://www.taniaksiazka.pl/duze-naklejki-pojazdy-p-970956.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping&gclid=CjwKCAjwvOHzBRBoEiwA48i6AmGCU-YygfnG-UZr4JKUZGNEexMDl7YUs1j89hDHVnT__c78GqoBxhoCEz0QAvD_BwE

    .kropka., pingui lubią tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Marisa Przyjaciółka
    Postów: 74 40

    Wysłany: 24 marca 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zajrzałam z ciekawości czy jeszcze coś dzieje w tym wątku :)
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie :) ja oprócz mojej czerwcowej córeczki , mam już też druga córeczkę z 3.01.2019, a teraz mam termin na 23.06.2020 czyli za trzy miesiące i będzie 3 córeczka.
    Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrówka w tym trudnym czasie...

    .kropka., pingui lubią tę wiadomość

    km5st5odva4wb8we.png
    2nn3skjoo67ix2iz.png
‹‹ 925 926 927 928 929
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ