BellyBestFriend
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

AgaSY
Autorytet
802

Wysłany: 30 listopada, 12:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Byliśmy u alergologa raz, jak miał 3 czy 4 miesiace. Testy z krwi robiliśmy po pół roku, ale nic na nich nie wyszło :-). Najlepiej zrobić po 3 rz.

07.06.2017r. Leon 3550g i 56 cm szczęścia <3
82do3e5epkc24nns.png
26.07.2015r. (*) 6 tc.

Szaron
Autorytet
383

Wysłany: 30 listopada, 19:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
O cześć caroline :) Fajnie że jesteś :)
U mnie ostatnio przerwa forumowa, bo galopek bezustanny (głównie zawodowy i w związku z sypiącym się autem), ale na szczęście wszyscy zdrowi. Alek rozmiarowo jest gigant ponad normę, ciuchy 98, noga 24 (a zimowe 25). To jest rozmiar na 2-3 lata...
Załatwiliśmy wszystkie szczepienia poza 6w1, bo nie sposób kupić tą szczepionkę w aptece.

Mój miły ostatnio zalicza straszne frustracje pt. nikt mnie nie rozumie. Bo też mówi te kilka słów na krzyż, ale widać że ma dużo frajdy gdy go rozumiemy i wiemy o co mu w chodzi. Ale gdy jest inaczej - wije się na podłodze i płacze aż do posmarkania się.
W żłobku dziś bal przebierańców :) Aluś był świątecznym elfem, ale takim zabijaką bardziej. No i znowu zaczynają się pytania co pod choinkę, a ja serio nie wiem..

tb7382c324e9cpbx.png

.kropka.
Autorytet
341

Wysłany: 1 grudnia, 12:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas pod choinkę od cioci i dziadków będą puzzle 2 elementowe zwierzaki i puzzle z dziurką (najwyżej poczekają kilka mc), samolot little people, lalka bobas i wózek. Nie mam pojęcia co od nas dostanie :/

dqpranlib6l5gv9z.png
syy2cwa1ngeflcay.png

.kropka.
Autorytet
341

Wysłany: 2 grudnia, 15:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy wasze dzieci stają na palcach? Od kilku dni widzę, że córka chodząc po domu staje czasami na palce, czasami robi tak kilka kroków i później idzie dalej normalnie. Martwi mnie to trochę :( biega po domu od początku na boso lub w skarpetkach z abs.

dqpranlib6l5gv9z.png
syy2cwa1ngeflcay.png

pingui
Autorytet
415

Wysłany: 3 grudnia, 22:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Julek też czasem chodzi na palcach. Dlaczego się tym martwisz?

AgaSY nie sądzę, żeby rozmiar 21 w tym wieku był jakimś ewenementem. Starszy syn 23 miał w wieku ponad 2 lata. Julek ma 24, ale zaczynał w wieku 14 m-cy od rozmiaru 23. Taka z niego "Wielka Stopa" ;-) Zresztą rozmiar rozmiarowi nierówny. Może gdyby miał buty z innej firmy to byłoby inaczej?

U nas teraz zainteresowanie garnkami i gotowaniem, więc może zestaw kuchenny na gwiazdkę? Byliśmy u znajomych to bawił się w takiej "kuchni". Mieszał, przekładał na talerze i mi przynosił ;-) Raz "ugotowaną" plastikową świnkę, a raz farmera z ciągnika ;-). Zresztą mam wrażenie, że najbardziej ucieszyłby się prawdziwą miotłą ;-)

atdci09ktbgklgiz.png

zimowa stokrotka
Autorytet
472

Wysłany: 3 grudnia, 23:02
Cytuj | (2) | Zgłoś
Jestem. Żyję jakby coś :D jeszcze. Do psychiatryka blisko. Urodziłam 26.11 poród indukowany, ale ekspres bo 2 godziny. Antena zdrowy, mały bo miał jakos 3300 g za to 54 cm :) więc chudzinka taka. Jasiek zareagował mega pozytywnie. Chce się nim opiekować. Mizia go jak Antek płacze. Ogólnie jest spoko w ich relacjach. Gorzej że próbuje zwrócić na siebie całą uwagę przez co wydaje się być niegrzeczny. Podkreślam wydaje się być bo ja go w pełni rozumiem. Staramy się poświęcać mu dużo czasu, angażować do brata, ale jest ciężko.
Tym razem udaje mi się być mamą karmiąca a nie kpi jak przy Jaśku, więc jestem cholernie dumna :D
Jutro robimy patronaż Antkowi i idziemy się dowiedzieć o szczepienia dla Jaśka. Miał mieć w listopadzie ale przez choroby, mój termin, poród i cała reszte nie miał... Wypisaliśmy go na razie ze żłobka. Pójdzie od września. Będzie starszy więc może też inaczej do tego podejdzie. Zobaczymy :)

.kropka., pingui lubią tę wiadomość

o148i09kzitj1pv1.png
mhsvi09k321kr4xp.png

.kropka.
Autorytet
341

Wysłany: 3 grudnia, 23:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie wiem czemu mnie to chodzenie na palcach martwi... Chyba dziecko nie powinno tak chodzić. No i wyglada to dziwnie. Jeszcze ostatnio moi rodzice jak byli to matka też zwróciła na to uwagę i stwierdziła, że czas na kapcie ze sztywną podeszwą żeby tak nie robiła :O żałuję że nie zobaczyłam tego 2 tyg temu, bo byłam z synem u ortopedy na USG bioderek i bym się dopytała przy okazji... A tak muszę poczekać do stycznia aż będę się z ortopedą widzieć :(

Nasza kuchnię dostała po córce znajomych, ktora już z niej wyrosła... Garnki, łyżki itd walają się wszędzie :P no ale lubi się nią bawić

Młoda lubi też zabierać mi szufelkę i zmiotkę, chodzi i zamiata :P albo szmatę i wyciera półki.

Zimowa stokrotka super że chłopaki się dogadują :) u nas córka na początku się bała gdy młody płakał, po tygodniu się oswoiła i teraz też jest już ok, głaszcze go, pokazuje gdzie ma ucho, oko, nos... Trzeba mega uważać :D jak jest w bujaczku to nie odstępuje go na krok i go buja. Jak śpi w naszej sypialni to ona co chwilę tam idzie i zagląda, pokazuje go palcem i robi "ććććć" przykładając palec do buzi (a później zapomina i krzyczy, biega itd, przez co go budzi :P). Ogólnie jest spoko, bo nie jest zazdrosna i nie próbuje póki co mu przywalić.

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 grudnia, 23:10

dqpranlib6l5gv9z.png
syy2cwa1ngeflcay.png

zimowa stokrotka
Autorytet
472

Wysłany: 4 grudnia, 09:09
Cytuj | (2) | Zgłoś
Mi się wydaje że chodzenie na palcach to normalny odruch, pod warunkiem że nie chodzi tak cały czas tylko chwilowo. W końcu dzieci cały czas nadal ćwiczą stopy. Chodzenie na palcach to też jedno z ćwiczeń. Jeśli na co dzień chodzi standardowo na całych stopach a tylko czasem wskakuje na palce to bym się tym nie martwiła.

o148i09kzitj1pv1.png
mhsvi09k321kr4xp.png

caroline29
Autorytet
1153

Wysłany: 4 grudnia, 09:23
Cytuj | (2) | Zgłoś
Stokrotka gratulacje:)

Nie zauwazylamzeby Staś chodzil na palach ale czasem na nich staje... Staś od chrzesnego dostanie warsztat interaktywny a my sie zastanawiamy nad kuchnia bo tez garnki go interesują.

Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
Nasz synek - nasza mala wielka miłość

pingui
Autorytet
415

Wysłany: 4 grudnia, 22:21
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kropka czasy kapci do kostki ze sztywną podeszwą już minęły. Jeśli dziecko nie ma wad wrodzonych, czy rozwojowych, to najlepsze co można zrobić to stopie nie przeszkadzać niewygodnym kapciem. Julek tez chodzi w skarpetach z ABS, zresztą pozostali domownicy najczęściej tez w skarpetach lub boso. Wiec jeśli nie ma stopy szpotawej czy innej wady wymagającej rehabilitacji to nie zamęczaj sie rozmyślaniami.

Zimowa gratuluje i cieszę się że poszło gładko :-) 3300 to całkiem ładna masa ciała. Starszy syn z taką się urodził i długością 59 cm, a nie powiedziałabym że był maleńki :-) niech zdrowo rośnie. Przerwa w żłobku wszystkim dobrze zrobi. Przynajmniej nie będzie starszak przynosił zarazy do domu. No i fajnie, że karmienie się udaje. W razie problemów pisz, coś poradzimy ;-)

Wózek z lalką, czy misiem to tez dobry pomysł. Zauważyłam tylko, że Julek nie lubi lalek z włosami :-) dotyka ich z takim obrzydzeniem i zaraz je odpycha :-)

.kropka. lubi tę wiadomość

atdci09ktbgklgiz.png

AgaSY
Autorytet
802

Wysłany: 5 grudnia, 13:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Od nas będzie stolik warsztatowy, był taki fajny, drewniany w Lidlu, z mnóstwem narzędzi. Przez zimę będzie stał w domu, a potem pójdzie do garażu i będą z tata majsterkowac :-). Od chrzesnego na pewno będzie jakies Lego Duplo, bo już sobie "zaklepal". Leon bardzo lubi, fajnie i sprawnie idzie mu układanie :-). Dziadkowie coś gadali o sankach, ale nic na pewno. Póki śniegu nie ma to ja mu nie kupuje :-).

82do3e5epkc24nns.png
26.07.2015r. (*) 6 tc.

zimowa stokrotka
Autorytet
472

Wysłany: 5 grudnia, 16:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuje dziewczyny :D pingui jak patrze na wielkiego Jaśka który przed pójściem do szpitala był moim malutkim syneczkiem, a teraz to wielki facet :D to Antoś jest dla nie taki tyciutki, malutki :D

U nas jak u Agasy będzie ten stolik warsztatowy. A reszta nie wiem. Nie wnikam. Ja nawet nie mam siły o świętach myśleć w tym roku, taki dom wariatów... :)

o148i09kzitj1pv1.png
mhsvi09k321kr4xp.png

AgaSY
Autorytet
802

Wysłany: 5 grudnia, 17:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ah Zimowa gratulacje, bo chyba zapomniałam wcześniej :-).

82do3e5epkc24nns.png
26.07.2015r. (*) 6 tc.

pingui
Autorytet
415

Wysłany: 5 grudnia, 22:23
Cytuj | (1) | Zgłoś
Zimowa wiem o czym piszesz. Jak wrocilam do domu z pierwszym synkiem, w domu czekała 3- letnia córeczka. Wydała mi się wtedy taka ogromna. Trzy dni wcześniej była malutką Zosią, aż tu nagle jakby ją ktoś „nadmuchał” :-)
Każde kolejne dziecko rodziło się większe (3040, 3420 i 3820)

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 grudnia, 22:24

zimowa stokrotka lubi tę wiadomość

atdci09ktbgklgiz.png

caroline29
Autorytet
1153

Wysłany: 6 grudnia, 05:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas wymioty i biegunka :(:(:(

Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
Nasz synek - nasza mala wielka miłość

zimowa stokrotka
Autorytet
472

Wysłany: 6 grudnia, 08:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
AgaSy dziękuję :)
Pingui no dokladnie. On nagle taki duży jest :D jak to się stało nie wiem... Zaraz drugi tez urośnie. Nawet nie będę wiedziała kiedy to zleciało.

Caroline współczuję... Ja z Jaskiem walczyłam z jelitowka. Najgorzej jak wszystkich w domu złapie i nie wiadomo za co pierwsze się wziąć. Mam nadzieję że szybko wam minie.

o148i09kzitj1pv1.png
mhsvi09k321kr4xp.png

.kropka.
Autorytet
341

Wysłany: 6 grudnia, 10:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Też tak miałam, chociaż u mnie córka raczej drobna (9+ kg 78cm) a syn urodził się gigant (4,2kg 58cm) :P mimo to wydawał mi się malutki ;) pewnie szybko ją przerośnie. Dziś była położna i brakuje mu 5g do 5kg :P

Skoro tak mówicie z tym chodzeniem na palcach to jestem spokojniejsza :) Wczoraj wymyśliła sobie wysokie podnoszenie jednej nogi przy chodzeniu, miała z tego ubaw po pachy... Może z tymi palcami jest tak samo, obserwuję ją i w styczniu podpytam ortopedę. Kurczę, nie chciałabym żeby miała problem z nogami

Wiadomość wyedytowana przez autora 6 grudnia, 10:50

dqpranlib6l5gv9z.png
syy2cwa1ngeflcay.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)