X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaś jak zwykle pięknie pozuje do zdjęć :)

    Kropka bardzo się cieszę!
    U mnie brokuł jest na ostatnim miejscu. Zresztą na warzywa zaciska usta i nie chce. Troszkę zje, ale nie tyle ile mama by chciała :P
    A ten batat to tylko pieczony, czy gotowany też jest taki dobry?

    anna23, Kropka89 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    Adaś jak zwykle pięknie pozuje do zdjęć :)

    Kropka bardzo się cieszę!
    U mnie brokuł jest na ostatnim miejscu. Zresztą na warzywa zaciska usta i nie chce. Troszkę zje, ale nie tyle ile mama by chciała :P
    A ten batat to tylko pieczony, czy gotowany też jest taki dobry?
    Ja gotowałam na parze razem z marchewka. Marchew tez mam od taty wiec jest słodka. Zastanwialam się czy to jemu podać bo pewnie indeks dania musi być wysoki. Wole aby załapał jakieś bardziej wytrawne warzywa :-)
    U nas tez smakuje dynia lub dynia z ziemniakiem. Dynie dostałam od taty, pokroiłam w gruba kostkę i zamrozilam. Teraz wyciągam po kilka kostek i gotuje na parze.
    Tak się ekscytował jedząc brokuła ze ciężko mi go było uchwycić :-)

    Zdecydowanie lepiej wszedł zblendowany, w formie blw trochę się krzywił ale tez zjadł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 18:00

    welonka, Magda33, Dika, Kropka89 lubią tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaś to mały model :)

    Magda skąd ja to znam , ostatnio szwagierki teściowa przeżywała ze nie dokarmiamy mm ,pewnie już zaglodzilam dziecko.

    Leira a może zrób mu kaszke na mleku .

    Moja jedynie miała odruch wymioty na kaszke, wczoraj dałam jej sliwke krzywila się jakby jadła cytrynę ale otwierała buzie i jadła, u nas póki co je wszystko, ostatanio nie chciało mi się gotować i dałam jej słoik z cielecinka i tym plula ale nie dziwię się jej .
    Mamy problem z piciem wcześniej co chciała pić to teraz odpycha rękami butelkę .

    Dzisiaj mamy pobranie krwi oby poszło szybko i sprawnie .

    Magda33, anna23 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale boskie te Wasze maluszki ;)

    Kropka, kobieto - Ty robisz w ciągu dnia tyle ile ja przez miesiąć!!! Jesteś wspaniałą mamą i zapewne żoną też, bo ja mojemu tak nie nadskakuje ;) jeny Ty chleb pieczesz, a mój co dwa dni śmiga do piekarni ;) nie daj sobie wmówić że jest inaczej ;) weź maleństwo i ruszaj w miasto z nim, tak jak kiedyś dziewczyny pisały że zwykłe wyjście do galerii to niczym wypad do spa ;) cieszę się że już Ci lepiej ;)


    a to nasze cudo z sesji świątecznej :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/78d99d63137a.jpg

    welonka, Kropka89, kokkosanka, Fasola1234, Anitka201, Magda33, Lucy010, Dika lubią tę wiadomość

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo! Dziękuję!!!!


    A cudo to cudenko! Śliczna ta sesja! My też mamy mieć, ale po Świętach, bo teraz trochę za dużo na głowie ;) Ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to nie mogę się doczekać !!!

    Joaszo lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, śliczne są Wasze dzieciaczki.

    Kropka, cieszę się, że już masz lepszy nastroj i porozmawiałaś z mężem.

    Co do kp, też co chwile slyszę zdziwienie, że mała jest tylko na piersi. Już jest to męczące, a każde gorsze zachowanie czy problemy ze spaniem wszyscy tłumaczą tym, że mleko to już dla niej za mało. Ale jeszcze troszke ponad tydzień i będę rozszerzać, choć trochę się boje, bo poki co mała w ogole nie jest zainteresowana naszym jedzeniem.

    Odnośnie posiłkow dla dzieci, zdarza Wam się przygotować zupkę na 2-3 dni lub coś zamrozić czy raczej wszystko powinno być na świeżo? Bo robienie codziennie takich malych porcji to będzie wyzwanie :)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Dziewczyny, śliczne są Wasze dzieciaczki.

    Kropka, cieszę się, że już masz lepszy nastroj i porozmawiałaś z mężem.

    Co do kp, też co chwile slyszę zdziwienie, że mała jest tylko na piersi. Już jest to męczące, a każde gorsze zachowanie czy problemy ze spaniem wszyscy tłumaczą tym, że mleko to już dla niej za mało. Ale jeszcze troszke ponad tydzień i będę rozszerzać, choć trochę się boje, bo poki co mała w ogole nie jest zainteresowana naszym jedzeniem.

    Odnośnie posiłkow dla dzieci, zdarza Wam się przygotować zupkę na 2-3 dni lub coś zamrozić czy raczej wszystko powinno być na świeżo? Bo robienie codziennie takich malych porcji to będzie wyzwanie :)


    dziekuje :)

    Ja zrobiłam wczoraj zupkę na wczoraj i na dziś a reszta co zostanie będzie dla mnie na dziś :-D

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer ja planuję zacząć rozszerzenie po świętach ;-) znów będę się cofać do Waszych postów na forum co i jak bo my że wszystkim zawsze na końcu :-D

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer ja jeszcze zupki nie robiłam. Ciągle warzywa na przemian z owocami, teraz łączone dwa lub trzy albo ze sloiczka albo wyciągam z zamrażarki. Zrobiłam sobie na porcje w kostkach do lodu. Kostki łatwo przechować i łatwo rozmrozić. To są tak maleńkie porcje że nie opłaca się gotować na raz.

    summer86 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka i Joaszo dzieci kochane <3

    Joaszo, Anitka201 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonko jaki to model ?? ;-)

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasza sorki ze dopiero teraz dokladnie mamy ten model czerwony https://www.dwunastka.net.pl/p3015,lozeczko-turystyczne-moolino-happy-czerwone.html

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ;-) a nie jest Ci trudno wyciągać malutką z dołu?? Bo ja myślę że nie dam rady go tak nisko odłożyć oo karmieniu :-D też szukamy czegoś co będzie służyło nam na 1-2 dni w miesiącu bo nigdzie indziej niż do dziadków jeździć póki co nie będziemy

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy od 4 miesiąca , wiadomo lepiej jak jest wysoko ale nie mam problemu z odlozeniem czasem ciężej jest wyciągnąć , gdybym miała używać go codziennie to bym wolała inny ale jeśli ma służyć na dwie noce w ciągu miesiąca to moim zdaniem jest ok zaraz będziesz obniżać łóżeczko . Moja jak widać jest zadowolona https://naforum.zapodaj.net/thumbs/befb4275eb3a.jpg

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Welonko ;-)

  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale śliczne te nasze czerwcowe dzieciaczki!

    Kropka- milo czytać, że już masz się lepiej. Mam nadzieję, że już wątpliwości i niemoc nie powrócą, jesteś super mamą, dobrą żoną i tego się trzymaj.

    Summer ja typowych zupek nie robiłam jeszcze, póki co dałam marchewkę zblendowaną z wodą z jej gotowania, potem marchewkę z kalafiorem, tez z woda, zeby za geste nie było. Po zblendowaniu jeszcze wstawiam do podgotowania na chwile i porcjuję do miseczki na "od razu" i reszta do wyparzonych dwóch słoiczków po koncentracie (najmniejszych). Zamykam od razu i odstawiam do góry dnem żeby zassalo. Te dwa słoiczki trzymam w lodowce na kolejne dni.
    Nie wiem czy dobrze robię, ale tak mi najwygodniej i jak wieczko jest zassane to mam nadzieję, ze jest ok.
    Moja i tak z tego zjada góra 3 łyżeczki i to się muszę nakombinowac.. A mi dojadanie smakuje ;)
    No nie jest w ogóle zainteresowana jedzeniem nawet jak my jemy.

    Marchewka nam kupę zatrzymała chyba, 2 dni przerwy. Tez tak macie? A jak po dyni? Faktycznie jest po niej zatwardzenie i dzieciaczkow?
    Podawalyscie juz buraczki?

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do dobrych rad, to teraz w okresie okoloswiatecznym trzeba mieć do tego szczególny zapas cierpliwości. Ze starszą córką myślałam, ze wyjdę z siebie na to cale podtykanie dziecku tego, czego jeszcze nie zamierzałam długo podawać.
    Teraz tez pewnie nie będzie łatwo.
    Ja za to któryś raz słyszę "jak malutka? Siedzi juz?" I to pytanie mnie wyjątkowo denerwuje. Nie zamierzam obkladac jej poduszkami i uczyć siadania. Nie lubie sie z tego tlumaczyc i patrzec na te powatpiewajace miny jakbym dziecko uposledzala.

    zielonooka7 lubi tę wiadomość

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dika nas przytkał kalafior - daliśmy podobnie jak Ty zupę z marchwi i kalafiora i z przykrością stwierdzam, że kalafior to najgorsze warzywo jak do tej pory. Mieliśmy 3 dni bez kupy po nim. Po samej marchwi zaś kupy idą codziennie.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm obstawiałam marchew ale może to ten kalafior faktycznie

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dalej nie ma kup codziennie czy przy rozszerzeniu powinny być codziennie już ? U nas są co3-4dni nie ma problemu z nimi nie ma zatwardzenia często nawet nie wiem kiedy je zrobiła .

    Dika ja ostatanio usłyszałam od kobiety na rehabilitacji( była ze swoją córką) czy raczkuje :o jak powiedziałam że nie nawet nie siedzi to takie zdziwienie jakby miała rok i nie siedziała . Moja mala siedziała cicho i tylko tej dziewczynce przygladala się i nagle ta matka tak ale gada już po swojemu ? Mówię że tak . Miałam ochotę zapytać a pani córka ma rok i jeszce nie chodzi i nie mówi słów jak to możliwe, ale powstrzymałam się , skoro jesteśmy na rehabilitacji to znaczy chyba jest coś nie tak .

    kokkosanka lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 1260 1261 1262 1263 1264 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ