X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • biedrona84 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmię Bebiko extra care kołki i zaparcia ale wiem że dziewczyny podawali również bebilon.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka a jeśli rozszerzamy już od dwóch tygodni to też wstrzymać się ?

    age.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka sama nie wiem. Pamietam ze pierwszy syn na początku rozszerzania diety załapał jelitowke (3 tydzień rozszerzania) to wtedy mieliśmy zakaz wprowadzania nowych produktów i przede wszystkim nawadnianie. Młody wtedy dostawał piers, wodę podawana ze strzykawki (jak do ibuprofenu), smecte (1 saszetka na cały dżien). Nie pamietam czy podawaliśmy elektrolity. Ogólnie bardzo szybko z tego wyszedł (2 dni biegunek bez wymiotów). Później dostawał przez tydzień tylko marchewkę.

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zliczylam dziś pobudek, karmień i tulen. Wychodzi nam górny prawy siekacz, który odkryłam wczoraj wieczorem zupełnie przypadkiem! A on już biały na wierzchu cała linia. Dopiero co dwie dolne jedynki się pokazały! I już tak ładnie spał po 7-8h nawet. I coooo. buuuu. I jeszcze tak mi żal Kluseczka tak stęka że widać że go to boli :(

    A jeszcze się zastanawiałam co to się dzieje że ciągle w pieluszce coś było. A to pewnie przez te ślinę tak. Wszystkie gryzaki wodne już w lodowce, reszta w pogotowiu! A na obiad dziś kojące i kochane przez niego brokuly <3 Może tak mu chociaż poprawie humor!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 10:29

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka u nas podobna nocka. Do tego 2 godziny przerwy w spaniu..boje się ze zaczyna się powtórka z rozrywki.

    A najlepsze! Obudził się o godzinie (co do minuty!) własnego porodu, a dziś kończy 6 miesięcy! :-) czary :-)

    Dla mnie to hit ze młody nie ma ani jednego zęba. Widać napuchnięta dziąsła ale zębów brak :-) starszy miał na tym etapie 4 zeby :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:12

    Fasola1234, Magda33, Kropka89 lubią tę wiadomość

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, graruluję polroczku córeczki...ale zleciało. Pamietam jak byl piatek opiekowałas sie dzieckiem z rodziny i skurcze Ciebie lapaly.
    W pamięci mam tez poród Tini i zresztą, większości z nas.

    Kropka, gratuluję ząbków. U Dominiczki jeszcze brak...Ale dziąsła przy dolnych jedynka opuchnięte.

    Z tym mm to w końcu pokarm dla niemowlat, coraz lepszy w skladniki. Kupę dziesiątek jest na mm i mają się dobrze. Pewnie jak się uda kp to warto karmić, ale jak nie...to bez wyrzutów przechodzić na mm. I cieszyć się, że dziecko nawiedzone, odbite, przytulone.
    Ja niedługo całkowicie przechodzę na mm,na pewno pokarmie do końca grudnia.
    Moim zdaniem kp jest piękne...Ale tez wyczerpuje mamę. Dziś przyjeżdża moja koleżanka z Wielkopolski na szkolenie. Na piwo nie pójdę. Jedynie na kawę.
    A zresztą...koniec tego tematu...

    Fasola, gratuluję tej oferty. Wierzę, że masz rozterki. Ale taka oferta to jest coś.
    I mnie czeka zwolnienie. Już to mi powiedziała nowa kierowniczka.
    Posiedzę póki co 2 lata w domu, a potem czegoś poszukam. Mam nadzieję, że znajdę...W końcu dla chcącego nic trudnego. I oby tak było :)

    Jak Wam niedziela mija ?
    U mnie od rana już porobione, zaraz wybiorę się na spacerek, nie chce mi sie siedziec w domu, pewnie Pepco odwiedzę...czekam na SMS od koleżanki, coś się nie odzywa i nie wiem jak z wyjściem...jak nue ro wybiorę sie chociaż na krotki wypad do galerii. To prawda z tymi wychodnymi, czasami ich bardzo potrzebujemy.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:26

    Kropka89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokkosanka wrote:

    Joaszo mój się budzi po 30 minutach na przutulasa:) wyciągam z łóżeczka, biorę na ręce, przytulam i dalej spi:) po chwili odkładam do łóżeczka i spokoj:D

    Kokkosanko, z tego co pamiętam to ten wieczorny pokarm matki jest trochę mniej treściwy więc myślę sobie tłumaczę, że dlatego jest teraz ta pobudka :D
    dziś nasz mały obudził się o 6,30 (oczywiście po kilku nocnych pobudkach) i gaaaadał :D ale potem jeszcze zasnał i ja się budze patrzę a on śpi na brzuszku :D

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo, tak jest. Moja np. w dzień praktycznie w ogóle nie je, 5 min i koniec, albo po przebudzeniu rano nie je przez 6 h..., a w nocy sobie za to odbija... ssie po 20 min.
    Rośnie prawidłowo i w 50 centylu się trzyma. :-)

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zębów nie ma, dziąsła blade, nierozpulchnione....
    Majlepszosci dla kolejnego polroczniaka :) :*

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam się do życzeń dla dzisiejszego półrocznego dzieciatka Anitko :) dużo wesołej zabawy i uśmiechu ;P

    U nas ta poprzednia nocka z godzinną pobudką na zabawę. I dziś rekord w ciągu dnia, bez drzemki 6 godzin. Byliśmy u znajomych, a tam nie było czasu na spanie :D za to mam nadzieję dzisiejszą noc więcej przespać ciągiem.
    Na drugie śniadanie był grysik z bananem i to bardzo smakowało, w końcu nie zaciskał ust.
    Ja mam mleko NAN optipro. Zresztą takie dawałam, bo takie było w szpitalu. Spokojnie mogę je polecić, nam pasowało.
    I zębów żadnych nie widać, choć wkłada do buzi wszystko co wpadnie do ręki, nic nie zauważyłam. Juz się tak nawet nie ślini jak kiedyś.

    Anitka201 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo klauuudia czekamy tu na Ciebie. Co słychać? Widzę że się pokazałaś. Jak Olivier?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 21:08

    klauuudia lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzirwczyny ktore rozszerzyly diete po 4 miesiacu. Chcialam sie zapytac o cos takiego jak jajka. Czy m9ge juz podawac ? Ia jedli tak to jak ? Myslalam o zoltku zrobionym na parze. Czy podac to miedzy posilkami czy do posilku ? W ogole moj maly ciagle ma 3 dania mleczne z mm a 2 dania bez mm. Jak dlugo podawac w takich proporcjach ? Zaczelam miedzy posilkami daeac jogurt baturalny eco. Chce tez troszke dac kefiru pozniej i jeszcze pozniej twarozek. Czy dobrze robie? Wszystko miedzy posilkami z 1-2 lyzeczki.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka i Welonka! Gratulacje pół roczku!!! :)))

    Anitka201, welonka lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj weszła pierwsza dynia :-) musiało być bardzo smaczne bo młody aż się trząsł :-) zobaczymy jak pójdzie dalej. My będziemy mieszali blw z papkami (raz papki, raz blw).
    8411edc4fc8a498dmed.jpg

    Dziewczyny robicie warzywa na parze czy gotujecie?

    Magda33, welonka, Kropka89 lubią tę wiadomość

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kochany słodziak :D

    Gotuje na parze. Po prostu na sitku.

    Anitka201 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia dziekuje za życzenia:) Ja ostatnio cofnelam się do końca maja i czytałam nasze porody ale to były emocje :)


    Mam taki problem z rozszerzeniem diety, że boję podać się coś innego niż warzywa nawet owoców do tej pory było tylko jabłko i jagody . Ile nowości w ciągu dnia eprowadzacie ? Bo macie przerobionych już tyle rzeczy ja jak podaje jej coś nowego to daje to przez 2-3 dni i ewentualnie do tego w ciągu dnia daje jej coś co już jadła .
    .Mąż już lepiej czuje się ciężko stwierdzić czy to był jakiś wirus czy zatrucie ale mimo wsyztsjo dystans trzymał .

    age.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ja mam taki plan zeby dzisiaj podać znowu dynie, jutro i pojutrze brokuła. Później np dynia z ziemniakiem. Kolejnego dnia ugotowana na parze marchewkę (pokrojona w słupki) i kolejnego dnia zmieszać już kilka warzyw. Później np burak i jak to wszystko pójdzie to mieszać już składniki między sobą. W 2 tygodniu dołączę gluten (kaszkę manna do zupek). Po 2 tygodniach pół żółtka skrojonego do zupki (bo chyba podaje się je w 7 miesiącu).
    Później już lecę z owocami i pod koniec miesiąca mięsko, rybę i jakieś płatki jaglane błyskawiczne z uprażonych jabłkiem (na wodzie te płatki)
    W 8 miesiącu będę podawała więcej do gryzienia (jakieś placuszki pieczone na teflonie) tak ze y sobie wzial w rączkę.
    Ja mam dostęp do świetnej jakości warzyw (z działki taty) wiec nie chce na razie kombinować z gotowcami. Będę je tez wprowadzała ale to stopniowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 08:50

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ja też daje przez dwa dni to samo. Najpierw warzywa pojedynczo (marchewka, brokuły, ziemniak, dynia, kalafior) potem kasze manne. I teraz mieszam ją z owocami (jabłko, gruszka, maliny, banan) owoce same albo z kaszą. Jeszcze planuje dać mango, burak, groszek zielony. I już zacząć to mieszać na zupę.
    A i jeszcze kromke chleba do ręki, bo też będę ćwiczyć blw z warzywami i owocami.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z warzyw jadła marchewkę ,ziemniaki , brokuła ,dynię , korzenia pietruszki i te warzywa mieszalam ze sobą ale tylko dwa warzywa na raz . Warzywa gotuje sama zazwyczaj bo mam trochę swoich trochę od rodziców , ale słoiczki też dostaje jak mamy cały dzień w drodze i nie mam czasu jej ugotować . Większość owoców chyba będzie dostawać ze słoiczków przez zimę wydaje mi się bardziej bezpieczne( Mąż pracował w hurtowni owoców i tam są notorycznie pryskane muchozolami) i co z tym mięsem u nas nie ma w sklepach dobrych mies ratować się słoiczkami ? Rodzice mają swoje kury takie mogę podać na początku czy lepiej poczekać. Teraz chce spróbować połączyć jej trzy warzywa i jakoś wprowadzić gluten .
    Groszek zielony , cukinia to są dobre warzywa dla takich maluchów?

    age.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka uważam ze ze wszystkim trzeba mieć zdrowy umiar. Ja mięsko będę podawać i będę je kupować. Będę starała się wybrać jak najlepsze ale za chwile te nasze dzieci będą jadły zupełnie wszystko :-)

    Znajomy wtererynarz ostrzegał mnie jedynie przed cielęcina, powiedział tylko tyle, ze nikt zdrowego cielak nie odda na rzeź. Wiec ta dostępna w sklepach jest mocno naszpikowana antybiotykami.

    Cukinia jest super, czytałam kiedyś ze ona rośnie jak chwast (potwierdzone u mojego taty) :-) zielony groszek tez Ok :-)
    Co najlepsze wprowadziłas korzeń pietruszki po który małej nic nie było, a to właśnie pietruszka jest mocnym alergenem.
    Acha o mięso do zupek gotujemy osobno. Podobno wywar z kości dziecko powinno jest dopiero po 2 roku życia. Wywar z mięsa wcześniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 09:55

‹‹ 1248 1249 1250 1251 1252 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ