X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 27 listopada 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi miło :) Fotografia to moja pasja, no i po części praca, ale z naciskiem na to pierwsze :)
    Ostatnio mało mnie tutaj bo u mnie bardzo intensywny czas. Mam mnóstwo sesji, później w domu sporo czasu muszę poświęcić na obróbkę, kontakt z klientem itd... Mąż mi bardzo pomaga, gdy ma wolne zajmuje się Łucja, żebym ja mogła trochę nadgonić. Doba jest dla mnie stanowczo za krótka... Łucja jest kochanym, pogodnym dzieckiem więc to spore ułatwienie. Nie musiałam wracać do pracy tak wcześnie ze względów finansowych, wróciłam bo daje mi to ogromną możliwość rozwoju i satysfakcji :)

    Co u nas... na nocki nie mogę narzekać bo sa przespane. Mała uwielbia wszystko co uszykuje jej do jedzenia. Gotuje jej sama, owoce tez przygotowuje na świeżo. Słoiczków staram się unikać.
    Łucja jest bardzo ruchliwa, kula się po całym pokoju, powoli przyjmuje pozycję do siadu. Śmiejemy się, że w poprzednim wcieleniu była kotem bo wszystko i wszystkich drapie i ciagnie za włosy, skórę :)
    Niestety nie mam czasu czytać Was na bieżąco, ale czasami zaglądam :)

    Joaszo, Kropka89, kokkosanka, Magda33, anna23 lubią tę wiadomość

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 28 listopada 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dziś konczymy 6 miesięcy! Kiedy to zleciało! Postaram się wrzucić jakaś ładna fotkę jak się uda uchwycić. Mały trochę dziś marudny, tłumacze sobie że pewnie tęskni już mocno za tata, na szczęście już jutro wraca. A dziś może sobie wypije z małym kawkę urodzinowa na macie? Ostatnio zauważyłam że bawi się spokojniej jak ja sobie siedzę na podlodze, a że mamy taki mały stolik to i mi to nie przeszkadza ;) Ach im bardziej on jest starszy tym bardziej ja się przywiązuje! W ogóle nie chwaliłam się Wam że wymyśliłam sobie że będę mu pisać pamiętnik, takie wspomnienia. I chce mu to dać jak skończy 18 lat. Zobaczymy czy się uda utrzymać w tajemnicy :-P W każdym razie mam piękny zeszyt, z kartkami do szkicowania bo zamierzam też czasem tam coś wymalować, i zapisałam już kilka kartek bo staram się odtworzyć całe to pół roku plus pisać na bieżąco. Pomysł myślę fajny, mąż mnie wspiera, ale obym wytrwała w prowadzeniu, najlepiej to lubię usiąść wieczorem jak już mały śpi, tylko czasem juz sama padam ;)

    kokkosanka, Magda33, Anitka201, Fasola1234, Czara, Dika lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego z okazji półroczku <3 Dopisuje się pod pytaniem
    Kiedy to zleciało?
    Masz piękny pomysł z pamiętnikiem. To świetna pamiątka :)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ja też piszę od urodzenia ;-) nie zapisuję wszystkiego ale kazde nowe rzeczy ;-) dzis mamy 5 miesięcy ;-) Wiktor na sesji był bardzo dzielny ;-)

    Kropka89, welonka, Magda33 lubią tę wiadomość

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo! To super! Ja się właśnie ogarnęłam dopiero teraz ;) Ale mam nadzieję że lepiej później niż wcale! :)

    A tu my dziś:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0a2028125ab6.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a379863ed19a.jpg

    Pozdrawiamy wszystkie Panie! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 17:30

    Magda33, Joaszo, Tròjka, anna23, Anitka201, Fasola1234, klauuudia lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka rośnie Ci mały przystojniak:) wszystkiego najlepszego z okazji 6miesiecy :)

    Pokażcie efekty po sesjach świątecznych .

    Moje dziecko właśnie padło i śpi taka dzisiaj maruda ze nawet nie chce jej budzić tylko co będzie w nocy :(

    Dzisiaj byliśmy u neurologa po kolejne skierowanie usłyszałam ze jest trochę zbyt wjotka :/

    Dziewczyny czy któraś z Was zagłębiala się już w temat past do zębów i może coś polecić ? Narazie te wystajace zabki dwa razy dziennie czyścimy sama woda przy okazji dziąsła ale jak wyjdą bardziej to chcemy zacząć pasta , jedni mówią że może być z fluorem drudzy ze nie .

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was zagłębiala się już w temat past do zębów i może coś polecić ? Narazie te wystajace zabki dwa razy dziennie czyścimy sama woda przy okazji dziąsła ale jak wyjdą bardziej to chcemy zacząć pasta , jedni mówią że może być z fluorem drudzy ze nie .

    Dopóki dziecko nie zjada żywności przetworzonej i cukrów z innego źródła niż naturalne to można myć spokojnie samą wodą. Później przejdziemy na olej kokosowy, albo pastę własnego wyrobu - widziałam świetne receptury.

    Co do fluoru to ma taką definicję (wikipedia):

    "Pierwiastek chemiczny, niemetal z grupy fluorowców w układzie okresowym. Fluor w stanie wolnym występuje w postaci dwuatomowej cząsteczki F₂. Jest żółtozielonym silnie trującym gazem o ostrym zapachu podobnym do chloru."

    Nie wiem co za wariat wymyślił, żeby ładować go sobie do buzi, skoro przenika przez błony śluzowe, a co gorsza - w przypadku małego dziecka - może zostać połknięty oO.


    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka, dziękuję! :)


    Leira, chyba kuracja przyniosła skutki! Już dziś czułam się całkowicie zdrowa i teraz wieczorem to potwierdzam! Także trzy dni i po sprawie! Ale piłam tak trzy razy dziennie, po całej łyżce (a nie pół jak piszą) i piłam raczej po pół szklanki naraz a nie łyczkami. Bo smakowało mi :-P Łącznie chyba wiec piłam jakies 6g dziennie witaminy C tej rozpuszczalnej, raz dziennie zupa z dyni imarchewki z imbirem (2cm), raz dziennie kromka lub dwie z dwoma ząbkami czosnku i raz dziennie sok z czarnego bzu (50ml z wodą), smarowanie Amolem rano i na noc. Raz wzięłam paracetamol na początku. Takie combo pomogło! :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 21:05

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka pasty dla takich maluszków to raczej z ksylitolem niż fluorem. Fluor chyba dopiero po 2-3 roku życia? I to tez w mini ilościach. My starszakowi myjemy raz dziennie pasta z fluorem (elmex dla dzieci) i 2 razy pasta z ksylitolem (właściwości antybakteryjne).
    Pamietam ze długo myliśmy woda (szczoteczka silikonowa), później wprowadziliśmy pastę.

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsze życzenia dla przystojnego polroczniaka :) :*

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ale przystojniak rośnie z Ignasia ;D
    Fajnie że już jesteś zdrowa :D

    Joaszo uściski dla Wiktorka z okazji 5 miesięcy <3 (zazdroszczę sesji :P ) już tylko lepszych nocek (to dla mamy)

    Dobrze wiedzieć o tych pastach na przyszłość, ja nawet się nad tym nie zastanawiałam jeszcze!
    dobrze, że Was mam ;D

    Welonka Ty musisz iść po następne skierowanie? Mi mówili że lekarz po serii ćwiczeń decyduje czy dalej rehabilitujemy czy nie. Ale to dlatego, że chodzimy na rehabilitację w inne miejsce niż jest nasz neurolog, który dawał skierowanie. Mam nadzieję, że dostaniemy dalszą rehabilitację, bo co to jest 10x40minut. Zbyt wiotka? Ma słabe napięcie mięśniowe? Może więcej rehabilitacji pomoże...

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka89 wrote:
    welonka, dziękuję! :)


    Leira, chyba kuracja przyniosła skutki! Już dziś czułam się całkowicie zdrowa i teraz wieczorem to potwierdzam! Także trzy dni i po sprawie! Ale piłam tak trzy razy dziennie, po całej łyżce (a nie pół jak piszą) i piłam raczej po pół szklanki naraz a nie łyczkami. Bo smakowało mi :-P Łącznie chyba wiec piłam jakies 6g dziennie witaminy C tej rozpuszczalnej, raz dziennie zupa z dyni imarchewki z imbirem (2cm), raz dziennie kromka lub dwie z dwoma ząbkami czosnku i raz dziennie sok z czarnego bzu (50ml z wodą), smarowanie Amolem rano i na noc. Raz wzięłam paracetamol na początku. Takie combo pomogło! :-D


    No to już masz swój sposób na chorobę! - Super! :)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy, Magda, dziękujemy!!! :)))

    Leira, oby! :)

    Magda33 lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 28 listopada 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka wszystkiego najlepszego dla Twojego polroczniaka!

    A my przeszlismy na większe łóżeczko i mała śpi całkiem ładnie . Nie wiem czy to nie dlatego że ma dużo mniej światła;o
    Dziś już całkiem po ciemku spimy ale ogólnie dla mnie to mega ciężkie bo jak zaplacze to nawet nie widzę gdzie ma głowę czy smoczek;/ jak sobie radzicie w takie sytuacji? Naczytalam się ile światło ma znaczenia dla snu dziecka i teraz chce ograniczyć do minimum wszystkie źródła światła.

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 listopada 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Kropka wszystkiego najlepszego dla Twojego polroczniaka!

    A my przeszlismy na większe łóżeczko i mała śpi całkiem ładnie . Nie wiem czy to nie dlatego że ma dużo mniej światła;o
    Dziś już całkiem po ciemku spimy ale ogólnie dla mnie to mega ciężkie bo jak zaplacze to nawet nie widzę gdzie ma głowę czy smoczek;/ jak sobie radzicie w takie sytuacji? Naczytalam się ile światło ma znaczenia dla snu dziecka i teraz chce ograniczyć do minimum wszystkie źródła światła.

    U nas mała lampeczka przy łóżku załatwia sprawę :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 29 listopada 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola ja też już wyłączam światło (w razie potrzeby jak Lueiry, mała lampka przy łóżku) , teraz ma pierwszy sen 2 godziny a reszta dalej się budzi co godzinę. Kilka dni mieliśmy super rytm dnia, sen o tych samych porach. Oczywiście w kwestii pobudek cogodzinnych nie zmienilo się nic. Dziś się sypnal nasz rytm, bo Zosia wstała o 6.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dzięki ;-) dziś w nocy 7 pobudek na cycka i jedno przebudzenie gdzie wystarczyło go pobujać i odłożyć. Ja bardzo późno poszłam spać. Jestem wykończona. Już nie wiem co mam z nim zrobić. Jeśli przez cały miesiąc jeszcze tak będzie to w równe pół roku próbuje z moją kaszka na mleku na noc. Zero litości dla matki :-\

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 listopada 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc bez pobudki! Od 20-6!!!

    Aczkolwiek wydarzyło się coś nietypowego. Mały miał wzdęcie na wieczór, nie mógł usnąć. Brzuszek twardy, mały się prężył. Chyba marchew go tak załatwiła, ale nie w tym rzecz. Mianowicie, żeby pomóc małemu (masaże, noszenie w pionie, kładzenie na brzuszku nie pomagały) zastosowaliśmy suszarkę. Rozpięliśmy małemu pajaca i nawiewaliśmy lekko ciepłym powietrzem na brzuszek. W ciągu ok. 15 min brzuszek zrobił się miękki, a mały się uspokoił i usnął. W nocy puścił kleksika, bo kupą tego nie nazwę i cała noc była idealna. Spał bardzo spokojnie, bez wiercenia się, takim głębokim snem. Pierwszy raz od 1,5 miesiąca. Dodam, że nie dawaliśmy na noc kaszki, normalnie na mleku tylko.

    Może spróbujcie z suszarką. Ja dziś powtórzę delikatne ogrzewanie brzuszka na noc i zobaczę czy jest powtarzalność z tym spokojnym przesypianiem nocy.

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 29 listopada 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira super że noc przespana :) zadziałało ciepelko, ale i możliwe, że szum go pięknie wyciszyl. Mojej Zosi pomagał okap i szumis, teraz wszystko ma w d-e :D
    Suszarka - jeden ze sposobów na kolki. Niestety u nas nieskuteczny w tamtym trudnym czasie :(

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 listopada 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny tak samo mówi nasz pediatra na razie wystarczy przemywac woda nawet gazikiem .

    Magda my do neurologa jeździmy do innego miasta a u siebie w mieście mamy rechabilitacje , u nas tak samo neurolog decyduje ale z tego co rozmawialiśmy ma być do roku czasu to samo mówi nasz pediatra , u nas jest 10x1h. U nas takie niemowlaki mają ciagloscia rechabilitacje a starsze dzieci skończą jedno skierowanie i muszą czekać od nowa w kolejce.
    Co do wjotkosci to mi się wydaje że to przez to że godzinę spędziła w samochodzie w nosidelku była trochę zaspana , gdyby była wjotka miałby problem z wyciagniem raczej do zabawek z przekladaniem ich ,wkladaniem nóg do buzi a ona to wszystko robi od bardzo dawna .
    U nas jest poprawa w nocy

    age.png
‹‹ 1244 1245 1246 1247 1248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ