X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 21 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trójka, dlatego się nie ugne i przetrzymam :) jak czytam takie słowa od matki 3 dzieci to mnie jeszcze bardziej motywuje :)
    summer, razem przetrzymamy :)
    Zosia kleczy na nóżkach jak do raczkowania, ale wysokiego podporu nie ma. Podpiera się na lokciach. Zamiata nogami a ręce nie nadazaja, no komedia hahaha

    Codziennie nas czymś zaskakuje, no i jak tu w nocy spać jak to wszystko trzeba przeżyć hehe aaa i miałam napisać - nie lu i siedzieć, nie ma czasu na siedzenie. Nie taki pełny siad oczywiście, ale np. w leżaczku lub jak ja wezmę na kolana, wkurza się, wygina i dawaj matka na mate mnie bo ja nie mam czasu siedzieć jak już umiem sobie odpalic tylny napęd :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 11:55

    Tròjka, kokkosanka, Magda33, Dika, Joaszo lubią tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • malinka201666 Autorytet
    Postów: 414 286

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karol lubi dynie i nic mu po niej nie jest :) wszystko zależy od brzuszka.
    A u nas ząbków brak :D

    iv09epokg488jyph.png
    200910232070.png
    20090704640114.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kp, czy Wy też pochłaniacie tyle jedzenia? Ja jem 2 razy więcej niż mój M, słodyczy to z 10 razy. No 3 paczki ciastek do kawy? :o

    Aa, czy dajecie jeszcze probiotyk i czy Wasze dzieci też puszczają tak duuuuuuuuuuuzo bakow?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 12:46

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Kurcze Leira dobrze wiedzieć, warto mieć na uwadze. Dziewczyny a czy u Waszych dzieci po tych produktach też jest ten problem?
    Koleżanka rozszerza dietę już jakiś czas i jej córka nie reagowała w ten sposób. Może Twój mały tak ciężko trawi te produkty? Ja dam Ci znać jak u nas dopiero za kilka tygodni.
    Tez się zastanawiam czy kasza wpłynie na jakość snu. Ja obstawiam, że to neurologiczne pobudki. Moja Zosia jakoś tak książkowe przechodzi skoki rozwojowe :/
    Mówią daj modyfikowane na noc, sprawdź, ale ja wytrwam. Podanie mm może, ale nie musi nic zmienić w tej kwestii. Już jestem tak blisko nowego jedzenia, tyle czasu się nie poddałam to przed finiszem mam to zrobić? O nie:)

    Ja podaje MM i się budzi w nocy. Budzi się już ponad miesiąc, więc nie wiem czy u mnie to kwestia rozwojowa. Kaszka trochę pomaga, zobaczymy jak będzie dziś. Dajcie znać jak u Was z dynią i kalafiorem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 13:19

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie Leira spoko pomysl z kaszka . Ja dawalam małej kleik na noc do mleka ale już jakiś czas nie daje . Ale dziś spróbuje i zobaczę czy pobudki się zmniejsza . Chociaż dziś znowu noc taka sobie mała przez sen pojekuje i płacze to i ma duży problem z zasnieciem wczoraj poszła spać 20.45 zazwyczaj max do 20 zasypia . Generalnie zasypia ale zaczyna się przebudzac jakby jej było nie wygodnie i się budzi ;o

    Jeśli chodzi o bąki to mimo espumisanu mali jest gazów i stąd też bóle brzucha . Najczęściej płacze jak się obudzi bo jej się pewnie nazbiera tych gazow. Pamiętam jak miała 2 tygodnie to ciągle bąki były przez sen i w ciągu dnia . Ale od dawna już nie puszcza bąkow normalnie

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś ma krzesełko do wanny smoby albo jakieś inne?
    Niedługo chce zacząć kąpiele w wannie i nie wiem czy takie coś w ogóle się nadaje.

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co moze oznaczac wystawusniebprzez malego jezyka bardzo czeste ?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy bardzo Ci gratuluję właśnie tego że się trzymasz bez mm. Z całego serca Ci kibicuję. Jesteś dzielna.

    U małego mojego okazuje się że na rehabilitacji wysoki podpór jest. Tylko w domu nie ma, taki leń że masakra. Osobiście to widzialam, że zrobił i nie podpierał się na łokciach O.o
    Bąków jest sporo, zwłaszcza teraz przy rozszerzeniu diety. Śmiejemy się że robi sobie miejsce :) Probiotyku już dawno nie daje.
    Nikt mnie nie uprzedził że nie blenduje się ziemniaka, hehehe zrobiłam z niego budyń gęsty, nie do zjedzenia. Wystarczy zgnieść widelcem. Dlatego poszedł jeszcze kalafior i u mnie mało zjedzony, nie smakował wogole, będzie drugie podejście. A dzisiaj znowu brokuły i też się krzywił. Najbardziej smakowała marchewka jak do tej pory. Kupa co dziennie, kilka razy. Jak zje więcej warzyw jest częściej po trochu.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda mnie też nikt nie uprzedził a co gorsze dałam jej takiego ziemniaka ale z marchewką I po nim brak kupy już 3 Dzień .

    Sara moja wystawia język często ale u nas spowodowane ciut za dużym językiem obniżonym napięciem mięśni twarzowych i cofnieta żuchwą i ponoć jak jest powiększony migdała to dziecko może wystawiać tak samo.


    Dzisiaj byłam z mała na ostatniej wizycie z biodrami akurat miały gorszy dzien przez półtorej godziny płakała aż momentami krztusilam oczywiście czułam spojrzenia wszystkich ze nie potrafię uspokoić swojego dziecka .

    Fasola a może mała będzie chętniej leżeć na piłce możesz na takiej wysokości na łóżku czy ławie ustawić zabawki na piłce będziesz ja kolysac a ona będzie wyciągać rączki do przodu może pomoże.

    age.png
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za pocieszenie. Mam nadzieję, że córka przekona się do ludzi:) myślałam że ona jedyna taka dzika, bo wszyscy zawsze patrzą na nią z politowaniem, ale skoro to częste to jestem spokojniejsza.

    Co do kąpieli to kładę małego na brzuszku i się pluska w wanience:)

    Lucy Twoja mała się super rozwija więc pewnie tak jak mówisz - w nocy przeżywa te umiejętności i m.in dlatego tak często się budzi.

    U nas nocki różne, czasami pobudki co chwilę, a innej nocy co 2 h. Jak są 4 pobudki to jestem zadowolona. Rano budzi się koło godziny 6/7,a wczoraj zasnął dopiero 21.30.
    Teraz właśnie ma ostatnią drzemkę i mam nadzieję że zaśnie na noc ok. 20:)

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra nasza wystawiła język jakiś tydzień temu przez około tydzien, może nawet ze dwa. Już jej minęło.

    Fasola ja mam leżaczek kąpielowy, ale póki co wykorzystywalam go tylko jak Zosia miała 2 miesiace to robiła w nim świetnie kupę :D my niestety mamy prysznic :/ ale wannowac się będziemy u rodziców

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 17:03

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanka moja tak samo kapie się tylko ja wsadze do wanny i próbuje przekręcić się a jak tak leży to kombinuje jak napić się tej pysznej wody z wanny :d

    Chcemy na Mikołaja kupić małej jakaś fajna zabaweczke polecacie coś ?

    age.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach odpisze od końca :-P

    welonka, polecam książeczki! Anitka polecała serie Jano i Wito, kupiłam i jest świetna! Tak samo jak książeczki Kicia Kocia i Nunus (chociaż to dla starszych, nasz synek je bardzo lubi!

    Lucy, trzymam kciuki za Ciebie. Sama miałam tyle walki o kp, rozumiem zupełnie że teraz chce się wytrwać!

    Co do kalafiora, brokula, ziemniaka. Ja wprowadziłam najpierw brokuł i kalafior. Zero zapychania, kupy co chwile, kilka dziennie. Po ziemniaku tez nic. Wcina wszystko aż miło Kalafior wyciumkuje i brokuła tez. Ziemniaka je rozwodnionego z łyżeczki. Jest generalnie super :) Także u nas objawów złych brak. W następnym tygodniu spróbujemy marchewki i dyni, dam znać jak pójdzie ;)

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy, ja karmie tylko piersią i pochłaniam ogromne, ogromne ilości jedzenia. No ciagle
    Jestem glodna. Jak kiedyś nie lubiłam słodyczy tak teraz codziennie muszę zjeść drożdżówkę, batona. Wczoraj koleżanka przyniosła czekoladę i sama zjadłam całą. Mąż zjada 2 udka na obiad a ja 4 ;)

    Od porodu przytyłam 3 kg ;) ale przed ciąża miałam sporą niedowagę, teraz nabrałam kobiecych kształtów i każdy mi mówi ze bardzo dobrze wyglądam wiec się nie przejmuje. Gorzej będzie za 10 kg ;)

    Mojej koleżanki syn, kilka dni starszy od mojego zachorował za zespół westa. Kilka dni temu postawiono diagnozę, ataki pojawiły się kilka dni przed tym. Nie mogę przestać o tym myśleć, płakać mi się chce. Nie miałam pojęcia o tej chorobie.

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Dziewczyny kp, czy Wy też pochłaniacie tyle jedzenia? Ja jem 2 razy więcej niż mój M, słodyczy to z 10 razy. No 3 paczki ciastek do kawy? :o
    Jem też sporo słodyczy, codziennie batonik lub czekolada. Obiad mam taki sam jak mój facet, który ma spore zapotrzebowane kaloryczne. Ale nie jem już kolacji, czasem coś skubne i dziubne. Za bardzo jestem zmęczona, wszystko jem w biegu i nic regularnie. Mam już -4kg, jak tak dalej pójdzie to mnie zdmuchnie na spacerze :D

    Czara straszne choróbsko, też pierwszy raz słyszę i przeczytałam o tym. Rokowania są bardzo złe. Współczucia dla koleżanki.

    Zamroziłam sobie to wszystko co już gotowałam dziecku, w małych porcjach (tak jak kostki lodu) i będę potem mieszać dwa warzywa :) może lepiej zasmakuje.
    Leira ile zjada Twój syn że takie ma potyczki z trawieniem? A gotujesz na parze, bo pisałaś że będziesz sama wszystko robić. A owoce już dawałaś (oprócz kompotu z jabłek). Może by jakoś pobudzić pracę jelit, może suszona śliwka?

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ja mam zamiar kupić takie małe pianinko żeby mógł sobie rączkami uderzać i żeby były odgłosy zwierząt. Mam po córce, ale ona rzuca tym i ostatnio się rozlecialo.
    Książeczki też fajna sprawa, ale mój na razie je namiętnie pożera. Najlepiej smakują te kontrastowe;)

    Lucy zapomniałam Ci napisać, że ja też mam mega apetyt! I na słodkie, na chleb i ogólnie chyba ciągle jestem głodna. Strach wejść na wagę.. Biorę ciągle te witaminy co w ciąży i mam wrażenie że to od nich tak puchnę, a przynajmniej tak sobie tłumaczę;)

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    Leira ile zjada Twój syn że takie ma potyczki z trawieniem? A gotujesz na parze, bo pisałaś że będziesz sama wszystko robić. A owoce już dawałaś (oprócz kompotu z jabłek). Może by jakoś pobudzić pracę jelit, może suszona śliwka?

    Dyni (pieczona i przecierana) potrafił zjeść dużo, ale nawet mała ilość +/-30ml blokowało nam kupę na 1 dzień. Kalafiora jadł w formie zupy krem (bulion gotowany na warzywach, odcedzony i zmiksowany z wygotowanym w bulionie kalafiorem) zjadł ok 30 ml, resztę wsadziłam do lodówki, z pozytywną myślą, że jak kupa będzie na drugi dzień, jak co rano to dam mu resztę, ale kupę nam zablokowało i wyszła z bólem i prężeniem pomimo że sama konsystencja kupy nie była szczególnie gęsta :P Owoce wcina surowe, gotowane, do tego kompoty - jablka, gruszki, grejfrut, nawet mandarynkę ciumkał i po tym kupa jest ekstra - bez wysiłku i dość luźna. Tylko te warzywa nas coś blokują :/ O ziemniaku to nawet boję się myśleć :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak na takie ilości, nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje. Może ten brzuszek jeszcze nie jest gotowy, a może potrzebuje więcej czasu żeby to przetrawić. Trzeba jeszcze próbować i obserwować :)

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Magda mnie też nikt nie uprzedził a co gorsze dałam jej takiego ziemniaka ale z marchewką I po nim brak kupy już 3 Dzień .

    Sara moja wystawia język często ale u nas spowodowane ciut za dużym językiem obniżonym napięciem mięśni twarzowych i cofnieta żuchwą i ponoć jak jest powiększony migdała to dziecko może wystawiać tak samo.


    Dzisiaj byłam z mała na ostatniej wizycie z biodrami akurat miały gorszy dzien przez półtorej godziny płakała aż momentami krztusilam oczywiście czułam spojrzenia wszystkich ze nie potrafię uspokoić swojego dziecka .

    Fasola a może mała będzie chętniej leżeć na piłce możesz na takiej wysokości na łóżku czy ławie ustawić zabawki na piłce będziesz ja kolysac a ona będzie wyciągać rączki do przodu może pomoże.

    Zaraz będziemy przedstawiać duże łóżeczko może tam jej będzie lepiej a jak nie to spróbujemy piłki:)dziękuję .

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Książeczek mamy sporo bo dostaliśmy po mojej chrzesnicy i po siostrzenicy mamy sporo . Chętnie słucha ale póki co te twarde książki lubi gryźć a te zwykłe lubi miac , fajny pomysł coś co wydaje dzwieki zwierząt .

    Ja nie mogę powiedzieć że w 100% ziemniak ja zapchal bo u nas kupy codziennie nie ma . Wczoraj dostala pierwszy raz jabłko a dzisiaj dostała z marchewka wcinala .


    Wczoraj rozmawiałam z koleżanką ma córkę też z czerwca jest wczesniakiem 34 tc jest na mm I lekarz im powiedział że ma już ograniczać mleko i zastępować normalnym jedzeniem dawać jej już zupki itp. Dla mnie to za wcześnie bo przecież mleko to podstawa do roku

    age.png
‹‹ 1238 1239 1240 1241 1242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ